8th، آوریل 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید عزیز امین خواه

به فرزندان خویش راه خدا را بیاموزید.

زمان انتشار: 8th, آوریل 2022 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 91301

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه برادر شهید عزیز امین خواه

إِذَا وَقَعَتِ الْوَاقِعَهُ ﴿۱﴾   لَیْسَ لِوَقْعَتِهَا کَاذِبَهٌ ﴿۲﴾  خَافِضَهٌ رَافِعَهٌ ﴿۳﴾.

هنگامی که آن واقعه بزرگ قیامت واقع گردید که دروقوعش هیچ کذب (وجای شک وریب)نیست. آن روز قومی را به دوزخ خوار وذلیل کند وطایفه‌ای را به جنت سربلند و رفیع گرداند. (قرآن مجید ،سوره واقعه)

درود و رحمت خدا بر امام امت خمینی آن پیر مجاهد و آن بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران.

سلام بر شهیدان راه خدا.

حمد و سپاس خداوند منان را که مرا از تازیکی به روشنائی واز ظلمت بسوی نور هدایت کرد و همچنین عمری به من عطا کرد تا فرارسیدن یوم‌الله را درک کنم. و او را شکرمی‌کنم که بمن چنین لیاقتی داد تا بتوانم خدمتی کوچک به اسلام عزیز بکنم.

اینک بعد ازمدتها اسارت و بندگی غیر خدا، فرزندی پاک از تبار ابراهیم(ع) و از سلاله پاک رسول اکرم(ص) تداوم راه کربلای حسین(ع) بپا خواسته و ندا سر می‌دهد و یاری می‌طلبد؛ که ای مسلمین و مستضعفین جهان: همگی با هم به ریسمان الهی چنگ بزنید و فقط بنده خدا بشوید. و فساد را از درون خویش و از جامعه خود بردارید و خود را تزکیه کنید که تمام گرفتاریهای ما از نفس ماست و آن روح خداست که در کالبد مرده یک امتی که اکثراً در فساد و تباهی به سر می‌بردند بدمید و آنان را بسوی نور هدایت کرد.

سلام بر پدر ومادر عزیزم: و سلام بر همه اهل خانواده‌ام. با شما پدر و مادر گرامی چه بگویم و چگونه از شماها که عمری برای من زحمت کشیدید و مرا بزرگ کردید قدردانی کنم و چگونه شماها را از خود راضی و خشنود گردانم.

از اینکه نتوانستم آن حقی که شماها بر گردنم داشتید به خوبی انجام دهم امیدوارم مرا عفو کنید تا  ان‌شاءالله روز قیامت خدای حنان و منان مرا مورد رحمت خویش قرار دهد و از شما می‌خواهم که برایم ناراحت نباشید و بدانید فرزند شما رفته تا دین خود را یاری کند.

آری پدر ومادرم می‌روم تا به ندای (هل من ناصرا ینصرنی) حسینی که هزار و سیصد و اندی پیش در صحرای کربلا مظلومانه به شهادت رسید لبیک گویم و بالاخره روزی همه ما از این دنیای فانی خواهیم رفت ولی چه بهتر است انسان با عزت و با شرافت و در راه خدا بمیرد و تا یک مظلوم در جهان است، مبارزه کند یا بفرموده امام عزیزمان تا بانگ لااله الالله و محمد رسول‌الله(ص) در جهان طنین بیافکند مبارزه هست و تا مبارزه در هر کجای جهان باشد ما هستیم. و ما اینقدر می‌جنگیم تا صلحی الهی و شرافتمندانه برای انسان برقرار شود.

از شما پدر و مادر گرامی می‌خواهم تا آخرین لحظه حیات از امام و روحانیت پیروی کنید و بدانید که پیروی از امام و روحانیت پیروی از خدا ورسول است. و اگر ان‌شاءالله به کربلا رفتید مرا در آنجا یاد کنید و تا می‌توانید به مسجد بروید و نماز را به جماعت بر پا کنید.

آن مقدار پولی که دارم برایم بعنوان صدقه در راه خدا به مستمندان بدهید و از شما تقاضا دارم بدهید برایم روزه و نماز انجام دهند.

و از شما برادران و خواهرانم می‌خواهم که تا آخرین لحظه حیات از امام و روحانیت پشتیبانی کنید و همیشه بیاد خدا باشید و به فرزندان خویش راه خدا را بیاموزید. مسجد را فراموش نکنید و بدانید که قیامت واقعی بس بزرگ است که تمام جهان را خواهد گرفت و مرگ همه انسانها روزی فرا خواهد رسید. ولی خوش بحال انسانهائی که به آیات خدا ایمان آوردند و عمل کردند، عملی خالص.

و از تو فریدون برادرم می‌خواهم که اسلام را بشناسی و همیشه به مسجد بروی و در جلسه قرائت قرآن شرکت کنی و برای نگه داشتن چنین جلساتی کوشا باش.

شما خواهرانم و همسران برادرانم باید زینب گونه باشید همانند زینبی باشید که تمام سختیها ومصیبتها را تحمل کرد و جز شکرخدا چیزی نگفت و در مرگ عزیزانش هیچ نگفت وآن وقت فریادی بر کاخ جنایت کاران فرود آورد که هزار سال دستگاههای تبلیغاتی ظلم و جور نتوانستند خاموشش کنند و همانند حضرت فاطمه(س)حجاب خود را حفظ کنید.

فاطمه زنی که به زندگی ساده و بی‌آلایش او، شخصیت والای او، روحیه پرخاشگر وانقلابی او باید سرمشق شیرزنان و شیر دختران مسلمان قرار گیرد، تا زن ایرانی از فرهنگ مصرفی و مرده غرب بیرون بیاید و دنباله رو فرهنگ اصیل اسلامی باشد.

اما سخنی با دوستانم: دوستانی که مدتی با آنها همنشین بودم و در جلسات قرائت قرآن و یا در جبهه با آنها بودم. سعی کنید ذکر خدا از یادتان نرود و مواظب اعمال خود باشید که خدای نکرده به ریا تبدیل نشود و برای برپائی جلسات قرآن در مساجد کوشا باشید که من هرچه داشتم از این جلسه قرآن بود و من خود را مدیون مسجد و چنین جلساتی می‌دانم.

و اما سخنی با امت مسلمان و شهید پرور ایران اسلامی. ای ملت مسلمان ایران تا آخرین نفس از امام و روحانیت اطاعت کنید و امام را تنها نگذارید و قدر این نعمت را بدانید و کمی فکر کنید، اگر خدا ما را از آن جامعه شیطانی بیرون نمی‌آورد و با آن حال بدی که داشتیم می‌مردیم، آیا توشه‌ای برای آخرت داشتیم. مسلماً خیر، پس ای ملت شریف شکر این انعام را بجا بیاورید و نعمت خدادادی را فراموش نکنید.

والسلام علی من التبع الهدا

وسلام بر کسی که از هدایت تبعیت کند.

عزیز امین خواه

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول