30th، جولای 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آستانه ماه محرم الحرام و در نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: برای تقویت امنیت، حد الهی برای سارقان مسلح باید اجرا شود./غربیها دلسوز زنان ایرانی وحجاب آنها نیستند.

غربیها ادعا می‌کنند حجاب مانع پیشرفت زن است در حالی که زنان ایرانی در میدان‌های مختلف به موفقیت‌های بلندی دست یافته‌اند.

زمان انتشار: 30th, جولای 2022 ساعت 12:58 ق.ظ | کد خبر: 92580

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین وحدت بخش نماز جمعه دزفول در آستانه فرارسیدن ماه محرم الحرام با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی)ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر نبی مکرم اسلام(ص) برای کسی که امانتدار نیست ایمانی وجود ندارد

خطیب نماز جمعه دزفول ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر نبی مکرم اسلام(ص) برای کسی که امانتدار نیست ایمانی وجود ندارد.

امام جمعه دزفول افزود: یکی از راههای تقوا و پرهیزگاری امانتداری است؛ و پیامبر گرامی اسلام حتی نزد دشمنان خود امانت ترین شخصیت آن زمانه بود.

محرم ماه کسب معرفت است، چراکه عشق و مودّت به اهل بیت بدون معرفت و شناخت فایده‌ای در برنخواهد داشت

امام جمعه دزفول فرارسیدن ماه محرم را به حضرت صاحب الزمان(عج) تسلیت گفت و افزود: محرم ماه کسب معرفت است، چراکه عشق و مودّت به اهل بیت علیهم السلام بدون معرفت و شناخت فایده‌ای نخواهد داشت.

وی افزود: باید تلاش کرد تا قیام حسینی حماسه‌ای ماندگار در طول تاریخ باقی بماند.

تبیین علل و عوامل قیام حضرت سیدالشهدا علیه السلام

امام جمعه دزفول در ادامه این خطبه به تبیین علل و عوامل قیام حضرت سیدالشهدا علیه السلام پرداخت  و گفت: باید در زمینه امام شناسی و معرفت به ائمه اطهار علیهم السلام قدم برداشت و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری پیام جنگ نرم قیام حسینی را تبیین کرد.

امام حسین(ع) در برابر یک جنگ نابرابر نظامی و با رذائل اخلاقی قرار گرفت و برغم قدرت دشمن در برابر آنها پیروز شد

وی افزود: حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) در برابر یک جنگ نابرابر نظامی و با رذائل اخلاقی قرار گرفت و برغم قدرت دشمن در برابر آنها پیروز شد.

امام جمعه دزفول بیان داشت:  اداره چنین جنگ نرمی مستلزم تحمّل اعظم مصائب است و این صبر و بردباری حق را به جامعه نشان داد و باطل را خنثی کرد.

امام حسین علیه السلام با هنر خود انسانیت را به سوی عبادت پروردگار حرکت داد

وی افزود: امام حسین علیه السلام با هنر خود انسانیت را به سوی عبادت پروردگارحرکت داد و فضائل اخلاقی و الهی را به جامعه بشری ارزانی داشت.

حضرت سیدالشهدا(علیه‌السلام) برای هدایت بشریت و نجات دین، همه رنجهای عالم را به جان خرید

امام جمعه دزفول تصریح کرد: حضرت سیدالشهدا(علیه‌السلام) برای هدایت بشریت و نجات دین، همه رنجهای عالم را به جان خرید تا انسانیّت را از هلاکت و گمراهی نجات بدهد.

تعبیر شریک القرآن بودن امام حسین(ع) اشاره أکید به حدیث متواتر ثقلین است

امام جمعه دزفول از شَریکَ الْقُرْآنِ به عنوان یکی از درجات حضرت ابی‌عبدالله(علیه‌السلام) در زیارت نامه یاد کرد و افزود: تعبیر شریک القرآن بودن امام حسین(ع) اشاره أکید به حدیث متواتر ثقلین است و تبیین کننده عِدل و قرین بودن اهل بیت(ع) با قرآن است.

خطبه دوم:

اگر شخصی مدار زندگی خود را بر اساس تقوا و خدا ترسی قرار بدهد خداوند گناهان او را می‌بخشد

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دفول ضمن دعوت به تقوای الهی گفت:  از منظر رسول گرامی اسلام اگر شخصی مدار زندگی خود را براساس تقوا و خدا ترسی قرار بدهد خداوند گناهان او را می‌بخشد.

 نکاتی مهم و ظریف از تحلیل رهبر معظم انقلاب از جنگ اوکراین و دیدار پوتین با معظم له

امام جمعه دزفول به تحلیل رهبر معظم انقلاب از جنگ اوکراین و دیدار پوتین با معظم له پرداخت و گفت: بعضی از معاندان، ناآگاهان و شبکه‌های استکبار معتقدند ایران از تجاوز روسیه به اوکراین حمایت کرده این در حالی است که چنین نیست و رهبر معظم انقلاب در این دیدار اصل جنگ را محکوم و اعلام کردند مردم ایران به هیچ وجه از این جنگ خرسند نمی‌شوند.

وی افزود: طبق تحلیل کارشناسان بزرگ دنیا، آنها دنبال این بودند که غرب جنگی با روسیه آغاز کند و پس از آن سراغ ازبکستان و ارمنستان که همسایه ایران هستند بیایند.

گرامیداشت پنجم مرداد و گزارشی از دیدار ائمه جمعه کشور با مقام معظم رهبری در تهران

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از این خطبه با گرامیداشت پنجم مرداد سالروز برگزاری اولین نمازجمعه در سال ۵۸ توسط آیت اله طالقانی بیان داشت: به همین مناسبت ائمه جمعه کشور دیداری پربار با مقام معظم رهبری داشتند.

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه باید فرمایشات حضرت آقا را ارزیابی، تحلیل و بخشنامه هایی در این خصوص صادر کند

وی گفت: شورای سیاستگذاری ائمه جمعه باید فرمایشات حضرت آقا را ارزیابی، تحلیل و بخشنامه هایی در این خصوص صادر کند.

باید ظرفیت نهایی نمازجمعه را شکوفا کرد و به این موضوع توجه داشت

خطیب نمازجمعه دزفول ادامه داد: ۹۰۰ نمازجمعه در کشور برگزار و مسایل سیاسی روز تحلیل می‌شوند ولی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری نتوانسته‌ایم ظرفیت نهایی نمازجمعه را شکوفا کنیم که باید به این موضوع توجه داشته باشیم.

ائمه جمعه باید تقوای عملی داشته باشند

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این دیدار از عملکرد تعدادی از ائمه جمعه قدردانی کردند گفت: مقام معظم رهبری ائمه جماعات را به تقوا توصیه کردند و تأکید داشتند ائمه جمعه باید تقوای عملی داشته باشند.

خطیب نماز جمعه دزفول بیان کرد: طبق فرمایشات معظم له ائمه جمعه باید با رفتار خود، مردم را به تقوا امر کنند، رفتار پدرانه با همه اقشار داشته و سلوک مردمی داشته باشند.

مسئولان ستاد نمازجمعه حضور جوانان را رصد کنند

وی افزود: مقام معظم رهبری ارتباط با جوانان را از دیگر ویژگی‌های ائمه جمعه دانستند و به مسئولان ستاد نمازجمعه توصیه کردند حضور جوانان را رصد کنند و در صورتی که حضور جوانان در نمازجمعه کمتر شد دلیل آن را جویا شوند.

امام جمعه سخنگوی انقلاب است و باید پاسخگوی مسائل باشد

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، امام جمعه سخنگوی انقلاب است و باید پاسخگوی مسائل باشد؛ به دنبال توجیه مسائل نباشد و در صورت وجود نقصان پیگیری لازم را داشته باشد.

ادبیات خطبه باید گرم، صمیمی، اتحاد آفرین و امیدبخش برای جامعه باشد

امام جمعه دزفول از اعضای ستاد نمازجمعه که بدون چشمداشتی هر هفته فعالیت می‌کنند نیز قدردانی کرد و گفت: ادبیات خطبه باید گرم، صمیمی، اتحاد آفرین و امیدبخش برای جامعه باشد نه اینکه موجب اضطراب، تلاطم و بدبینی به وضع آینده شود.

اگر مشکلی وجود دارد باید مطرح شود ولی این انتقاد نباید منجر به تضعیف نظام شود

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: اگر مشکلی وجود دارد باید مطرح شود ولی این انتقاد نباید منجر به تضعیف نظام شود.

از حضور بعضی از علما مانند استاد حاج آقا خسروپناه که در پاسخگویی به شبهات تبحر خاصی دارند دعوت می‌شود

امام جمعه دزفول مقابله با شبهات را از دیگر مأموریت‌های ائمه جمعه بیان کرد و افزود: از حضور بعضی از علما و مفاخر شهرمان مثل استاد حاج آقا خسروپناه که در پاسخگویی به شبهات تبحر خاصی دارند دعوت می شود و ایشان در خطبه‌ها پاسخگوی بعضی از شبهات هستند.

