16th، سپتامبر 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آستانه اربعین حسینی و در آیین نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: وحدت و همدلی مردم ایران و عراق از معجزات امام حسین علیه السلام است.

زبان ما قاصر از بیان محبت مردم عراق در پذیرایی از زائران اربعین حسینی است.

زمان انتشار: 16th, سپتامبر 2022 ساعت 5:56 ب.ظ | کد خبر: 92971

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آستانه اربعین حسینی نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و سوگواران امام حسین(ع) به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

رعایت تقوای الهی موجب نزول برکات الهی می‌شود

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: اگر مردم در عمل ایمان داشته باشند و تقوا پیشه کنند خداوند متعال برکات خود را در زمین و آسمان بر آنان نازل خواهد کرد.

هر مسلمانی که در اعتقادات خود به ائمه اطهار علیهم السلام شک داشته باشند دچار مشکل شده است

امام جمعه دزفول در تبیین شک به ائمه اطهار گفت: هر مسلمانی که به امام و ولیّ خدا بخصوص امیر مؤمنان حضرت علی(ع) و امام حسن و امام حسین علیهم السلام شک و تردید داشته باشند در اعتقادات خود دچار مشکل شده و در این زمینه بیمار است.

شیعیان امام علی علیه السلام دو دسته بودند؛ شیعیان با ایمان و شیعیان سیاسی که یاران آن حضرت بودند

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به بی ارادگی و شیوه و عمل مردم کوفه نسبت به امام حسین علیه السلام گفت: شیعیان امام علی علیه السلام دو دسته بودند؛ شیعیان با ایمان و شیعیان سیاسی که یاران آن حضرت بودند.

وی در تبیین ویژگیهای بعضی از صحابه و نوع روش و سیره امیر مؤمنان حضرت علی(ع) و ویژگیهای شیعیان سیاسی مطالبی را بیان کرد.

شیعیان اعتقادی افرادی همانند شهید حاج قاسم سلیمانی هستند

امام جمعه دزفول در بیان مقایسه شیعیان در عصر حاضر گفت: شیعیان اعتقادی افرادی همانند شهید حاج قاسم سلیمانی هستند که در ترویج دین خدا و جهاد در راه پروردگار جان خود را نثار کردند.

شیعیان سیاسی، ولایت مداران بی اراده هستند

امام جمعه دزفول با تأکید بر این نکته که شیعه واقعی باید به ائمه اطهار علیهم السلام اعتقاد کامل داشته باشند و در غیر اینصورت جزء دسته دوم شیعیان به شمار می‌آید افزود: شیعیان سیاسی، ولایت مداران بی اراده هستند.

اربعین حسینی از برکات عظیم الهی است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز، اربعین حسینی را از برکات عظیم الهی دانست و گفت: امام صادق(ع) می‌فرمایند خداوند برای هر قدم زائران پیاده امام حسین(ع) یک حسنه می‌فرستد، یک گناه را از او پاک و یک درجه به مرتبه او اضافه می‌کند.

مردم عراق با اخلاص و جهاد فی سبیل الله از زائران امام حسین(ع) پذیرایی می‌کنند

امام جمعه دزفول با اشاره به ثواب زیارت امام حسین(ع) در اربعین افزود: مراسم جهانی اربعین امام حسین(ع) برای ما عظمت دارد و مردم عراق با اخلاص و جهاد فی سبیل الله از زائران امام حسین(ع) پذیرایی می‌کنند.

امام جمعه دزفول وحدت و همدلی مردم ایران و عراق را از معجزات امام حسین(ع) دانست و گفت: زبان ما قاصر از بیان محبت مردم عراق در پذیرایی از زائران اربعین حسینی است.

خطیب نماز جمعه دزفول بیان کرد: در آن زمان که صدام حسین ملعون جنگ را علیه ایران آغاز کرد هیچ کس تصور نمی‌کرد راه بسته کربلا باز شود ولی امروز میلیون‌ها زائر با عزت به عراق و عتبات عالیات می‌روند.

دشمن به شدت از پیاده روی اربعین عصبانی است

امام جمعه دزفول با بیان اینکه دشمن به شدت از پدیده اربعین حسینی عصبانی است، اظهار داشت: دشمن خیلی نقشه کشید تا شاید بتواند اربعین امسال را تحت الشعاع قرار دهد ولی ناکام ماند.

حجه‌الاسلام والمسلمین با بیان اینکه مردم ایران و عراق باید نسبت به توطئه‌های دشمن هشیار باشند، با خواندن پیامی به زبان عراقی در قدردانی از مردم عراق بابت پذیرایی از زائران اربعین حسینی افزود: تلاش دست اندرکاران مواکب دزفول در سطح شهرستان، مرز چذابه و همچنین کربلا ستودنی است.

برپایی موکب دزفول در نزدیک حرم امام حسین علیه السلام

امام جمعه دزفول با اشاره به برپایی موکب دزفول در نزدیک حرم امام حسین(ع) بیان کرد: دزفول توفیقات زیادی در دستگاه امام حسین(ع) پیدا کرده است برای مثال در جریان بازسازی عتبات و حرم امام حسین(ع) از ماسه دزفول استفاده می‌شود.

خطیب نماز جمعه دزفول ماسه دزفول را یکی از بادوام ترین ماسه‌های کشور دانست و افزود: طی هماهنگی صورت گرفته، تمام کمک‌های مردمی دزفول به عتبات عالیات در راستای تأمین ماسه و ارسال آن به عتبات عالیات هزینه می‌شوند.

نقش روحانیون در دوران دفاع مقدس باید در تاریخ ثبت شود

امام جمعه دزفول با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به مقاومت مردم به ویژه روحانیون اشاره کرد و گفت: نماز جمعه‌ها با وجود آماج حملات دشمن تعطیل نشدند.

خطیب نماز جمعه دزفول یاد و خاطره آیت الله قاضی(ره) امام جمعه فقید دزفول را گرامی داشت و افزود: آیت الله قاضی(ره) حتی نگذاشت یک هفته نماز جمعه دزفول تعطیل شود و در اوج بمباران و موشک باران دشمن نماز جمعه را برپا می‌کرد و به رزمندگان روحیه می‌داد.

امام جمعه دزفول بیان کرد: حضور ائمه جمعه در جبهه و پشت جبهه، اعزام فرزندان به جبهه و شهید دادن در این راه مقدس از افتخارات و کارنامه‌های درخشان روحانیون در دفاع از انقلاب اسلامی است که باید در راستای جهاد تبیین برای نسل‌های بعدی در تاریخ ثبت شوند.

دشمن سعی در تحریف تاریخ دارد و اینگونه القا می‌کند که روحانیت در عرصه‌ها حاضر نبوده است

وی افزود: دشمن سعی در تحریف تاریخ دارد و اینگونه القا می‌کند که روحانیت در عرصه‌ها حاضر نبوده است در حالیکه روحانیون در جبهه حضور داشته و فرزندان خود را به جبهه اعزام کرده و شهید داده‌اند.

عضویت ایران در پیمان شانگهای باعث شکوفایی اقتصادی کشور می‌شود

امام جمعه دزفول سفر رئیس جمهور به ازبکستان را گامی بلند در راستای تثبیت عضویت ایران در پیمان شانگهای دانست و گفت: این موضوع باعث شکوفایی اقتصادی ایران و ارتقای جایگاه کشور در منطقه می‌شود.

وی با بیان اینکه این اقدام بزرگ دولت سیزدهم ثمرات زیادی برای کشور خواهد داشت، افزود: اروپایی‌ها همچنان در مشکلات خود سردرگم هستند و نمی‌دانند چه کار باید انجام دهند؛ از یک سو به مذاکره با ایران اصرار دارند و از سوی دیگر با صدور بیانیه، ایران را تهدید می‌کنند.

اروپایی‌ها با توجه به جنگ اوکراین و روسیه و در پیش بودن زمستان، سرمای سخت و مشکل آفرینی خواهند داشت

اما جمعه دزفول اظهار داشت: اروپایی‌ها با توجه به جنگ اوکراین و روسیه و در پیش بودن زمستان، سرمای سخت و مشکل آفرینی خواهند داشت حتی قرار است چراغ‌های برج ایفل فرانسه نیز برای صرفه جویی در مصرف انرژی، خاموش شوند.

وی افزود: اروپایی‌ها نباید فرصت را از دست دهند چراکه در صورت امضا نشدن برجام به مشکل بر می‌خورند؛ ما به تحریم‌ها عادت کرده‌ایم و مردم و مسئولان ما در برابر آنها مقاوم هستند.

