15th، جولای 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 15th, جولای 2022 ساعت 7:38 ب.ظ | کد خبر: 92509

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز وحدت بخش جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

یکی ازمراتب مهم تقوا و خداترسی مراقبت ازحفظ آبروی دیگران است

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: یکی ازفرازهای دعای افتتاح تاکید بر ستار العیوب بودن پروردگار متعال دارد. بنابراین یکی ازمراتب مهم تقوا و خداترسی مراقبت ازحفظ آبروی دیگران است.

زیارت جامعه کبیره میراثبزرگ امام هادی علیه السلام به مسلمانان

امام جمعه دزفول با تبریک سالروز ولادت با سعادت امام هادی(علیه‌السلام)در تبیین یکی ازآثارگرانقدرآن حضرت بیان داشت: زیارت جامعه کبیره از بزرگترین میراث آن حضرت بشمار می آید که مضامین امام شناسی و معرفت شناسی را به بهترین شکل در بردارد.

خدایا حجت خود را به من بشناسان که اگر من حجت تو را من نشناسم از دینت گمراه می‌شوم

امام جمعه دزفول درآستانه عید غدیرخم و گرامیداشت دهه امامت و ولایت و درتشریح معارف امام شناسی گفت: امام شناسی همان دین شناسی است، چرا که در فرازی از دعا از خدا مسئلت می نمائیم خدایا حجت خود را به من بشناسان که اگر من حجت تو را من نشناسم از دینت گمراه می‌شوم.

السَّلامُ عَلَیْکُمْ یا أهلَ بَیْتِ النُّبُوَّهِ

وی افزود: در زیارت جامعه کبیره تعبیر بسیار زیبای السَّلامُ عَلَیْکُمْ یا أهلَ بَیْتِ النُّبُوَّهِ آمده است که در حقیقت سلامی است به تمام کسانی که زیر بارامامت و ولایت خاندان اهل بیت علیهم السلام رفتند.

غدیر روز اکمال دین

امام جمعه دزفول ازغدیر به عنوان روز اکمال دین یاد کرد و افزود:  پیامبر اسلام به دستور پروردگار نعمت دین را با امامت امیرمومنان حضرت علی (ع) و دین اسلام به مسلمانان ابلاغ کرد.

دشمن درجنگ ترکیبی خود سعی کرده غدیربه فراموشی سپرده ویا حداقل تحریف شود

وی با بیان این نکته که غدیر از آنچنان  اهمیت بالایی برخورداراست که دشمن را وادار به دشمنی کرده است؛ ادامه داد:  دشمن درجنگ ترکیبی خود سعی کرده غدیربه فراموشی سپرده ویا حداقل تحریف شود.

وظیفه جامعه اسلامی است که غدیر را به عنوان ایام الله و روزی تاریخی و عیدی بزرگ جا بیاندازد

وی بیان داشت: در مقابل این حرکت دشمن وظیفه جامعه اسلامی است که غدیر را به عنوان ایام الله و روزی تاریخی و عیدی بزرگ جا بیاندازد.

از منظرنبی مکرم اسلام علی(ع) بهترین کسی است که او را جانشین خود و درمیان مردم قرار دادند

امام جمعه دزفول در جمع بندی این خطبه به بیان حدیثی از حضرت فاطمه زهرا (س) در چگونگی انتخاب حضرت علی (ع) توسط پیامبر گرامی اسلام در روز غدیر پرداخت وگفت: از منظرنبی مکرم اسلام علی(ع) بهترین کسی است که او را جانشین خود و درمیان مردم قرار دادند.

جامعه بشری برای رفع مشکلات خود باید به مسیر اصلی خود یعنی اطاعت از پروردگار و توسل به ائمه باز گردد

وی افزود: جامعه بشری برای رفع مشکلات خود باید به مسیر اصلی خود یعنی اطاعت از پروردگار و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام باز گردد.

 خطبه دوم : من از همه دنیای شما به نمک و قرص نانی اکتفا کردم و به واسطه خداترسی رهایی را می‌طلبم

حجت الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز با تقدیر از نماز گزارانی که برای رضایت پروردگار و درهوای گرم تابستان در نماز جمعه حضوریافتند؛ در خصوص اهمیت تقوای الهی گفت: امیرمومنان حضرت علی علیه السلام می فرمایند:  من از همه دنیای شما به نمک و قرص نانی اکتفا کردم و به واسطه خداترسی و پرهیزگاری رهایی را می‌طلبم.

نقش امام  هادی (ع) در تحکیم نظریه متعالی و نظام مدیریتی الهی و امامت بسیار مهم و کلیدی است

امام جمعه دزفول با تبریک ولادت امام هادی (ع) گفت: نقش آن امام همام درحرکت کلی ائمه اطهارعلیهم السلام و تحکیم نظریه متعالی و نظام مدیریتی الهی و امامت بسیار مهم و کلیدی است.

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین با تبریک عیدغدیرخم  وبرگرداندن آن این روز مهم به جایگاه اصلی خود بیان داشت: پیام غدیر یک پیام جهانی است چراکه جوامع  بشری و مسلمانان هرمقدار که از غدیرغفلت وفاصله گرفتند از صلح و آرامش و امنیت و عدالت جهانی هم فاصله گرفتند.

امام موسی کاظم(ع)مظهر طاغوت ستیزی بودندودر آن خفقانی که زندگی می‌کردند منشاء خیر وبرکت برای مردم بود

وی همچنین ولادت باسعادت امام موسی کاظم(علیه‌السلام) را گرامیداشت و گفت: آن حضرت مظهر طاغوت ستیزی بودند ودر آن خفقانی که زندگی می‌کردند منشاء خیر وبرکت برای مردم بود.

شیعه واقعی باید در گفتار، رفتار و اندیشه از ائمه اطهار علیهم السلام پیروی نماید

وی افزود: اگر می خواهیم شیعه واقعی باشیم باید در گفتار، رفتار و اندیشه از ائمه اطهار علیهم السلام پیروی کنیم تا به سعادت برسیم .

امروز سازمان تأمین اجتماعی بازوی تحقق عدالت اجتماعی در کشور و جامعه است

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر ازاین خطبه با گرامیداشت روز تأمین اجتماعی گفت: امروز سازمان تأمین اجتماعی بازوی تحقق عدالت اجتماعی در کشور و جامعه است.

نیازمند طرح و برنامه برای افراد مختلف مشمول تامین اجتماعی و ارائه خدمات به آنها هستیم

وی با اشاره به تبیین سیاست‌های تامین اجتماعی توسط مقام معظم رهبری افزود: نیازمند طرح و برنامه برای افراد مختلف مشمول تامین اجتماعی و ارائه خدمات به آنها هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی گفت: بیکاری، پیری، بازنشستگی، بی‌سرپرستی، حوادث و سوانح خدمات بهداشتی و درمانی زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد وهمه آحاد جامعه حق بهره مندی از خدمات مربوطه را دارند.

دولت مکلف است از محل درآمدهای عمومی،  خدمات و حمایت‌های مالی و خدماتی برای آحاد جامعه ارائه کند

وی افزود: دولت مکلف است از محل درآمدهای عمومی،  خدمات و حمایت‌های مالی و خدماتی برای آحاد جامعه ارائه کند تا عدالت احتماعی محقق شود.

مسوولان باید با دقت، ظرافت و انصاف این قوانین را اجرا و موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کنند

امام جمعه دزفول ضمن قدردانی از مسوولان تامین اجتماعی اظهارداشت: مسوولان باید با دقت، ظرافت و انصاف این قوانین را اجرا و موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کنند.

اگر شورای نگهبان نبود دشمن می‌توانست به ارکان نظام ورود و ضربه خود را به نظام وارد کند

وی سالروز تاسیس شورای نگهبان به دستور امام راحل را نیز گرامیداشت و افزود: اگر شورای نگهبان نبود دشمن می‌توانست به ارکان نظام ورود و ضربه خود را به نظام وارد کند.

در داخل عده ای خودفروخته بدون هیچ مواجبی به دشمن خدمت و وقیحانه حرمت شکنی کردند

خطیب جمعه دزفول به اتفاقات سیاسی اجتماعی کشور اشاره کرد و گفت: در داخل عده ای خودفروخته بدون هیچ مواجبی به دشمن خدمت و وقیحانه حرمت شکنی کردند و به نوعی پیاده نظام دشمن شدند.

