18th، مارس 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 18th, مارس 2022 ساعت 1:02 ب.ظ | کد خبر: 91027

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین جشن نیمه شعبان و تجلیل از فعالان و مربیان مهدوی دزفول در سالن ولایت مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

ارائه گزارشی از فعالیت‌های بنیاد مهدویت و تقدیر از امام جمعه دزفول

در این مراسم که جمعی از روحانیان، فعالان و مربیان مهدوی و خیرین حضور داشتند پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید، نواختن سرود جمهوری اسلامی ایران و مداحی بمناسبت نیمه شعبان، ابتدا حجه‌الاسلام محمدرضا زارع با تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از حمایت‌های مادی و معنوی امام جمعه دزفول از بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول گزارشی از این نهاد مذهبی و فرهنگی را ارائه داد و اظهار داشت: در بنیاد مهدویت دزفول برغم شرایط کرونایی و محدویتهای بهداشتی کارهای مهمی درخصوص تولیدات رسانه‌ای، فضای مجازی، برنامه‌های صوتی و ضبطی کارشناسان مهدوی و در اختیار گذاشتن آنها به برخی از مراکز رادیویی از جمله رادیو دزفول و اعزام مبلّغ به مناطق محروم صورت گرفته است.

رئیس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول بابیان این مطلب که این نهاد از یک کتابخانه تخصصی مهدوی با ۱۵۰۰ عنوان بهره مند است یادآور شد: دوره‌های تربیت مهدوی با استفاده از کارشناسان مجرب قم با حضور مربیان مهدوی شهرهای شوش، شوشتر، گتوند و اندیمشک در دزفول برگزار شده است.

وی همچنین حضور در نرم افزارشاد، برپایی جشنواره‌های انتظار و مسابقات کتابخانی و تهیه کلیپ‌های مهدوی بخش دیگری از فعالیتهای این بنیاد دانست و تصریح کرد: امروز به همت و تلاش مربیان و فعالان مهدوی، فرهنگ مهدوی در میان خانواده‌ها بخوبی جا گرفته است و این تلاشها شرایط بهتر ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) را فراهم خواهد کرد.

سخنان سید احمد پور فرجی مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خوزستان

در ادامه آقای سید احمد پور فرجی مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خوزستان با تبریک میلاد امام زمان(عج) گفت: فرهنگ مهدوی با استفاده از حوزه‌های علمیه و نیروهای ارزشی و متدین و بکارگیری تمام ظرفیت‌های نهادهای فرهنگی استان و بامحتوا و تنوع بیشتر باید در جامعه گسترش یابد.

آقای پورفرجی افزود: در مبارزه با جریانهای انحرافی فعالیتهای قابل توجهی صورت گرفته و ان‌شاالله در مبارزه با فِرَق و بحث یمانی با گفتمان سازی که در حال انجام است این انحرافات در استان خوزستان برچیده می‌شود.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود‌(عج) استان همچنین از امام جمعه دزفول بخاطر حمایت از بنیاد مهدویت و از همه مربیان و فعالان مهدوی در دزفول تقدیر کرد.

فرماندار دزفول: همه مردم و متولیان فرهنگی در ترویج فرهنگ مهدوی باید نقش خود را بخوبی ایفا کنند

آقای علی فرهنمدپور فرماندار ویژه شهرستان دزفول نیز جایگاه مردم در شناخت فرهنگ مهدویت را مهم برشمرد و گفت: همه مردم و مسئولان و متولیان فرهنگی در ترویج فرهنگ مهدوی باید نقش خود را بخوبی ایفا کنند.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول ضمن اعلام آمادگی خود در این مهم تصریح کرد: ظرفیتهای خوبی در ترویج معارف مهدوی بویژه در حوزه بازیهای رایانه‌ای و فن آوری آی تی وجود دارد که این ظرفیتها را می‌توان با طبع و مزاق خاص نسل جوان که تشنه فرهنگ مهدوی است بکار گرفت.

شهردار دزفول: باید در تعلیم و ترویج آموزه‌های دینی جلوه‌های خاص آن را نشان داد

آقای سید محمد حسن عیسی زاده شهردار دزفول هم گفت: فرهنگ مهدوی بخاطر تلاشی که در راستای آن انجام می‌گیرد نزد مردم مستحکم و در قلوب مؤمنین جا دارد.

شهردار دزفول افزود: باید در تعلیم و ترویج آموزه‌های دینی جلوه‌های خاص آن را نشان داد و از منظر قرآن کریم مفهوم مهدویت مفهومی عدالت گستر و امیدوار کننده است.

در پایان این آئین و جشن مهدوی از مربیان و فعالان مهدوی اعم از خواهران و برادران و نیز خانواده جانباز و مدافع حرم زنده یاد حاج علیرضا شهربانوزاده با اهدای لوح تقدیر و شاخه گل تقدیر شد.