2nd، می 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در مراسم اختتامیه برنامه‌های ماه مبارک رمضان به همت سپاه ناحیه دزفول

امام جمعه دزفول: باید دستاوردهای خود در ماه رمضان را محاسبه و آنها را بعنوان گنج و سرمایه معنوی حفظ کرد.

زمان انتشار: 2nd, می 2022 ساعت 10:06 ق.ظ | کد خبر: 91850

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” مراسم اختتامیه برنامه‌های ماه مبارک رمضان به همت سپاه ناحیه دزفول و با حضور حجه‌الاسلام والمسلمین امرایی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه دزفول و سرهنگ حکمت پور فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان دزفول برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این مراسم که در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان برگزار شد گفت: اگر انسان نسبت به این ماه باعظمت و شرافت معرفت بیابد درک خواهد کرد که اولیاء الهی چگونه از این ماه و شبهای پربرکت قدر بهره می‌گرفتند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی به خوف و رجاء اولیاء الهی اشاره کرد و افزود: اولیاءالله با پایان یافتن ماه رمضان دلتنگ از اتمام ماه و جمع شدن سفره پرفیض، و شادمان از رسیدن به عید فطر و دریافت جایزه برای یک ماه عبادت و بندگی بودند.

وی اظهار داشت: باید دستاوردهای خود در این ماه را محاسبه و آنها را بعنوان گنج و سرمایه معنوی حفظ کرد، انس و تدبر در قرآن، توفیق توبه و استغفار، توفیق انجام عمل صالح، همه باید بازخوانی و جمع بندی شود و برای یک سال آینده برنامه‌ریزی و در طول سال بر آنها مراقبت نمود.

امام جمعه دزفول با بیان سخنانی از امام علی(ع) تأکید کرد: انسان باید نسبت به دین خود دغدغه داشته و نگران اکمال دین خود باشد؛ سعادت انسان در این است که دین خود را احراز کرده و برای تضمین آخرت خود عمل کند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: انسان سعی می‌کند در ماه رمضان سجایای اخلاقی را چون بردباری، صبر در برابر مشکلات و گناهان کسب کند، با تفکر نسبت به جایگاه معنویات، دستورات و معارف الهی معرفت می‌یابد و چون علم برای انسان مشعل هدایت است آن را در رفتار خود نهادینه می‌کند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در بیان  اهمیت اخلاص در عمل گفت: انسان باید کارهای خود را و لو کوچک، با اخلاص انجام دهد که در این صورت قطعا پذیرفته شده است و به فرموده امام علی علیه السلام افراد با اخلاص در بهشت آقایی می‌کنند.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول یادآور شد: رمضان بهار قران است، قرآنی که می‌تواند در روز قیامت شفیع ما باشد؛ قرآن نصیحت کننده‌ای است که در نصیحتش غشّی نیست، هدایت کننده‌ای است که در آن گمراهی نیست، سخن گوینده‌ای است که در آن دروغی نیست، باید در آیات قرآن تدبر کرده، از آن عبرت گرفته چرا که رساترین و بلیغ‌ ترین عبرتها را دارد.