17th، ژوئن 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

زیارت ائمه اطهار علیهم السلام حرکت درمسیر بندگی حق‌تعالی و رسیدن به کمالات الهی است.

با زیارت ائمه اطهار علیهم السلام در انسان تحول، صفای باطن و تهذیب نفس ایجاد می شود

زمان انتشار: 17th, ژوئن 2022 ساعت 10:38 ب.ظ | کد خبر: 92363

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین وحدت آفرین نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

ازمنظر امام زین العابدین (ع) مردم باید تقوا داشته باشند و بدانند بازگشت آنها به سوی پروردگار است

حجت الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه اول نماز ضمن سفارش خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: ازمنظر امام زین العابدین علیه السلام مردم باید تقوا داشته باشند و بدانند بازگشت آنها به سوی پروردگار است.

وی افزود: انسان باید در محضرالهی جوابگوی اعمال و رفتار خودش باشد.

تبیین زیارت ائمه اطهار علیهم السلام  واثرات آن در ایمان و اخلاق افراد

امام جمعه دزفول درادامه درآستانه ۲۳ ذی العقده روزمخصوص زیارتی امام رضا (ع) به تبیین زیارت ائمه اطهار علیهم السلام  واثرات آن در ایمان و اخلاق افراد پرداخت و گفت: اگر زیارت آن حضرت توأم با معرفت وآگاهی باشد می‌تواند تجلی به آن عهد باشد.

وی افزود: ازمنظر امام رضا(ع) هر امامی برگردن شیعیان خود عهدی دارد که وفای به عهد با زیارت قبور آنها تمام می‌شود و ائمه اطهار علیهم السلام هم در روز قیامت شفیع آنها خواهند بود.

خطیب نماز جمعه دزفول گفت: زیارت ائمه اطهار علیهم السلام یک معامله خدایی معنوی است که انسان را از اثرات دنیایی و آخرتی بهره مند می سازد.

زیارت درطول توحید و مضامین توحیدی است

وی با تعریف مفهوم  عهد و میثاق از منظر قرآن گفت: زیارت امام علیه السلام عهد ومیثاقی است که انسان  با پروردگار خود می بندد و زیارت درطول توحید ومضامین توحیدی است.

زیارت ائمه حرکت درمسیر بندگی حق‌تعالی و رسیدن به کمالات الهی است

امام جمعه دزفول تاکید کرد: زیارت ائمه حرکت درمسیر بندگی حق‌تعالی و رسیدن به کمالات الهی است و این سیر و سلوک به واسطه ائمه اطهارعلیهم السلام است.

با زیارت ائمه اطهار علیهم السلام در انسان تحول، صفای باطن و تهذیب نفس ایجاد می شود

وی درباب فضیلت زیارت امام افزود: با زیارت ائمه اطهار علیهم السلام در انسان تحول ، صفای باطن و تهذیب نفس ایجاد می شود.

 از منظر پیامبر گرامی اسلام تقوای الهی و خوش اخلاقی با دیگران  موجب رفتن به بهشت است

حجت الاسلام والمسلمین قاضی درآغاز خطبه دوم به بیان روایتی از رسول گرامی اسلام پرداخت و گفت: از آن پیامیر عظیم الشان پرسیدند چه چیزی بیشترازچیزهای دیگرموجب رفتن به بهشت می‌شود؟ وآن حضرت فرمودند: تقوای الهی و خوش اخلاقی با دیگران.

درفرهنگ قرآنی اسراف و زیاده روی امرغیر عقلایی است و مذمت شده است

امام جمعه دزفول درادامه به اهمیت صرفه جویی در انرژی  بویژه آب وبرق  پرداخت و گفت:  درفرهنگ قرآنی اسراف و زیاده روی امرغیر عقلایی است و مذمت شده است.

وی افزود : ازمنظر قرآن  خداوند مسرفین را دوست ندارد.

مصرف آب باید مدیریت شود تا زمینه تهدیدهای اجتماعی برای کشور و تنش در برخی مناطق نشود

امام جمعه دزفول با بیان این مطلب که هیچ کشوری نمی تواند بدون آب سالم ثبات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی خود را حفظ کند افزود:  ایران در منطقه خشک و نیمه خشک واقع شده است که باتوجه به این موضوع، مصرف آب باید مدیریت شود تا زمینه تهدیدهای اجتماعی برای کشور و تنش در برخی مناطق نشود.

استفاده غیربهینه آب بر تولید غلاتی مانند گندم و جو تاثیر می گذارد که باید برای آن چاره اندیشی شود

وی با تاکید بر الگوسازی در خصوص مصرف بهینه برای کودکان گفت: استفاده غیربهینه آب بر تولید غلات مهمی مانند گندم و جو تاثیر می گذارد که باید برای این موضوع چاره اندیشی شود تا بهترین الگوی مصرف تعریف و اجرایی گردد.

نهاد جهاد سازندگی توسط امام راحل اول انقلاب توانست تحولات زیادی ایجاد کند

خطیب جمعه دزفول، همچنین ۲۷ خردادماه سالروز تاسیس جهاد سازندگی توسط امام راحل را گرامیداشت و افزود: این نهاد اول انقلاب توانست تحولات زیادی ایجاد کند که اگر با یک نهاد دولتی ادغام نمی شد بهتر بود.

شهید چمران جنگجوی پرهیزگار و معلم متعهدی بود که شهادت این شخصیت والا، انسان ساز بوده است

امام جمعه دزفول با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ جهادی در جامعه به ۳۱ خردادماه سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران اشاره کرد و افزود: شهید چمران جنگجوی پرهیزگار و معلم متعهدی بود که شهادت این شخصیت والا، انسان ساز بوده است.

اضمحلال و نابودی رژیم جنایت پیشه اسرائیل نزدیک است

خطیب نماز جمعه دزفول درفراز دیگری از این خطبه با بیان اینکه اضمحلال و نابودی رژیم جنایت پیشه اسرائیل نزدیک است تصریح کرد: در شرایط کنونی بهترین حالت برای عراق این است که مجلس با ترکیب فعلی تشکیل و نخست وزیر انتخاب شود چراکه قصد دارند در این کشور بن بست سیاسی ایجاد کنند.

ساخت کشتی ایرانی به سفارش ونزوئلا نشانه قوت ایران است

امام جمعه دزفول به سفر رییس جمهور ونزوئلا به  ایران و ساخت کشتی ایرانی به سفارش این کشور نیز اشاره کرد و اظهار داشت: این اتفاق  نشانه قوت ایران است که به ثبات مسائل اقتصادی داخلی نیز منجر می شود.

حل مسایل اقتصادی در گرو همکاری همه جانبه و خدمت جهادی مسوولان است

حجت الاسلام  والمسلمین قاضی حل مسایل اقتصادی را در گرو همکاری همه جانبه و خدمت جهادی مسوولان دانست و افزود: با تداوم این روند مشکلات مردم نیز کاهش می یابد.

باید از زیرساخت و امکانات موجود برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور استفاده کرد

امام جمعه دزفول بیان داشت : باید از زیرساخت و امکانات موجود برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور استفاده کرد و مسوولان بخش های مختلف نیز آستانه صبر خود را برابر مطالبات به حق مردم بالا ببرند و راهکار ارائه دهند.

نباید برای مالیات به کاسبانی که وضعیت اقتصادی و کسب و کار ضعیف تری دارند فشار آورد

وی با تاکید بر اقدام انقلابی و جهادی مسوولان تصریح کرد: همچنین نباید برای مالیات به کاسبانی که وضعیت اقتصادی و کسب و کار ضعیف تری دارند فشار آورد.

مسوولان باید به مردم خدمت کنند

امام جمعه دزفول از سعه صدر و همراهی مردم در شرایط اقتصادی مختلف، تحمل تحریم و برخی گرانی ها نیز قدردانی کرد و گفت: مسوولان باید به مردم خدمت کنند چراکه در نظام جمهوری اسلامی، مسوولان خدمت گذار مردم هستند.

 قوه قضاییه با سارقان مسلح که موجبات ناامنی را فراهم می کنند به شدت برخورد کنند

وی در فراز دیگری از خطبه های امروز از دستگیری سارقان بانک ملی توسط نیروی انتظامی تقدیر کرد و افزود: ایجاد امنیت یکی از ضروریات و خواسته های مهم مردم است بنابراین از قوه قضاییه و دادگستری درخواست می شود با سارقان مسلح که موجبات ناامنی را فراهم می کنند به شدت برخورد کنند.

معرفی کتاب “اقتصاد جهادی”

امام جمعه دزفول درپایان خطبه ها کتاب “اقتصاد جهادی”که پژوهشی، اقتصادی و جهادی است و در راستای حل مشکلات اقتصادی کشوراست به دوستداران فرهنگ مطالعه بویژه مسئولان معرفی کرد.