11th، می 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 11th, می 2022 ساعت 1:13 ب.ظ | کد خبر: 91867

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” بمناسبت اولین سالگرد درگذشت هنرمند متعهد و علاقمند به عرصه دفاع مقدس مرحوم استاد حسین بلنده، از سوی روابط عمومی نهاد امامت جمعه دزفول اطلاعیه‌ای صادر شد.

در این اطلاعیه آمده است:

یک سال از درگذشت مرحوم استاد حسین بلنده از چهره‌های مردمی و متعهد به عرصه هنر بویژه در حوزه دفاع مقدس شهرستان دزفول گذشت.

او هنرمندی متواضع و ساده زیست بود که در دوران حیات خود علیرغم مشکلات فراوان توانست با اراده و علاقه وافر خود نسبت به شهرش کارهای ماندگاری را در عرصه سینمایی کشور  به منصه ظهور بگذارد؛ که از جمله آن می‌توان به فیلم‌های سینمایی سحرگاه پیروزی و علمدار اشاره کرد که کارگردانی آنها را مرحوم بلنده بعهده داشت.

از ویژگی‌های ممتاز زنده یاد استاد حسین بلنده؛ عشق و علاقه و ارادت او به امام جمعه فقید دزفول مرحوم آیت الله قاضی(ره) و رزمندگان و مردم ایثارگر و مقاوم دزفول بود.

و در این راستا با پشتکار و پیگیری فراوان در تلاش بود که اثری ماندگار را در حوزه دفاع مقدس و چهارم خرداد به یادگار بگذارد که تقدیر الهی بر آن بود که به سرانجام نرسد، اما اجر و ثواب آن برای همیشه در دفتر پروردگار متعال محفوظ بماند.

در پایان لازم می‌دانیم سالگرد درگذشت این عزیز هنرمند را به همسر محترمه، اخوان و آقازاده‌ها و بستگان بزرگوارش تسلیت عرض نموده و اجر و مغفرت و آمرزش برای آن مرحوم و صبر جزیل برای بستگان وی را از درگاه خداوند متعال مسئلت نمائیم.