28th، آوریل 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 28th, آوریل 2022 ساعت 10:00 ق.ظ | کد خبر: 91847

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دزفول در آستانه گرامیداشت مقام معلم و شهادت استاد مطهری در باب اهمیت عاقبت اندیشی با عنوان حیات دل با بیان حدیثی از امام صادق(ع) گفت: دل انسان مؤمن زنده است که اگر دل حیات داشته باشد در جهت عبودیت و بندگی خدا خواهد بود.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: امام علی(ع) می‌فرمایند موفقیت و پیروزی با ۳ چیز بدست می‌آید، حزم و دوراندیشی و برنامه ریزی، جزم و اولویت بندی اهداف و تصمیم و اقدام، و عزم و اراده جدی و همت قوی.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس قریب ۱۹ هزار واحد مسکونی، تجاری، آموزشی و فرهنگی آسیب دیدند که این آمار بیش از شهر آبادان می‌باشد.

وی تصریح کرد: با تأکید آیت الله قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه وقت دزفول اماکن آسیب دیده از حملات دشمن بازسازی شدند و به بعد از جنگ موکول نشد، ولی حق این بود که بعد از جنگ بطور جدی تمام اماکن بازسازی می‌شدند که این امر اتفاق نیافتاد.

همچنین سرپرست آموزش و پرورش شهرستان دزفول با اشاره به هفته معلم و تقارن آن با روز قدس، برخی برنامه‌های قابل اجرا در این هفته را بیان کرد و گفت: تجلیل از معلمین نمونه، دیدار با خانواده شهدا و عطرافشانی و غبار روبی مزار شهدا از برنامه‌هایی هستند که در این هفته به آنها پرداخته خواهد شد.

وی همچنین به بیان مشکلات آموزش و پرورش شهرستان دزفول فضای آمو زشی و کمبود نیروی انسانی، اشاره کرد و گفت: ۵۸ مدرسه در شهرستان دزفول هستند که ۴۰ سال پیش ساخته شده‌اند، دوران جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشته‌اند ولی هنوز بازسازی نشده‌اند.

ظاهر طحان سرپرست آموزش و پرورش شهرستان دزفول تأکید کرد: باید به دزفول بطور ویژه نگریسته شود.