22nd، آوریل 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید حمید رضا بصیرزاده

مسئولیتی که شهدا داشته‌اند اکنون به گردن شما است.

زمان انتشار: 22nd, آوریل 2022 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 91320

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه برادر شهید حمید رضا بصیرزاده

آن کسی که مرا طلب کند می‌یابد، آن کس که مرا یافت می‌شناسد. آن کس که مرا شناخت دوستم می‌دارد، آنکس که مرا دوست داشت به من عشق می‌ورزد وآنکس که به من عشق ورزید، من به او عشق می‌ورزم و به آنکس که بدان عشق ورزیدم می‌کشم او را وآن کس را که کشتم خونبهایش بر من واجب است و آنکس که خونبهایش بر من واجب شد پس من خونبهایش هستم.

آنکس که تو را شناخت جان را چه کند                   فرزند و عیال و خانمان را چه کند

دیوانه کنی هر دو جهانش بخشی                        دیوانه تو هر دو جهان را چه کند

خدایا خود شاهد باش که با فرمان تو به جبهه آمدیم و به فرمانت به خون غلطیدیم و شهید شدیم. شهادت هدف نیست، پیروزی هم هدف نیست، بلکه ترویج دین هدف است؛ شهادت وسیله است، پیروزی راهی برای ترویج دین است و ترویج دین هدف است. قطره اول خون هر شهید زمانی که بر زمین می‌ریزد تمام گناهانش پاک می‌شود.

پدر و مادر و تمامی کسانی که این کلمات قصار را می‌شنوید من امانتی نزد شما از خداوند عالم بوده‌ام و خوشحال باشید که من در راه خوبی و با عقیده خوبی از نزد شما به صاحب اصلی خود باز می‌گردم. و از این ناراحت نباشید که من از نزد شما رفته‌ام و دیگر شما مرا نمی‌بینید.

از این ناراحت باشید که شما با من نزد خدا و پروردگار عالمیان نیامده‌اید. پس اینکه خداوند مقرر ساخته است شما در دنیا بمانید و من به پیش صاحب خودم باز گردم. سعی کنید که در این دنیا به راستی و رستگاری، با ایمان بودن، با تقوا بودن، به زندگی ادامه دهید.

من هنوز به آن اوجی نرسیده‌ام که درباره امام نظری بدهم اما همانگونه که از مغز کوچکم بر می‌آید و درک کرده و می فهمم، این است که امام را یاری کنید، آری امام را یاری کنید و از خط او منحرف نشوید و شما باید آنها را که به کجروی از خط امام مبتلا شده‌اند، آنها را برگردانید.

مسئولیتی که شهدا داشته‌اند اکنون به گردن شما است پس اگر این مسئولیت را شانه از زیر آن خالی کنید، گناه بزرگی مرتکب شده‌اید.

دکتر شریعتی می‌گوید آنها که رفتند کاری حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی کنند و گرنه یزیدیند.

پیامی که برای ملت ایران و ملت عزیز دزفول دارم این است که بدانند خداوند آنها را دوست می‌دارد و به آنها عزت بخشیده و به آنها شانس داده که یک امام را به آنها داده و یکی اینکه این ملت الهی است، خوب است، این ملت، ملت شریفی است. پس قدر خود را بدانید، دیگر عرضی ندارم.

والسلام

حمیدرضا بصیر زاده

تاریخ تولد ۱۳۴۶

تاریخ شهادت ۱۰/۲/۶۱

نام عملیات: بیت المقدس

محل شهادت: دارخوین

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول