6th، می 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 6th, می 2022 ساعت 6:52 ب.ظ | کد خبر: 91772

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین وحدت بخش نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین شیخ مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی علیه السلام این شهرستان برگزار شد.

ماه مبارک رمضان نقطه اوج عبادات و خدمات انسانی و اسلامی مردم بود

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت به تقوای الهی و تبریک عید سعید فطر و قبولی طاعات و عبادات روزه داران در ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان نقطه اوج عبادات و خدمات انسانی و اسلامی مردم بود.

خدمات نیکوکارانه مردم در ماه رمضان اثرات ماندگاری در جامعه خواهد گذاشت و در طول سال باید تداوم یابد

امام جمعه موقت دزفول افزود: خدمتگزارانی که در ماه رمضان در برپایی آئین‌های معنوی احیاء و شب زنده داری و جلسات مذهبی و نیز توزیع مواد غذایی به خانواده‌های نیازمند همت کردند قابل تحسین و مورد رضایت پروردگار است.

وی افزود: خدمات نیکوی مردم اثرات ماندگاری در جامعه خواهد گذاشت و در طول سال باید تداوم یابد.

مبارزه با هوای نفس باعث تقرب به پروردگار است

امام جمعه موقت دزفول جهاد با نفس را یکی از مهمترین مقوله‌های زندگی در جامعه دانست و افزود: مبارزه با هوای نفس باعث تقرب به پروردگار است .

از منظر امام علی(ع) دشمن‌ترین دشمن، یعنی هوای نفس در درون خودمان است که نباید از آن غافل بود

وی افزود: از منظر امام علی(ع) دشمن‌ترین دشمن، یعنی هوای نفس در درون خودمان است که نباید از آن غافل بود.

وی ادامه داد: بزرگترین بت، بت نفس انسان است که حکم اژدها را دارد.

سیاهی نفس انسان با تقوای الهی پاک می‌شود

امام جمعه موقت دزفول گفت: نفس انسان آتش شراره‌ای است که باید مراقب آن بود و سیاهی نفس انسان با تقوای الهی پاک می‌شود.

چنانچه انسان پایبند دنیا نباشد و منزلگاه اصلی خود را آخرت بداند در این آزمون پیروز می‌شود

امام جمعه موقت دزفول بیان داشت: چنانچه انسان پایبند دنیا نباشد و منزلگاه اصلی خود را آخرت بداند در این آزمون پیروز می‌شود.

اعتقاد به جهان آخرت باعث شجاعت و شهامت و اقتدار بر نفس خود می‌شود

امام جمعه موقت درفول تصریح کرد: اعتقاد به جهان آخرت باعث شجاعت و شهامت و اقتدار بر نفس خود می‌شود و خداترسی باعث پرهیز از گناه خواهد شد.

حق گویی یکی از معیارهای تقوای الهی است و همواره باید سخن حق گفت و به حقیقت عمل کرد

حجه‌الاسلام والمسلمین بیگدلی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول از حق گویی به عنوان یکی از معیارهای تقوای الهی نام برد و گفت: همواره باید سخن حق گفت و به حقیقت عمل کرد.

مردم کوفه با وجود استقبال از مسلم، بیعت شکنی کردند

امام جمعه موقت دزفول به سالروز استقبال از مسلم بن عقیل از سوی مردم کوفه اشاره کرد و افزود: مردم کوفه با وجود استقبالی که از مسلم کردند مردود شدند و در دوران امام زمانشان نتوانستند سربلند باشند و بیعت شکنی کردند.

گرامیداشت روز بیماری‌های خاص و صعب العلاج

امام جمعه موقت دزفول در بخش دیگری از خطبه‌ها روز بیماری‌های خاص و صعب العلاج را نیز گرامی داشت و گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، بیمار باید فقط درد بیماری را تحمل کند و نباید درد دارو، درمان و هزینه داشته باشد.

پس از انقلاب پیشرفت‌های زیادی از  نظر سخت افزاری، نرم افزاری و کادر بهداشتی درمانی در کشور صورت گرفته

وی با بیان اینکه پس از انقلاب پیشرفت‌های زیادی از نظر سخت افزاری، نرم افزاری و کادر بهداشتی درمانی در کشور صورت گرفته و در رتبه‌های عالی بین سایر کشورها قرار داریم گفت: دزفول در عرصه ساخت بیمارستان، مراکز بهداشتی و تأمین امکانات و تجهیزات با وجود انجمن‌های مختلف از جمله مجمع خیرین سلامت و انجمن حمایت از بیماران سرطانی پیشتاز است.

گرامیداشت سالروز آزادسازی هویزه از مزدوران رژیم بعث عراق

امام جمعه موقت دزفول همچنین سالروز آزادسازی هویزه از مزدوران رژیم بعث عراق را نیز گرامی داشت و اظهار امیدواری کرد با نابودی رژیم صهیونیستی فلسطین آزاد شود.

افرادی که بخواهند در خصوص کلیت  نظام صحبت کنند نباید بحثشان فقط اقتصاد باشد

حجه‌الاسلام والمسلمین بیگدلی درخصوص کلیت نظام گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، افرادی که بخواهند در خصوص کلیت نظام صحبت کنند نباید بحثشان فقط اقتصاد باشد زیرا اقتصاد یکی از  شاخصه‌های نظام است و امنیت، پیشرفت‌های علمی، استفاده از تحریم برای نوآوری نیز باید مدنظر قرار گیرد تا قضاوت به درستی انجام شود.

برخی دولت‌ها خودشان مشکل ساز بودند

وی با بیان اینکه شاخص‌های مربوط به دیپلماسی موفق نیز باید هنگام قضاوت مورد توجه قرار گیرد گفت: البته دولت نقشی اساسی در وضعیت اقتصادی و حل مشکلات دارد که برخی دولت‌ها مشکلات را حل و برخی دولت‌ها خودشان مشکل ساز بودند .

دولت با ۱۵۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه مواجه شد که آن را تأمین می‌کند

امام جمعه موقت دزفول اظهار داشت: دولت سیزدهم از ۱۳ شهریور ماه سال گذشته از مجلس رأی اعتماد گرفت و در حدود هشت ماهی که مسئولیت را به دست گرفته با ۱۵۰۰ میلیارد تومان کسری بودجه مواجه شد که موظف است آن را تأمین کند.

بازپرداخت سود اوراق بانکی به مبلغ ۵۴ هزار میلیارد تومان از کارهای کوتاه مدت دولت است

حجه‌الاسلام والمسلمین بیگدلی افزود: بازپرداخت سود اوراق بانکی به مبلغ ۵۴ هزار میلیارد تومان، نقدینگی چهار هزار میلیارد تومانی، هزینه کردن تمام ارز اختصاص یافته به طوری که ارزی باقی نمانده بود تا دولت برای تأمین معیشت هزینه کند از دیگر مواردی است که دولت سیزدهم با آنها مواجه شده، از طرفی هزینه‌های سنگین مربوط به کرونا نیز پیش روی دولت سیزدهم بود.

دولت برای مبارزه با گرانی دست سودجویان و نفوذی‌های اقتصادی را با اقدام جهادی و همکاری قوه قضائیه کوتاه کند

امام جمعه موقت دزفول بازگرداندن بدهی‌های زیاد به دولت و دستگیری‌ اختلاس‌گران را از دیگر اقدامات دولت سیزدهم در مدت خدمت کوتاه خود عنوان کرد و گفت: رئیس دولت باید با همکاری مجلس با توجه به فشار مضاعفی که به ویژه بر اقشار ضعیف جامعه وارد شده برای مبارزه با گرانی افسار گسیخته ورود کند و دست سودجویان، دلالان و نفوذی‌های اقتصادی را با اقدام جهادی و همکاری قوه قضائیه کوتاه کنند.

برنامه‌هایی که دولت برای مبارزه با غده‌های سرطانی اقتصادی دارد باید اطلاع رسانی شود

حجه‌الاسلام والمسلمین بیگدلی بر ضرورت برخورد قاطع دولت با اخلال‌گران اقتصادی با همکاری قوه قضاییه تأکید کرد و گفت: ضعف دولت عدم حضور شایسته تیم قوی رسانه‌ای است، دولت به خوبی جامعه را رصد نمی‌کند که ضعف زیادی از نظر کمی و کیفی است، برنامه‌هایی که دولت برای مبارزه با غده‌های سرطانی اقتصادی دارد باید اطلاع رسانی شود که دولت باید هرچه سریعتر این ضعف را برطرف کند.