امام جمعه دزفول بیان کرد: اروپایی‌ها هرچه توافق نامه را عقب بیاندازند خود ضرر می‌کنند لذا باید عاقلانه رفتار و بدون تأثیر پذیری از صهیونیست‌ها این قضیه را تمام کنند چراکه آنها فقط به فکر منافع خود هستند.

انصاف را در تحلیل‌های خود در قبال دولت رعایت کنیم

امام جمعه دزفول درخصوص مشکلات پیش آمده در مورد گشت ارشاد گفت: باید از مظلوم دفاع و با فرد خاطی برخورد شود اما چقدر خوب است کسانی که این چنین روضه می‌خوانند یکبار از نیروی انتظامی برای مبارزه با اراذل و اوباش و برقراری امنیت نیز دفاع کنند.

وی افزود: نیروی انتظامی وظایف بسیار گسترده‌ای دارد و ممکن است اشتباه هم بکند که باید در چارچوب مقررات و ضوابط با آن برخورد شود اما اگر بخواهیم به خاطر یک اتفاق، ناکارآمدی دولت و نظام را به رخ بکشیم، درست نیست.

اگر تلاش و مجاهدت نیروهای نظامی، انتظامی و بسیجیان نبود اکنون زنان و دختران ما اسیر داعش بودند

امام جمعه دزفول بیان کرد: اگر تلاش و مجاهدت نیروهای نظامی، انتظامی و بسیجیان نبود اکنون زنان و دختران ما اسیر داعش بودند لذا باید در تحلیل‌های خود انصاف را رعایت کنیم تا موجبات خوشحالی دشمن فراهم نشود.

حسن یزدانی رکورد ۶۰ ساله کشتی ایران را شکست و پرافتخارترین کشتی گیر ایران شد

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با تبریک کسب مدال های رنگارنگ کشتی گیران در مسابقات قهرمانی جهان گفت: حسن یزدانی رکورد ۶۰ ساله کشتی ایران را شکست و پرافتخارترین کشتی گیر ایران شد.

وی افزود: یزدانی با صعود به فینال امروز به مصاف حریف آمریکایی خود می‌رود که امیدواریم این حریف را نیز شکست دهد و به مدال طلا دست یابد.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: هشتمین مدال جهانی و المپیک این ورزشکار با صعود به فینال قطعی شد که تا پیش از این جهان پهلوان تختی بوده که توانسته هفت مدال جهانی و المپیک را کسب کند.

لزوم برخورد با مدیران ضعیف و ناتوان دزفول

امام جمعه دزفول با دادن تذکر به برخی ادارات و دستگاه‌های دولتی این شهرستان به دلیل نحوه برخورد با مردم گفت: فرماندار دزفول به عنوان مقام عالی دولت در شهرستان باید مدیران اداراتی که در خدمات رسانی به مردم پیشتاز هستند را تشویق و با مسئولان ضعیف و بی‌اراده که فقط به میز کار خود چسبیده‌اند، برخورد کند.

مدیران دولتی باید تمام امکانات و اختیارات خود را برای رفع مشکلات مردم به کار گیرند

وی با بیان اینکه باید بین مدیر تلاشگر، جهادی و انقلابی با مدیر ضعیف و ناتوان تفاوت وجود داشته باشد، افزود: مدیران دولتی باید تمام امکانات و اختیارات خود را برای رفع مشکلات مردم به کار گیرند.

وعده محقق نشده سفر وزیر جهاد کشاورزی به دزفول برای حل مسائل و مشکلات این شهرستان پیگیری شود

امام جمعه دزفول  همچنین اظهار داشت: قرار بود وزیر جهاد کشاورزی به دزفول سفر و مسائل و مشکلات این شهرستان را بررسی کند ولی اقدامی در این زمینه صورت نگرفت که از فرماندار و نماینده درخواست می‌شود این وعده محقق نشده را پیگیری کنند.

معرفی کتاب مهاجر سرزمین آفتاب

امام جمعه دزفول در پایان خطبه‌ها نمازگزاران را به مطالعه کتاب مهاجر سرزمین آفتاب درباره مادر یک شهید ژاپنی توصیه کرد.

از برنامه‌های جانبی نماز جمعه این هفته دزفول در آستانه اربعین حسینی برپایی مراسم نوحه خوانی و سینه زنی توسط مداح پیشکسوت دزفول و پیر غلام ملی حاج عبدالرحیم شهروزیان بود.