29th، آوریل 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 29th, آوریل 2022 ساعت 5:34 ب.ظ | کد خبر: 91653

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین وحدت آفرین نمازجمعه دزفول در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور اقشار مختلف مردم متدین، ولایت مدار و روزه دار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‎‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

کسانی که تقوا داشته باشند و اعمال خود را اصلاح کنند نه خوفی بر آنان است و نه اندوهگین باشند

خطیب نماز جمعه دزفول ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: از منظر قرآن در آیه ۳۵ سوره اعراف قرآن؛ کسانی که تقوا داشته باشند و اعمال خود را اصلاح کنند نه خوفی بر آنان است و نه اندوهگین باشند.

تبیین ثمرات ماه مبارک رمضان و ضروت محاسبه آن

امام جمعه دزفول به تبیین ثمرات ماه مبارک رمضان و ضروت محاسبه آن پرداخت و افزود: در این ماه باید دید آیا اخلاق و رفتارمان اصلاح شده است و آیا دستاوردی برای آخرت‌مان داشته است.

بهترین افراد امت من کسانی هستند که دیگران را به سوی خداوند بزرگ دعوت می‌کنند

وی با بیان حدیثی از نبی مکرم اسلام گفت: از منظر آن حضرت بهترین افراد امت من کسانی هستند که دیگران را به سوی خداوند بزرگ دعوت می‌کنند و بندگان خدا را دوستدار خدا قرار می‌دهند.

بهترین و اثربخش‌ترین تحصیل حسنات، دوری جستن از سیئات و رویگردان بودن از بدی‌ها و زشتی‌هاست

امام جمعه دزفول با استناد به کلام امیر مؤمنان حضرت علی(ع) بیان داشت: بهترین و اثربخش‌ترین تحصیل حسنات، دوری جستن از سیئات و رویگردان بودن از بدی‌ها و زشتی‌هاست.

پرهیرگاران انسانهای عفیف و پاکدامنی هستند که قانع و درخواستهایشان خیلی اندک است و امید به خیر آنها است

وی با بیان نشانه‌های متقین گفت: پرهیزگاران انسانهای عفیف و پاکدامنی هستند، که قانع و درخواستهایشان خیلی اندک است و امید به خیر آنها است.

اگر قلب از تقوا خالی باشد از فتنه‌های دنیا پر می‌شود

امام جمعه دزفول در کلام مهمی از حضرت علی(ع) افزود: اگر قلب از تقوا خالی باشد از فتنه‌های دنیا پر می‌شود.

وی افزود: ایمانی که از تقوا خالی باشد سودی برای انسان مؤمن ندارد.

هرچه ایمان به واسطه تقوا و خداترسی خالص‌تر شود، هدایت انسان بیشتر می‌شود

امام جمعه دزفول گفت: هرچه ایمان به واسطه تقوا و خداترسی خالص‌تر شود، هدایت انسان بیشتر می‌شود.

خداوند بنده‌ای را که دوست دارد به او دو رزق قلب سلیم و اخلاق قوی و خوش خلقی می‌دهد

امام جمعه دزفول در تبیین یکی دیگر از دستاوردهای ماه مبارک رمضان بیان داشت: خداوند به بنده‌ای که دوست دارد دو رزق می‌دهد یکی قلب سلیم و دیگری اخلاق قوی و خوش خلقی.

بهترین تقوا این است که انسان بتواند خودش را از گناه دور نگه دارد و نفس خود را کنترل کند تا در دام شیطان نیافتد

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نمازجمعه در اهمیت تقوا از نگاه امام علی(ع) گفت: بهترین تقوا این است که انسان بتواند خودش را از گناه و خطا دور نگه دارد و نفس خودش را کنترل بکند تا در دام شیطان نیافتد.

ملت بزرگ ایران با برپایی روز جهانی قدس وظیفه خود را در قبال امت اسلامی به نحو احسن انجام داد

امام جمعه دزفول با قدردانی از آحاد مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: این راهپیمایی بخاطر بیماری کرونا  بعد از دو سال باشکوه برگزار شد و این توفیق نصیب ملت بزرگ ایران شد تا وظیفه‌اش را در قبال امت اسلامی به نحو احسن انجام دهد.

امسال در شرایطی راهپیمایی روز قدس برگزار شد که جریان سازش با آمریکا کاملا شکست خورد

امام جمعه دزفول افزود: همه قشرها، صنف‌ها و زن و مرد با حضور گسترده خود در راهپیمایی روز قدس حماسه‌ای دیگر خلق کردند.

وی بیان داشت: امسال در شرایطی راهپیمایی روز قدس برگزار شد که جریان سازش با آمریکا کاملا شکست خورد و اکثریت قاطع مردم فلسطین تنها راهکار را مقاومت می‌دانند.

با گسترش محور مقاومت، بخشی از جهان اسلام به صورت جدی از مقاومت مردم فلسطین حمایت می‌کند

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه جریان مقاومت روز به روز در بین فلسطینیان در حال گسترش است، افزود: با گسترش محور مقاومت، بخشی از جهان اسلام به صورت جدی از مقاومت مردم فلسطین حمایت می‌کند.

گسترش مقاومت، وضعیت یهودیان در سرزمین رژیم اشغالی را به شدت تحت تأثیر قرار داده است

امام جمعه دزفول با بیان اینکه امروز امید غزه به جبهه مقاومت است، گفت: گسترش مقاومت، وضعیت یهودیان در سرزمین رژیم اشغالی را به شدت تحت تأثیر قرار داده است.

وی افزود: دستاوردهای جبهه مقاومت که توسط امام خمینی(ره) پایه ریزی شد را اکنون به خوبی در جهان اسلام می‌بینم؛ این محور اجازه نداد قدس شریف از هم بپاشد.

قدس، امت مسلمان را به میدان آورد و زمام امر را از دست دولت‌های سازش‌کار گرفت

امام جمعه دزفول اظهار داشت: قدس، امت مسلمان را به میدان آورد و زمام امر را از دست دولت‌های سازش‌کار گرفت.

هرکس به حرف آمریکا گوش داده هزینه‌های زیادی متحمل شده است

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه هرکس به حرف آمریکا گوش داده هزینه‌های زیادی متحمل شده است، افزود: برنامه هسته‌ای ایران همچنان می‌تازد و اعمال تحریم‌ها هم نتیجه‌ای برای توقف آن نداشته است.

امیدواریم با محو اسرائیل به زودی مسلمانان در قدس شریف نماز بخوانند

امام جمعه دزفول مطالبه امروز جهان اسلام را آزادی قدس شریف دانست و گفت: امیدواریم با محو اسرائیل به زودی مسلمانان در قدس شریف نماز بخوانند.

هرگز تسلیم دشمن درخصوص تغییر نام خلیج فارس نخواهیم شد

خطیب نماز جمعه دزفول با گرامیداشت خلیج همیشه فارس افزود: خلیج فارس یک اسم تنها نیست بلکه یکی از مؤلفه‌های استقلال کشور است، لذا هرگز تسلیم دشمن درخصوص تغییر نام خلیج فارس نخواهیم شد.

هیج دین و آیینی به اندازه اسلام برای کار و کارگر ارج و قرب قایل نشده است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر بیان کرد: هیج دین و آیینی به اندازه اسلام برای کار و کارگر ارج و قرب قایل نشده و نامگذاری شعار امسال نیز به نام تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی از مسیر تکریم کار و کارگر می‌گذرد.

مطالبه همیشگی ما رفع مشکلات جامعه کارگری است

وی افزود: مطالبه همیشگی ما رفع مشکلات جامعه کارگری است؛ مسئولان نباید فقط اهل شعار باشند بلکه باید به شعارهای خود عمل کنند.

معلم کسی است که در دل انسان چراغی روشن نموده و او را از جهالت به دانایی رهنمون می‌شود

امام جمعه دزفول روز معلم و شهادت استاد مطهری همزمان با عید فطر را نیز گرامی داشت و گفت: معلم کسی است که در دل انسان چراغی روشن نموده و او را از جهالت به دانایی رهنمون می‌شود.

به منویات مقام معظم رهبری درخصوص آموزش و پرورش و به معلمان توجه شود

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: معلم وظیفه تربیت نسلی متناسب با آموزه‌های دینی در مکتب تشیع و شکوفایی انسان را بر عهده دارد لذا توجه به معلمان از نظر سخت افزایی و نرم افزایی باید مدنظر باشد و به منویات مقام معظم رهبری درخصوص آموزش و پرورش توجه شود.

اعضای شورا وظیفه خود را آنچنان که شایسته است، انجام دهند

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه‌های امروز، نهم اردیبهشت ماه، سالروز تشکیل شوراها به فرمان امام خمینی(ره) را به شوراهای شهر و روستا تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد اعضای شورا بتوانند وظیفه خود را آنچنان که شایسته است، انجام دهند.

قدردانی از دست اندرکاران آشپزخانه مصلای دزفول، گروه‌های جهادی و نیکوکاران این شهرستان

امام جمعه دزفول با قدردانی از گروه‌های جهادی و نیکوکاران این شهرستان گفت: گروه‌های جهادی همزمان با ماه رمضان در آشپزخانه مصلای دزفول توانستند غذای گرم بین نیازمندان شهرستان توزیع کنند به طوری که روزانه حدود پنج تن حلیم طبخ و به دورترین نقاط شهرستان ارسال می‌شد.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: مردم دزفول در این خصوص کمک‌های زیادی کردند و از ابتدای رمضان حدود ۳۰ گوسفند عقیقه تقدیم شد که در نوع خود در کشور بی نظیر است.

امام جمعه دزفول از برگزاری مراسم معنوی شب‌های قدر و برپایی نماز جماعت در بوستان علی کله و دیگر برنامه‌های فرهنگی توسط طلاب جهادی قدردانی کرد.

مسئولان باید به وعده‌های خود عمل کنند و برای جوانان سرپناهی هرچند کوچک تهیه کنند

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه‌ها، مسکن را محور اصلی و کلیدی اقتصاد عنوان کرد و گفت: مشکل مسکن باعث شده، جوانان، بدون سرپناه، و امیدی به ازدواج و فرزندآوری نداشته باشند.

وی افزود: مسئولان باید به وعده‌های خود عمل کنند و برای جوانان سرپناهی هرچند کوچک تهیه کنند.

قیمت سرسام آور خودروی بی‌کیفیت، علاوه بر لطمه به اقتصاد کشور، غرور ملی را نیز خدشه دار کرده است

خطیب جمعه دزفول گفت: قیمت سرسام آور خودروی بی‌کیفیت، علاوه بر لطمه به اقتصاد کشور، غرور ملی را نیز خدشه دار کرده است.

 امام جمعه دزفول افزود: خودروی بی‌کیفیتی که با قیمت بسیار بالا به نام‌ خودروی ملی ساخته می‌شود ما را در مقابل کشورهای دیگر سرافکنده کرده است.

اگر متصدیان نمی‌توانند این موضوع را مدیریت کنند آن را به دست نیروهایی که امتحان پس داده‌اند بسپارند

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: اگر متصدیان نمی‌توانند این موضوع را مدیریت کنند آن را به دست نیروهایی که امتحان پس داده‌اند بسپارند؛ همانطور که درخصوص موشک پیشرفت کردیم در زمینه خودروسازی نیز می‌توان پیشرفت کرد.

امام جمعه دزفول در پایان خطبه‌های نماز ضمن تبریک به سرهنگ بهروز حکمت پور که اخیرا بعنوان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول معرفی شده، از زحمات سرهنگ محمدرضا لیلی زاده قدردانی کرد.