4th، ژوئن 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دیدار معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

امام جمعه دزفول: بخش فرهنگی یکی از مهمترین بخش‌های دانشگاه است و دیگر عرصه‌ها حتی حوزه علم و دانش نیز زیرمجموعه حوزه فرهنگ هستند.

کارجهادی، کارعلمی برنامه ریزی شده، باتعیین اولویت، توأم باتلاش می‌باشد.

زمان انتشار: 4th, ژوئن 2022 ساعت 2:20 ب.ظ | کد خبر: 92206

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی دزفول ضمن تبریک آغاز دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س) گفت: بخش فرهنگی یکی از مهمترین بخش‌های دانشگاه است که اگر نگاه صحیح و عمیقی به فرهنگ داشته باشیم درخواهیم یافت که دیگر عرصه‌ها و حوزه‌ها حتی حوزه علم و دانش نیز زیرمجموعه حوزه فرهنگ هستند.

امام جمعه دزفول افزود: اگر مهندسی فرهنگی جامعی داشته باشیم، افق روشن و چشم انداز جامع و فراگیری در مسائل فرهنگی دانشگاه تعریف کنیم قطعا در عرصه‌های دیگر نیز می‌توان پیشرفت و هم افزایی داشت.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: باید گام به گام اسباب و لوازمی را که حرکت بسوی چشم انداز بلند، طرح جامع فرهنگی و برنامه‌ای که جامعه و دانشگاه را به سمت حرکت فراگیر و گسترده و توسعه یافته علمی فرهنگی سوق می‌دهد، مشخص کرد.

وی خاطر نشان کرد: کار جهادی به معنای کار علمی برنامه ریزی شده، با تعیین اولویت، توأم با تلاش می‌باشد.

امام جمعه دزفول گفت: معضل جمعیت و رفتن به سمت پیری جامعه بیشتر صبغه فرهنگی دارد تا اقتصادی و گام برداشتن در این راه اهمیت فراوان دارد که باید بخشی از کار را صرف آن نموده، مصادیق را یافته و با برنامه و به سرعت اقدام کرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با اشاره به اینکه باید گام به گام پیش رفت تصریح کرد: هر گام اسباب و لوازم خاص خود را می‌طلبد، برنامه‌ها باید علمی بوده و از نظر دانش بنیان نیز تعریف شده باشد.

وی اظهار داشت: باید با دانشگاههای دیگر و حوزه‌های علمیه نیز تعامل داشت، به دور از صرف شعار به دنبال حرکت و جریان بود و کار فرهنگی را اولویت اول در کارها قرار داد.