6th، ژانویه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و در آئین نمازجمعه دزفول

امام جمعه دزفول: اسلام برای زن عزت، کرامت و شخصیت می‌خواهد.

وقاحت غرب این است که نسبت به زن نگاه برده داری دارد و از زن استفاده ابزاری می‌کند.

زمان انتشار: 6th, ژانویه 2023 ساعت 8:19 ب.ظ | کد خبر: 93974

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”  همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر رسول گرامی اسلام شخصی که امانت را رعایت نمی‌کند اهل ایمان نیست

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت از خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر رسول گرامی اسلام شخصی که امانت را رعایت نمی‌کند اهل ایمان نیست.

بحث اخلاقی آثار وضعی گناه با استناد به آیات و روایات

امام جمعه دزفول در ادامه به یکی از مباحث اخلاقی درباره آثار وضعی گناه با استناد به آیات و روایات پرداخت و گفت: برخی تصور می‌کنند که آثار گناه و نافرمانی خدای متعال، به رسیدگی در آخرت منحصر می‌شود؛ درصورتی که این چنین نیست هر گناهی باعث زنگار قلب انسان نیز می‌شود.

خداوند بر قلب انسان متکبّر و زورگو مُهر شقاوت می‌زند

وی با اشاره به آیه ۳۵ سوره غافر بیان داشت: معنی آیه این است که خداوند بر قلب انسان متکبّر و زورگو مُهر شقاوت می‌زند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: براساس آیات قرآن گروهی از گناهکاران که انسانهای لجوج و عنودی هستند خداوند متعال به آنها هشدار و وعده عذاب بزرگ داده است.

مهمترین توفیق انسان مؤمن این است که از گناه و معصیت خدا دوری کند

وی افزود: گناهکاران به علت نافرمانی خدا قدرت تمیز حق از باطل را ندارند؛ و مهمترین توفیق انسان مؤمن این است که از گناه و معصیت خدا دوری کند.

استمرار گناه موجب سیاهی و تاریکی قلب می‌شود و سعادت و خوشبختی انسان را در دنیا به باد فنا می‌دهد

امام جمعه دزفول از استمرار گناه به عنوان یکی از آثار زیانبار گناه نام برد و افزود: استمرار گناه موجب سیاهی و تاریکی قلب می‌شود و سعادت و خوشبختی انسان را در دنیا به باد فنا می‌دهد.

راههای نجات از گناه

خطیب نماز جمعه دزفول درباره راههای نجات از گناه گفت: از منظر نبی مکرم اسلام برای دوری از گناه  باید با همدیگر گفتگو کرد و به دیدار هم رفت که بیان کلمات نورانی ائمه اطهار علیهم السلام باعث روشنی قلب می‌شود.

خطبه دوم: درباره اهمیت تقوا از منظر حدیثی از پیامبر گرامی اسلام 

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم درباره اهمیت تقوا گفت: در حدیثی از پیامبر گرامی اسلام وارد شده است که اگر شخصی مدار زندگی خود را بر اساس تقوا قرار دهد و در این بین گناهی برایش پیش بیاید خداوند آن گناه را می‌بخشد.

نقشی که حضرت ام البنین(س) در یاری اسلام و تربیت فرزندان خود داشته برجسته است

امام جمعه دزفول با گرامیداشت سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز تکریم از مادران شهدا و همسران شهدا گفت: نقشی که حضرت ام البنین(س) در یاری اسلام و تربیت فرزندان خود داشته برجسته است و باید برای زنان و دختران ما تبیین شود.

مردان قدرتمند را زنان قدرتمند پرورش می‌دهند

وی افزود :مقام شهادت رفیع است؛ مقام فدایی تقدیم کردن نیز بسیار رفیع است، مردان قدرتمند را زنان قدرتمند پرورش می‌دهند.

یکی از مؤلفه‌های پیشرفت و تعالی هر جامعه نقش زنان در جامعه است

امام جمعه دزفول یکی از مؤلفه‌های پیشرفت و تعالی هر جامعه را نقش زنان جامعه دانست و گفت: اکنون ایمان زنان و دختران مورد هدف نقشه‌های دشمنان قرار گرفته است.

ارزش زن در اسلام و دین بسیار زیبا توسط مقام معظم رهبری بیان شد

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در نشست با بانوان نیز بیانات خوبی در خصوص شخصیت و جایگاه زن و بانوان در دین داشتند، ادامه داد: ارزش زن در اسلام و دین بسیار زیبا توسط مقام معظم رهبری بیان شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص حجاب فرمودند این ضرورت شیعه باید رعایت شود

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی یکی از مهمترین شاخصه‌های رهبر دینی را دوست داشتن و محبت عامه مردم بیان کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص حجاب فرمودند این ضرورت شیعه باید رعایت شود.

وقاحت غرب این است که نسبت به زن نگاه برده داری دارد و از زن استفاده ابزاری می‌کند

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب نگاه غرب در خصوص زن و حجاب زن را به چالش کشیدند، افزود: وقاحت غرب این است که نسبت به زن نگاه برده داری دارد و از زن استفاده ابزاری می‌کند.

اسلام برای زن عزت، کرامت و شخصیت می‌خواهد

امام جمعه دزفول بر ضرورت تبیین فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص حجاب، زن و رسیدگی به مشکلات آنها گفت: اسلام برای زن عزت، کرامت و شخصیت می‌خواهد.

سردار سلیمانی حاصل تربیت انقلاب اسلامی و امامین انقلاب است

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به بیانات اخیر رهبر حکیم انقلاب اسلامی در باره شخصیت  آیت‌الله مصباح یزدی (رضوان الله تعالی علیه) و شخصیت سردار دلها شهیدحاج قاسم گفت: سردار سلیمانی حاصل تربیت انقلاب اسلامی و امامین انقلاب است.

اخلاص، تواضع، شجاعت و تمام خصوصیتهای الهی در وجود سردار سلیمانی وجود داشت

امام جمعه دزفول افزود: اخلاص، تواضع، شجاعت و تمام خصوصیتهای الهی در وجود سردار سلیمانی وجود داشت.

آیت‌الله مصباح یزدی(ره) مرد علم و عمل بود

امام جمعه دزفول همچنین از آیت‌الله مصباح یزدی(ره) به عنوان مرد علم و عمل یاد کرد و افزود: تواضع و سوابق علمی این عالم فرهیخته در کشور  بسیار بزرگ بود.

رزمایش اخیر ارتش بیانگر اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی بود 

امام جمعه دزفول با اشاره به رزمایش اخیر ارتش جمهوری سلامی ایران گفت: این رزمایش که در منطقه گسترده‌ای از دریای عمان تا اقیانوس هند برگزار شد بیانگر اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی بود و هشداری است برای صهیونیستها که بیخودی لاف بیهوده نزنند.

تأکید مجدد امام جمعه دزفول در حمایت از آمرین معروف و ناهیان منکر در برخورد قانونی با عده‌ای بدحجاب

امام جمعه دزفول در خصوص تذکر خود در خطبه‌های هفته گذشته در خصوص بدحجابی گفت: اشخاصی که مخاطب ما بودند و مسئولیت دارند یا نشنیدند یا خودشان را به نشنیدن زدند؛ البته در عین حال عده‌ای از مردم متدین دلسوز و دغدغه مند تشکر کردند.

وی افزود: جوانان متدین، خواهران و برادران حزب اللهی و دلسوز ان‌شاءالله در چارچوب ارزشها و چارچوب قانون جمهوری اسلامی آتش به اختیار به دور از هرگونه خشونت و تندی، و با اخلاق لین، قاطعانه با ناهنجاری‌های بی حجابی اقدام می‌کنند؛ و مدیران و مسئولین هم موظف هستند از آمرین به معروف و ناهیان از منکر حمایت کنند.

سقوط هواپیمای اوکراینی یک حادثه تلخ و ناگوار بود و نباید بهانه‌ای به دست دشمن باشد

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن سالروز سقوط هواپیمای اوکراینی در کشورمان بیان کرد: سقوط هواپیمای اوکراینی یک حادثه تلخ و ناگوار بود؛ البته چنین حوادثی که در گذشته نیز در دنیا پیش آمده، نباید بهانه‌ای به دست دشمن باشد.

با توجه به ورود سویه جدید کرونا شهروندان موازین بهداشتی را رعایت کنند

امام جمعه دزفول در خصوص ورود سویه جدید کرونا به کشور نیز به شهروندان توصیه کرد تا ماسک زده، از دست دادن خودداری، و موازین بهداشتی را رعایت کنند.

توصیه به مطالعه کتاب “خاطرات سفیر”

امام جمعه دزفول در پایان خطبه‌ها مطالعه کتاب “خاطرات سفیر” را به نمازگزاران توصیه کرد که بیانگر خاطرات یکی از دختران فرهیخته ایرانی است که در کشور فرانسه، هر چند برای ادامه‌ تحصیل در مقطع دکتری حضور دارد اما سفیری برای دفاع از حقیقت اسلام شده است.