13th، ژانویه 2023
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید یدالله صبور

خداوند قهار در کمین دشمنان این انقلاب است.

زمان انتشار: 13th, ژانویه 2023 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 93658

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه سردار شهید یدالله صبور

چه وصیتی می‌توانم داشته باشم غیر از اینکه بگویم وصیت شهداء را اجراء کنید؛ چون وصیتها و سخنها زیاد گفته شده اما انجام و عمل وصیت قلیل و کم بوده است.

چه وصیتی می‌توانم داشته باشم غیر از عمل به احکام اسلام و گوش به فرمان رهبر و آماده برای خدمت به انقلاب اسلامی بودن که تبلور انقلابات پیامبران و امامان و آزادگان است.

وصیت من اول به خانواده محترم شهداست که آبرو و حیثیت و شرف و افتخار اسلامند؛ آنها نور چشم ملت و پیامبر و امامند.

چه وصیتی می‌توانم داشته باشم غیر از اینکه صداقت و صفا و صمیمیت و اخلاص را در کار و عملتان اجرا و ملاک قرار دهید و در هر کاری توکل و توسل یادتان باشد.

من ممکن است وصیتی که می‌کنم قبلا انجام نداده باشم ولی این وصیت یقینا پس از ایمان بوده و هست و من وصیت می‌کنم ای انسانها، ای مؤمنان، ای نشستگان، ای مردگان ظهور مهدی(عج) نزدیک است به خود آیید به خوشتن برگردید حاسبُوا اَنْفُسَکُم قبلَ اَن تُحاسَبُوا بیدار باشید که عذاب و پاداش خدا نزدیک است و دمیدن صور اسرافیل و برخاستن نزدیک؛ تمام اعمالتان و اعمالمان به پرده خواهند آمد و حساب خواهند شد.

ای ظالمان و ای مستکبران مرگ شما نزدیک است؛ ای منافقان شما مردگان سیاسی دیگر نای فعالیت و حرکت و اعلام موجودیت ندارید؛ ای خزندگان، ای لیبرالها شما را مردم محاکمه و بازپرسی خواهند کرد و در آخرت و روز محشر در مقابل خدا باید حساب پس بدهید.

ای پاسداران انقلاب آرمان شهداء را محافظت و همیشه زنده نگه دارید ای پاسداران اسلامی روحانیت، صفهای خود را فشرده و محکم کنید و وظایف دینی و میهنی خود را همچون گذشته متعهدانه و استوار عمل کنید و بدانید که اسلام و کشور بدون شما مثل جسم بدون روح اسلام و انقلاب و به اخلاقیات پیامبر و ائمه اطهار(ع) آشنا و دمساز کنید.

ای دوستان و ای برادران، اسلام را حافظ و قرآن را ملاک و معیار و امام را رهنمای خویش قرار دهید و دست اتحاد و ایمان به هم بدهید و بر قلب کفر و استعمار بتازید که اسلام پیروز است و شما به حق بر پا کنندگان حکومت حق هستید؛ به حول و قوه الهی شما دفن کننده استعمار و استثمار خواهید بود.

اگر مؤمن باشید مردم مؤمن و متعهد و مخلص ایران اسلامی شما شرافت اسلامی و روح اسلام و عظمت اسلام را زنده کرده‌اید؛ شما عزیزان امام در روز قیامت به برکت این امام و شهیدان در مقابل خدا و پیامبر رو سفید و مفتخر خواهید بود.

امت اسلامی و مردم خداجوی و شهیدپرور قدر این امام و انقلاب اسلامی و مسؤلین جمهوری اسلامی را بدانید و بدانیم که این حقی است بر گردن همگی، خداوند ان‌شاءالله همانطوری که تا حالا به برکت خون شهیدان و وحدت امت اسلامی و آبروی پیر جماران ما را و اسلام ما را و انقلاب ما را مستدام نگه داشته بعد از این هم بدارد.

مردم قدر این نعمتها را بدانید و با زبانتان و عملتان و سیر و سلوکتان شکر نعمتها را بکنید و بدانید خداوند قهار در کمین دشمنان این انقلاب است.

این انقلاب همچون صاعقه‌ای الهی بر فرق فرهنگ استعماری فرود آورد و حکومت و فرهنگ اسلام را به ما عرضه داشت ما باید همیشه پاسدار واقعی ارزشهای این انقلاب باشیم در هر زمان و هر مکان و هر سنگر.

الان شرایطی بر اسلام می‌گذرد که مکتب و حیثیت این مکتب در گرو انقلاب اسلامی ماست و این انقلاب اسلامی حیثیت و حرکت آن در گرو جنگ است. و این جنگ ما در گرو همت و صبر و استقامت و وحدت همگی ملت و امت ماست؛ اگر ما این شرایط را با پیروزی و سلامت پشت سرنگذاریم و وقفه‌ای و سکونی داشته باشیم، اسلام رفتنی خواهد شد و ضربه‌ای به اسلام زده خواهد شد که دیگر تا مدتی و تا قرون متمادی دیگر اسلام حضوری پیدا نخواهد کرد.

مردم، عزیزان اگر کسی با هر توانی از این انقلاب به هر صورتی پاسداری نکند خداوند قهار در کمین اوست و به او عنایتی نمی‌کند؛ باید همیشه هوشیار و شکر گذار باشیم و بدانیم خداوند نعمت خود را برای ما تکمیل کرد.

به مادرم این شیر زن عزیز و گرامی سلام عرض می‌کنم و امیدوارم که از نبودنم سخت بر شما نگذرد.

مادر عزیزم خیلی دوستت می‌دارم و خدا می‌داند که همیشه و در هر لحظه در فکر خدا و بعد تو بودم و همیشه دوست داشتم به هر طریقی تو را خوشحال کنم از تو می‌خواهم در روز قیامت ما را فراموش نکنید و دست پر مهرت را بسوی ما دراز کنی و ما را پیش مولایمان مهدی(عج) شفاعت کنی.

مادر جان: زجرها و سختیهای زیادی کشیدی و خدا می‌داند پیش خداوند منان چقدر اجر دارید و حتما دشمنان تو به عظمت تو پی بردهاند.

ان‌شاءالله که خداوند شما را پیش فاطمه زهرا رو سفید بگرداند به تو سفارشی ندارم غیر از صبر و دعا.

صبر در مقابل سختیها و فشارها چون صبح ظفر نزدیک است و خیلی زود همدیگر را ملاقات خواهیم کرد و دعا برای پیروزی اسلام و نزدیک شدن به فاطمه زهراء(س).

مادرجان: اگر شهید شدم اختیار زن و فرزندم و زندگیم در امر شماست؛ هر طوری که صلاح می‌دانید عمل کنید، ولی دوست دارم که فرزندانم سیف الله و مجتبی را در دامن پر مهرت نگه دارید و همیشه سایه پر عطوفت و کرمت را بر آنها داشته باشی و همچون برادر شهیدم یک فرمانده شجاع و شهیدی محبوب بار بیاوری.

و از برادرانم می‌خواهم در تربیت فرزندانم کوشا باشند و آنها را زیر محبت و فکر اسلامی خود نگه بدارند و از آنها دوری نجوئید.

عزیزان بدانید که من در سیف ا‌لله و مجتبی خلاصه می‌شوم و از مادرم و همسرم می‌خواهم تمام تلاش خود را در تربیت این عزیزان بکنید و بدانید که اجر عظیمی در انتظار شماست.

ای برادران و دوستان گرامی و مؤمنان هر که مرا شناخت دعا کند که خدا گناهان مرا ببخشد و گواهی دهد که خدایا تو این بنده را به پیشگاه رحمانیت راه ده.

و گواهی دهد که از این بنده خدا راضی بودیم هر که را من غیبتی و یا احیانا تهمتی و یا سخنی گفته‌ام از همه طلب بخشش و مغفرت می‌کنم و از همه بعد از خدا طلب آمرزش می‌کنم.

خدایا اگر بدانم که عاقبتم شهادت خیر است از دل من مهر و محبت تو جدا نخواهد شد.

یدالله صبور

اسفند ماه ۱۳۶۳

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول