2nd، ژانویه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان

امام جمعه دزفول: باید احترام و توجه به مقدسات از جمله قرآن در کشور نهادینه شود، و تلاش کنیم به اندازه توان خود قرآن را از مهجوریت خارج کنیم.

مهمترین صبغه قرآن صبغه هدایتگری است و باید اسباب آن را فراهم کرد.

زمان انتشار: 2nd, ژانویه 2023 ساعت 12:51 ب.ظ | کد خبر: 94002

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان به منظور هماهنگی برگزاری مسابقات قرآنی کشوری در شهرستان دزفول با حضور مسئولین شهرستان دزفول در نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد.

امام جمعه دزفول با اشاره به اهمیت موضوع گفت: در باب قرآن و معارف آن تلاش شود کم است چراکه مهمترین صبغه قرآن صبغه هدایتگری آن است و باید اسباب و ابزار آن را فراهم کرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: اگر بخواهیم مشمول نعمت هدایتگری قرآن شویم باید بدانیم که از چه دروازه‌ ای وارد مدینه قرآن شویم؛ امام علی(ع) می‌فرمایند قرائتی که در آن تأمل و تدبر و تفکر نباشد خیری در آن نیست و هر عبادت و بندگی نیز که اندیشه در آن نباشد خیری ندارد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: دزفول با تمام توان و ظرفیت، در خدمت این کار بزرگ فرهنگی است و امید است این اجلاس این مزیت و امتیاز را داشته باشد که از ظرفیت آن شهرستان، استان و حتی کشور را بهره مند سازد.

امام جمعه دزفول به ضرورت تولید محتوا اشاره و تصریح کرد: باید تهیه برنامه‌های ابتکاری و خلاقانه و استفاده از این حادثه عظیم را در ذهن پروراند و با عبرت از گذشته کارهای اساسی و بنیادین انجام داد.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: باید مصوباتی در سراسر کشور تصویب شود تا احترام و توجه به مقدسات از جمله قرآن در کشور نهادینه شود، و باید تلاش کنیم به اندازه توان خود خصوصا در قشر دانش آموز قرآن را از مهجوریت خارج کنیم که این وظیفه بزرگی است که باید به نحو احسن انجام شود.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: باید از تمام ظرفیتهای شهرستان و شهرهای اطراف مثل مقاله نویسی، هنر، شعر و دیگر موارد در زمینه قرآن استفاده شده، مجموعه‌ای از ظرفیتها تهیه و ارائه شود و ظرفیتهای بالقوه شهرستان را به فعلیت رساند.

شایان ذکر است برگزاری مسابقات همخوانی قرآن و مدیحه‌سرایی دانش‌آموزان کشور به میزبانی دزفول برگزار خواهد شد و به گفته مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیش از ۳۰۰ دانش آموز نخبه قرآنی دختران و پسران از سراسر کشور در مسابقات همخوانی قرآن کریم و مدیحه سرایی در شهرستان دزفول حضور خواهند یافت.

مسعود حمیدی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: برگزاری چنین همایشهایی در شهرهایی با پیشینه تدین چون دزفول بسیار ارزشمند است چراکه دانش آموزان را در فضایی روحانی و معنوی قرار می‌دهد.

وی افزود: دزفول شهر قرآنی است و می‌ تواند میزبان ارزنده‌ای باشد تا یک فضای قرآنی و معنوی را فراهم نماید، کاری ملی است و باید تلاش کرد کاری ماندگار باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: تلاش بر این است که افتتاحیه و اختتامیه این مسابقات بصورت عمومی برگزار شود چراکه این مسابقات می‌تواند آورده بسیار خوبی برای شهرستان و استان داشته باشد و فضای شهرستان را بیش از پیش قرآنی نماید.