8th، جولای 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 8th, جولای 2022 ساعت 8:41 ب.ظ | کد خبر: 92492

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین وحدت آفرین نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر امام محمد باقر(ع)پارساترین مردم افرادی هستند که از محرمات و معصیتها  ونافرمانی ها اجتناب کنند

خطیب نمازجمعه دزفول درخطبه اول با دعوت از مردم به رعایت تقوای الهی گفت:  از منظر امام محمد باقرعلیه السلام  پارساترین مردم افرادی هستند که از محرمات و معصیتها  ونافرمانی ها اجتناب کنند.

اهمیت روزعرفه و تبیین بخش هایی از دعای عرفه

امام جمعه دزفول در آستانه روز عرفه به اهمیت این روز و تبیین بخش هایی از دعای عرفه پرداخت و گفت:

از منظر روایات خدای متعال در روز عرفه و درمنطقه ی بنام عرفات فرصتی را برای اعتراف به گناهان انسانها بوجود آورده است.

وی افزود: در این فرصت طلایی بنده مومن بین خود وخدای متعال خلوت کرده و به خطاهایی که مانع رشدوکمال اوشده است اعتراف می نماید.

درروز عرفه باید تلاش کردکه عیب و نقص های خود را بهتر بشناسیم ونزد پروردگار استغفارکنیم

امام جمعه دزفول تاکید کرد: درروز عرفه باید تلاش کردکه عیب و نقص های خود را بهتر بشناسیم وبا اعتراف خود نزد پروردگار طلب استغفار و بخشش نمائیم .

اشخاصی که خود را مصون از هرعیب و خطایی می‌دانند متاسفانه دچار عجب شده اند

وی افزود: اشخاصی که خود را مصون از هرعیب و خطایی می‌دانند متاسفانه دچار عجب شده اند.

تبیین یکی از فرازهای مهم دعای عرفه امام حسین علیه السلام می فرماید:« اللَّهُمَّ اجْعَلْ غِنایَ فِی نَفْسِی»

امام جمعه دزفول در تبیین یکی از فرازهای مهم دعای عرفه بیان داشت: امام حسین علیه السلام می فرماید:« اللَّهُمَّ اجْعَلْ غِنایَ فِی نَفْسِی» که این فراز بیانگر مهمترین اصول تربیتی برای انسان است.

وی افزود : در معنای این فراز، حضرت از خدای متعال در خواست می نماید که ثروتمندی، دارایی و بی نیازی را در جانش قراردهد.

توانگری حقیقی نفس انسان است که بتواند آن را کنترل نماید

امام جمعه دزفول گفت: البته ازمنظر رسول گرامی اسلام  توانگری به فراوانی و مال و ثروت نیست،بلکه توانگری حقیقی نفس انسان است که بتواند آن را کنترل نماید.

حضرت سید الشهدا علیه السلام از پروردگاردرخواست می نماید که خدایا با نیازمندی به خودت مرا بی نیاز گردان

امام جمعه دزفول با تعریف معنای نفس و اینکه انسان چگونه می تواند احساس غنای نفس داشته باشد گفت: حضرت سید الشهدا علیه السلام از پروردگاردرخواست می نماید که خدایا با نیازمندی به خودت مرا بی نیاز گردان.

افرادی که فکر میکنندبه خدای متعال نیازی ندارند این تصور نشانگر اوج انحراف، بیچارگی وهلاکت آنهاست

وی افزود: افرادی با صفت عجب، داشتن ثروت وبهره مندی از سلامتی جسمانی فکر می کنند که به خدای متعال نیازی ندارند و این تصور نشانگر اوج انحراف، بیچارگی وهلاکت آنهاست.

  از منظر قرآن همه مردم به خدای متعال نیازمند و محتاج هستند و وجود همه موجودات به واسطه فیض الهی است 

امام جمعه دزفول تاکید کرد: از منظر قرآن همه مردم به خدای متعال نیازمند و محتاج هستند و وجود همه موجودات به واسطه فیض الهی است و وظیفه ما اطاعت محض از پروردگار است.

خطبه دوم :

از منظر امام حسن مجتبی (ع) تقوا جز با عمل صالح تحقق پیدا نمی کند

حجت الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز با بیان روایتی از امام حسن مجتبی علیه السلام در خصوص تقوا گفت: از منظرآن حضرت تقوا جز با عمل صالح تحقق پیدا نمی کند.

چگونگی حرکت امام حسین (ع) به عراق و شهادت حضرت مسلم

امام جمعه دزفول از روز هشتم ذی الحجه بنام روزی  که حضرت سیدالشهدا(علیه‌السلام) از مکه به طرف عراق  حرکت کرد یاد کرد و افزود : در نهم ذی الحجه که روز عرفه هست سفیر آن حضرت در جریان رساندن پیام  امام حسین (ع) و گرفتن پیامهای کوفیان به شهادت رسید.

مسلم بن عقیل ۳۱ روز قبل از قیام عاشورا  امام زمانش را یاری و جانش را درراه  حضرت امام حسین (ع) فدا کرد

وی  از مسلم بن عقیل به عنوان اویس قرنی سیدالشهدا(ع) یاد کرد وگفت:  مسلم بن عقیل ۳۱ روز قبل از قیام عاشورا  امام زمانش را یاری و جانش را درراه حضرت امام حسین (ع) فدا کرد.

انسان اگر بخواهد امامش را یاری دهد باید قلب و جانش را همراه با امام بداند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه  یاری دادن امام فرا مکانی و فرا زمانی است تصریح کرد: انسان اگر بخواهد امامش را یاری دهد باید قلب و جانش را همراه با امام بداند و پیام امام حسین (ع) در شب عاشورا برای هدایت انسانها و به تاریخ و همه انسانهای آزاده است.

در دعای عرفه امام حسین علیه السلام بالاترین و ژرف ترین مضامین توحیدی را بیان فرمودند

امام جمعه دزفول همچنین با تبریک عید سعید قربان؛ از روز عرفه بنام روز نیایش و مناجات باخدای متعال یادکردو افزود: در دعای عرفه امام حسین علیه السلام بالاترین و ژرف ترین مضامین توحیدی را بیان فرمودند که همه باید از معارف معنوی آن بهرمندشوند .

موضوع عفاف و حجاب یکی از عرصه‌های مهم جبهه‌های فرهنگی است که باید بدرستی تبیین شود

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به ۲۱ تیرماه قیام خونین مسجد گوهرشاد علیه کشف حجاب رضاخان و گرامیداشت روز حجاب و عفاف بیان داشت: موضوع عفاف و حجاب  یکی از عرصه‌های مهم جبهه‌های فرهنگی است که باید بدرستی تبیین شود.

باید انسانهای مومن در مقابل  هجمه فرهنگی دشمن بایستند و مرعوب آنها نشوند

وی افزود:   هرچنددشمن در ترویج فرهنگ ابتذال و انحرافات اخلاقی در جامعه خیلی تلاش و سرمایه گذاری کرده است اما باید انسانهای مومن در مقابل آنها بایستند و مرعوب آنها نشوند.

باید راهکارهای نهادینه‌سازی فرهنگ و عفاف و حجاب مورد بازنگری و تبیین قرار بگیرد و با برنامه روشها را اصلاح کرد

امام جمعه دزفول ادامه داد: باید راهکارهای نهادینه‌سازی فرهنگ و عفاف و حجاب مورد بازنگری و تبیین قرار بگیرد و با برنامه روشها را اصلاح کرد.

امام جمعه دزفول ادامه داد : در روشها باید با افراد بی حجاب با نرمی و استدلال حرف زد اما اگر افرادی که استدلال را نمی فهمند باید قوه قهریه  نیروی انتظامی و قوه قضائیه را بکار گرفت.

