2nd، سپتامبر 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 2nd, سپتامبر 2022 ساعت 8:24 ب.ظ | کد خبر: 92882

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و سوگواران امام حسین(ع) به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

در تبیین تقوا از منظر قرآن کریم

خطیب نماز جمعه دزفول با سفارش به خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: خدای متعال در قرآن کریم می‌فرماید یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَلْتَنْظُرْ نَفْسٌ مَا قَدَّمَتْ لِغَدٍ ای کسانی که ایمان آورده‌اید برای فردای قیامت خود از قبل چه فرستاده‌اید؟

امام جمعه دزفول افزود: رعایت تقوای الهی شادی و خوشی روز قیامت را در پی دارد.

تبیین بخشی از زندگانی حضرت امام حسن مجتبی(ع) بمناسبت هفتم صفر سالروز شهادت آن حضرت بنا بر روایتی

امام جمعه دزفول با اشاره به هفتم صفر سالروز شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام به نقلی، به تبیین بخشی از زندگانی آن حضرت پرداخت و گفت: در دوران امام مجتبی(ع) نظام نوپای اسلامی با چالشهای بسیار پیچیده‌ای روبرو بود و آن حضرت پس از شهادت پدر بزرگوارش خط علوی را ادامه داد و ذره‌ای درنگ نکرد.

امام مجتبی(ع) با یارانی منافق صفت روبرو بود و معاویه با حیله و نیرنگ کوفیان را که در تردید بودند فریب می‌داد

وی افزود: امام حسن مجتبی(ع) با یارانی منافق صفت روبرو بود و معاویه علیه اللعنه با حیله و نیرنگ و با اشکال مختلف کوفیان را که در تردید بودند فریب می‌داد.

چرا امام مجتبی(ع) بیعت را پذیرفت؟

امام جمعه دزفول در پاسخ به این پرسش که چرا امام مجتبی(ع) بیعت را پذیرفت ادامه داد: امام به خاطر اینکه ثابت کند که رهبران جامعه همچنان به هدف خود ایمان دارند و به آنها متعهد هستند حکومت را پذیرفت و حتی آن حضرت مردم را به جهاد فرا خواند ولی با سستی و شک و تردید و خیانت فرماندهان ارشد خود مواجه شد.

امام مجتبی علیه السلام در مقابل فتنه‌های دشمنان و ضعف ایمان مردم مورد آماج جنگ روایتها قرار گرفت

وی با بیان این مطلب که در جنگ روایتها فردی پیروز است که اولین و اثرگذارترین روایت را به افکار عمومی تقدیم کند ادامه داد:  امام مجتبی علیه السلام در مقابل فتنه‌های دشمنان و ضعف ایمان مردم مورد آماج جنگ روایتها قرار گرفت.

در خطبه دوم: اگر انسان صبر داشته باشد و تقوا را رعایت کند مکر و توطئه دشمنان درباره او اثر نخواهد کرد

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول در تعریف تقوا از منظر قرآن کریم گفت: اگر انسان صبر داشته باشد و تقوا را رعایت کند مکر و توطئه دشمنان درباره او اثر نخواهد کرد.

دشمن در صدد است که با تحریف وقایع و حوادث کربلا در اثرگذاری حماسه حسینی خللی ایجاد کند

امام جمعه دزفول با تسلیت سالروز شهادت مظلومانه دختر سه ساله حضرت ابی عبدالله حضرت رقیه خاتون(علیهالسلام) بیان داشت: دشمن درصدد است که با تحریف وقایع و حوادث کربلا در اثرگذاری حماسه حسینی خللی ایجاد کند.

تبیین اثرات راهپیمایی اربعین و ابعاد بین المللی آن در جهان

امام جمعه دزفول با تبیین اثرات راهپیمایی اربعین و ابعاد بین المللی آن در جهان گفت: کنگره عظیم اربعین به صورت خود جوش به وجود آمده است و این عشق و ارادت مردم توانسته است همه ادیان و فرقه‌ها را زیر پرچم محبت امام حسین(علیه‌السلام) گرد هم بیاورد.

باید اقدامات فرهنگی و توجه بیشتری به این پیاده روی و حرکت عظیم صورت گیرد

امام جمعه دزفول اربعین را جلوه‌ای از شکوه اسلامی دانست و گفت: باید اقدامات فرهنگی و توجه بیشتری به این پیاده روی و حرکت عظیم صورت گیرد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی پیام اربعین را وحدت جهان اسلام دانست و بیان کرد: اربعین دل‌ها را به هم نزدیک می‌کند همانطور که عراق و ایران را با وجود هشت سال جنگ به هم نزدیک کرد.

