31st، می 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در مراسم دعای ندبه در حرم مطهر سبزقا

امام جمعه دزفول: مهمترین کار در مقابل دشمنان و دوستان نادان، ابطال برداشت‌های نادرست و روشن کردن آنها با روش جهاد تبیین است.

باید احکام اسلام ناب محمدی بیان و قرآن بر اساس اسلام راستین تبیین شود.

زمان انتشار: 31st, می 2022 ساعت 12:04 ب.ظ | کد خبر: 92098

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در روز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام رییس مذهب جعفری، مراسم دعای ندبه در حرم  مطهر حضرت محمدبن موسی الکاظم سبزقبا بصورت زنده از شبکه‌ ۲ صدا و سیما با حضور مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه و مقاوم شهرستان دزفول برگزار شد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی ضمن تسلیت فاجعه غم انگیز و تأسف بار ریزش ساختمان متروپل آبادان، ایام سوم خرداد روز فتح و ظفر خرمشهر و چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری ملت ایران و روز دزفول را گرامی داشت.

امام جمعه دزفول سالروز شهادت امام صادق علیه السلام را تسلیت گفت و افزود: اگر امروز دنیا از فیض وجود امام عصر(عج) محروم می‌بود، همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند تلاشها و مجاهدتهای انبیاء الهی بی فایده بود.

وی تصریح کرد: یکی از مسائل پیچیده مهدویت جبهه‌ای است که به هنگام ظهور در مقابل حضرت شکل می‌گیرد و آن جبهه جاهلیت مدرن است؛ در احادیث آمده است دوران ظهور امام عصر(عج) مصادف با جاهلیت مدرن که همان جاهلیت آخرالزمان است می‌باشد.

امام جمعه دزفول گفت: در بیان امام صادق(ع) در قیام قائم مبارزه با جاهلان بسیار دشوارتر و سخت تر از جاهلان زمان پیامبر است و در بیان علت این مطلب می‌فرمایند در زمان پیامبر(ص) بت پرستی رواج داشت ولی در این زمان مردم هم به کتاب خدا استدلال می‌کنند و هم آیات قرآن را تفسیر به رأی و توجیه می‌کنند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: شاکله اصلی این دشواری، افکار و اندیشه‌های انحرافی است که منجر به تفسیر به رأی قرآن  می‌شود؛ امروز داعش  که مستکبرین عالم آنها را بوجود آورده و از آنها حمایت می‌کنند، برای جنایات و اعمال زشت ضد انسانی خود به قرآن  تمسک کرده و افراد ناآگاه فریب چنین تفاسیر نادرستی را می‌خورند.

وی اظهار داشت: امام علی(ع) در روایتی دارند دو گروه کمر مرا شکستند گروه اول عالِم نمایانی که به ظاهر عالِم هستند ولی از انجام گناه ابایی ندارند، این گروه با اعمال خود مردم را از دین و دینداری فراری می‌دهند و گروه دوم نادانانی که اهل عبادت هستند و به واسطه جهل خود مردم را به سمت باطل می‌کشانند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: مهمترین کار در مقابل دشمنان و دوستان نادان، ابطال برداشت‌های نادرست و روشن کردن آنها با روش جهاد تبیین است که باید دست عالمان کج اندیش و وابسته به طاغوتیان زمان را کوتاه کرد تا نتوانند مردم را منحرف کنند و دومین کار، بیان احکام اسلام ناب محمدی و تبیین و تأویل قرآن بر اساس اسلام راستین می‌باشد.

امام جمعه دزفول افزود: حضرت ولی عصر(عج) در هنگام ظهور هواپرستی را به هدایت و خداپرستی برمی‌گردانند، مسیر عدالت را نشان می‌دهندو قوانین و احکام متروک از کتاب و سنت نبوی را احیاء می‌کنند.

امام جمعه دزفول همچنین به ۴ خرداد روز پایداری و مقاومت مردم دزفول قهرمان اشاره کرد و گفت: ۴ خرداد نماد ایستادگی مردم دزفول است مردمی که تمام قامت مقابل هجمه و جنایات دشمت ایستادند و با هدایت‌ها و رهبری‌های پیر فرزانه و عالم مجاهد، اسوه صبر و تقوا و فضیلت مرحوم آیت الله قاضی ایستادگی کردند.

وی نقش آیت الله قاضی(ره) در مقاومت مردم دزفول را نقشی بی بدیل دانست و ادامه داد: مردم دزفول با مقاومت خود داغ تخلیه شهر را بر دل سنگ دشمن گذاشتند و اجازه ندادند خواب آشفته دشمن در تصرف دزفول قهرمان، دژ ایستاده مقاومت تعبیر شود و و گلوگاه خوزستان به تصرف دشمن درآید.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: امروز دنیا در پیچ تاریخی خود به این نتیجه رسیده است که در مقابل ظالمان و مستکبران عالم راهی جر مقاومت وجود ندارد و زمینه سازی ظهور تنها از مسیر مقاومت عبور می‌کند.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: امروز دشمنان امام زمان(عج) مستأصل‌تر از همیشه هستند، باید مراقب توطئه‌ها و فتنه‌های دشمن و همچنین نفوذی‌ها و خائنین داخلی بود، باید بصیرت داشت، دشمن شناس بود و در مقابل جنگ ترکیبی دشمن استقامت ترکیبی داشت تا دشمن وادار به عقب نشینی شود.