14th، سپتامبر 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دیدار سرپرست امور کتابخانه‌های عمومی شهرستان دزفول

امام جمعه دزفول: کتابداری نباید درچارچوب قانون کتابخانه توقف داشته باشد، لازمه ترویج فرهنگ کتابخوانی خلاقیت و ابتکاراست.

مجموعه هر کتابخانه یک کتاب مفید را به خانواده‌ها معرفی و زمینه تشویق آنها را به فرهنگ مطالعه فراهم کنند.

زمان انتشار: 14th, سپتامبر 2022 ساعت 12:14 ب.ظ | کد خبر: 92919

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام و المسلمین قاضی در دیدار مهدی آبیارزاده سرپرست امور کتابخانه‌های عمومی شهرستان دزفول با تأکید بر استفاده و ترویج نامهای متناسب با فرهنگ و موقعیت حماسی، جغرافیایی و کشاورزی شهرستان دزفول به کتابخانه‌ها گفت: شما مروّجین کتابخوانی باید در ادبیات دزفول بعنوان مثال نام ترنج را بعنوان پیشینه تاریخی دزفول مطرح کنید.

با بکارگیری نام سرداران، شهر مقاوم، شهر رود همیشه خروشان دز و شهر ترنج، دزفول را به ایران بهتر معرفی کنید

امام‌ جمعه دزفول ادامه داد:به همه مسئولان پیشنهاد می‌دهم که در سربرگ نامه‌های اداری از شهرستان دزفول با نام  سرداران، شهر مقاوم، شهر رود همیشه خروشان دز و شهر ترنج یاد کنند تا از این طریق شهرستان دزفول بهتر به مردم عزیز کشورمان معرفی شود.

بعضی کتابخانه را حاشیه خدمات شهری و با نگاه مادی می‌بینند حال اینکه کتاب غذای روح است

حجه‌‌الاسلام والمسلمین قاضی از بی توجهی بعضی از مردم به فرهنگ کتابخوانی اظهار تأسف کرد و افزود: بعضاً کسانی هستند که کتابخانه را بعنوان حاشیه خدمات شهری و صرفاً نگاه مادی می‌بینند و حال اینکه کتاب غذای روح است.

فقط یک کارشناس خبره می‌تواند کتاب سالم را از ناسالم تشخیص دهد

امام جمعه دزفول بعضی از کتابها را زمینه‌ساز یک انحراف و تحریف دانست و خاطرنشان کرد: بدن سالم، روح سالم را می‌طلبد و روح سالم از مطالعه مناسب تغذیه می‌شود و فقط یک کارشناس خبره می‌تواند کتاب سالم را از ناسالم تشخیص دهد.

امور کتابداری نباید در چارچوب قانون کتابخانه توقف داشته باشد و لازمه ترویج کتابخوانی خلاقیت و ابتکار است

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ارتقاء ظرفیتها و ترویج کتاب داری را  مهم برشمرد و تأکید کرد: امور کتابداری نباید در چارچوب قانون کتابخانه توقف داشته باشد و لازمه ترویج فرهنگ کتابخوانی خلاقیت و ابتکار است.

وی افزود: در زمینه پژوهش و تحقیق برای اعضای کتابخانه‌ها از دوره‌هایی برای تغذیه فکری و علمی استفاده کنید.

کیفیت مطالعه مهمتر از کمیّت آن است و باید اعضای کتابخانه آن را در اولویت قرار دهند

امام جمعه دزفول به شناسایی استعدادها و ظرفیتهای افراد اهل مطالعه اشاره و تصریح کرد: با توجه به نوع مطالعه مراجعه کننده می‌توان، افراد را بعنوان نیروهای فعال فرهنگی شناسایی کرد چراکه کیفیت مطالعه مهمتر از کمیّت آن است و باید اعضای کتابخانه آن را در اولویت قرار دهند.

مجموعه هر کتابخانه یک کتاب مفید را به خانواده‌ها معرفی و زمینه تشویق آنها را به فرهنگ مطالعه فراهم کنند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: سیر مطالعاتی باید هدفمند و نظام‌مند باشد و این فرهنگ برای افراد مطالعه کننده ضروری است و مجموعه کاری هر کتابخانه از طریق نشستها، همایشها و جشنواره‌ها، یک کتاب مفید را به خانواده‌ها معرفی و زمینه تشویق آنها را به فرهنگ مطالعه فراهم کنند.