22nd، جولای 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 22nd, جولای 2022 ساعت 8:43 ب.ظ | کد خبر: 92535

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین وحدت آفرین نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین شیخ حسین عبداللهی امام جمعه موقت دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

ریشه همه خیرات و حسنات و برکات رعایت تقوای الهی است

خطیب موقت دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: ریشه همه خیرات و حسنات و برکاتف رعایت تقوای الهی است.

غدیر و روز مباهله یکی از بزرگترین دلایل نبوت و امامت امیرالمؤمنین(ع) است

امام جمعه موقت دزفول از ماه ذی الحجه به عنوان ماه شادی مسلمین نام برد و افزود: ذی الحجه ماه پیغمبر مکرم و خاندان بزرگوار ایشان است که در آن وقایع مهمی از جمله غدیر و روز مباهله که از بزرگترین دلایل نبوت و امامت امیرالمؤمنین(ع) است اتفاق افتاده است.

تبیین مباهله از منظر آیه ۶۱ سوره آل عمران 

وی در تبیین مباهله از منظر آیه ۶۱ سوره آل عمران بیان داشت: مسیحیان نجران زیر بار استدلالات و معجزات و آیات و صدق و راستی پیغمبر نمی‌رفتند، به همین خاطر قرآن فرمود: ای پیغمبر پیشنهاد مباهله کن.

امام جمعه موقت دزفول ادامه داد: مباهله یعنی اینکه دو تا قوم در یک جای مشخصی حاضر باشند و دست به دعا بردارند و از خدا بخواهند که دروغگو رسوا و مورد لعن قرار بگیرد.

وی افزود: در این ماجرا به امر پروردگار باید همه فرزندان و زنان دوم گروه حاضر شوند و دست بر دعا بردارند تا دروغگو مورد قهر و غضب خدوندا قرار بگیرد.

یکی از متقن‌ترین مسیرهای اثبات ولایت و امامت امیرالمؤمنین(ع) و اهل بیت او آیه مباهله است

وی با تأکید بر این نکته که علاوه بر جشن غدیر باید جشن بزرگ مباهله را گرفت تصریح کرد: یکی از متقن‌ترین مسیرهای اثبات ولایت و امامت امیرالمؤمنین(ع) و اهل بیت او آیه مباهله است.

پیامبر گرامی اسلام به دنبال اثبات وحدانیّت و اتحاد میان وجود علوی و نبوی است

امام جمعه موقت دزفول با بیان این نکته که مطالعه دقیق برخی از آیات و دعاها نشان از درس امامت و ولایتمداری است؛ بیان داشت: پیامبر اسلام به دنبال اثبات وحدانیّت و اتحاد میان وجود علوی و نبوی است.

خطبه دوم: حماسه سازی مردم شهرستان دزفول در برگزاری جشن‌های عید غدیر ستودنی است

حجه‌‌الاسلام والمسلمین عبداللهی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول حماسه سازی مردم شهرستان دزفول در برگزاری جشن‌های عید غدیر را ستود و گفت: طبق آمار جناب حجه‌‌الاسلام و المسلمین حاج آقای علوی رئیس ستاد غدیر، ۱۲۰ هزار پرس غذا، چهار هزار بسته ارزاق، ۲۰ جهیزیه و ۲۰۰ هزار قرص نان به مناسبت اعیاد تحویل مردم شد.

با سرمایه ایمان مردم و تلاش گروههای جهادی می‌توان اقدامات حسنه زیادی رقم زد

وی با قدرانی از گروههای جهادی و تلاش ادارات دزفول برای همکاری در برگزاری جشن‌ها افزود: با سرمایه ایمان مردم و تلاش گروههای جهادی می‌توان اقدامات حسنه زیادی رقم زد و حرکات و گام‌های بلندی برداشت.

اقدامات خیرخواهانه در عید غدیر که نتیجه کار مردمی بود، موجب تحیر دیگر کشورها شد

امام جمعه موقت دزفول ادامه داد: اجتماع ۱۰ کیلومتری مردم تهران در خیابان ولی عصر(عج) با حضور سه میلیون خانواده تهرانی در گرمای ۴۰ درجه سانتیگراد کم سابقه بود.

وی افزود: ۱۲۸ هزار جوان و نوجوان در برپایی این مراسم میلیونی شرکت کردند و ۱۱۰ هزار اسباب بازی و ۲ میلیون پرس غذا توزیع شد.

امام جمعه موقت دزفول این اقدامات را در ایجاد نشاط و شادی در جامعه مؤثر دانست و گفت: این اقدامات خیرخواهانه که نتیجه کار مردمی بود، موجب تحیر دیگر کشورها شد.

وی با بیان اینکه ۴۰۰ گروه جهادی و فرهنگی در این جشن و کار ایجابی وارد عمل شدند، افزود: مسئولان باید برنامه‌های فرهنگی را مردمی برگزار کنند چراکه ورود مردم در هر عرصه باعث تعالی آن می‌شود.

برگزاری جشن‌های کلان میلیونی باعث ایجاد موازنه بین جشن و عزاداری است

حجه‌‌الاسلام والمسلمین عبدالهی بیان کرد: میلیون‌ها آدم با هزاران سلیقه متفاوت در جشن تهران دور هم جمع شدند و ندای وحدت و شکست بن بستها از این جشن بلند شد.

وی برگزاری جشن‌های کلان میلیونی را باعث ایجاد موازنه بین جشن و عزاداری دانست و افزود: ایده پردازان فرهنگی و جامعه شناسان باید این حرکت را مانند حرکت اربعین سمت و سو داده و آن را به همه کشور سرایت دهند.

رعایت پوشش و حجاب برای ایرانیان هم جنبه دینی و هم ملی و هویتی دارد

امام جمعه موقت دزفول در فرازی دیگر از این خطبه با بیان اینکه رعایت پوشش و حجاب برای ایرانیان هم جنبه دینی و هم ملی و هویتی دارد، گفت: اگر در زمینه پوششمان در فرهنگ دیگری که با شانتاژ تبلیغ می‌شود، هضم شویم هم در دفاع از هویت و ملیت و هم از نظر دینی ضربه خورده‌ایم.

پوشش زنان ما جزیی از تمدن، پیشینه و فرهنگ ما است

وی با بیان اینکه پوشش زنان ما جزیی از تمدن، پیشینه و فرهنگ ما است، افزود: حجاب مردم ایران در آثار هزاران سال پیش ما نظیر تخت جمشید حکاکی شده است.

حجه‌‌الاسلام والمسلمین عبدالهی بیان کرد: فرهنگ و تمدین آمیزه‌ای از اعتقادات، آداب، رسوم و زبان است و هرگز نباید راضی به حذف داشته‌ها و هویت ملی خود باشیم.

باید با استفاده از دلسوزان و قلم به دستان اتاق فکرهایی در زمینه‌های مختلف نظیر حجاب، نماز، روزه و حج ایجاد کنیم

وی افزود: نیروهای فرهنگی، دلسوزان و قلم به دستان بدانند این عرصه، عرصه جنگ نرم است و باید با تخصص، تعهد و کار کارشناسانه در این زمینه ورود کنند.

امام جمعه موقت دزفول با تأکید بر لزوم بررسی چالش‌های پیش رو و ارائه راهکار در زمینه حجاب گفت: باید اتاق فکرهایی در زمینه‌های مختلف نظیر حجاب، نماز، روزه و حج ایجاد کنیم.

سفر رؤسای جمهور روسیه و ترکیه به ایران انعکاس زیادی در سطح جهان داشت و ثمرات زیادی برای ایران دارد

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به سفر رؤسای جمهور روسیه و ترکیه به ایران گفت: این سفر انعکاس زیادی در سطح جهان داشت و ثمرات زیادی برای ایران دارد.

رهبر معظم انقلاب نصیحت‌های بسیار خوبی به این رؤسای جمهور داشتند

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی افزود: رهبر معظم انقلاب نصیحت‌های بسیار خوبی به این رؤسای جمهور داشتند و درخصوص مسدود کردن مرز ایران و ارمنستان هشدار دادند.

وی بر لزوم تمامیت ارضی سوریه تأکید کرد و افزود: بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اردوغان، امنیت سوریه در امنیت ترکیه مؤثر است و باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود.

امام جمعه موقت دزفول بیان‌ کرد: رهبر معظم انقلاب درخصوص فریبکاری غرب به پوتین رییس جمهور روسیه مواردی را متذکر شدند و بر لزوم هشیار بودن وی در این خصوص تأکید کردند.

وی افزود: پیش از این ۳۰ میلیارد دلار در حوزه نفت ایران سرمایه گذاری شده‌ بود که در سفر پوتین به ایران ۴۰ میلیارد دلار نیز به این حجم سرمایه گذاری اضافه شد.

قدردانی از فرمانداری، شهرداری و آبفا بابت رفع مشکل آب مهرشهر و تأکید بر تزریق دز چهارم واکسن

امام جمعه موقت دزفول با قدردانی از فرمانداری، شهرداری و آبفا بابت رفع مشکل آب مهرشهر و ایجاد ۶ حلقه چاه آب در زیباشهر اظهارداشت: با توجه به افزایش دوباره آمار کرونا از شهروندان انتظار می‌رود دز چهارم واکسن را تزریق کنند.

مسکن سازان غدیر به زودی تحت اشراف امام جمعه دزفول کلید خواهد خورد

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی با تأکید بر لزوم ساخت مسکن برای جوانان گفت: لازم است در کنار کارهای دولت از ظرفیت عظیم خیران در سطح شهرستان استفاده شود.

وی افزود: اگر ۲۰ هزار خیر ماهانه ۵۰ هزار تومان برای ساخت مسکن جوانان بدهند در مدت ۲ سال می‌توان ۲۴ واحد مسکونی برای جوانان ساخت.

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه مسکن سازان غدیر به زودی تحت اشراف امام جمعه دزفول کلید خواهد خورد، اظهار داشت: اگر خیران با همین مبالغ اندک وارد عرصه شوند، حماسه بزرگی نظیر بیمارستان خیریه سرطانی امام حسن مجتبی(ع) دزفول رقم‌ خواهد خورد.