3rd، ژوئن 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آستانه سالروز رحلت امام و پانزده خرداد و در آیین نمازجمعه دزفول

امام جمعه دزفول: نباید اجازه داد دشمن ذهن جوانانی که زمان امام راحل(ره) را درک نکرده‌اند تحریف کند./ قطعه قطعه کردن باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی دزفول به کشاورزی شهرستان آسیب می‌زند.

وصیت‌نامه امام راحل نقشه راه است و باید برای نسل‌های بعد تبیین شود.

زمان انتشار: 3rd, ژوئن 2022 ساعت 8:36 ب.ظ | کد خبر: 92161

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین وحدت آفرین نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی؛ برغم اینکه روز گذشته موارد فوت کرونایی در کشور پس از دو سال و یکصد روز به صفر رسیده بود در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر پیامبر اسلام، هرشخص بیشتر از همه امر به معروف و نهی از منکر و صله رحم را انجام بدهد از همه باتقواتر است

خطیب جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر پیامبرگرامی اسلام، هرشخص بیشتر از همه امر به معروف و نهی از منکر و صله رحم و دیدار با خویشاوندان را انجام بدهد؛ از همه باتقواتر است.

تبیین بحث علمی و فلسفی ذکرالله و آثار آن در جامعه

امام جمعه دزفول به تبیین بحث علمی و فلسفی ذکرالله و آثار آن در جامعه پرداخت و گفت: حُسن خلق، زیادی محبت خدا در قلب و دائم در محضر پروردگار بودن از دستاوردهای ذکر الهی در انسان است.

وی افزود: یکی از اصلی‌ترین شاخصهای تحقق ذکر برای ذاکر عُجب زدایی است؛ یعنی خودپسندی را کنار بگذارد.

وی ادامه داد: عُجب بزرگترین تجلی و نمود ظلمات نفس انسان است؛ و شیطان که فرشته مقرب درگاه الهی بود به خاطر عُجب از درگاه الهی رانده شد و رجیم نام گرفت.

امام جمعه دزفول گفت: عُجب با اینکه خودش رذیله‌ای بسیار زشت و ناپسند است ولی در حقیقت ام الرذائل است و منشاء آفات و صفات خبیثه دیگر هم می‌شود.

وی گفت: منیّت و خود پسندی تنها بر اثر ذکر از انسان دور می‌شود.

رعایت ادب ذکر کلید انفاس ذکر است که باید در تمام اعضا و جوارح بدن ما بوجود آید

امام جمعه در ادامه به تشریح رعایت ادب ذکر پرداخت و گفت: رعایت ادب ذکر کلید انفاس ذکر است که باید در تمام اعضا و جوارح بدن ما بوجود آید.

نکته‌ای زیبا از امام خمینی(ره) در خصوص رعایت ادب ذکر

امام جمعه دزفول با بیان نکته‌ای زیبا از امام خمینی(ره) در خصوص رعایت ادب ذکر گفت: آن عارف واصل به نقل از استاد اخلاقش مرحوم شاه آبادی بیان می‌کند، انسان در وقت ذکر مثل شخصی است که کلام در دهان طفل می‌گذارد و او را تلقین می‌کند برای این که او آن کلام را به زبان بیاورد.

ذکر نشاط ایمانی بوجود می‌آورد

وی افزود: ذکر مرحله بعد از قلب که باطن است به ظاهر می‌رسد و در رفتار آدم اثر می‌گذراد و نشاط ایمانی بوجود می‌آورد.

امام جمعه دزفول ادامه داد: اگر انسان مدتی در نماز و اذکار و ادعیه مواظبت کند برای نفس عادی می‌شود و به اصطلاح علمای اخلاق برای انسان ملکه می‌شود.

انسان با بیان اذکار الهی در مسیر تزکیه و خودسازی قدم برمی‌دارد و موجب سعادت او خواهد شد

امام جمعه دزفول گفت:  انسان با بیان اذکار الهی در مسیر تزکیه و خودسازی قدم برمی‌دارد و موجب سعادت او خواهد شد.

