9th، سپتامبر 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آئین نماز جمعه دزفول

امام جمعه موقت دزفول: بخش کشاورزی باید با روش‌های علمی و دانش بنیان ارتقا داده شود تا ۸۰ درصد مشکلات این حوزه برطرف شود.

متأسفانه اکنون کشاورزان با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه هستند.

زمان انتشار: 9th, سپتامبر 2022 ساعت 8:02 ب.ظ | کد خبر: 92931

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و سوگواران امام حسین(ع) به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین شیخ حسین عبداللهی امام جمعه موقت دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

تقوای الهی دژی است محکم

خطیب موقت نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن سفارش به رعایت تقوا و حریم امر و نهی الهی گفت: تقوای الهی دژی است محکم.

کربلای امام حسین(ع) کربلای حماسه و معرفت است

امام جمعه موقت دزفول در آستانه اربعین حسینی به تبیین راز ماندگاری قیام کربلای حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام پرداخت و گفت: کربلای امام حسین(ع) کربلای حماسه و معرفت است؛ این قیام ماندنی است و تا قیامت نور افشانی خواهد کرد و برای جهانیان پیام خواهد داشت.

برخی از حماسه‌ها بی نظیر بوده‌اند اما بدلیل نبودن قداست، معنویت و معرفت در طول تاریخ ماندگار نشدند

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی با بیان این نکته که تاریخ دارای سه برگ و یا سه دوران است که متفاوت از عاشورا و نهضت امام حسین(ع) است یادآور شد: برخی از حماسه‌ها بی نظیر بوده‌اند اما بدلیل نبودن قداست، معنویت و معرفت در طول تاریخ ماندگار نشدند.

برگ دیگر تاریخ که تاریک است و عرفانها و معنویتهایی در کنار آن حماسه نیست

وی افزود: برگ دیگر تاریخ که تاریک است و عرفانها و معنویتهایی در کنار آن حماسه نیست؛ که بنام دین و زهد وعبادت از عرصه و میدان فاصله می‌گیرند و حتی تشری هم به روی هیچ ظالمی نمی‌زنند.

وی بیان داشت: حماسه بی‌عرفان و عرفان بی‌حماسه در بخش عظیمی از تاریخ نقش منفی خود را ایفا کرده است.

برگ سوم و جلد سوم تاریخ عبارت است از عرفان توأم با حماسه یا حماسه توأم با معنویت و معرفت است

امام جمعه موقت دزفول افزود: اما برگ سوم و جلد سوم تاریخ عبارت است از عرفان توأم با حماسه یا حماسه توأم با معنویت و معرفت است که نمونه آن قیام امام حسین علیه السلام در کربلا است.

از منظر قرآن کریم قیامی مورد حمایت است که هدف آن به سمت ارزشها و عدالت در جامعه باشد

وی افزود: از منظر قرآن کریم قیامی مورد حمایت است که هدف آن به سمت ارزشها و عدالت در جامعه باشد.

کربلا حماسه‌ای ماندگار است که ریشه آن در معرفت و بینش بود و عمق آن را می‌توان در دعای عرفه درک کرد

وی گفت: کربلا حماسه‌ای ماندگار است که ریشه آن در معرفت و بینش بود و عمق آن را می‌توان در دعای عرفه درک کرد و به آن پی برد.

معرفی کتاب “مهاجر سرزمین آفتاب” 

امام جمعه موقت دزفول در پایان این خطبه کتاب “مهاجر سرزمین آفتاب” که مورد تقریض مقام معظم رهبری قرار گرفت معرفی کرد.

خطبه دوم: در تبیین دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با مجمع جهانی اهل بیت

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با مجمع جهانی اهل بیت به مناسبت روز جهانی اهل بیت علیهم السلام گفت: فاصله‌های غیرحقیقی نظیر نژادی، قومیتی، زبانی و رنگ پوست باید از جوامع رفع شوند.

مسیر اصلی جوامع اسلامی ایستادن روی پای خود و زدن دست رد به استکبار جهانی است

امام جمعه موقت دزفول مسیر اصلی جوامع اسلامی را ایستادن روی پای خود و زدن دست رد به استکبار جهانی دانست و افزود: مؤمنان باید باعث آبروی اهل بیت علیهم السلام باشند.

بعد از خروج نکبت بار آمریکا از برجام اکنون در بازی جدیدی به دنبال مقصر جلوه دادن ایران است

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی مذاکرات هسته‌ای را یادآور شد و بیان کرد: بعد از خروج نکبت بار آمریکا از برجام اکنون در بازی جدیدی به دنبال مقصر جلوه دادن ایران است.

وی ادامه داد: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عنوان کرده پاسخ ایران را دریافت کردیم ولی سازنده نبود که در واقع این پاسخ برای این کشور استکباری سازنده نبوده است.

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه آمریکا تمام قوانین بین المللی را لگدمال می‌کند، اظهار داشت: آمریکا، ناکازاکی و هیروشیما را به شکل مرگباری بمباران اتمی کرده و اکنون دم از نگرانی از برنامه هسته‌ای ایران می‌زند.

وی با بیان اینکه تیم مذاکراتی ایران اسلامی دقیق عمل می‌کند، افزود: با توجه به عهدشکنی آمریکا، بی‌عملی و نداشتن اراده جدی اروپاییان و سیاسی کاری آژانس اتمی در خلال مذاکرات این توافق تضمین کننده اهداف ایران نیست.

آمریکا باید برای اجرای تعهدات خود تضمین دهد و اروپایی‌ها نیز پای تعهدات خود بمانند

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی با اشاره به سیاسی کاری آژانس یا خواسته‌های پادمانی آژانس گفت: نظارت‌های آژانس بر کل کشورها نظارت پادمانی است و ایران نیز این معاهده را پذیرفته و بیش از آن نیز عمل کرده ولی اخیرا اقدامات اضافی را متوقف کرده است.

وی افزود: بعد از پاسخ ایران به آمریکا، گفتند ما دلسرد شدیم زیرا بنا داشتند هم شخصیت‌ها هم مکان‌های ما را به صورت نامحدود بازرسی کنند و ایران موافقت نکرده و گفته همکاری‌ها در چارچوب قانون انجام می‌شود.

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به زرادخانه‌های پر آمریکا گفت: ایران‌ می‌گوید پادمان را در چارچوب رعایت می‌کنیم و آمریکا باید برای اجرای تعهدات خود تضمین دهد و اروپایی‌ها نیز پای تعهدات خود بمانند.

تأمین امنیت غذایی مستلزم رسیدگی به مشکلات کشاورزان است

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر امنیت غذایی گفت: تأمین امنیت غذایی مستلزم رسیدگی به مشکلات کشاورزان است و باید در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب این مشکلات برطرف شوند.

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی دیدار هیأت دولت با رهبر معظم انقلاب را یادآور شد و افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار بر لزوم اولویت قرار دادن امنیت غذایی تأکید داشتند.

وی با بیان اینکه در جریان جنگ روسیه و اوکراین مشکلاتی در خصوص امنیت غذایی در سطح جهان ایجاد شد، ادامه داد: دسترسی فیزیکی و اقتصادی همه مردم در همه زمان‌ها امنیت غذایی است.

متأسفانه اکنون کشاورزان با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه هستند

امام جمعه موقت دزفول لازمه امنیت غذایی را کشاورزی قدرتمند دانست و گفت: متأسفانه اکنون کشاورزان با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه هستند.

وی با تأکید بر لزوم تأمین آب مورد نیاز کشاورزان افزود: بنا به گفته رییس جمهور انبارهای ما اکنون پر است ولی در گذشته نه چندان دور وضعیت برخی اجناس قرمز بود.

بخش کشاورزی باید با روش‌های علمی و دانش بنیان ارتقا داده شود تا ۸۰ درصد مشکلات این حوزه برطرف شوند

امام جمعه موقت دزفول بیان کرد: بخش کشاورزی باید با روش‌های علمی و دانش بنیان ارتقا داده شود تا ۸۰ درصد مشکلات این حوزه برطرف شوند.

اربعین ظرفیتی عظیم برای جهان اسلام است

وی پیاده روی اربعین را رخداد و ظرفیت عظیمی برای جهان اسلام دانست و گفت: نماد شیعه، خواندن زیارت اربعین است.

وی با بیان اینکه نباید این پیاده روی عظیم را شیعه و سنی کنیم، افزود: شبکه‌های استکبار این موضوع را یا مطرح نمی‌کنند یا آن را زمینه‌ای برای ایجاد تضاد بین سنی و شیعه می‌دانند.

اربعین توفانی از عشق و معرفت جهانی است که توطئه‌ها را از بین خواهد برد

امام جمعه دزفول اظهار داشت: اربعین توفانی از عشق و معرفت جهانی است که توطئه‌ها را از بین خواهد برد.

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی با اشاره به وضعیت فرهنگی شهرستان دزفول بیان کرد: باید نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی و با ظرافیت و موشکافی آنها را آسیب شناسی کنیم‌.

مسئولان باید به دغدغه فعالان فرهنگی توجه ویژه داشته باشند

وی ادامه داد: خطاب و پیام خطبه‌های نماز جمعه به همه دلسوزان و فعالان فرهنگی در سطح شهرستان دزفول این است که مسئولان باید به دغدغه فعالان فرهنگی توجه ویژه داشته باشند.

راه تولید فرهنگ‌ سازنده از دالان مشورت سازنده است

امام جمعه موقت دزفول راه تولید فرهنگ‌ سازنده را از دالان مشورت سازنده دانست و اظهار داشت: مسئولان باید با آغوش باز این مشورتها را بپذیرند.

مردم و مسئولان دزفول در برابر هتاکان به باورها سکوت نمی‌کنند

وی با بیان اینکه همدلی و هم صدایی و دغدغه مندی فرهنگی بین مسئولان شهرستان دزفول وجود دارد، افزود: مردم و مسئولان دزفول در برابر افرادی که قصد چنگ زدن به باورهای ما را دارند سکوت نخواهند کرد.

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی بیان کرد: حرکات ریز و درشت هتاکان به باورهای مردم ولایتمدار دزفول زیر رصد است و اخیرا نیز یکی از این افراد در بند افتاده و در حال دست و پا زدن است.