3rd، می 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 3rd, می 2022 ساعت 1:30 ب.ظ | کد خبر: 91739

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عید سعید فطر در نخستین روز از ماه شوال و پس از یک ماه بندگی و عبادت روزه‌داران در ماه مبارک رمضان با حضور اقشار مختلف مردم مؤمن و ولایت مدار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با شکوهی خاص مقابل مصلای امام علی(ع) و خیابانهای اطراف آن برگزار شد.

امام علی علیه السلام کرامت و بزرگواری را می‌طلبید و آن را نیافت مگر با تقوا و پرهیزکاری

خطیب نماز عید فطر با تبریک عید سعید فطر گفت: امام علی علیه السلام کرامت و بزرگواری را می‌طلبید و آن را نیافت مگر با تقوا و پر هیزکاری.

انسانها اگر بدنبال کرامت و بزرگواری هستند بوسیله تقوا می‌توانند به آن دست یابند

امام جمعه دزفول افزود: انسانها اگر بدنبال کرامت و بزرگواری هستند بوسیله تقوا می‌توانند به آن دست یابند.

وقتی که صبح روز عید فطر می‌شود منادی از آسمان ندا می‌دهد که صبح زود به دنبال گرفتن جوایزتان باشید

وی در اهمیت عید فطر گفت: امام صادق(ع) می‌فرمایند وقتی که صبح روز عید فطر می‌شود منادی از آسمان ندا می‌دهد که صبح زود به دنبال گرفتن جوایزتان باشید.

امید به پروردگار متعال داریم که همه مؤمنان با قبولی طاعات و عباداتشان مشمول این جوایز الهی باشند

امام جمعه دزفول افزود: امید به پروردگار متعال داریم که همه مؤمنان با قبولی طاعات و عباداتشان مشمول این جوایز الهی باشند.

سخنی ارزشمند از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله در فضیلت شب عید فطر

امام جمعه دز فول در فضیلت شب عید فطر به بیان سخنی از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله پرداخت و گفت:  «… و چون شب عید فطر که شب جوائز نام دارد فرا رسد، خداوند پاداش عمل‌‏کنندگان را بدون حساب و شمارش ببخشد و چون صبح روز عید فرا رسد، خداوند فرشتگان را در تمام شهرها برانگیزد، پس در زمین فرود آیند و سر کوچه و گذرها بایستند و گویند: ای امت محمد بسوی پروردگار کریم برای نماز عید بیرون شوید که او پاداش فراوان دهد و گناهان بزرگ را بیامرزد.»

خدای متعال به همه مؤمنان توفیق عنایت فرماید تا سال آینده نافرمانی و معصیت خدای متعال را نکنند

امام جمعه دزفول از خدای متعال مسئلت نمود به همه مؤمنان توفیق عنایت فرماید تا سال آینده نافرمانی و معصیت خدای متعال را نکنند و مراقب اعمال و رفتار خود باشند و با همسایه‌ها و فرزندان خود با اخلاق خوب رفتار کنند و ضمن رعایت حق الله و حق الناس قرآن را سرمشق زندگی خود قراردهند.

بدان که همیشه در محضر خدا هستی و خدای متعال ناظر همه اعمال و کارهای ما است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم با بیان حدیثی از امام جواد علیه السلام گفت: بدان که همیشه در محضر خدا هستی و خدای متعال ناظر همه اعمال و کارهای ما است؛ حالا اگر این باور را داشتید چگونه باید رفتار کنید؟

بررسی چهار ویژگی منحصر به فرد استاد شهید مرتضی مطهری در میدان جهاد تبیین

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از این خطبه با گرامیداشت روز معلم و سالگرد شهادت استاد مرتضی مطهری به تبیین چهار ویژگی منحصر به فرد این شهید فرزانه در میدان جهاد تبیین پرداخت و گفت: شهید مطهری یک اسلام شناس کامل و آشنا به همه زوایای اسلام بود و به همین جهت همه انحرافات و التقاطی را می‌شناخت.

شهید مطهری با زمان حرکت می‌کرد و بروز بود و حتی در برخی از عرصه‌ها از زمان هم جلو بود

امام جمعه دزفول از زمان شناسی این فیلسوف بزرگ به عنوان ویژگی دوم ایشان نام برد و افزود: آن شهید بزرگوار با زمان حرکت می‌کرد و بروز بود و حتی در برخی از عرصه‌ها از زمان هم جلو بود.

شهید مطهری به جریان شناسی اشراف کامل داشت و جریانات فکری و منحرف را در هر دوره و زمان می‌شناخت

امام جمعه دزفول بیان داشت: شهید مطهری به جریان شناسی اشراف کامل داشت و جریانات فکری و منحرف را در هر دوره و زمان می‌شناخت و با رویکردها و جریانهای فکری مثل وهابی‌ها تسلط داشت.

شهید مطهری با اشراف به آیات الهی، دشمنان را می‌شناخت و با روش صحیح در مقابل آنها می‌ایستاد

امام جمعه دزفول از دشمنی شناسی بعنوان یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته شهید مطهری نام برد و افزود: شهید مطهری با اشراف به آیات الهی که در این زمینه ۳۵۰۰ آیه وجود دارد و ۳۰۰ آیه هم به پدیده نفاق پرداخته است براحتی دشمنان را می‌شناخت و با روش صحیح در مقابل آنها می‌ایستاد.

استاندار خوزستان، دزفول دومین شهر استان و شهر مقاومت دوران دفاع مقدس را مورد توجه قرار دهند

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از این خطبه از استاندار محترم خوزستان خواست که دزفول، دومین شهر استان و شهر مقاومت دوران دفاع مقدس را مورد توجه قرار دهند.

وی افزود: همدلی خوبی بین مسئولان شهرستان دزفول ایجاد شده که باید استحکام بخشیده شود.

انتظار می‌رود استاندار خوزستان در شهرستان دزفول حضور یابد و با مردم و خانواده معظم شهدا و ایثارگران دیدار کند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به در پیش بودن مراسم چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری و روز دزفول گفت: انتظار می‌رود استاندار خوزستان در شهرستان دزفول حضور یابد و با مردم و خانواده معظم شهدا و ایثارگران دیدار کند.

حضور نیافتن مسئولان در بین مردم هیچ‌ توجیهی ندارد

امام جمعه دزفول با انتقاد از حاضر نشدن برخی مسئولان دزفول در مناسبت‌های این شهرستان افزود: حضور نیافتن مسئولان در بین مردم هیچ‌ توجیهی ندارد.

قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر 

امام جمعه دزفول با قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: راهپیمایی امسال به صورت حماسی در جای جای ایران اسلامی برگزار شد.

امام جمعه دزفول با تشکر از دست اندرکاران راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر گفت: روز قدس بسیار حماسی برگزار شد که جا دارد از نیروی انتظامی و بسیجیان به خاطر تأمین امنیت مراسم قدردانی کرد.