اشخاصی که اهل ذکر هستند ولی ولایت را قبول ندارند و از پشتوانه اعتقادی بی بهره هستند ذکر اثری در آنها ندارد

خطیب جمعه دزفول تأکید کرد: اشخاصی که اهل ذکر هستند ولی ولایت را قبول ندارند و از پشتوانه اعتقادی صحیح بی بهره هستند ذکر اثری در آنها ندارد و به مقصد نهایی نخواهند رسید.

در خطبه دوم/ پرهیزگاران همواره به یاد مرگ و آماده شدن برای سفر آخرت هستند و به دنیا دل نمی‌بندند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول بار دیگر یادآورشد: پرهیزگاران همواره به یاد مرگ و آماده شدن برای سفر آخرت هستند و به دنیا دل نمی‌بندند.

از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) همانا مرگ بنیان خوشی‌های شما را از بین می‌برد

امام جمعه دزفول افزود: از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) همانا مرگ بنیان خوشی‌های شما را از بین می‌برد و خواهشهای شما را تیره و مکدر می‌کند.

دشمن به دنبال تحریف اذهان عمومی از جایگاه شخصیت و عظمت کاری است که امام راحل(ره) انجام داد

امام جمعه دزفول با گرامیداشت فرارسیدن سالروز ارتحال امام خمینی(ره) گفت: دشمن به دنبال تحریف اذهان عمومی از جایگاه شخصیت و عظمت کاری است که امام راحل(ره) انجام داد که باید جهاد تبیین به عرصه بیاید و بتوانیم شخصیت، جایگاه، اندیشه و فکر امام را تبیین کنیم که لازمه آن دشمن شناسی است.

نباید اجازه داد دشمن ذهن جوانانی که زمان امام راحل(ره) را درک نکرده‌اند تحریف کند

خطیب جمعه دزفول افزود: باید نسبت به عرصه‌هایی که دشمن سعی دارد در آن واقعیات جامعه و انقلاب را وارونه نشان دهد آگاهی داشت؛ سیر و سلوک مدیریت امام راحل(ره) را تبیین کرد و اجازه نداد دشمن ذهن جوانانی که زمان امام راحل(ره) را درک نکرده‌اند تحریف کند، باید در مقابل این تحریف ایستاد.

دشمن به دنبال انحراف در صراط مستقیم انقلاب اسلامی و ملت ایران است

وی افزود: دشمن به دنبال انحراف در صراط مستقیم انقلاب اسلامی و ملت ایران است و با ابزار رسانه‌ای و برش دادن برخی وقایع تاریخی تلاش دارد نشان دهد مسیر طی شده در این سالها اشتباه بوده است.

وصیت‌نامه امام راحل یک سند، منشور و نقشه راه هست که باید به خوبی برای نسل‌های بعد تبیین شود

امام جمعه دزفول درخصوص وصیت‌نامه سیاسی و الهی امام تأکید کرد: این وصیت‌نامه که یک سند، منشور و نقشه راه هست باید به خوبی برای نسل‌های بعد تبیین شود.

اگر ۱۵ خرداد نبود انقلاب اسلامی محقق نمی‌شد و رژیم طاغوت سقوط نمی‌کرد

امام جمعه دزفول در ادامه، ۱۵ خرداد را برگ زرینی از انقلاب اسلامی دانست و گفت: اگر ۱۵ خرداد نبود انقلاب اسلامی محقق نمی‌شد و رژیم طاغوت سقوط نمی‌کرد.

ایران با توقیف نفتکش‌های یونانی اقدامات خصمانه غرب را قاطعانه جواب می‌دهد

خطیب جمعه دزفول در فرازی دیگر از این خطبه توقیف نفتکش‌های یونانی را اقدامی به موقع در راستای اثبات اقتدار دریایی ایران اسلامی بیان کرد و افزود: ایران در خصوص منافع خود مماشات ندارد و اقدامات خصمانه غرب را قاطعانه جواب می‌دهد و به دشمن اخطار لازم را داده است.

دشمن با تولید فیلم عنکبوت مقدس در پی اسلام هراسی و قداست شکنی است

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از این خطبه تولید فیلم عنکبوت مقدس را یکی از اشتباهات دشمن دانست و تصریح کرد: دشمن با این فیلم در پی اسلام هراسی و قداست شکنی است.

وی افزود: فیلم عنکبوت مقدس برای کشور ما سیاه نمایی می‌کند و غربی‌ها به آن جایزه طلایی می‌دهند، در واقع دشمنان با اهانت به ساحت مقدس امام رضا(ع)، به دنبال اسلام هراسی،  ایران هراسی و قداست شکنی هستند.

امام جمعه دزفول بیان داشت : این فیلم به دنبال القای این امر است  که شخصی که جنایتکار قتل‌های زنجیره‌ای در مشهد بوده و اعدام شده هویت دینی مردم ایران است در حالی که این برداشت اشتباه است.

سرود “سلام فرمانده” خروجی فرهنگ و هویت دینی ملت ایران است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی همچنین از سرود”سلام فرمانده” به نام خروجی فرهنگ و هویت دینی ملت ایران نام برد وگفت: سرود سلام فرمانده باعث شده همه اقشار با شور و شوق آن را بخوانند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه فیلم‌هایی چون امام علی(ع)، ولایت عشق، یوسف پیامبر، و مختارنامه هویت دینی ملت ایران هستند، افزود: دشمن نمی‌تواند به ساحت قدسی امام رئوف که عالمگیر شده خدشه وارد کند بلکه با این کارش چراغ اهل بیت(ع) جاودانه‌تر می‌شود؛ آنها با این کارشان عواطف و احساسات ملت ایران را تحریک کرد، و مردم آن را محکوم کردند.

خطیب جمعه دزفول بر ضرورت تولید فیلم‌های فاخر توسط هنرمندان تأکید کرد.

تقدیر از نمایندگان مجلس عراق در تصویب  طرح ممنوعیت عادی سازی روابط با رژیم موقت صهیونیستی

امام جمعه دزفول همچنین ضمن تقدیر از نمایندگان مجلس عراق در تصویب  طرح ممنوعیت عادی سازی روابط با رژیم موقت صهیونیستی بیان داشت: مجلس عراق با این اقدام انقلابی و اسلامی آب پاکی را بر روی دستهای خائنین به امت اسلامی ریخت.

مسئولان جلوی حوادث تأسف بار و فرار از قانون را که با جان مردم بازی می‌کند بگیرند

امام جمعه دزفول در بخشی دیگری از این خطبه جان باختن تعدادی از هموطنان را در حادثه غم انگیز ریزش ساختمان متروپل آبادان را به مردم و خانواده‌های آنان تسلیت گفت و برای مجروحان این حادثه از خداوند شفای عاجل مسئلت کرد.

وی از مسئولان امر خواست جلوی این حوادث تأسف بار و فرار از قانون را که با جان مردم بازی می‌کند بگیرند.

غربگرایان داخلی واکسن ایرانی را تمسخر کردند ولی نتیجه‌اش صفر شدن فوتی‌های کرونایی ایران شد

امام جمعه دزفول همچنین صفر شدن آمار فوتی کرونا را در کشور به کادر پزشکی و نیروهای جهادی تبریک گفت و افزود: غربگرایان داخلی واکسن ایرانی را تمسخر کردند ولی نتیجه‌اش صفر شدن فوتی‌های کرونایی ایران و تداوم فوتی‌های کشورهای غربی بود.

شهرداری برای استفاده بهینه خانواده‌ها از فضاهای تفریحی شهرستان و وسایل بازی و تفریح کودکان برنامه‌ریزی کند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در ادامه این خطبه از مسئولان فرهنگی دزفول خواست تا برای پرکردن اوقاف فراغت تابستان جوانان و نوجوانان برنامه ریزی کنند، و شهرداری نیز برای استفاده بهینه خانواده‌ها از فضاهای تفریحی شهرستان و وسایل بازی و تفریح کودکان برنامه‌ریزی کند.

امام جمعه دزفول در پایان با بیان اینکه گزارش‌های خوبی در خصوص قطعه قطعه کردن باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی دزفول به گوش نمی‌رسد بیان کرد: فرمانداری، دادستانی، و جهاد کشاورزی باید مراقب باشند و با اقدام قانونی نسبت به این موضوع برخورد کنند زیرا این اقدام ناهنجاری فرهنگی و مشکلات اخلاقی در پی دارد و به کشاورزی شهرستان که مهمترین رشته اقتصاد شهرستان است آسیب می‌زند.