3rd، آگوست 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در جلسه شورای اداری شهرستان دزفول

امام جمعه دزفول: از مصادیق بارز فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در جنگ نرم، ارزشها و در رأس آنها حجاب و عفاف است.

اگر با بی حجابی در فضای جامعه برخورد نشود، افراد بی حجاب تجری می‌یابند.

زمان انتشار: 3rd, آگوست 2022 ساعت 12:00 ب.ظ | کد خبر: 92603

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه شورای اداری شهرستان که در محل فرمانداری تشکیل شد ضمن تسلیت شهادت سرور و سالار شهیدان گفت: باید تلاش کنیم در جهت اهداف و مقاصد اباعبدالله الحسین(ع) گام برداریم و در این ایام معارف دینی خود را افزایش دهیم.

امام جمعه دزفول فریضه امر به معروف و نهی از منکر را یکی از اهداف بلند سیدالشهدا(ع) دانست و افزود: کسانی که مسئولیت و منصبی را می‌پذیرند بخشی از حاکمیت هستند؛ باید در چهارچوب شرح وظایف خود به این فریضه الهی عمل نمایند.

وی اظهار داشت: یکی از عواملی که ولیّ خدا در واقعه عاشورا تنها ماند این بود که مردم که بسیاری از آنها متدین نیز بودند توجیه می‌کردند که ما کار به قیام امام نداریم و گاه به امام نیز توصیه می‌کردند که دست از قیام بردارد.

امام جمعه دزفول با اشاره به جمله کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا افزود: امروز نیز باید در برابر ولیّ خدا، امام زمان احساس وظیفه نمود و ایشان را یاری کرد، چراکه یاری کردن ولیّ خدا توجیه بردار نیست، باید برنامه زندگی به گونه‌ای باشد که لحظه نیاز امام و ولیّ به یاری، انسان آماده باشد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به جنگ نرم دشمن تصریح کرد: دشمن با تمام قوا در جنگ نرم وارد شده، یکی از مهمترین عرصه‌های آن و از مصادیق بارز فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در جنگ نرم، ارزشها و در رأس آنها حجاب و عفاف است؛ باید در این زمینه بطور جدی وارد عمل شد.

امام جمعه دزفول گفت: این جبهه در جنگ نرم جبهه مهمی است و فضای مجازی هم به کمک این جبهه آمده، همه مسئولین در این خصوص وظیفه دارند و باید ابتدا از ادارات و نهادهایی که خود مسئولیت دارند و با زبان نرم و لیّن شروع کنند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی بی حجابی را خلاف قانون دانست و تصریح کرد: اگر با بی حجابی در فضای جامعه برخورد نشود، افراد بی حجاب تجری می‌یابند.

وی تأکید کرد: اگر حد الهی سرقت و دیگر مسائل منافی عفت در جامعه جاری شود، سارقان تجری نمی‌یابند، باید در این خصوص اهتمام شود تا شرارت کمتر شده و ریشه موضوع اصلاح شود.