14th، فوریه 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 14th, فوریه 2022 ساعت 11:29 ق.ظ | کد خبر: 90770

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور مسئولین شهرستان دزفول در سالن فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه دزفول ضمن تبریک میلاد امام علی(ع) و چهل و سومین فجر انقلاب اسلامی ایران گفت: اقشار مختلف مردم سنگ تمام گذاشتند و در راهپیمایی شرکت کردند و علیرغم تمام مشکلات با حضور حماسی خود پای کار انقلاب ماندند که قابل تقدیر است و امید است که خدمتگذار صدیقی برای مردم باشیم.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام علی(ع) را سرمشق اصلی موضوع تعلیم و تعلم دانست و افزود: حدیث امام علی(ع) خطاب به کمیل درخصوص تربیت و آداب الهی نشان می‌دهد که تربیت باید خدایی باشد و در این حدیث امیرالمؤمنین(ع) را تربیت کننده الگوی آداب الهی برای شیعیان می‌داند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: آموزش و پرورش موضوع مهم و راهبردی برای جامعه است و از آیات قرآن کریم دریافت می‌شود که تزکیه و تربیت مقدم بر تعلیم و دانش است، البته دانش نیز در جای خود اهمیت فراوانی دارد.

امام جمعه دزفول ادامه داد: تزکیه و دانش به منزله دو بال هستند که باید در کنار هم باشند و اگر بخواهیم جامعه‌ای از هر نظر مقتدر و قوی داشته باشیم باید به تزکیه و علم و دانشِ دانش آموزان اهمیت بدهیم و مسئولین تربیتی موظف هستند برنامه‌های تربیتی را با احادیث و روایات، و دستورات دین و اسلام تنظیم کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه هیچ مسئله‌ای به اندازه مسائل اخلاقی و تربیتی حساس نیست تأکید کرد: همانگونه که به مشکلات سخت افزاری آموزش و پرورش پرداخته می‌شود و اهمیت هم دارد، باید به محتوا که اهمیت بیشتری دارد نیز توجه شود.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: باید از نظر فکری و اعتقادی به معلمین بسیار توجه نمود، گاه یک جمله و یا حتی یک کلمه معلم می‌تواند مسیر زندگی دانش آموز را تغییر دهد.

امام جمعه دزفول با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) در خصوص اولویت بندی مسائل علمی و تربیتی خاطرنشان کرد: علم و دانش بسیار گسترده است، باید از دانش گلچین کرده و آنچه نیکوتر است استفاده کرد.