13th، می 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آئین نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: دزفول هرگز اجازه نمی‌دهد عده‌ای اراذل و اوباش که سر در آخور سلطنت‌طلبها دارند، آرامش جامعه را برهم بزنند.

با اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها با همراهی مردم سریعتر مسایل اقتصادی کشور برطرف می‌شوند.

زمان انتشار: 13th, می 2022 ساعت 7:17 ب.ظ | کد خبر: 91884

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین وحدت آفرین نمازجمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین، ولایت مدار و روزه دار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

رعایت تقوای الهی و خداترسی موجب اصلاح امور و عزت و آبرو در زندگی انسان می‌شود

امام جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت به پرهیزکاری گفت: رعایت تقوای الهی و خداترسی موجب اصلاح امور و عزت و آبرو در زندگی انسان می‌شود.

اگر شخصی بخواهد در دنیا سعادتمند و در آخرت رستگار باشد تنها راه آن برگزیدن و رعایت تقوای الهی است

وی افزود: اگر شخصی بخواهد در دنیا سعادتمند و در آخرت رستگار باشد تنها راه آن برگزیدن و رعایت تقوای الهی است.

تبیین تلاش و کوشش در زندگی فردی و اجتماعی جامعه از منظر اسلام

خطیب نماز جمعه دزفول در ادامه به بحث تلاش و کوشش در زندگی فردی و اجتماعی جامعه از منظر اسلام پرداخت و گفت:  از منظر امام موسی کاظم(ع) انسان در عبادت و اطاعت پروردگار باید هرچه در توان دارد انجام دهد و خود را در عبادت خدای متعال بی تقصیر نشان ندهد.

خداوند آنگونه که شایسته عبادت است، عبادت نمی‌شود و از این منظر باید مسیر زندگی انسان تغییر یابد

وی در ادامه افزود: خدای متعال آنگونه که شایسته عبادت است، عبادت نمی‌شود و از این منظر باید مسیر زندگی انسان تغییر یابد تا به قرب الهی نزدیک شود.

انسان باید وظیفه خود در مقابل پروردگارش را با جدیت و تلاش انجام دهد 

خطیب نماز جمعه دزفول تأکید کرد: انسان باید وظیفه خود در مقابل پروردگارش را با جدیت و تلاش انجام دهد و هرگز تصور نکند که تمام وظایفش را برای خدای متعال به سرانجام رسانده است.

باید در مقابله با صفت زشت عُجب مبارزه کرد تا اجر عبادات ما بواسطه این آفت از بین نرود

امام جمعه دزفول از خودپسندی و خودبزرگ بینی به عنوان یکی از آفات انسان نام برد و یادآور شد: اگر یک روزی احساس  شد که عبادت ما خوب و کامل بوده است و توانسته‌ایم حق عبادت را به جا آوردیم دچار عُجب شده‌ایم و این از صفات خبیثه است.

وی افزود: باید در مقابله با این آفات زشت مبارزه کرد تا اجر عبادات ما بواسطه عُجب از بین نرود

امام جمعه دزفول حدیثی از امام موسی کاظم(ع)  بیان کرد که خطاب به هشام می‌فرماید، ای هشام عمل اندک از عاقل که توأم با معرفت باشد، هم مقبول است هم اجرآن مضاعف است و حال آنکه عمل بسیار از کسی که جاهل و دچار عُجب شده است پذیرفته نیست.

گناه به روح و ایمان انسان آسیب وارد می‌کند و راه مقابله با آن رعایت تقوای الهی است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول از گناه به عنوان خارهایی در بیابان نام برد که می‌تواند به روح و ایمان انسان آسیب وارد کند و راه مقابله با آن رعایت تقوای الهی است.

مهمترین سرفصل برنامه‌های زندگی ما باید جهاد تبیین باشد

امام جمعه دزفول در ادامه بحث جهاد تبیین گفت: مهمترین سرفصل برنامه‌های زندگی ما باید جهاد تبیین باشد و از منظر امام خامنه‌ای جهاد تبیین، فریضه‌ای فوری، قطعی و عینی است .

