23rd، سپتامبر 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آستانه 28 صفر المظفر و در نماز جمعه دزفول

امام جمعه موقت دزفول: توطئه تعطیلی مراسم اربعین حسینی خنثی شد/حکمرانی دفاعی امنیتی ایران قوی است؛ هرجا حکمرانی قوی است نتیجه داده است.

راهپیمایی اربعین با حضور حدود ۲۲ میلیون‌ نفر، عظیم تر از هر سال برگزار شد.

زمان انتشار: 23rd, سپتامبر 2022 ساعت 7:07 ب.ظ | کد خبر: 93015

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و  جمعی از فرماندهان و پرسنل پایگاه چهارم شکاری دزفول و تیپ ۲۹۲ سرلشکر آزادی دزفول، به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین شیخ عبدالحسین خسروپناه امام جمعه موقت دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

اگر جوامع مختلف ایمان بیاورند و تقوای الهی پیشه کنند برکات آسمان و زمین بر آنها نازل می‌شود

حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر قرآن کریم اگر جوامع مختلف ایمان بیاورند و تقوای الهی پیشه کنند خداوند می‌فرماید: لَفَتَحْنَا عَلَیْهِمْ بَرَکَاتٍ مِنَ السَّمَاءِ وَالْأَرْضِ برکات آسمان و زمین برآنها نازل می‌شود.

امام جمعه موقت دزفول افزود: بسیاری از شروری که انسان گرفتار می‌شود، یا نعمتهایی که نصیبش می‌شود حاصل عمل آنها هست.

تجلیل از فرمانده و پرسنل زحمت کش پایگاه هوایی دزفول

امام جمعه موقت دزفول با تجلیل از فرمانده و پرسنل زحمت کش پایگاه هوایی دزفول  نقش این نیرو را در دوران دفاع مقدس ستود و گفت: از آغاز جنگ تا عملیات بدر امکانات مکانیزه و ادوات و توپخانه محدود بود و هنگام حمله دشمن به نیروهای خودی، این نیروی هوایی بود که به داد ما می‌رسید و پشتیبانی می‌کرد.

در میان کادر شما عارفانی همچون شهید بابایی وجود داشت که توانست به مقامات معنوی خوبی برسد 

وی با گرامیداشت شهدای  بزرگ نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خطاب به جوانان این نیرو گفت: در میان کادر شما عارفانی همچون شهید بابایی وجود داشت که برغم گذراندن تحصیلات خود در آمریکا اما توانست به مقامات معنوی خوبی برسد.

از اوصاف مشترک پیامبر اکرم و امام حسن و امام رضا و همه ائمه اطهار(علیهما السلام) اهل حکمت بودن است

امام جمعه موقت دزفول در آستانه ارتحال نبی گرامی اسلام حضرت محمد(صلی الله علیه وسلم) و شهادت سبط گرامش امام حسن مجتبی(علیه السلام) و شهادت فرزند بزرگوارش امام رضا(علیه السلام)  این ایام را به محضر امام زمان(علیه‌اسلام) و رهبر فرزانه و مردم عزیز تسلیت گفت.

دکتر خسرو پناه ادامه داد: از اوصاف مشترک پیامبر اکرم و امام حسن و امام رضا و همه ائمه اطهار(علیهما السلام) اهل حکمت بودن است.

حکمت یکی از مفاهیم قرآنی و دینی است که از غرب نیامده است و هیچ معادل انگلیسی ندارد

وی بیان داشت: حکمت یکی از مفاهیم قرآنی و دینی است که از غرب نیامده است و هیچ معادل انگلیسی ندارد.

وی افزود: تمام شیوه مدیریتی پیامبر اسلام براساس حکمت بود.

از مهمترین عوامل صلح امام حسن مجتبی علیه السلام حفظ کیان اسلام براساس حکمت بود

امام جمعه دزفول با بیان این نکته که اگر امام حسن مجتبی علیه السلام با معاویه صلح نمی‌کرد یک جنگ جدی بین مسلمانان انجام می‌گرفت و خیل کثیری کشته می‌شدند و اسلام از بین می رفت؛ افزود: از مهمترین عوامل صلح امام حسن مجتبی علیه السلام حفظ کیان اسلام براساس حکمت بود.

امام رضا علیه السلام با حمکت در مقابل مکر مأمون عمل می‌کرد

امام جمعه موقت دزفول همچنین نقشه‌های مأمون بر علیه امام رضا(ع) را شکست خورده بر شمرد و افزود: امام رضا علیه السلام با حمکت در مقابل مکر مأمون عمل می‌کرد؛ و پیوند توحید با ولایت را به خوبی بیان می‌فرمود.

دکتر خسرو پناه گفت: زندگی ائمه اطهار علیهم السلام سرتاسر حکمت است و ما باید حکیمانه بیاندیشیم، حکیمانه منش و فضیلت محورانه عمل کنیم و به رفتارهای خودمان جهت بدهیم و اگر این شد در مسیر اهل بیت(ع) هستیم .

خطبه دوم: تبیین مراتب تقوای عوام، خواص و اخص 

حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه در خطبه دوم نماز جمعه دزفول به تبیین مراتب تقوای عوام، خواص و اخص پرداخت و بیان داشت: تقوای عوام یعنی دوری از گناه و انجام واجبات، و تقوای خواص این است که انسان اموری را که انجام می‌دهد به خودش دائم نسبت ندهد و تقوای اخص این است «لا مؤثر فی الوجود الا الله».

سربازان در بخش‌های مختلف کشور خدمت می‌کنند که باید قدردان آنها باشیم

امام جمعه موقت دزفول دوم مهر روز بزرگداشت شهدای منا، پنجم مهر سالروز شکست حصر آبادان و هفتم مهر روز بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: سربازان در بخش‌های مختلف کشور خدمت می‌کنند که باید قدردان آنها باشیم.

افراد دارای تمکین مالی از فرصت وقف برای ذخیره آخرت خود استفاده کنند

وی دوم مهر روز وقف را گرامی داشت و افزود: افراد دارای تمکین مالی از فرصت وقف برای ذخیره آخرت خود استفاده کنند.

اگرچه اسلام گردشگری را قبول دارد ولی باید با حکمرانی اسلامی باشد

حجه‌‌الاسلام والمسلمین خسروپناه با اشاره به پنجم مهر روز گردشگری گفت: اگرچه اسلام گردشگری را قبول دارد ولی باید با حکمرانی اسلامی باشد؛ شادی اشکالی ندارد ولی حدود شرعی باید رعایت شود.

وی افزود: دزفول شهر گردشگری است و گردشگران از شهرهای مختلف به این شهر می‌آیند که باید در این زمینه حکمرانی اسلامی را مدنظر قرار دهیم.

آتش نشانان جان خود را در معرض خطر قرار می‌دهند که جان انسانی را نجات دهند

امام جمعه موقت دزفول با گرامیداشت هفتم مهر روز آتش نشانی و ایمنی بیان کرد: آتش نشانان جان خود را در معرض خطر قرار می‌دهند که جان انسانی را نجات دهند.

قدرت نظامی ارتش و سپاه هفت تهدید جدی نظامی دشمن را خنثی کرد

خطیب جمعه دزفول با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: باید قدردان همه رزمندگان، بانوان و افرادی که در پشت جبهه خدمات رسانی می‌کردند، باشیم.

وی افزود: حداقل هفت تهدید جدی نظامی بعد از دفاع مقدس داشتیم و دشمن برای حمله اراده کرده بود ولی با قدرت نظامی ارتش و سپاه دفع شدند.

ساخت ناو، سیستم‌های آن و همچنین ناوبرها از پیچیده‌ترین صنایع نظامی دنیا است

دکتر خسرو پناه با بیان اینکه بخشی از دستاوردهای عظیم نظامی در رژه برادران ارتشی به نمایش گذاشته می‌شود، اظهار داشت: ساخت ناو، سیستم‌های آن و همچنین ناوبرها از پیچیده‌ترین صنایع نظامی دنیا است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای ۲۰ سال آینده هوافضا در ایران اسلامی افزود: حکمرانی دفاعی امنیتی ایران قوی است؛ هرجا حکمرانی قوی است نتیجه داده است.

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه این دستاوردها به همت دانشمندان ایران به دست آمده‌اند، بیان کرد: متأسفانه برخی دولت‌ها حمایت نمی‌کردند ولی این عزیزان با کمبود امکانات اقدامات بزرگی انجام داده‌اند.

شهید سلیمانی با ایجاد جبهه مقاومت بین المللی امنیت را در خاورمیانه ایجاد کرد

حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه سفر رییس جمهور به نیویورک برای شرکت در نشست سالانه سازمان ملل را یادآور شد و گفت: این سازمان ۱۹۳ عضو اصلی دارای رأی دارد و رییس جمهور در این اجلاس نطق حکیمانه‌ای داشت و با استدلال، نقش شهید حاج قاسم سلیمانی را در ایجاد امنیت تبیین کرد.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی خیلی از مسیحی‌ها را نجات داد، افزود: شهید سلیمانی مقابل گروه تروریستی داعش ایستاد اما آمریکا این مجاهد مخلص را از جهان اسلام گرفت.

امام جمعه موقت دزفول اظهار داشت: ۹۰ درصد خاک سوریه و ۶۰ درصد خاک عراق در اختیار داعش بود و حاج قاسم با ایجاد یک جبهه و جریان مقاومت بین المللی توانست امنیت را در خاورمیانه و مدیترانه ایجاد کند.

توطئه تعطیلی مراسم اربعین حسینی خنثی شد

امام جمعه موقت دزفول با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری مراسم اربعین حسینی و موکب داران گفت: توطئه تعطیلی مراسم اربعین حسینی خنثی شد.

حجه‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه با بیان اینکه برخی به دنبال تعطیل کردن مراسم پیاده روی اربعین حسینی امسال بودند، گفت: این موضوع توطئه‌ای جدی بود به طوری که آمریکا نقشه کشید و به بیوت افرادی نفوذ پیدا کرد تا این راهپیمایی برگزار نشود.

وی افزود: راهپیمایی امسال اربعین حسینی با حضور حدود ۲۲ میلیون‌ نفر جمعیت، عظیم تر از هر سال برگزار شد.

امام جمعه موقت دزفول گفت: تهدید کاهش انرژی در اروپا امنیت این قاره را متزلزل کرده است اما حضور ۲۲ میلیون نفر جمعیت در کربلا معجزه است.

وی با اشاره به حضور جوانان در راهپیمایی اربعین افزود: حدود ۱۰ موکب فقط مردم شهرستان دزفول برپا کردند که یکی از آنها در کربلا بود و جوانان با وجود سختی فراوان به زائران خدمات رسانی می‌کردند.

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه افراد زیادی از مذاهب مختلف در راهپیمایی اربعین آمده بودند و به امام حسین(ع) توسل می‌کردند، گفت: اگر چنین اتفاقی در غرب رخ می‌داد رسانه‌ها آن را بسیار برجسته می‌کردند.

حضرت آقا به لطف الهی در سلامت کامل هستند و در دیدار دانشجویان نیز با قدرت و اقتدار و بدون عصا حاضر شدند

حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه با اشاره به تبلیغات گسترده رسانه‌های خارجی درخصوص کسالت مقام معظم رهبری بیان کرد: حضرت آقا به لطف الهی در سلامت کامل هستند و در دیدار دانشجویان نیز با قدرت و اقتدار و بدون عصا حاضر شدند.

مردم ایران این شیوه اعتراضات را قبول ندارند

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه “جنگ روایت‌ها” در حادثه تلخ درگذشت مرحومه امینی رخ داد، گفت: میلیون‌ها توییت، هشتک، کمپین و ۳۰۰ شبکه ماهواره‌ای اقدام به ایجاد شبهه و تردید در این رابطه کردند.

وی افزود: برخی افراد به دنبال ایجاد نا امنی و تشنج در جامعه بودند که عمده درگیری این اراذل و اوباش با مردم بود که البته به اماکن عمومی و دولتی هم ضربه زدند و مأمور انتظامی را آتش زدند.

حجه‌‌الاسلام والمسلمین خسروپناه با بیان اینکه زنانی در اثر ترس و وحشت ایجاد شده در پی اقدامات آشوبگران بچه سقط کردند، گفت: برخی افراد که هنوز از اصل ماجرا خبر ندارند سریع بیانیه می‌دهند حال آنکه همه قوای سه گانه پای کار آمدند.

وی با اشاره به شهادت چند جوان بی گناه در جریان اغتشاش‌ها ادامه داد: این جنایت‌ها و آسیب رسیدن به اموال عمومی مورد تأیید حتی افراد صادر کننده بیانیه‌ها هم نیست.

امام جمعه موقت دزفول فوت مرحومه امینی را تلخ دانست و بیان کرد: ایرانی‌ها به دلیل داشتن دغدغه‌های اجتماعی و انسانی از این واقعه ناراحت شدند ولی این شیوه اعتراضات را قبول ندارند و در آنها شرکت نمی‌کنند.

حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه با بیان اینکه منافقان هزاران نفر و حزب کومله چهار هزار نفر را از مردم به ویژه کردستان کشتند، گفت: یک خانم از کومله هنگام ازدواج تقاضای قربانی کرد که چندین نفر از جمله کرد، بسیجی و روحانی را جلویش قربانی کردند.

وی افزود: همین کومله اکنون مدعی مرحومه امینی هستند که البته خانواده این مرحومه از کومله برائت جستند.

نیروی انتظامی امنیت مرزها را بر عهده دارد و در همین حادثه هم شهید داده‌اند و نباید این نهاد را تخریب کنیم

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه تخریب نیروی انتظامی بازی در زمین دشمن است، اظهار داشت: نیروی انتظامی امنیت مرزها را برعهده دارد و در همین حادثه هم شهید داده‌اند و نباید این نهاد ارزشمند را تخریب کنیم.

وی افزود: نیروی انتظامی مجری قوانین است و اگر قانون نیاز به اصلاح دارد باید این کار انجام شود.

ریشه اصلی حجاب و عفاف در خانواده‌ها به ویژه مادران است

حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه ریشه اصلی حجاب و عفاف را در خانواده‌ها به ویژه مادران دانست و گفت: نیروی انتظامی که نباید به تنهایی در این زمینه فعالیت داشته باشد بلکه همه ارگان‌ها باید به وظایف خود عمل کنند.

توصیه مطالعه کتاب پیام وحی نوشته خانم بیگدلی مادر ۲ شهید شهرستان دزفول

وی همچنین با توصیه مطالعه کتاب پیام وحی نوشته خانم بیگدلی مادر ۲ شهید شهرستان دزفول افزود: کل قرآن در این کتاب منظوم شده و باید قدردان بیوت علما باشیم.

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه کار اصلی دشمن روی خانم‌ها است، گفت: آمار روزه نگرفتن دختران دبیرستانی بیشتر از پسران است که معلوم است سرمایه گذاری رسانه‌ای دشمن روی خانم‌ها است.

وی از خانم‌هایی که درس حوزوی می‌خوانند خواست درس بخوانند تا مجتهده شوند علاوه بر آن، تبلیغ، کار فرهنگی و برگزاری جلسات قرائت قرآن را مدنظر قرار دهند.

همچنین سخنرانی امیر خلبان جواد ولدی فرمانده پایگاه وحدتی دزفول پیش از خطبه‌های نماز و مراسم سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) از برنامه‌های جانبی این هفته نماز جمعه دزفول بود.

حضور پرشور مردم ولایت مدار دزفول در راهپیمایی محکومیت فتنه گران حوادث اخیر

گفتنی است  نمازگزاران پس از اقامه نماز، با شرکت در راهپیمایی از  محل مصلا تا مسجد حضرت زینب(س) دزفول، اقدامات هنجارشکنانه معاندان و فریب خوردگان در آتش زدن قرآن، مسجد و پرچم ایران، و نیز به شهادت رساندن برخی از نیروهای برقرار کننده نظم و امنیت از جمله انتظامی و بسیج، و آسیب رساندن به اموال عمومی را محکوم کردند.