غربیها دلسوز واقعی زنان ایرانی و حجاب آنها نیستند

امام جمعه دزفول در خصوص مسئله حجاب و جایگاه زن نیز گفت: دشمن نباید ما را به انفعال و دفاع وادار کند؛ درخصوص این موضوع باید به دشمن حمله کنیم زیرا غربیها دلسوز واقعی زنان ایرانی و حجاب آنها نیستند.

زنان ایرانی در میدان‌های علمی، اجتماعی، سیاسی، مدیریتی و فرهنگی به موفقیت‌های بلندی دست یافتند

خطیب جمعه دزفول افزود: غربیها ادعا می‌کنند حجاب مانع پیشرفت زن است این در حالی است که زنان ایرانی در میدان‌های علمی، اجتماعی، سیاسی، مدیریتی، فرهنگی و اقتصادی به موفقیت‌های بلندی دست یافته‌اند.

ائمه جمعه باید به خدمات اجتماعی مردمی توجه داشته باشند و در این وضع گرانی همراه مردم باشند

وی گفت: ائمه جمعه باید به خدمات اجتماعی مردمی توجه داشته باشند و در این وضع گرانی همراه مردم باشند.

فعالیتهای ستاد نمازجمعه دزفول و نقش مهم مصلای دزفول در برنامه‌های آموزشی، علمی، اجتماعی و جهادی

وی به فعالیت ستاد نمازجمعه دزفول نیز اشاره کرد و افزود: در مصلای جمعه دزفول بخش‌های مختلفی چون آشپزخانه مصلا فعال است که توسط قرارگاه گروههای جهادی در عرصه‌های مختلف خدمات رسانی می‌کند؛ همچنین مصلا ۱۲ شب برنامه سخنرانی و برنامه فرهنگی در دهه اول محرم دارد.

خطیب جمعه دزفول به فعالیت مجمع خیرین سلامت این شهرستان که با کمک‌های مردمی اقدام به ساخت درمانگاه، اورژانس جاده‌ای و ساخت بیمارستان می‌کنند اشاره و از آنها تجلیل کرد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی از وضعیت امنیت در این شهرستان انتقاد کرد و اجرای حد الهی برای سارقان مسلح را خواستار شد.

برای سارقان مسلح باید حد الهی اجرا شود

وی افزود: در سه روز گردهمایی ائمه جمعه کشور که به تازگی در تهران برگزار شد رؤسای قوا نیز حضور داشتند که در این همایش سه مشکل عمده دزفول را مطرح کردم.

درخواست امام جمعه دزفول از رییس قوه قضائیه 

وی گفت: در نامه‌ای به رییس قوه قضائیه مشکل زندان دزفول را مطرح کردم زیرا تنها زندان شمال خوزستان است و سه برابر ظرفیت آن استفاده می‌شود و مشکلات عدیده‌ای دارد.

امام جمعه دزفول افزود: این موضوع باعث شده به خاطر نداشتن جا، به زندانیان مرخصی بدهند که این امر مشکلات دیگری را ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین در این نامه موضوع امنیت دزفول را مطرح کردم زیرا  حد سرقت جاری نمی شود وسارقان مسلح جرات پیدا کرده‌اند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی بیان کرد: اگر ۲ حد سرقت در دزفول اجرا شود شروران خوف می‌کنند و دست به سرقت نمی‌زنند.

تبریک به سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر‌(عج) خوزستان

وی در ادامه این خطبه انتخاب سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان و افتخار دزفول را در جشنواره مالک اشتر به عنوان بهترین فرمانده در کشور تبریک گفت.

تبریک به مهندس محمدحسن پرآور که برای سال دوم به عنوان ریاست شورای شهر دزفول انتخاب شد

امام جمعه دزفول همچنین به مهندس محمدحسن پرآور که برای سال دوم به عنوان ریاست شورای شهر دزفول انتخاب شد نیز تبریک گفت.

مردم به ارائه خدمات در مرز چذابه برای پذیرایی از زائران اربعین همکاری کنند

امام جمعه دزفول در پایان این خطبه با گرامیداشت ایام محرم گفت: ارائه خدمات در مرز چذابه برای پذیرایی از زائران اربعین به مردم دزفول واگذار شده، و مسئولان کشوری نیز قول همکاری دادند که امیدواریم مردم نیز همکاری لازم را داشته باشند.