17th، ژوئن 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید محمدرضا شاحیدر

دستتان را محکم به این انقلاب و دین الهی بگیرید.

زمان انتشار: 17th, ژوئن 2022 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 92282

بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

وصیت‌نامه برادر شهید محمدرضا شاحیدر

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

بدرستی که ما  از خداییم و بسوی او باز خواهیم گشت .

ما با خدای خود عهد بستهایم که دنباله رو سیدالشهداء باشیم . (( امام خمینی  ))

با نام خدا و باعرض سلام خدمت خانواده و امت شهید پرور که همواره در برابر مشکلات ایستاده و با دادن خون فرزندان خود همواره دین اسلام را یاری کرده و از صدر انقلاب، به پیامبران و امامان دین خود را اداء کرده اند ، اما باید متذکر شوم که هر انسانی برای مردن است چه حال جان خود را به جان آفرین دهد و یا چند روز بعد .

برادران این را بدانید که ما همه برای رفتنیم و چه خوش است رفتنی که برای او (خدا) باشد، رفتنی که تنها و تنها رضایت او در میان باشد، پس چه خوب و زیبا و شیرین است شهادت در راه او. برادران اگر شهادت شیرین نبود، انسانها معشوق حقیقی خود را پیدا نمی‌کردند.

اما مسأله‌ای که باید از یاد نبریم بخشش همدیگر است. اگر تا به حال کسی از من حقیر بدی دیده و یا به هرگونه‌ای او را ناراحت کرده‌ام، از او می‌خواهم که مرا ببخشد. اگر از نظر مالی کسی راباید پولی دهم و یا او باید من را پول بدهد در هر دو حال باید همدیگر را بخشید و باید از همدیگر گذشت، چرا که در بخشش لذتی است که در انتقام نیست .

اما وصیت دیگرم  در رابطه با دوستانم بخصوص برادران بسیج نوجوانان این است، که دستتان را محکم به این انقلاب و دین الهی بگیرید و از برادران بسیج می‌خواهم که در کلاسهای بسیج شرکت نمایند و از این کلاسها بهره بگیرند. برادران: این را باید متذکر شوم که راه ماشهداء را زنده نگه دارید، یاد ما ادامه راه ماست. از برادرانی که در بسیج باهم بوده‌ایم و بریک سـفره غذا خورده ایم و روزها و شبها را با هم گذرانده‌ایم طلب عفو و بخشش دارم و باز می‌گویم برادران راه ما یاد ماست.

واما وصیتی که بارها شـهدای بسیج و دیـگر شـهداء کـرده‌اند؛ می‌گویم که سـر زدن به خانواده‌های شهداء را فراموش نکنید که این رفتن به خانواده‌های شهداست که دلگرمی به خانواده‌های شهداء می‌دهد.

برادران: سعی کنید رفتن به سر قبور شهداء را ترک نکنید و همچنین به دعاهای ملکوتی کمیل بروید و در آنجا با معبود خودتان راز ونیاز کنید که خدا بسیار بخشنده و مهربان است . برادران: همیشه به یادخدا باشید و توکل بر خدا کنید.

وصیتهای که به خانواده‌ام دارم از اینجا شروع می‌شود:

مادرم از تو می‌خواهم که زیاد خود را ناراحت نکنی و باید خوشحال باشی که امانت خود را سالم پس داده‌ای و بدان که به همان جایی که می‌خواستم رفتم.

مادرم، پدرم، رنجها ، مشقتها و تمام سختیهایم به دوش شما بوده و روزها زحمت کشیده‌اید تا من را بزرگ کرده‌اید؛ اما من در حق شما کم لطفی کرده‌ام و حقی را که یک فرزند نسبت به پدر و مادر خود باید ادا کند، ادا نکردم و حتی از امر شما نافرمانی کرده‌ام و از این جهت از شما طلب بخشش می‌کنم.

مادرم سعی کن فرزندانت را همانگونه که اسلام می‌خواهد بزرگ کنی همچنین از شما برادران و خواهرانم می‌خواهم که فرزندانتان را افرادی مفید برای اسلام و انقلاب بکنید و قرآن خواندن را به آنها بیاموزید و وصیتی که به خواهر بزرگم دارم این است که به مادرم قرآن خواندن را بیاموزاند و در این امر کوتاهی نکنید و از مادرم می‌خوام که قرآن را خوب فرا گیرد.

اما مادرم: اگر کسی را باید چیزی بدهم آن را بده و همچنین مسئله‌ای که لازم به تذکر است مسئله عقیقه و قربانی است که حتماً آن را انجام بدهید.

اما در مورد شهادتم باید بگویم که من را غسل ندهید  وبا لباسهای رزمم به خاکم بسپارید و همچنین در صورت امکان بر کفنم آیاتی از قرآن مجید را بنویسید.

اما در آخر وصیت نامه‌ام بار دیگر از تمام دوستان و آشنایان بخشش می‌طلبم و از امت شهید پرورم می‌خواهم که راه امام را فراموش نکنند و در تمام سختیها با او بوده و از دستورات او پیروی کنند، دیگر وصیتی ندارم .

خدا حافظ

آنکس که توراشناخت جان را چه کند            فرزند و عیال و خانمان را چه کند

دیـوانه کنی هـر دو جـهانش بـخشی            دیوانه تو هر دو جـهان را چه کند

 

والسلام محمد رضا شاحیدر

 

شهادت لاله ها را چیدنی کرد

به چشم دل خدا را دیدنی کرد

ببوس ای خواهرم  قبر  برادر

شهادت سـنگ را بوسیدنی کرد

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول