12th، سپتامبر 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 12th, سپتامبر 2022 ساعت 3:18 ب.ظ | کد خبر: 92941

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجددز” حجت الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصاحبه با خبرنگار ما هدف از سفر به عتبات عالیات را حضور در مراسم عظیم جهانی  اربعین برشمرد وگفت: این سفر زیارتی به اتفاق حجت الاسلام والمسلمین خسرو پناه  انجام گرفت که در نخستین روز ورود به  عراق  برنامه ای در مدرسه علمیه حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) در شهر نجف اشرف برگزارشد.

زائرین امام حسین (ع) علاوه برمسائل مادی باید از آن حضرت موضوعات معنوی و حکمت آمیز نیز  بخواهند

امام جمعه دزفول ادامه داد : در این برنامه استاد خسروپناه در جمع طلاب و زائرین ایرانی درسخنانی بخشی از

نامه های معاویه وپاسخ های حضرت علی علیه السلام  به شبهات او  و نیز طرح این پرسش که زائران ائمه علیهم السلام بویژه امام حسین (ع) هنگام زیارت باید چه خواسته هایی داشته باشند را  مطرح کرد.

امام جمعه دزفول افزود: زائرین امام حسین (ع) دربیان درخواست های خود علاوه برمسائل مادی باید از آن حضرت موضوعات معنوی و حکمت آمیز نیز بخواهند.

برپایی موکب شهر ستان دزفول در کربلا

حجت الاسلام والمسلمین قاضی با قدردانی از ارادت خالصانه مردم  شهرستان دزفول به حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به برپایی موکب این شهر ستان در کربلای  اشار کرد و افزود:  این موکب به همت  و جمعی از خدمتگزاران این شهرستان برای اولین بار و در نزدیکی حرم مطهر برپا شد و فعالیت خودرا با توزیع  صبحانه ، آب ،  شربت ،یخ وچای در بین زائرین امام حسین (ع) آغاز کرد که با استقبال خوب زوار مواجه بود.

حضور بی نظیر مردم درآئین راهپیمایی اربعین حسینی پس از دوسال تعطیلی بخاطر کرونا

امام جمعه دزفول با اشاره به حضور بی نظیر مردم درآئین راهپیمای اربعین حسینی پس از دوسال تعطیلی بخاطر کرونا و کمبود برخی از امکانات گفت: با توجه به توصیه های علما باید مدت زیارت در کربلا را کوتاه کرد تا مشکلاتی برای دیگر زائرین بوجود نیاید.

تمهیدات تازه مسولان جمهوری اسلامی ایران در ایجاد خط هوایی و در اختیار گذاشتن همه امکانات عراق به زوار

وی عمده مشکلات هنگام ورود و  خروج به کشور عراق را  کمبود و سایل نقلیه و فضای مناسب برای اسکان دانست و افزود: دراین زمینه مسئولان جمهوری اسلامی ایران با ایجاد خط هوایی نیازهای زوار را به عراق ارسال می کنند و از طرف مقابل نیز استاندار کربلا با توصیه به مسئولان زیربط خبراز در اختیار گذاشتن همه امکانات دولتی و غیره عراق از جمله مدارس  به زائرین امام حسین (ع)  داده است.

بیان گوشه هایی از انس و الفت زائرین امام حسین (ع) از ملت های مختلف جهان 

امام جمعه دزفول  با بیان گوشه هایی از انس و الفت زائرین امام حسین (ع) از ملت های مختلف  پرداخت و گفت: در فرودگاه نجف اشرف بسیاری از شیعیان پاکستان و هندوستان  اظهار محبت می کردند و همدلی و صمیمیت آنها نمایانگر شعار «حب الحسین یجمعنا» بود.

امام جمعه دزفول افزود: حضور علما و روحانیان ، اقشار مختلف مردم اعم از  مرد و زن  کوچک و بزرگ ، دانشگاهیان ، مدیران ، تیم های پزشکی  و امداد و جامعه ورزشی ازنکات شیرین و ارزنده کنگره بزرگ اربعین امسال است.

خدمات رسانی مواکب برادران عراقی به زائرین ملتهای مختلف جهان بویژه ایران

وی خدمات رسانی مواکب برادران عراقی به زائرین ملتهای مختلف جهان بویژه ایران را خالصانه و محبت آمیز برشمرد و تصریح کرد: انس والفت و وحدت و همدلی بین همه مردم درمراسم اربعین ازبرکت امام حسین علیه السلام وصف ناشدنی است.

عراقی‌ها به عنوان میزبان زیارت اربعین سنگ‌تمام گذاشته‌اند

امام جمعه دزفول گفت:  با وجود اینکه مردم این کشور‌ با همه توان پای کار آمده‌اند، اما عراق آماده این حجم از زوار در مدتی کوتاه نبود؛ با این وجود، عراقی‌ها به عنوان میزبان زیارت اربعین سنگ‌تمام گذاشته‌اند و برای پذیرایی از زائران حسینی نه تنها خانه‌های خود را در اختیار عاشقان اربعین قرار می‌دهند، بلکه صدها  موکب در کربلا راه انداخته‌اند تا در خدمت زوار باشند.

مهمترین شعار اربعین سال ۱۴۰۱ وحدت ، همدلی و بصیرت در مقابله با دشمنان است

حجت الاسلام والمسلمین قاضی در پایان این گفتگو ضمن تشکر از همه مردم دارالمونین شهرستان دزفول بویژه خانواده های معزز شهدا مهمترین شعار اربعین سال ۱۴۰۱ را  وحدت ، همدلی و بصیرت دانست  وبیان داشت : دشمن با توطئه های خائنانه خود سعی در کم رنگ کردن آئین اربعین حسینی داشت؛  اما ملت های مختلف  جهان  و امت اسلام با بصیرت خود  نقشه های دشمان را ناکام گذاشتند و بزرگترین راهپیمایی اربعین  حسینی را  به فضل پروردگار رقم می زنند.