10th، ژوئن 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 10th, ژوئن 2022 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 92239

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه شهید عبدالرضا صادقی نژاد

رَبَّنَا لَا تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَیْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِنْ لَدُنْکَ رَحْمَهً ۚ إِنَّکَ أَنْتَ الْوَهَّابُ (آل عمران ۸)

بارالها دلهای ما را به باطل راه مده پس از آنکه بحق هدایت فرمودی و به ما از لطف خویش رحمتی عطا فرما که همانا توئی بخشنده بی‌عوض و منت .

من شهادت در راه خدا و اهداف الهی را افتخار جاودانی می‌دانم.                (امام خمینی)

وصیت‌نامه عبدالرضا صادقی نژاد :

حمد و ستایش از آن بزرگ پروردگاری است که با قدرت و اقتدار خاص خویش پس از گذشت ۱۴۰۰ سال از بعثت گهربار رسول اکرم(ص)، دگر بارخورشید خونین جهاد و شهادت را در پهن دشت ایران زمین تا همگان، الهام از انوارعالیه این خورشید به فیض عظیم (جهاد و شهادت) نائل شوند. شکر و سپاس از آن خدایی است که رهبری آگاه و بینا از سلاله پاک حسین(ع) به ما عطا فرمود.

رهبری که در عصر غیبت وارسته ترین انسانی است که می‌تواند اقیانوس بیکران مسلمین را به رستگاری و پیروزی عظیم نائل گرداند و با الهام از آیه قرآن و سنت پیامبر بخوبی می‌تواند قلوب همگان را مخلص و معبد برای خدا سازد.

مادر و پدر جان اکنون که عازم جبهه نبرد هستم چند حالت را برای خویش پیش بینی می‌کنم که تمامی حالات خیراست. اول آنکه امکان دارد پس از رزمی ایثارگرانه به همراه سایرفرزندان امت مسلمان نظاره گر پیروزی عظیم جندلله باشم و پس از مدتی با صحت و سلامت به خانه و کاشانه خود برگردم که اگر سر نوشتم چنین گردد بسیار خوشنود باشید که فرزندانتان توفیق جهاد و پیکار در راه خدا را پیدا کرده است.

دوم آنکه امکان دارد در عملیات شرکت نمایم و دستان و پاها یا یکی از اعضای بدنم را از دست دهم که در این حالت نیز مباهات کنید چرا که توفیق آن را پیدا کرده‌ام تا بقیه عمرم را همانند چند لحظه آخر عمر حضرت ابوالفضل که دستانش توسط مزدوران یزید و عمربن سعد قطع می‌شود سپری کنم.

سوم آنکه امکان دارد به دست مزدوران بعثی اسیر شوم که درآن حالت باید خوشحالی شما دو چندان شود زیرا موفق شده‌ام چند روزی از عمرم را همچون امام هفتم شیعیان امام موسی کاظم(ع) در زندان هارون زمان بسر برم و در آن لحظه نیز همانند مولایم اگر لایق باشم دستهایم را به آسمان دراز خواهم کرد و خواهم گفت : خدایا از اینکه در کنج زندان هارون زمان مکان خلوتی برای راز و نیاز و برای طلب بخشش با تو می‌گشتم که اکنون این مکان را پیدا کردم.

و چهارمین حالت و آخرین حالتی که می‌توانم برای خود ترسیم کنم این است که به فیض رفیع شهادت نائل گردم. آری به مقامی نائل گردم که چون یاران حسین(ع) خبر رسیدن به آن را در شب عاشورا ، از زبان امام حسین (ع) می‌شنوند فریاد الحمدلله الذی شهدنا با الشهاد (ستایش می‌کنم خدا را از اینکه شهادت را نصیب ما خواهد کرد) مقام رفیعی که چون امام علی(ع) به آن می‌رسد و فریاد فزت برب الکعبه ، بخدای کعبه رستگار شدم، را سر می‌دهد.

و پدر و مادر: بسیار مشتاقم که من نیز به این فیض نائل شوم چرا که این فیض تنها به آنها داده می‌شود که خوب جهاد کنند و بخوبی مراتب ایمان و اخلاص را طی کرده باشند و اگر روزی من نیز موفق شوم که این مراتب را طی کنم و نهایتاً به شهادت نائل شدم ، شهادت را با آغوش باز پذیرا می‌شوم و از این رستگاری عظیم بخوبی استقبال می‌کنم.

زیرا می‌دانم دیگر در منار اولیاءالله قرار گرفته‌ام (شهادت خاص اولیاء و دوستان خداست) پس پدر و مادر عزیز در هر یک از حالاتی که بر شمردم خیر و صلاح نهفته شده و شما نیز این خیر و صلاح را پذیرا باشید و پیوسته صبر و بردباری پیشه کنید زیرا خداوند با صابران است. ان الله مع الصابرین .

اما جند جمله‌ای نیز بعنوان وصیت خدمت شما دوستان و آشنایان نیز عرض کنم ؛ برادران اگر قرار است به شما وصیتی کنم وصیت را در دو باب بیان می‌کنم اول آنکه کوشش کنید از مخلصان خاص درگاه خداوند باشید و تمامی اعمالتان تنها و تنها برای خدا باشد

دوم آنکه پیرو خط خونین امام، پشتیبان روحانیت مجاهد و مسلمان وپاسدار ایثارگر انقلاب اسلامی باشید .

تمامی نوجوانان الخصوص نوجوانان حسینیه امام رضا(ع) و نوجوان بسیج نوجوانان را توصیه می‌کنم به قرآن، شما ای آینده سازان انقلاب: ای سربازان آینده حضرت بقیه الله: روح خود را در مکتب قرآن پرورش دهید و پیوسته کوشش کنید از منادیان آیات قرآن باشید، نماز را اول وقت بپادارید، روح خود را با دعاها الخصوص دعاهای کمیل آشنا سازید که براستی اگر این طریق را پیش گیرید رستگار خواهید شد.

در خاتمه از پدر و مادر زحمت‏کشم و برادران و خواهران و تمامی کسانی که کوچکترین خدمتی به من کرده‌اند کمال تشکر را دارم مادر و پدر عزیز برایم یکماه نماز بخوانید و ۱۱روز روزه بگیرید ضمناً ۵ تومان پول در بانک ولی عصر دارم که آنها را به انسانهای مستضعف و تهیدست می‌بخشم.

خدایا امام را این پیر جماران ، این پاسدار قرآن را این رهبر و راهبر را امام را حافظ باش امام را دعا کنید.

مادر و پدر جان: در شهادت فرزندتان، صبور و بردبار باشید که اگر این چنین باشید بسیار خوشنود هستم.

والسلام           عبدالرضا صادقی نژاد   ۲۲/۴/۱۳۶۱

دوش وقت سحر از غصه نجاتـم دادنـد

واندرآن ظلمت شب آب حیاتم دادنـد

چه مبارک سحری بود چه فرخنده شبی

آن شب قدر که این تازه براتم دادند

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول