4th، ژوئن 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 4th, ژوئن 2022 ساعت 7:53 ب.ظ | کد خبر: 92172

به مناسبت سی‌وسومین سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) مراسم بزرگداشتی بعد از نماز عصر در مسجد الله اکبر دزفول برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در این مراسم حجه‌الاسلام ولمسلمین شیخ محمدرضا زارع در سخنان کوتاهی با گرامیداشت یاد و نام امام خمینی(ره) بخشی از سخنان امروز مقام معظم رهبری در مرقد حضرت امام را بازگو کرد و گفت: از منظر مقام معظم رهبری زیربنای مکتب امام چه در دوران مبارزه و چه در دوران انقلاب «قیام لله» بود و این زیربنا مبنای قرآنی داشت.

وی افزود: براساس آیات قرآن، خدای متعال با ابلاغ یک پند و اندرز از رسول گرامی اسلام می‌خواهد که برای خدا قیام کنند.

حجه‌الاسلام زارع تأکید کرد: جامعه بشری هر کجا را حق می‌بیند باید برای آن قیام کند و به همین خاطر ائمه اطهار علیهم السلام با توجه به موقعیتهای زمانی خود برای دفاع از حکومت پیامبر گرامی اسلام برای دین خدا قیام کردند.

رئیس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با بیان اینکه مبارزه امام راحل برای برپایی حق بود تصریح کرد: امام خمینی(ره) در آن شرایط تنهایی و برغم مخالفت بعضی از شخصیتها چه در نجف و چه در ایران با دست خالی اما با ایمان و توکل بر خدا در مقابل استکبار جهانی ایستاد و پیروز شد.

وی افزود: نباید تصور شود که امام عزیز فقط در مقابل یک پادشاه ظالم و خائن ایستاد بلکه آن بزرگوار با ابزاری بنام ایمان برای اقامه قسط و عدل قیام کرد و تمام دولتهای شرق و غرب را پشت سرگذاشت و به پیروزی رسید.

حجه‌الاسلام محمدرضا زارع تأکید کرد: در پیروزی انقلاب اسلامی اسلحه نظامی کاربرد نداشت اما آنچه تأثیر گذار بود روح ایمان، عرفان، تقوا و توکل به خدای متعال امام خمینی(ره) بود که تمام دلها را به خود تسخیر کرد و انقلاب به پیروزی رسید.

وی افزود : امروز هم با توسل به امام زمان(عج) و با یک سرود ویژه بنام  “سلام فرمانده” همه دلها در نظام خانواده‌ها تسخیر می‌شود.

حجه‌الاسلام محمدرضا زارع افزود: مردم بزرگوار ما، تا زمانی که در مسیر ولایت اهل بیت علیهم السلام، آرمانهای امام راحل و ولایت فقیه حرکت کنند؛ و میدان را خالی نکنند، خون شهدا پایمال نخواهد شد و دشمنان نظام و انقلاب اسلامی را ناکام خواهند کرد.