10th، ژوئن 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آستانه ولادت باسعادت امام رضا(ع) و در نماز جمعه دزفول

امام جمعه موقت دزفول: به مشکلات بازنشستگان رسیدگی شود/ خیرین و مسئولین با جذب سرمایه و ساخت مجتمع‌های مسکونی، مشکل ازدواج جوانان را تسهیل کنند.

مردم با اعتراض مسالمت آمیز پنجه فولادین به دهان دشمنان خواهند کوبید.

زمان انتشار: 10th, ژوئن 2022 ساعت 8:32 ب.ظ | کد خبر: 92255

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین وحدت بخش نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین شیخ حسین عبداللهی امام جمعه موقت دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی

خطیب موقت جمعه دزفول در خطبه اول نمازمردم را به رعایت تقوای الهی؛ رعایت اوامر و نواهی خداوند متعال دعوت کرد.

از منظر امام رضا علیه السلام مصداق بارز همه اسماء الهی، اهل بیت مکرم پیغمبر اسلام هستند

امام جمعه موقت دزفول با تبریک ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) که سرآغاز دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا(ع) که انتهای این دهه مبارک است به تبیین یکی از جملات گرانقدر امام رضا علیه السلام پرداخت و افزود: از منظر آن حضرت مصداق بارز همه اسماء الهی، اهل بیت مکرم پیغمبر اسلام هستند.

رأفت و رحمت از صفات پروردگار، اولیاء خدا و بعد انسانهای مؤمن است

وی افزود: مرحوم علامه طباطبایی(ره) از ائمه معصوم علیهم السلام به عنوان مصداق بارز لطف نام می‌برند و امام رضا(ع) را لطف محسوس و رأفت ظاهره خداوند متعال می‌دانند.

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی ادامه داد: رأفت و رحمت از صفات پروردگار، اولیاء خدا و بعد انسانهای مؤمن است.

از منظر قرآن کریم، عبادت، آزمایش، معرفت الله و رحمت از اهداف آفرینش است

وی از منظر قرآن کریم، عبادت، آزمایش، معرفت الله و رحمت را از اهداف آفرینش دانست و افزود: انسان به فرهنگ قرآنی و عبادت پروردگار آزموده می‌شود تا به رشد و تعالی برسد.

وی بیان داشت: خداوند متعال هفت آسمان، زمین، دریا، کوه، جنگل و دشت را آفرید تا انسان بفهمد که همه چیز تحت سلطه خداوند متعال است.

ننگ بر افرادی باد که با قلم‌ها و قدم‌های خود، اسلام را دین ترور ترویج می‌کنند

خطیب موقت دزفول در تبیین رحمت الهی اظهار داشت: هدف خلقت عشق، مهرورزی و محبت و دوست داشتن است؛ و ننگ بر افرادی باد که با قلم‌ها و قدم‌های خود، اسلام را دین ترور ترویج می‌کنند.

از منظر طبرسی هدف خلقت فقط رحمت خدا بر مردم نیست بلکه همه انسانها هم باید به یکدیگر رحم کنند

امام جمعه موقت دزفول گفت: از منظر طبرسی هدف خلقت فقط رحمت خدا بر مردم نیست بلکه همه انسانها هم باید به یکدیگر رحم کنند و باید این رأفت و رحمت الهی را توسعه داد.

در تأمین مسکن ارزان و مجانی برای زوج‌های جوان؛ خیرین و مسئولین شهر مشکل مسکن جوانان را تسهیل کنند

وی با بیان این مطلب که روح مواج حرکت در بین شیعیان و در عرصه‌های مبارزات سیاسی، خدمات اجتماعی آموزشی و درمانی بیش از فرقه‌ها و ادیان دیگر است؛ ادامه داد: به برکت عشق به امام رئوف و ائمه اطهار علیهم السلام شهر دزفول در این زمینه‌ها گام‌های بزرگی برداشته است اما در بخش مسکن دچار عقب ماندگی است.

امام جمعه موقت دزفول افزود: در تأمین مسکن ارزان و مجانی برای زوج‌های جوان؛ خیرین و مسئولین شهر با تشکیل یک هیئت امناء نسبت به جذب سرمایه‌ها و ساخت مجتمع‌های مسکونی ۶۰ متری شرایط ازدواج جوانان را در امر مسکن تسهیل کنند.

رهبر معظم انقلاب داشتن روحی لطیف و جامع حماسه و عرفان را از خصوصیات فردی حضرت امام(ره) دانستند

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی در خطبه دوم نماز با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب داشتن روحی لطیف و جامع حماسه و عرفان را از خصوصیات فردی حضرت امام(ره (دانستند.

وی ترویج معنویت را از اهداف قیام امام خمینی(ره) دانست و افزود: سراسر وجود حضرت امام را توکل بر خدا فرا گرفته و زیربنای همه اقدامات ایشان قیام برای خدا و اقامه حق بود.