افراد متدین به تبیین هنرمندانه زیبایی های غیرت و شرف و پاکدامنی بپردازند

وی افزود: افراد متدین نباید اراجیف این افراد را تکرار کنند بلکه به تبیین هنرمندانه زیبایی های غیرت و شرف و پاکدامنی بپردازند.

باید دشمن را از رسیدن به اهداف شومش بازداشت

حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهارداشت: دشمن به دنبال لودگی و پاکزدایی ارزش‌های انسانی است و قصد دارد قبح گفت وگوهای زشت را بریزد که باید دشمن را از رسیدن به اهداف شومش بازداشت.

برخی از این افراد بحث مخالفت با حجاب راه می‌اندازند تا حواس‌ها را از دزدی‌ها پرت کنند

وی افزود: برخی از این افراد بحث مخالفت با حجاب راه می‌اندازند تا حواس‌ها را از دزدی‌ها پرت کنند لذا نباید در دام این بازی گرفتار شویم.

نگاه ابزاری به زن در غرب و حرمت و کرامت زن در اسلام باید تبیین شوند

امام جمعه دزفول گفت: نگاه ابزاری به زن در غرب و حرمت و کرامت زن در اسلام باید تبیین شوند و با زبان مهربانی و احترام امربه معروف و نهی از منکر کرد و حجاب را ترویج داد.

آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها با مشاهده اقتدار جمهوری اسلامی دچار سردرگمی و حسرت بیشتری می‌شوند

حجت الاسلام والمسلمین قاضی درخصوص مسائل اخیر منطقه افزود: آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها با مشاهده اقتدار و اثرگذاری جمهوری اسلامی دچار سردرگمی و حسرت بیشتری می‌شوند.

دشمنان تصور می‌کنند با تعویض راهبرد، برنامه و نقشه می‌توانند کاری از پیش ببرند

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها در مسائل بین المللی دست پاچه شده و مدام راهبرد عوض می‌کنند، گفت: دشمنان تصور می‌کنند با تعویض راهبرد، برنامه و نقشه می‌توانند کاری از پیش ببرند.

امام جمعه دزفول بیان کرد: رئیس جمهور کودن آمریکا در منطقه راه افتاده و تصور می‌کند می‌تواند منطقه را علیه جبهه مقاومت با اسرائیل منسجم کند ولی هرچه پیش می‌رود مستاصل تر می‌شود.

وی تهدیدهای دشمن را طنزگونه خواند و افزود: دغل بازی‌های برجامی آنها با بهانه‌ها و بدعهدی‌ها نیز کاری برایشان از پیش نمی‌برد زیرا با وجود شرایط سیاسی بین المللی، جنگ اوکراین و موضوع انرژی به طور قطع باید به تعهدات خود عمل کنند.

با اقدامات عزتمندانه دولت ایران در مذاکرات بزودی شوک اقتصادی در مقابل گرانی و تورم در کشور اتفاق خواهد افتاد

حجت الاسلام  والمسلمین قاضی بر ضرورت تداوم مقاومت ملت ایران در مقابل سیاست‌های دشمن تاکید کرد و گفت: با اقدامات عزتمندانه دولت ایران در مذاکرات هسته ای و برجام، شکل گیری  دیپلماسی فعال اقتصادی و عضویت در گروه‌های اقتصادی مختلف دنیا به زودی شوک اقتصادی در مقابل گرانی و تورم در کشور اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود: دشمن اکنون با توجه به مقاومت و ایستادگی ما و اعمال تحریم‌ها خود دچار شکنندگی اقتصادی شده‌اند و ناچارند تحریم‌ها را بردارند.

قدردانی از دست اندرکاران برنامه‌های دهه امامت، ولایت و عید غدیر  وتوصیه به رعایت بهداشت کرونا

خطیب جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه از دست اندرکاران برنامه‌های دهه امامت، ولایت و عید غدیر نیز قدردانی کرد و گفت: باتوجه به افزایش آمار کرونا در کشور رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ضروری است تا بتوانیم از این شرایط نیز عبور کنیم.