رعایت حجاب یک وظیفه انسانی اخلاقی و دینی است که در فرهنگ قرآنی سفارش شده است

وی افزود: رعایت حجاب یک وظیفه انسانی اخلاقی و دینی است که در فرهنگ قرآنی سفارش شده است و ترویج این فرهنگ وظیفه آحادمردم و مسئولین زیربط است و اگر کسی دراین زمینه کوتاهی کند در روزقیامت باید پاسخگو باشد.

دوام و اعتبار هر ملت مرهون ادبیات و نویسندگان آن ملت و قوم است

امام جمعه دزفول ادبیات کودک و نوجوان را اولین سطح مقابله با جنگ نرم دشمن دانست و گفت: دوام و اعتبار هر ملت مرهون ادبیات و نویسندگان آن ملت و قوم است.

ادبیات کودک و نوجوان در رشد اجتماعی جامعه اثر دارد

وی با اشاره به تاکید همیشگی رهبر معظم انقلاب بر اهمیت تولید محتوا در حوزه کودک و نوجوان افزود: ادبیات کودک و نوجوان در رشد اجتماعی جامعه اثر دارد.

رژیم صهیونیستی که خود را قطب سایبری جهان می‌داند اکنون در برابر حملات سایبری مستاصل شده است

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه دوم نماز  به پریشانی و ناکامی رژیم موقت صهیونیستی در منطقه اشاره کرد و گفت: این رژیم که خود را قطب سایبری جهان می‌داند اکنون در برابر حملات سایبری مستاصل شده است.

قدردانی از بسیجیان و مسوولان‌ ناحیه مقاومت بسیج دزفول بابت برپایی نمایشگاه بسیج در مصلای امام علی (ع)

حجت‌الاسلام والمسلمین  قاضی با قدردانی از بسیجیان و مسوولان‌ ناحیه مقاومت بسیج دزفول بابت برپایی نمایشگاه بسیج در مصلای امام علی(ع) بیان کرد: امروز گوشه‌ای از توانمندی‌های بسیج در این‌ نمایشگاه رونمایی شد.

بسیجیان دزفول با ابتکار و خلاقیت در زمینه‌های مختلف خدمت می‌کنند

وی با بیان اینکه بسیجیان با ابتکار و خلاقیت در زمینه‌های مختلف خدمت می‌کنند، ادامه داد: رویکرد قابل تحسین محله محور در بسیج دزفول ایجاد شده و تلاش آن گسترش فعالیت‌ها از مساجد به سطح محله‌ها است.

اگر در موضوع امنیت نیز روحیه بسیجی داشته باشیم نا امنی نخواهیم داشت

امام جمعه دزفول روحیه بسیجی و جهادی را موجب رفع مشکلات دانست و گفت: اگر در موضوع امنیت نیز روحیه بسیجی داشته باشیم نا امنی نخواهیم داشت.

مجازات این شرور و عامل نا امنی مطالبه شهروندان است

امام جمعه دزفول با اشاره به بیان مطلبی درخصوص لزوم مجازات عامل سلب آرامش شهروندان دزفول، شوش و اندیمشک در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته دزفول گفت: مجازات این شرور و عامل نا امنی مطالبه شهروندان است.

وی افزود: این فرد شرور با تلاش نیروهای امنیتی دستگیر ولی خبری از مجازات وی نشده است.

امام جمعه دزفول تریبون نماز جمعه را تریبون مطالبه گری دانست و ادامه داد: اخیرا روابط عمومی دادگستری دزفول اطلاعیه‌ای پیرامون خطبه نماز جمعه هفته گذشته منتشر کرده که نشان می‌دهد تریبون نماز جمعه مسوولان را پاسخگو کرده است.

قدردانی از اقدامات دادگستری در زمینه پرونده این فرد شرور

امام جمعه دزفول با قدردانی از اقدامات دادگستری در زمینه پرونده این فرد شرور گفت: مسوولان باید به مردم و مقام معظم رهبری گزارش عملکرد ارائه دهند.