17th، ژوئن 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 17th, ژوئن 2022 ساعت 10:27 ق.ظ | کد خبر: 92355

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در یکصد و سی و یکمین جلسه  این شورا گفت: دزفول از نعمت سرمایه فعالیتهای فرهنگی برخوردار است که اگر انسجام و پیوستگی لازم را نداشته باشند چه بسا منجر به ایجاد گسستهای فرهنگی شود.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: کارها باید از راه صحیح، با هماهنگی و انسجام و در جایگاه خود انجام شود، اگر انسجام نباشد فرصتها و موقعیتها از دست می‌رود و باعث می‌شود اولویتهای فرهنگی رعایت نشده و اثرگذاری لازم بر جامعه را علیرغم کار گسترده‌ای که انجام می‌شود نداشته باشد.

وی تصریح کرد: اینکه مسئولین دارای فکر فرهنگی باشند بسیار مطلوب است اما فعالیتهای فرهنگی، خود نیز باید دارای پیوست فرهنگی باشند و در چارچوب ضوابط انجام شود تا روزنه‌ای برای انحراف ایجاد نشود.

امام جمعه دزفول انجام کار فرهنگی را وظیفه دانست و گفت: اوقات فراغت یکی از امور مهم است، باید مسئولین ادارات و دستگاههای مربوطه اهتمام لازم را داشته باشند، هرچه زمینه در عرصه‌های فرهنگی خالی بماند قطعا دشمن با برنامه‌های خود فضای خالی را پر می‌کند.

وی افزود: پر کردن اوقات فراغت با برگزاری کلاسهای ورزشی اهمیت دارد ولی مهم تر اینکه باید در کنار این برنامه‌ها، با داشتن پیوست فرهنگی، برنامه‌هایی برای ارتقاء سطح فرهنگی و اعتقادی نیز با استفاده از دستگاههای فرهنگی طراحی کرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول درخصوص موضوع جمعیت خاطرنشان کرد: جمعیت اهمیت فراوان دارد و دشمن با تمام قوا بر این موضوع سرمایه‌گذاری کرده است، ظرفیت، نخبگی و فرهیختگی در دزفول وجود دارد که بتواند گام اساسی و بلندی با جوهره مردمی بودن درخصوص موضوع جمعیت در شمال استان بردارد.

وی افزود: باید اسباب ازدیاد جمعیت فراهم شود و پیشنهادات عملی ارائه شود تا بدور از شعار و عملا به این موضوع پرداخته شود.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: برای ارتقاء سطح فرهنگی شهرستان سعی می‌شود نشستهای علمی برگزار شود، با رتبه‌بندی کارهای فرهنگی بعضی کارها و برنامه‌های برای عمومی مردم است و برخی از برنامه‌ها برای خواص می‌باشد که بسیار اهمیت دارد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اهمیت بزرگداشت شهدای ۷ تیر گفت: شهید دانش از شهدای ۷ تیر حق بزرگی به گردن ما دارد، باید در مراسم بزرگداشت شهدای ۷ تیر ویژه نامه‌ای به منظور تجلیل از این شهید گرانقدر و خانواده معزز و صبور شهید دانش تدارک دیده شود.