جبهه مقاومت با برگزاری مراسم اربعین جان تازه‌ای می‌گیرد و تقویت می‌شود

وی یکی از محورهای مهم پیام اربعین را قدرت نمایی جبهه مقاومت دانست و افزود: جبهه مقاومت با برگزاری مراسم اربعین جان تازه‌ای می‌گیرد و تقویت می‌شود.

راهپیمایی اربعین مانور بزرگی برای جبهه مقاومت است

امام جمعه دزفول تأمین امینت ۲۰ میلیون نفر در راهپیمایی اربعین را یادآور شد و اظهار داشت: راهپیمایی اربعین مانور بزرگی برای جبهه مقاومت است تا بتواند به رغم تهدیدهای داعش، امنیت را در این کنگره عظیم تأمین کند.

به نظر می‌رسد توطئه‌ و فتنه‌ای پشت قضایای عراق وجود دارد که مردم این کشور باید مراقب و هشیار باشند

امام جمعه دزفول با اشاره به اتفاقات اخیر کشور عراق گفت: به نظر می‌رسد توطئه‌ و فتنه‌ای پشت قضایای عراق وجود دارد که مردم این کشور باید مراقب و هشیار باشند.

سهم خواهی در مسائل سیاسی منجر به هرج و مرج می‌شود

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه سهم خواهی در مسائل سیاسی منجر به هرج و مرج می‌شود، افزود: فشارهایی در جریان فتنه ۸۸ برای ابطال انتخابات در ایران وارد و راهپیمایی، آشوب و اهانت به مقدسات انجام می‌شد ولی حضرت آقا در پاسخ به آنها فرمودند از طریق قانونی اقدام شود.

وی با بیان اینکه جریان صدر نیز به دنبال مطالبات خود در کف خیابان است، ادامه داد: طبق قانون اساسی عراق برای انحلال مجلس و برگزاری انتخابات زودهنگام باید ابتدا دولت تشکیل شود تا بتواند مجلس را منحل و انتخابات برگزار کند ولی جریان صدر این موضوع را نمی‌پذیرد.

امام جمعه دزفول بیان کرد: ۷۸ نفر از طرفداران جریان صدر که در پارلمان انتخاب شدند، قصد ائتلاف با جریان‌های کرد و سنی را داشتند که موفق نشدند و استعفا دادند.

وی دعوت عربستان سعودی از تمام نمایندگان مستعفی جریان صدر به مراسم حج را یادآور شد و افزود: به نظر می‌رسد پشت این قضیه، فتنه و توطئه‌ای وجود دارد که ملت عراق باید مراقب و هشیار باشد تا این کشور دچار آشوب نشود.

قدردانی از خویشتنداری نیروهای مردمی حشدالشعبی در وقایع اخیر عراق

امام جمعه دزفول با قدردانی از خویشتنداری نیروهای مردمی حشدالشعبی در وقایع اخیر عراق گفت: تیم سرایاالسلام از حشدالشعبی به جریان صدر پیوست؛ ولی با وجود استفاده از آرپی جی و خمپاره از سوی سرایا السلام و زخمی شدن نیروهای حشدالشعبی، این نیروی مردمی اقدام تحریک آمیزی انجام نداد.

وی با بیان اینکه دشمن به هیچ کس رحم نمی‌کند، افزود: نخست وزیر عراق باید از این قضیه عبرت بگیرد چراکه در صورت کوتاهی از انجام وظایف قانونی باعث سوختن تر و خشک با هم می‌شود.

دولت باید توصیه‌های مقام معظم رهبری را نصب العین قرار دهد

امام جمعه دزفول با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیأت دولت بیان کرد: دولت باید این توصیه‌ها را نصب العین قرار دهد.

متأسفانه در دولت‌های قبل اعتماد و امید مردم نسبت به نظام و مسئولان آسیب جدی دید

وی قدردانی رهبر معظم انقلاب اسلامی از دولت سیزدهم بابت امیدبخشی به جامعه را یادآور شد و افزود: متأسفانه در دولت‌های قبل اعتماد و امید مردم نسبت به نظام و مسئولان آسیب جدی دید.

تبیین سفر آیت الله رئیسی در منطقه احمد فداله و دیدار ایشان با مردم و بهره برداری از طرح بزرگ آبرسانی غدیر

امام جمعه دزفول با اشاره به سفر امروز رئیس جمهور به استان خوزستان گفت: آیت الله رئیسی با حضور در منطقه احمد فداله دیداری با مردم این منطقه داشت و سپس طرح بزرگ آبرسانی غدیر را بهره برداری کرد.

وی افزود: طرح آبرسانی غدیر آب آشامیدنی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از مردم خوزستان از جمله مردم اهواز، آبادان، خرمشهر، شادگان و دشت آزادگان و بیش از ۳۰۰ روستا را تأمین می‌کند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی بیان کرد: اجرای طرح آبرسانی غدیر کاری بزرگ بود که باید ظرف مدت سه سال انجام می‌شد ولی با کار جهادی در مدت ۱۰ ماه انجام شد.

مردم قدردان تلاش خستگی ناپذیر دولت سیزدهم هستند

وی با بیان اینکه تمام تجهیزات و اجرای طرح، ۱۰۰ درصد ایرانی بوده‌اند، افزود: مردم قدردان تلاش خستگی ناپذیر دولت هستند.

تجلیل رئیس جمهور از آیت الله قاضی و مردم دزفول

امام جمعه دزفول گفت: رئیس جمهور در آیین بهره برداری از طرح آبرسانی غدیر از مردم دزفول و مرحوم آیت الله قاضی امام جمعه فقید دزفول تجلیل و تأکید کرد برای رفع مشکلات مردم خوزستان هر وقت نیاز باشد به این استان سفر می‌کنم.

آمریکا و اروپا با توجه به در پیش بودن زمستانی سرد شرایط سختی را پشت سر می‌گذارند

امام جمعه دزفول درخصوص مذاکرات هسته‌ای نیز گفت: آمریکا و اروپا با توجه به در پیش بودن زمستانی سرد شرایط سختی را پشت سر می‌گذارند.

وی با اشاره به افزایش ضعف‌های آمریکا در منطقه افزود: آمریکا با توجه به خلأ حضورش در منطقه ناچار است اقدامات جبرانی نظیر تشکیل ناوگان پهپادی را انجام دهد که اقدامی منفعلانه و نشانگر ناتوانی آنها در برابر جبهه مقاومت است.

امام جمعه دزفول بیان کرد: آمریکا به دنبال اعتمادسازی بین آمریکا و اعراب است ولی دیدیم که سفر بایدن به عربستان سعودی هیچ دستاوردی نداشت.

وی افزود: ترامپ هنگام سفر به عربستان قراردادهای سلاح، زیادی منعقد کرد و بعد از آن رسما اعلام کرد ما عربستان را همچون گاو شیرده دوشیدیم.

این دست و پا زدن‌ها نشان از استیصال آمریکا است و به طور قطع نتیجه‌ای جز شکست ندارد

امام جمعه دزفول گفت: این دست و پا زدن‌ها نشان از استیصال آمریکا است و به طور قطع نتیجه‌ای جز شکست ندارد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به قیام ۱۷ شهریور و کشتار جمعی از مردم به دست مأموران ستمشاهی پهلوی اظهار داشت: این افراد در جنایتی وحشتناک توسط رژیم پهلوی به شهادت رسیدند.

قدردانی از حضور شبکه افق سیما در دزفول و فعالیت‌های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول

وی با قدردانی از حضور شبکه افق سیما در دزفول و تهیه برنامه افزود: فعالیت‌های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در دزفول از نظر کمیت و کیفیت قابل تقدیر است.

دوچرخه سواری بانوان در شهر باعث رنجش خاطر مردم مؤمن شده است

امام جمعه دزفول بیان کرد: این روزها صحنه‌های نه چندان زیبایی از دوچرخه سواری بانوان دیده می‌شود که باعث رنجش خاطر مردم مؤمن شده است.

وی افزود: دوچرخه سواری بانوان در مکان‌های تعیین شده موردی ندارد ولی متأسفانه گویا جریان حساب شده‌ای برای قبح شکنی در این زمینه وجود دارد.

این موضوع از سوی پلیس فتا و اداره ورزش و جوانان و سایر ادارات رسیدگی شود

امام جمعه دزفول خواستار رسیدگی به این موضوع از سوی اداره ورزش و جوانان و سایر ادارات شد و گفت: برخی به دنبال خدشه وارد کردن به شأن و منزلت دزفول هستند که لازم است پلیس فتا با توجه به تبلیغ این موضوع در فضای مجازی برخورد لازم را داشته باشد.