19th، می 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول

امام جمعه دزفول: ۴ خرداد یک ظرفیت فرهنگی است که باگذر زمان ظرفیتهای ناشناخته‌ای از این میراث گرانبها رونمایی می‌شود.

یکی از مؤلفه‌های مهم پایداری و مقاومت در مقابل دشمن و برای یک هدف مقدس، همدلی و وحدت است.

زمان انتشار: 19th, می 2022 ساعت 1:05 ب.ظ | کد خبر: 91940

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آستانه سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر و چهارم خرداد روز ملی مقاومت و پایداری روز دزفول، یکصد و سی امین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در شهر امام با حضور اعضای این شورا تشکیل شد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با اشاره به اینکه نگاه ما به شهروندان تمام نقاط شهرستان دزفول یکسان است گفت: باید از ظرفیت بسیار ارزشمند ۴ خرداد بهره گرفته و هرساله آن را پویاتر و بالنده‌تر برگزار کنیم.

امام جمعه دزفول افزود: دفاع مقدس به تعبیر مقام معظم رهبری گنجی است و باید هرسال بخشی از این گنج بزرگ پنهان را رونمایی کرد و برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت که باعث پابرجا ماندن انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است، از آن بهره گرفت.

وی تأکید کرد: ۴ خرداد صرفا یک مناسبت در تقویم نیست بلکه یک جریان، و یک حرکت و ظرفیت فرهنگی در جامعه است که با گذر زمان ظرفیتهای ناشناخته‌ای از این استعداد و میراث گرانبهای مقاومت که بواسطه ایثارگری شهدا و استقامت مردم در اختیار ما قرار گرفته رونمایی می‌شود.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: مقاومت در برابر هجمه دشمن درسها و پیامهای فراوانی دارد؛ در آموزه‌های دینی داریم اگر انسان‌ها در  مقابل دشمن استقامت نورزند قطعا لگدمال دشمنان شده و دشمن بر آنها فائق خواهد آمد.

امام جمعه دزفول آیت الله قاضی(ره) را محور مقاومت در دفاع مقدس در دزفول خواند و افزود: اگر مقاومت مردم دزفول نبود چه بسا دشمن جرأت می‌یافت به سمت دزفول حرکت کرده و دزفول را از نظر نظامی تصرف کند و چون دزفول گلوگاه بود با تصرف دزفول خوزستان و در پی آن کل  کشور به خطر می‌افتاد.

امام جمعه دزفول گفت: مردم دزفول در اوج بمباران و موشکباران دشمن استقامت کردند و این استقامت باعث شد دزفول سرزنده بماند و طمع دشمن برای تصرف دزفول تبدیل به ناامیدی شود و رزمندگان، دشمن را به عقب برانند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: یکی از مؤلفه‌های مهم پایداری و مقاومت در مقابل دشمن و برای یک هدف مقدس، همدلی و وحدت است، همدلی اقشار مختلف مردم و مسئولین نکته مهمی است و دشمن سعی می‌کند آن را خدشه دار نماید.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول خاطر نشان کرد: مهمترین و اساسی ترین محور وحدت توجه به مسائل اصلی کشور و پرهیز از حاشیه سازی است، پرداختن به مسائل حاشیه‌ای موجب دور شدن از مسائل اصلی کشور می‌شود.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر اینکه باید در مقابل دشمن ید واحده بود و اختلاف نظرات را کنار گذاشت اظهار داشت: اطلاع رسانی رسانه‌ها در فضای مجازی و برملا کردن دروغ و تحریف رسانه‌های معاند نسبت به حرکتی که در دزفول صورت گرفت و با تدبیر مسئولین شهرستان خاتمه یافت، جهاد تبیین بود که قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: مردم دزفول افتخار دارند که یک روز به نام آنها در تاریخ ثبت شده است، دشمن می‌خواهد به هر شکلی این افتخار را از دزفول بگیرد و آن را خدشه دار کند، باید با بصیرت بیشتر مراقب باشیم و ارزشها، افتخارات و سرمایه‌ها و گنجینه‌های فرهنگی ما را که آسان بدست نیامده‌اند حفظ و حراست کنیم.