30th، دسامبر 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
همزمان با 9 دی و در نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: باید با افرادی که از طریق اقتصاد نقش سرباز دشمن را بازی می‌کنند برخورد شود.

مسئولان باید برای برداشتن فشار اقتصادی و گرانی از روی مردم به دنبال راهکار باشند.

زمان انتشار: 30th, دسامبر 2022 ساعت 8:50 ب.ظ | کد خبر: 93924

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

تقوا شاخص فضیلت و برتری انسانهای مؤمن است

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت از خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا شاخص فضیلت و برتری انسانهای مؤمن است و خداترسی است که باعث بالا رفتن مرتبه و درجه انسان می‌شود.

قرآن کتاب زندگی و آرامش و سعادت بشر است و تمام گرفتاریهای جوامع بشری دوری از دستورات الهی است

امام جمعه دزفول در ادامه مباحث قرآنی گفت: قرآن کتاب زندگی و آرامش و سعادت بشر است و تمام گرفتاریهای جوامع بشری بواسطه دوری از دستورات الهی است.

در تبیین پند دادن و اندرز دادن از منظر آیه شریفه ۱۲۵ سوره نحل

وی از پند دادن و اندرز دادن و به اصطلاح، موعظه به عنوان یکی از روشهای تربیتی اسلام نام برد و افزود: در آیه شریفه ۱۲۵ سوره نحل خدای متعال انسانها را به صراط مستقیم و رشد و هدایت دعوت می‌کند.

امام جمعه دزفول گفت: یکی از کاملترین روشهای دعوت به حق در این آیه بیان شده است و البته این آیه در بیان مقام تبلیغ و دعوت به سوی خدا و مناظره با مخالفان نیز وارد شده است.

اولین گام دعوت به حق استفاده از منطق صحیح و ارائه دلیل و برهان روشن است

وی گفت:  اولین گام دعوت به حق استفاده از منطق صحیح و ارائه دلیل و برهان روشن است که در سایه آن عقلهای خفته بیدار بشود.

بعضی از انسانها از عقل خود درست استفاده نمی‌کنند و مشکلاتی را برای خود و جامعه بوجود می آورند

امام جمعه دزفول با تأکید بر استفاده از عقل به عنوان نعمتی الهی برای انسان تصریح کرد: بعضی از انسانها از عقل خود درست استفاده نمی‌کنند و مشکلاتی را برای خود و جامعه بوجود می‌آورند.

 نبی مکرم اسلام در فتح مکه با مردم با رحمت و مهربانی رفتار کرد و به دنبال انتقام جویی نبود

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با بیان این نکته که پند و اندرز دادن باید توأم با مهربانی و دلسوزی باشد ادامه داد: نبی مکرم اسلام در فتح مکه با مردم با رحمت و مهربانی رفتار کرد و به دنبال انتقام جویی نبود.

این برخورد نیکو باعث شد دین خدا تثبیت بشود و پیامبر گرامی اسلام دلها را به دست آورد

امام جمعه دزفول افزود: این برخورد نیکو باعث شد دین خدا تثبیت بشود و پیامبر گرامی اسلام دلها را به دست آورد و بر دلها حکومت کند.

در پند و اندرز دادن، انسان باید منیّت را کنار بگذارد و فقط خدا را ببیند

وی با بیان این نکته که موعظه‌ای اثرگذار است که از هرگونه خشونت و برتری جویی و تحقیر طرف مقابل و تحریک حس لجاجت او به دور باشد؛ افزود: در پند و اندرز دادن، انسان باید منیّت را کنار بگذارد و فقط خدا را ببیند.

در راستای جهاد تبیین و در عمل به دستورات الهی با جوانها رفتاری محبت آمیز و هدایت گونه داشته باشیم

امام جمعه دزفول تأکید کرد: یکی از جاذبه‌های نبی گرامی اسلام خلق نیکوی آن حضرت بوده است و ما هم باید در راستای جهاد تبیین و در عمل به دستورات الهی با جوانها رفتاری محبت آمیز و هدایت گونه داشته باشیم.

خطبه دوم:

همه اعضا و جوارح انسان به تقوا نیاز دارند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با دعوت به تقوای الهی گفت: همه اعضا و جوارح انسان به تقوا نیاز دارند و اعمال و رفتار و حتی فکر و اندیشه هر انسانی در تمام اوقات عمرش مورد نظارت پروردگار است.

یکی از راههای شناخت دشمن دقت به ابعاد جنگ شناختی و جنگ روایتهاست

امام جمعه دزفول یکی از راههای شناخت دشمن را دقت به ابعاد جنگ شناختی و جنگ روایتها دانست و گفت: کسی که در این جنگ، روایت بهتر را ارائه می‌کند می‌تواند مردم را با خود همراه سازد.

دشمن به شدت از قدرت و اثرگذاری ایران در منطقه به هراس افتاده است

وی افزود: مکرون رییس جمهور فرانسه، رفع مشکلات منطقه را مستملزم قرار دادن ایران در چارچوب مدنظر با توجه به نفوذ در منطقه دانسته است که نشان می‌دهد دشمن به شدت از قدرت و اثرگذاری ایران در منطقه به هراس افتاده است.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی بیان کرد: قدرت پوشالی و شکست ناپذیری ارتش اسراییل در جنگ‌های ۳۳ روزه و دیگر جنگ‌ها با حزب الله فرو ریخته است.

اکنون معادله جدیدی در منطقه با عنوان گفتمان مقاومت و با پشتیبانی کشورهای منطقه شکل گرفته است.

وی ادامه داد: اکنون معادله جدیدی در منطقه با عنوان گفتمان مقاومت شکل گرفته که ظرفیت‌های فراوانی از کشورهای منطقه پشتیبان آن هستند.

امام جمعه دزفول با اشاره به رأی اعتماد پارلمان اسراییل به کابینه نتانیاهو اظهار کرد: نخستین سخن نتانیاهو بعد از رأی اعتماد، مقابله با ایران و از بین بردن قدرت هسته‌ای این کشور بود.

حاج قاسم در مکتب خود جمهوری اسلامی را حرم دانست و عنوان کرد اگر نباشد دیگر حرم‌ها نیز نخواهند بود

خطیب نمازجمعه دزفول با اشاره به تشکیل هسته اولیه بسیج جهانی در امت اسلامی توسط  شهیدحاج قاسم سلیمانی و بهم ریختن معادلات جهانی گفت: حاج قاسم در مکتب خود جمهوری اسلامی را حرم دانست و عنوان کرد اگر نباشد دیگر حرم‌ها نیز نخواهند بود.

شهید سردار سلیمانی ذره‌ای هوای نفس نداشت و تندیس اخلاق بود

وی با بیان اینکه شهیدسردار سلیمانی ذره‌ای هوای نفس نداشت و تندیس اخلاق بود، افزود: عده‌ای که درخصوص مشروعیت نظام جمهوری اسلامی شبهه ایجاد کرده و رفراندوم را مطرح می‌کنند بدانند شرکت ۲۵ میلیون نفری مردم ایران در آیین تشییع پیکر سردار سلیمانی به نوعی رفراندوم بود ضمن اینکه اگر آیین تشییع در سایر شهرها نیز برگزار می‌شد به طور قطع بیش از ۹۰ درصد مردم ایران در آن شرکت می‌کردند.

انتقام سخت شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را به موقع خواهیم گرفت

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه انتقام سخت شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را به موقع خواهیم گرفت، گفت: همانطور که در گام اول انتقام، پایگاه عین الاسد را نابود کردیم یک انتقام راهبردی نیز برای حماقت آمریکا داریم.

ما زمان، مکان، کیفیت و کمیت انتقام را اعلام نمی‌کنیم تا کابوس و جنگ‌روانی برای دشمن باشد

وی با اشاره به مختصات این انتقام‌ راهبردی از آمریکا افزود: ما زمان، مکان، کیفیت و کمیت انتقام را اعلام نمی‌کنیم تا کابوس و جنگ‌روانی برای دشمن باشد ضمن اینکه انتقام راهبردی از بین بردن چند مهره بی‌ارزش نیست.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: انتقام راهبردی باید مستمر و دائمی مانند جوشش خون شهید سلیمانی و زیرکانه، مستقیم، نیابتی، آشکار و پنهان باشد.

وی ضربات ایران به سرویس‌های جاسوسی بیگانه را یادآور شد و افزود: این انتقام راهبردی باید امنیت بخش و دارای بازدارندگی باشد ضمن اینکه فقط توسط نیروهای مسلح انجام نمی‌شود بلکه تمام قوه‌ها باید در این زمینه ورود کنند.

امروز مردم ایران با شرکت در راهپیمایی ۹ دی پشتیبانی خود را از کشور، ولایت و رهبری نشان می‌دهند

امام جمعه دزفول با اشاره به بزرگنمایی و سیاه نمایی مسائل ایران و بمباران اطلاعات دروغ و کذب گفت: امروز مردم ایران با شرکت در راهپیمایی ۹ دی پشتیبانی خود را از کشور، ولایت و رهبری نشان می‌دهند.

مردم در ۴۳ سال گذشته پای انقلاب، نظام، امنیت و شهدا ایستادند و در دوران دفاع مقدس جانفشانی کردند

وی با اشاره به استمرار آرمانهای انقلاب اسلامی تأکید کرد: مردم در ۴۳ سال گذشته پای انقلاب، نظام، امنیت و شهدا ایستادند و در دوران دفاع مقدس جانفشانی کردند لذا مسئولان نباید از مردم عقب بمانند.

مدیران بی انگیزه و برخی نفوذی‌ها در بدنه اجرایی کشور کنار گذاشته شوند

امام جمعه دزفول با اشاره به مشکلات اقتصادی و گرانی‌های اخیر گفت: مسئولان باید برای رفع مشکلات مردم جدی، شجاع و جسور باشند و مدیران بی انگیزه و برخی نفوذی‌ها در بدنه اجرایی کنار گذاشته شوند.

مشکل وجود دارد که اگر مشکل نباشد جای سؤال است

امام جمعه دزفول افزود: مشکل وجود دارد که اگر مشکل نباشد جای سؤال است؛ هرکس می‌خواهد به یک قله بزرگ برسد باید مشکلات را نیز پشت سر بگذارد ضمن اینکه بسیاری از مشکلات ناشی از وجود مسئولان ناتوان است.

مدیری که به دنبال پست و دنیاپرستی است نمی‌تواند کاری از پیش ببرد

وی با بیان اینکه کشور نیاز به مدیر خادم دارد، اظهار کرد: مدیری که به دنبال پست و دنیاپرستی است نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

دولتمردان و مسئولان باید گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشند و برای رفع مشکلات چاره اندیشی کنند

امام جمعه دزفول خواستار ریشه یابی مشکلات اقتصادی و تورم و گرانی توسط مسئولان شد و بیان کرد: دولتمردان و مسئولان باید گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشند و برای رفع مشکلات چاره اندیشی کنند.

مسئولان باید برای برداشتن فشار اقتصادی و گرانی از روی مردم به دنبال راهکار باشند

وی افزود: افزایش ۴۰ درصدی قیمت سکه، طلا و ارز در روزهای گذشته نشان از وجود حباب است از این رو مسئولان باید برای برداشتن فشار اقتصادی و گرانی از روی مردم به دنبال راهکار باشند.

باید با افرادی که از طریق اقتصاد، نقش سرباز دشمن را بازی می‌کنند برخورد شود

امام جمعه دزفول با اشاره به بهبود وضعیت فروش نفت و ثبات اقتصادی و سیاسی گفت: باید با افرادی که از طریق اقتصاد، نقش سرباز دشمن را بازی می‌کنند برخورد شود.

آیت الله مصباح یزدی را باید به عنوان یک الگوی اسلام شناس به مردم معرفی کرد

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با گرامیداشت سالروز ارتحال آیت الله مصباح یزدی بیان کرد: این عالم حق بزرگی بر گردن مردم دارد لذا باید او را به عنوان یک الگوی اسلام شناس به مردم معرفی کنیم.

حجاب قانون است و انتظار می‌رود مدیران فروشگاه‌ها و مردم جلوی این موضوع را بگیرند

امام جمعه دزفول با انتقاد از حضور افراد بدحجاب در برخی فروشگاه‌های دزفول گفت: تعداد محدودی افراد بی حجاب در فروشگاه‌های بزرگ دزفول جولان می‌دهند و می‌خواهند قبح مسائل ارزشی را بشکنند که البته برنامه ریزی دشمن در این زمینه مشهود است.

وی با هشدار به بی‌حجابی در فروشگاه‌ها افزود: حجاب قانون است لذا انتظار می‌رود مدیران فروشگاه‌ها و مردم جلوی این موضوع را بگیرند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی بیان کرد: اگر احساس کردیم اقدامی در این زمینه نمی‌شود به پشتوانه مردم و بسیجیان خود اقدام به برخورد با این هنجارشکنی می‌کنیم.

تقدیر از دست اندر کاران آیین نکوداشت آیت الله شفیعی و دو فرزندش 

امام جمعه دزفول برگزاری آیین نکوداشت آیت الله شفیعی و دو فرزندش در این شهرستان را یادآور شد و از دست اندرکاران این اقدام بزرگ فرهنگی قدردانی کرد.

این افراد، سرمایه‌های معنوی و فرهنگی شهرستان هستند و باید به مردم و نسل‌های جدید معرفی شوند

وی افزود: این افراد، سرمایه‌های معنوی و فرهنگی شهرستان هستند و باید به مردم و نسل‌های جدید معرفی شوند.

معرفی کتاب “حاج قاسمی که من می‌شناسم”

امام جمعه دزفول در پایان خطبه‌ها با معرفی کتاب “حاج قاسمی که من می‌شناسم” گفت: این کتاب ۱۱۶ بار چاپ شده که پیشنها می‌شود مردم و نمازگزاران جمعه آن را تهیه و مطالعه کنند.

نمایشگاه کتاب ساده نویسی شده سازمان نهضت سواد آموزی ویژه نوسوادان بزرگسال در مصلای دزفول برپا شد

گفتنی است در حاشیه نماز جمعه دزفول نمایشگاه کتاب ساده نویسی شده سازمان نهضت سواد آموزی ویژه نوسوادان بزرگسال در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی شهرستان دزفول برگزار شد.