 همه مردم باید نسبت به این فریضه قطعی اهتمام داشته باشند

وی افزود: همه مردم باید نسبت به این فریضه قطعی اهتمام داشته باشند.

دشمن با مزدورپروری و حرام خواری به دنبال اغوای خواص و عوام است

امام جمعه دزفول گفت: حضرت آقا جهاد تبیین را، راه مقابله با جنگ نرم دشمن دانسته و عنوان کرده‌اند دشمن با مزدورپروری و حرام خواری به دنبال اغوای خواص و عوام است.

لزوم تشخیص اولویت‌ها و عمل به آنها در مواد آموزشی مدارس

حجه‌‌الاسلام والمسلمین قاضی با تأکید بر لزوم تشخیص اولویت‌ها و عمل به آنها اظهار داشت: حضرت آقا در دیدار  با معلمان درخصوص مواد آموزشی مدارس عنوان کردند برخی سرفصل‌های آموزشی هیچ فایده‌ای برای دانش آموزان ندارند که کارشناسان باید آنها را شناسایی و حذف کنند.

بسیاری از اصطلاحات زبان‌های عربی و فارسی مشترک است

امام جمعه دزفول با اشاره به ۲۵ اردیبهشت سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و بزرگداشت زبان فارسی گفت: بسیاری از اصطلاحات زبان‌های عربی و فارسی مشترک است.

حضرت آقا نگاه عمیقی به زبان فارسی دارند و بر لزوم نفوذ این زبان در جهان تأکید دارند

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه زبان فارسی، زبان بسیاری از دانشمندان بوده و حامل پیام انقلاب اسلامی است، افزود: حضرت آقا نگاه عمیقی به زبان فارسی دارند و بر لزوم نفوذ این زبان در جهان تأکید دارند.

باید به گونه‌ای عمل شود که افراد برای استفاده از پیشرفت‌های کشور ما زبان فارسی را بیاموزند

امام جمعه دزفول بیان کرد: باید به گونه‌ای عمل شود که افراد برای استفاده از پیشرفت‌های کشور ما زبان فارسی را بیاموزند.

لقب سیدالشهدا برای الگوگیری جامعه مسلمانان از این شخصیت به حضرت حمزه داده شده است

خطیب نمازجمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه، اهتمام حضرت محمد(ص) به شخصیت حمزه سیدالشهدا را یادآور شد و گفت: لقب سیدالشهدا برای الگوگیری جامعه مسلمانان از این شخصیت به حضرت حمزه داده شده است.

امت اسلامی باید به مقام رفیع آن حضرت اهتمام ویژه داشته و وظیفه شان را به انجام برسانند

وی افزود: امت اسلامی باید به مقام رفیع آن حضرت اهتمام ویژه داشته و وظیفه شان را به انجام برسانند.

شخصیت حضرت عبدالعظیم حسنی به عنوان فقیه و محدث مورد توجه امام هادی(ع) بوده است

امام جمعه دزفول با اشاره به سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی افزود: شخصیت این حضرت به عنوان فقیه و محدث مورد توجه ائمه به ویژه امام هادی(ع) بوده است.

سفر بشار اسد به ایران مورد توجه دوستان و دشمنان مقاومت قرار گرفت

خطیب نمازجمعه دزفول در فرازی دیگر از این خطبه سفر رییس جمهور سوریه به تهران و دیدارش با مقام معظم رهبری را بسیار مهم توصیف کرد و اظهار داشت: این سفر مورد توجه دوستان و دشمنان مقاومت قرار گرفت و امیدواریم این دیدار دستاوردهای پرباری داشته باشد.

رییس جمهور قول توزیع عادلانه یارانه‌ها را به مردم داده بود و آن را  اجرایی کرد

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی درخصوص اقدام دولت سیزدهم برای اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها اظهار داشت: رییس جمهور قول توزیع عادلانه یارانه‌ها را به مردم داده بود و آن را اجرایی کرد.

اگر بتوانیم سیاست غلط ارز ترجیحی را اصلاح کنیم سریعتر مسایل اقتصادی کشور برطرف می‌شوند

امام جمعه دزفول خسارات وارد شده به کشور بواسطه ارز ترجیحی را یادآور شد و افزود: هرچه سریعتر بتوانیم این سیاست غلط را اصلاح کنیم سریعتر مسایل اقتصادی کشور برطرف می‌شوند.

خطیب نمازجمعه دزفول بیان کرد: ارز ترجیحی در همه دنیا یا به تولیدکننده و یا به مصرف کننده داده می‌شود و هیچ جا آن را به وارد کننده نمی‌دهند؛ کاری که در ایران انجام شده بود.

سوء استفاده‌های زیادی از ارز ترجیحی صورت می‌گرفت

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم جهاد تبیین در مقابل تلاش دشمن برای سوء استفاده از شرایط کنونی گفت: سوء استفاده‌های زیادی از ارز ترجیحی صورت می‌گرفت؛ برای مثال تاجران از طریق آن کالاهایی وارد کشور می‌کردند که نمونه آنها در ایران هم تولید می‌شد ضمن اینکه کالای وارداتی در کشور مبدأ بارنامه می‌شد و ما اطلاعی از قیمت واقعی آن نداشتیم.

زالوصفتان اقتصادی از این طریق ضربه‌های مهلکی به کشور وارد کردند

امام جمعه دزفول بیان کرد: متأسفانه در این سیاست نادرست، تولید کننده با ارز آزاد کالا تولید می‌کرد و وارد کننده محموله را با ارز ترجیحی وارد و بعد آن را به صورت آزاد صادر می‌کرد.

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه زالوصفتان اقتصادی از این طریق ضربه‌های مهلکی به کشور وارد کردند، افزود: اکنون هم عده‌ای از این زالوصفتان، منتقد اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها هستند و ضمن تحریف، افرادی را به خیابان‌ها می‌فرستند و دشمنان هم به آنها خط می‌دهند.

این طرح یک جراحی بزرگ در اقتصاد کشور است، باید سال‌ها قبل و در دولت‌های پیشین انجام می‌شد

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه آیت الله رییسی آمد تا جلوی این دزدی‌ها و چپاول‌ها را بگیرد، اظهار داشت: این طرح که یک جراحی بزرگ در اقتصاد کشور است، باید سال‌ها قبل و در دولت‌های پیشین انجام می‌شد.

کار کارشناسی خوبی برای اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها انجام شده است

امام جمعه دزفول خارج کردن این غده سرطانی که بزرگ هم شده را دردناک و نیازمند عزمی ملی از ناحیه مردم و مسئولان دانست و افزود: کار کارشناسی خوبی برای اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها انجام شده و در واقع تنها راه بهبود اقتصاد کشور است.

مردم پروتکل‌های رفتار اقتصادی عقلانی را در شوک‌های قیمتی رعایت کنند

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به عزم ملی مردم ایران در ایستادگی مقابل دشمن بعثی در دوران دفاع مقدس گفت: مردم باید پروتکل‌های رفتار اقتصادی عقلانی را در شوک‌های قیمتی رعایت کنند.

مردم مصارف غیرضروری خود را برای بهبود شرایط، در برهه‌ای از زمان حذف کنند 

امام جمعه دزفول افزود: مردم مصارف غیرضروری خود را برای بهبود شرایط، در برهه‌ای از زمان حذف کنند تا زمینه سوء استفاده سوداگران گرفته شود ضمن اینکه نباید به شایعه سازان برای گرانی اقلام توجه کرد.

امام جمعه دزفول از مردم خواست کالاهای مورد نیاز خود را به اندازه نیاز متعارف تهیه کنند چراکه کمبودی از نظر کالا در کشور وجود ندارد.

کشور ما کشور پر نعمتی است فقط رفتار اقتصادی ما باید اصلاح شود

امام جمعه دزفول با بیان اینکه کشور ما کشور پر نعمتی است فقط رفتار اقتصادی ما باید اصلاح شود، افزود: امام صادق(ع) در یک قحطی دستور داد گندم‌های ذخیره شده را به مردم بدهند.

اگر حقوق یکدیگر را رعایت کرده و گرانفروشی نکنیم خداوند هم با ما خواهد بود و به ما کمک می‌کند

حجه‌الاسلام  والمسلمین قاضی با بیان اینکه نگاه ما در مسائل باید قرآنی باشد؛ بیان داشت: اگر حقوق یکدیگر را رعایت کرده و گرانفروشی نکنیم خداوند هم با ما خواهد بود و به ما کمک می‌کند.

باید از بی‌صبری بنی اسراییل عبرت بگیریم تا این فراز و پیچ تاریخی را پشت سر بگذاریم

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: باید از بی‌صبری بنی اسراییل عبرت بگیریم تا این فراز و پیچ تاریخی را پشت سر بگذاریم.

عده‌ای نادان و جاهل هستند، ولی اکثر مردم نظام و استقلال کشور را دوست دارند

امام جمعه دزفول گفت: عده‌ای نادان و جاهل هستند، ولی اکثر مردم نظام و استقلال کشور را دوست دارند و نمی‌خواهند دشمن بر ما مسلط شود.

تلاش مذبوحانه عده‌ای از اراذل با حضور به موقع مأموران انتظامی، بسیج و نیروهای امنیتی ناکام ماند

امام جمعه دزفول با اشاره به تلاش عده‌ای برای ایجاد ناامنی و بی‌نظمی در شهر گفت: این تلاش مذبوحانه با حضور به موقع مأموران انتظامی، بسیج و نیروهای امنیتی ناکام ماند.

امام جمعه دزفول افزود: ما برای انقلاب و نظام جوان و خون داده‌ایم و هرگز اجازه نمی‌دهیم عده‌ای اراذل و اوباش که سر در آخور اسراییل و منافقان و سلطنت طلبان دارند، آرامش جامعه را به هم بزنند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه رسانه‌های معاند با تحریف این اتفاق قصد بزرگنمایی آن را داشتند، ادامه داد: رسانه من و تو کلیپی از آتش سوزی پمپ بنزینی در دزفول نشان داد که صحت نداشت.

خط قرمز جمهوری اسلامی امنیت و آرامش در جامعه است

امام جمعه دزفول خط قرمز جمهوری اسلامی را امنیت و آرامش جامعه دانست و اظهار داشت: اگر مشکلی هم باشد خودمان آن را برطرف می‌کنیم و هیچ کس حق دخالت در مسائل داخلی کشور ما را ندارد.

یارانه برخی افراد به اشتباه قطع شده که این مسائل طبق پیش بینی‌های دولت، قابل حل است

وی افزود: یارانه برخی افراد به اشتباه قطع شده که این مسائل طبق پیش بینی‌های دولت، قابل حل است.

نشست بررسی مشکلات استان با حضور نمایندگان، اعضای خبرگان، ائمه جمعه و مدیران ارشد استان

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی گفت: روز گذشته به دعوت نماینده ولی فقیه در اهواز نشستی برای بررسی مشکلات استان با حضور نمایندگان، اعضای خبرگان، ائمه جمعه و مدیران و مسئولان ارشد استان خوزستان برگزار و راهکارهای مختلف به صورت مفصل مطرح شدند.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: تصمیمات خوبی در این نشست برای رفع مشکلات گرفته شد علاوه بر این، شخص رییس جمهور پیگیر رفع مشکلات خوزستان است و مقام معظم رهبری نیز تاکنون چند بار دستور رفع مسائل پیش آمده در استان را داده‌اند.

رهبر معظم انقلاب وعده داده‌اند که دولت کارهای اقتصای بزرگی می‌خواهد انجام دهد، مردم همراهی کنند

امام جمعه دزفول اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب وعده داده‌اند که دولت کارهای اقتصای بزرگی می‌خواهد انجام دهد لذا همه مردم باید با این اقدامات همراهی کنند.

معرفی کتاب امین زبان و ادب پارسی

امام جمعه دزفول در پایان خطبه‌های نماز جمعه با معرفی کتاب امین زبان و ادب پارسی بیان کرد: این کتاب نظرات رهبر معظم انقلاب درخصوص زبان فارسی است.

شایان ذکر است در پایان مراسم نمازجمعه، نمازگزاران متدین و ولایتمدار نمازجمعه دزفول در حالیکه حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول پیشاپیش آنها در حرکت بود، با راهپیمایی خود، عمل ساختارشکنانه اراذل و اوباش را محکوم کردند.