24th، آوریل 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 24th, آوریل 2022 ساعت 2:09 ب.ظ | کد خبر: 91641

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آستانه عید سعید فطر، جلسه شورای زکات شهرستان دزفول بمنظور سامان دهی بیشتر جمع آوری فطریه در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد.

امام جمعه دزفول در این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان گفت: زکات امری مهم و یکی از ارکان دین اسلام است که در قرآن معمولا بعد از نماز آمده و مردم را به ادای این فریضه بزرگ الهی دعوت کرده است.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: شهرستان دزفول با همکاری و همراهی مسئولین مربوطه موفق به ساماندهی جمع‌آوری زکات شده و باید تلاش کرد تا از این مبالغ جمع‌آوری شده بیشترین استفاده شود.

وی دزفول را منظم ترین شهرستان در این امر دانست و تصریح کرد: جمع‌آوری زکات برای نیازمندان و فقرا خیر و برکات فراوانی خواهد داشت، باید به گونه‌ای عمل کرد که مبالغ زکات در جای خود استفاده شود.

همچنین رحیمی گزارشی از مبلغ زکات جمع‌آوری شده در شهرستان دزفول در سال گذشته ارائه داد و گفت: واقعی ترین آمار مربوط به شهرستان دزفول است و در سال گذشته ۲ میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان زکات در شهرستان دزفول جمع‌آوری شده که از این مبلغ ۹۵۰ میلیون تومان آن زکات فطره بوده است.

وی به پیشگام و پیشتاز بودن دزفول در این امر اشاره کرد و افزود: در سالهای گذشته در شهرستان دزفول سامان دهی خوبی در این خصوص صورت گرفته و موجب شد تا حدی مبالغ زکات متمرکز و قابل ارائه باشد.

شایان ذکر است تشکیل این جلسه به منظور سامان دهی بیشتر امر جمع آوری زکات در شهرستان و حذف موارد سوء استفاده در شهرستان بود که راهکارهایی برای رسیدن به این مهم ارائه شد.