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه حضرت امام(ره) تا آخرین لحظه در میدان بود و از راه خود پشیمان نشد، اظهار داشت: حضرت امام به مردم اطمینان کامل داشت و با استفاده از سرمایه ایمان تولید عمل صالح یعنی باز کردن افق‌ها جلوی ملت، کرد.

حضرت امام خطاب به ائمه جمعه گفت ایمان مردم در اختیار شما است و باید از این سرمایه، عمل صالح تولید کنید

وی ادامه داد: حضرت امام(ره) خطاب به ائمه جمعه گفت «ایمان مردم در اختیار شما است و باید از این سرمایه، عمل صالح تولید کنید».

امام آینده کشور را در برنامه غرب ندید و منتظر نسخه غرب نماند

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی با بیان اینکه امام آینده کشور را در برنامه غرب ندید و منتظر نسخه غرب نماند، اظهار داشت: حضرت امام تأکید داشتند که باید با اتحاد، انسجام، اقتدار، توکل بر خدا و پشتوانه ملت، راه خود را برویم.

ایران بعد از انقلاب اسلامی پیشرفت‌های زیادی داشته وگام‌های بلندی برداشته است

وی افزود: ایران بعد از انقلاب اسلامی پیشرفت‌های زیادی داشته وگام‌های بلندی برداشته است اما ناکامی‌هایی هم داشته که دلیل آن تنبلی و کم کاری ما است.

نقشه راه ایران، استقلال، ذوب نشدن در فرهنگ‌های بیگانه و پیروی نکردن از بیگانه است

امام جمعه موقت دزفول نقشه راه ایران را استقلال، ذوب نشدن در فرهنگ‌های بیگانه و پیروی نکردن از بیگانه دانست و گفت: مقام‌ معظم رهبری در بین کارگزاران حج به همزیستی با سایر تمدن‌ها و ساده زیستی تأکید داشتند.

وحدت یکی از دستاوردهای حج است

خطیب موقت نماز جمعه دزفول وحدت را یکی از دستاوردهای حج دانست و اظهار داشت: نباید کاسه داغ‌تر از آش شویم وقتی امام صادق(ع) بر نماز جماعت در مسجدالحرام تأکید داشتند.

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی با تأکید بر لزوم شناسایی گسل‌های شیعه و سنی برای پیشگیری از اختلاف‌ها افزود: افق دید باید بلندتر و وسیع‌تر شود تا خدشه‌ای به وحدت ایجاد نشود.

به مشکلات بازنشستگان تأمین اجتماعی رسیدگی شود

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به اعتراض‌های اخیر بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: خواسته این بازنشستگان به حق است و باید به آن رسیدگی شود.

امام جمعه موقت دزفول افزود: افزایش ۳۷ درصدی حقوق بازنشستگان در سال جاری به ۱۰ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: این بازنشستگان اغلب با عروس و دامادهای خود خانواده پرجمعیتی دارند و با توجه به گرانی‌ها در تأمین مخارج با مشکل مواجه شده‌اند.

امام جمعه موقت دزفول با گلایه از گرانی‌های بی‌حد و نبود ثبات قیمت در بازار بیان کرد: برخی اقدامات و کم کاری‌ها امنیت روحی و روانی مردم را گرفته‌اند.

تصمیم دولت برای جراحی اقتصادی تصمیمی درست است

وی تصمیم دولت برای جراحی اقتصادی را تصمیمی درست خواند و اظهار داشت: آنها که مغرض نبودند بر این طرح صحّه گذاشتند اما قرار نبود همه اجناس گران شوند.

مردم پشتیبان طرح جراحی اقتصادی دولت هستند ولی مسئولان باید پای حرف و درد دل مردم بنشینند

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی با تأکید بر لزوم افزایش نظارت‌ها بر بازار گفت: مردم پشتیبان طرح جراحی اقتصادی دولت هستند ولی مسئولان باید پای حرف و درد دل مردم بنشینند.

مردم اعتراض بجا را از تخریب، می‌شناسند و پنجه فولادین خود را به دهان دشمنان خواهند کوبید

وی خواستار عملکرد دقیق و به موقع دولت برای تأمین رضایت مردم شد و افزود: مردم ما اعتراض بجا را از تخریب می‌شناسند و همزمان با اعتراض مسالمت آمیز پنجه فولادین خود را به دهان دشمنان خواهند کوبید.

امام جمعه موقت دزفول بیان کرد: مردم فرصت را از معاندان خواهند گرفت چراکه این افراد همواره تلاش دارند از آب گل آلود ماهی بگیرند.

تقدیر از برخی مسئولان شهرستان

امام جمعه موقت دزفول با قدردانی از مسئولان این شهرستان به ویژه فرماندار بابت حضور در بین مردم و گوش دادن به سخنان آنها گفت: گاه مباشرت مسئول با مردم برای رفع برخی مشکلات لازم است.

امام جمعه موقت دزفول عذرخواهی مسئولان را در مواقعی که نمی‌توانند مشکلی را برطرف کنند ضروری دانست و افزود: آسفالت خیابان‌ها در حال انجام است که از شهرداری و شورای شهر قدردانی می‌شود.