25th، مارس 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید حسن بلدی

باعث افتخار من است که در راه خدا شهید شوم.

زمان انتشار: 25th, مارس 2022 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 91232

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه شهید حسن بلدی

إنَّ الجِهادَ بابٌ مِن أبوابِ الجَنَّهِ فَتَحَهُ اللَّهُ لِخاصَّهِ أولیائِهِ.

همانا جهاد دری از درهای بهشت است دری است که خداوند این در بهشتی را به روی همه کس نگشوده است.

امیدوارم کار به آنجا نرسد که اگر برسد بغدادی باقی نخواهد ماند.(امام خمینی)

سلام بر پدر و مادرم و سلام بر امام عزیز که همیشه راهگشای ما در حل مشکلات بوده‌اند و هست و ما را به صراط مستقیم هدایت می‌کند و سلام بر تمام مردم قهرمان و شهید پرور ایران که با وجود همه مشکلات از قبیل ترور و بمب گذاری و توطئه‌های ابرقدرتها با روحیه باز و با فریادهای رسا در حل مشکلات و در خنثی سازی توطئه‌ها با رهنمودهای امام کوشا هستند.

برادران من نمی‌دانم شما را به چه چیز وصیت کنم که هر چه خواسته باشم بگویم شما آنها را می‌دانید؛ ولی بعنوان یک شهید و یک کسی که در راه خدا جهاد کرده به شما برادران و خواهران سفارش می‌کنم که سخنان امام را با دل و جان گوش دهید و در عمل پیاده کنید که بحمدالله عمل کرده‌اید.

و دیگر اینکه در این نماز جماعتها و دعاها و این اجتماعات اسلامی شرکت کنید که دشمن از این اجتماعات و از این دعاها و از این نماز جماعتها می‌ترسد و این دعا را فراموش مکنید که پیامبر(ص) می‌فرماید الدُّعاءُ سِلاحُ المُؤمِن دعا سلاح مؤمن است و این اسلحه‌های ظاهری مثل ژ –۳ و کلاشنیکوف و امثال اینها همه نابود شدنی است

و سوم اینکه با هم خوش رفتار و خوش اخلاق باشید که خوش اخلاقی یکی از پایه‌های دین است و دوستی را محکم می‌کند چنانچه حضرت محمد(ص) می‌فرماید حُسنُ الخُلُقِ یُثبِتُ المَوَدَّهَ خوش خلقی دوستی را استوار می‌کند.

در آخر به پدر و مادرم وصیت می‌کنم که در صورت شهید شدن من که لیاقت آن را ندارم ناراحت و گریان نباشند که گریه کردن از روی فقدان، خدا را بخشم می‌آورد و این آرزوی من است؛ پس گریه کردن بر سر کسی که در راه خدا شهید شده معنی ندارد.

برای خودتان گریه بکنید که این دنیا رفتنی است. تنها کسانی سعادتمند هستند که کارهای نیک انجام بدهند و برای من گریه نکنید؛ بلکه باید خوشحال شوید که فرزندی را در راه خدا داده‌اید و باید بگویم که اگر با ریختن خون من دین محمد زنده می‌شود.پس ای گلوله‌ها و ای ترکشها مرا در بغل بگیرید و این باعث افتخار من است که در راه خدا شهید شوم.

و در آخر پیامی و سخنی که با مادران و پدران دارم این است که فرزندان خود را در راه خدا به میدان نبرد با دشمنان بفرستید و از آنها جلوگیری نکنید و مطمئن باشید که آخرت سعادتمندی خواهند داشت و خداوند از این کار خوشش می‌آید که فرزندان دلبند خود را در راه خداوند متعال بدهید و بدانید که بازگشت ما بسوی خداست. چه یک سال و چه ده سال و چه صد سال آخر عاقبت بازگشت خواهیم کرد و مصداق آیه شریفه إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ (ما از خدائیم و بسوی او بازگشت می‌کنیم) پس چه بهتر که به مرگ سعادتمند نائل آئیم.

از پدر و مادرم و همه دوستان و آشنایان می‌خواهم که اگر ناراحتی از من دیده‌اند مرا ببخشند تا مورد بخشش و عنایت خداوند بزرگ واقع شوم.

به امید پیروزی اسلام در سراسر جهان

چهارشنبه ۲۶ اسفند ماه ۱۳۶۰                       حسن بلدی

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول