14th، ژانویه 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) تقوا و خداترسی انسان را از آتش جهنم دور می‌سازد.+متن کامل خطبه‌ها

 از نشانه‌های بارز منتظران حقیقی حضرت مهدی موعود، عدالت خواهی است.

زمان انتشار: 14th, ژانویه 2022 ساعت 7:17 ب.ظ | کد خبر: 90284

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) تقوا و خداترسی انسان را از آتش جهنم دور می‌سازد

امام جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) تقوا و خداترسی انسان را از آتش جهنم دور می‌سازد.

وی افزود: تقوا باعث می‌شود که انسان از خطر جهنم نجات پیدا یابد.

تبیین عدالت طلبی و الزامات آن از دیدگاه لیبرالیسم و نظام اسلامی

خطیب نماز جمعه دزفول درادامه  به تبیین عدالت طلبی و الزامات آن پرداخت و اظهار داشت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی عدالت طلبی در اولویت قرار دارد و زمینه رشد انسانها برای رسیدن به کمالات انسانی فراهم می‌شود.

وی با اشاره به تفاوت عدالت طلبی از منظر لیبرالیسم و اسلام گفت: در نظام لیبرالیسم اگر عده‌ای در اثر بی عدالتی‌ها از بین بروند اشکالی ندارد.

در نظام اسلامی عدالت، مبنایی برای همه تصمیم گیریهای اجرایی و برطرف کردن فقر و محرومیت از کشور است

وی ادامه داد: در نظام اسلامی عدالت، مبنایی برای همه تصمیم گیریهای اجرایی است و همه مسئولان و مدیران باید برای اجرای عدالت بدنبال برطرف کردن فقر و محرومیت از کشور باشند.

امام جمعه دزفول افزود: فاصله طبقاتی باید برداشته شود و همه اشخاص در فواصل دور و نزدیک از مراکز استانها و کشور باید به طور برابر از فرصتها و امکانات بهره مند باشند.

عدالت طلبی و حق طلبی ضامن حفظ و صیانت از جامعه است

خطیب نماز جمعه دزفول ضرورت عقلی و شرعی عدالت طلبی را مهم برشمرد و تصریح کرد: عقل سلیم عدالت طلبی و حق طلبی را ضامن حفظ و صیانت از جامعه معرفی می‌کند .

تبیین الزامات عدالت طلبی

امام جمعه دزفول با تبیین الزامات عدالت طلبی به مهمترین پیامدها و مضرات بی عدالتی پرداخت و گفت: اگر در جامعه‌ای نسبت به بی عدالتی حساسیت نباشد قبح بی عدالتی بتدریج از بین می‌رود، ظالمان و ستمکاران آسوده خاطر می‌شوند، اجرای عدالت از اولویت می‌افتد و برخی مسئولان در این امر دچار غفلت می‌شوند.

از نشانه‌های بارز منتظران حقیقی حضرت مهدی موعود، عدالت خواهی است

امام جمعه دزفول با بیان این مطلب که از الزامات بی عدالتی پرداخت هزینه‌های آن است تأکید کرد: از نشانه‌های بارز مننظران حقیقی حضرت مهدی موعود عدالت خواهی است و اگر کسی در روحیه، اعتقاد و فکرش عدالت خواهی نباشد نمی‌تواند خودش را منتظر حق قلمداد بکند.

از منظر امام خامنه‌ای غیرت دینی عامل موفقیت ملت ایران است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول به بیانات مهم و ارزشمند حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای در روز ۱۹ دی و درخصوص غیرت دینی و انقلابی، جنگ نرم و وحدت اشاره کرد و گفت: کلیدواژه غیرت دینی در این فرمایشات ۱۵ بار تکرار شده که نشان می‌دهد این کلیدواژه عامل موفقیت ملت ایران است.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلابی دینی و نه سکولار بود، افزود: مردم‌ ایران دین و اسلام را می‌خواستند، لذا عالم دینی می‌توانست مردم را علیه رژیم طاغوت بسیج کند نه روشنفکر غربی.

خطیب نماز جمعه دزفول بیان کرد: امام خمینی(ره) یک عالم دینی بود که توانست نظام ۲ هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی را با پشتیبانی مردم کنار بزند.

عامل حرکت خودجوش ۹ دی برگرفته از غیرت دینی مردم ایران بود

امام جمعه دزفول با اشاره به حرکت خودجوش ۹ دی که عامل آن غیرت دینی مردم ایران بود، افزود: مردم‌ وقتی جسارت اغتشاشگران به امام حسین(ع) را دیدند وارد صحنه شدند.

اهل فکر و قلم باید در برابر حساسیت و غیرت زدایی مردم از اصول و مبانی اسلام بایستند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه دشمن با اسلام ناب محمدی مخالف است نه اسلام سکولار که خود مروج آن است، اظهارداشت: اهل فکر و قلم باید در برابر حساسیت و غیرت زدایی مردم از اصول و مبانی اسلام بایستند.

پایبندی به اصول انقلاب موجب پیشرفت کشور است

امام جمعه دزفول پایبندی به اصول انقلاب را موجب پیشرفت کشور دانست و افزود: هرجا از اصول انقلاب دور شدیم، عقب افتادیم.

غیرت مردم ایران زیر تابوت سردار سلیمانی به نمایش گذاشته شد

استاد حوزه علمیه آیت الله قاضی گفت: غیرت مردم ایران زیر تابوت سردار سلیمانی به نمایش گذاشته شد و اگر پیکر این شهید والامقام در دیگر شهرها و کشورها برده می‌شد هم همین حماسه در تشییع تکرار می‌شد.

یک جنگ نرم وسیع به فرموده امام خامنه‌ای علیه مردم ایران به راه افتاده است

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه گفت: یک جنگ نرم وسیع به فرموده امام خامنه‌ای علیه مردم ایران به راه افتاده است.

دشمن تلاش دارد افراد بی‌ارزش و بی‌پایه که به اصول انقلاب تعدی می‌کنند را برجسته کند

امام جمعه دزفول افزود: دشمن تلاش دارد افراد بی‌ارزش و بی‌پایه که به اصول انقلاب تعدی می‌کنند را برجسته کند.

باید با روایت‌های واقعی از ارزش‌ها و دستاوردهای نظام دفاع شود

خطیب نمازجمعه دزفول با بیان اینکه در جنگ نرم به حاکمیت دین، تسلیم نشدن در برابر دشمن، استقلال، مبارزه با فساد و دیگر ارزش‌های انقلابی حمله می‌شود، گفت: باید با روایت‌های واقعی از ارزش‌ها و دستاوردهای نظام دفاع شود.

برخی افراد فشل که روحیه اشرافی‌گری و نگاه غیرانقلابی دارند مرتب ساز ما نمی‌توانیم را کوک‌ می‌کنند

وی افزود: برخی افراد فشل که روحیه اشرافی‌گری و نگاه غیرانقلابی دارند مرتب ساز ما نمی‌توانیم را کوک‌ می‌کنند.

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم عقلانیت برای رفع اختلافات گفت: شانتاز در فضای مجازی روش حضرت آقا نیست و به وحدت آسیب می‌زند.

برای حفظ وحدت نباید مسائل اختلافی را ادامه داد

وی با بیان اینکه برای حفظ وحدت نباید مسائل اختلافی را ادامه داد، افزود: نباید اختلاف سلیقه‌ها باعث ایجاد جبهه گیری تقابلی شود که متأسفانه این موضوع را در دزفول شاهدیم.

حرکت گفت و گو برای رفع اختلافات توسط استاد ارجمند حجه‌‌الاسلام خسروپناه امام جمعه موقت دزفول آغاز شده

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم حل اختلافات به شکل عقلانی و منطقی بیان کرد: این حرکت گفت و گو برای رفع اختلافات توسط استاد ارجمند حجه‌‌الاسلام خسروپناه امام جمعه موقت دزفول در این شهر آغاز شده است.

تربیت پیروان صالح و راستین انقلاب اسلامی مرهون نقش آفرینی مادران شهدا و ایثارگری همسران شهداست

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با گرامیداشت سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز بزرگداشت و تکریم مادران و همسران شهدا گفت: تربیت پیروان صالح و راستین انقلاب اسلامی مرهون نقش آفرینی مادران شهدا و ایثارگری همسران شهداست.

آمریکا از سال‌ها قبل از انقلاب در مورد ایران دچار اشتباه محاسباتی شده و می‌شود

امام جمعه دزفول ۲۶ دی ماه سالروز فرار محمدرضا پهلوی از کشور را یادآور شد و گفت: اگر محمدرضا شاه، خائن به مردم ایران نبود و ثروت‌های ملی را بر باد نداده و دشمن را بر ملت مسلط نکرده بود که از کشور فرار نمی‌کرد.

وی با بیان اینکه ۲ نظریه لزوم فرار شاه از ایران و لزوم ماندن وی و حفظ قدرت پیش از فرار او از ایران مطرح بود، افزود: علت اختلاف این تحلیل‌ها به خاطر سرعت بالای تحولات سیاسی ایران در سال ۵۷ بود.

امام جمعه دزفول بیان کرد: آمریکا از سال‌ها قبل از انقلاب درمورد ایران دچار اشتباه محاسباتی شده و می‌شود.

گرامیداشت شهید شیخ عبدالحسین سبحانی و شهید عزیز صفری از شهدای گرانقدر پیشتاز انقلاب اسلامی در دزفول

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین سالروز شهادت شهدای پیشتاز و گرانقدر انقلاب شهید شیخ عبدالحسین سبحانی  و شهید عزیز صفری که در اثر درگیری و شکنجه‌های ساواک رژیم معدوم شاه به شهادت رسیدند گرامی داشت.

روز مقاومت و غزه بیانگر مظلومیت قدس شریف است که نباید فراموش شود

امام جمعه دزفول با اشاره به روز مقاومت و غزه که بیانگر مظلومیت قدس شریف است، اظهار داشت: این موضوع هرگز نباید به فراموشی سپرده شود.

وی افزود: جنایات رژیم اشغالگر قدس را تا زمان محو این غده سرطانی از جهان محکوم می‌کنیم.

دستگاه‌های نظارتی با مافیای خودروسازان برخورد کنند

امام جمعه دزفول با اشاره به تصادف زنجیره‌ای جاده بهبهان اهواز و باز نشدن کیسه‌های هوای خودروهای حادثه دیده گفت: دستگاه‌های نظارتی با مافیای خودروسازان برخورد کنند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: رییس پلیس راهور کشور پس از تصادف زنجیره‌ای جاده بهبهان اهواز صریحا اعلام‌کرد که خودروسازان باید دادگاهی شوند چراکه کیسه‌های هوای هیچ‌ یک از خودروها در این حادثه باز نشده است.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: متأسفانه خودروسازان با سوء استفاده از ممنوعیت ورود خودروهای خارجی برای حمایت از تولید داخل هر لگنی را با هر قیمتی به مردم عرضه می‌کنند.

امام جمعه دزفول از شورای نگهبان خواست ضمن در نظر گرفتن تولید داخلی شرایط را برای رضایت مردم هم فراهم کند.

وی افزود: واردات خودرو باید با هدف ارتقای کیفیت خودروهای داخلی انجام شود ضمن اینکه ورود خودروهای گران قیمت هم ضرورتی ندارد.

ارز ۴۲۰۰ تومانی پوست خربزه‌ای است که توسط لیبرال‌ها زیر پای دولت سیزدهم قرار داده شده است

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز ارز ۴۲۰۰ تومانی را پوست خربزه‌ای دانست که توسط لیبرال‌ها زیر پای دولت سیزدهم قرار داده شده است.

مواضع محکم رییس جمهور در مورد قاتلان حاج قاسم سلیمانی ترس در دل دشمنان انداخت‌

خطیب نماز جمعه دزفول با قدردانی از زحمات شبانه روزی دولت سیزدهم برای رفع مشکلات کشور بیان کرد: مواضع محکم رییس جمهور درمورد قاتلان حاج قاسم سلیمانی ترس در دل دشمنان انداخت‌.

مدیران لیبرالی برای مردم‌ مشکل ایجاد می‌کنند و باید کنار گذاشته شوند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه وزرا و استانداران باید به خود تکانی دهند، تصریح کرد: مدیران لیبرالی برای مردم‌ مشکل ایجاد می‌کنند و باید کنار گذاشته شوند ضمن اینکه باید از مماشات با مدیران فشل خودداری شود.

برخی به دنبال ایجاد نارضایتی در کشور هستند

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به اینکه برخی به دنبال ایجاد نارضایتی در کشور هستند، افزود: با گذشت زمان و از دست رفتن رضایتمندی مردم با مشکل مواجه می‌شویم.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه نظارت‌ها خیلی ضعیف است، اظهار داشت: ۹۵ درصد صنایع راه آهن بومی است ولی برخی مسئولان تحریم را علت تأخیر در تعمیر لوکوموتیوها اعلام می‌کنند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه مردم بواسطه اقدامات لیبرال‌ها تحت فشار هستند، افزود: مشکلات باید به صورت شفاف به مردم گفته شوند.

تشکیل شورای آموزش و پرورش برای ارتقاء سطح آموزش و پرورش دزفول با جدیت دنبال شود

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به ۲۶ دی ماه سالروز تشکیل شورای آموزش و پرورش گفت: تشکیل این شورا کار ارزشمندی در این نهاد بود و امیدواریم این شورا در دزفول هم با جدیت تشکیل شود.

وی افزود: فرماندار به عنوان رییس شورای آموزش و پرورش اولویت‌ها را درست تبیین کند تا تصمیمات بزرگی برای ارتقای سطح آموزش وپرورش شهرستان گرفته شود.

واکسن نورا در حسینیه ثارالله این شهر در دسترس شهروندان قرار دارد

امام جمعه دزفول با اشاره به هماهنگی انجام شده برای ورود واکسن نورا به این شهرستان گفت: این واکسن با مدیریت دکتر اولاد از فرزندان دزفول تولید شده و در حسینیه ثارالله این شهر در دسترس شهروندان قرار دارد.

معرفی کتاب “من  مادر مصطفی” خاطراتی از دانشمند هسته‌ای شهید کشورمان دکتر مصطفی احمدی روشن

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در پایان خطبه‌های نماز کتاب “من  مادر مصطفی” که شامل خاطراتی از دانشمند شهید کشورمان در حوزه فناوری و صنعت هسته‌ای دکتر مصطفی احمدی روشن است و از زبان مادر و همسر و اطرافیان ایشان بیان مشود به نمازگزاران معرفی کرد.

متن کامل خطبه‌ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً ورَحْمَهُ الله و بَرَکاتُهُ

اَعُوذُ بِاللّهِ مِن الشَّیطانِ الرَّجیم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَاللّه، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، نمازگزاران عزیز؛ اُوصِیکُم وَ نَفسی بتَقوَى‌اللّه

امیرالمؤمنین(ع) در نهج‌البلاغه می‌فرماید در دعوت به تقوای الهی در خطبه اول نمازجمعه، در یک فرازی می‌فرماید: وَ زُحْزِحُوا عَنِ النَّارِ یعنی بوسیله تقوا و خداترسی انسان از آتش جهنم دور می‌شود و تقوا باعث می‌شود که انسان از تهدید و خطر جهنم نجات پیدا بکند.

ان‌شاءالله امیدواریم که خدای متعال به ما توفیق بدهد که ما با رعایت تقوا، خودمان را از آتش جهنم ایمن بنماییم.

موضوع خطبه اول را من می‌خواهم عرض بکنم خدمت شما، در ادامه مباعثی که درخصوص بحث عدالت در خطبه‌های گذشته داشتیم این هفته هم می‌پردازیم به عدالت طلبی و الزامات آن. سعی می‌کنیم هرچند وقت یک بار موضوعات مهم و کلیدی را که قبلا در خطبه‌ها طرح کردیم، دوباره برای یادآوری و استمرار، آنها را ادامه بدهیم تا ان‌شاءالله یک ابعاد دیگری از این موضوعات بسیار مهم و کلیدی هم مورد تجزیه و تحلیل و کنکاش قرار بگیرد. ان‌شاءالله

در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری این جمله آمده است که عدالت در صدر هدفهای اولیه همه بعثت‌های الهی است و در جمهوری اسلامی نیز دارای همان شأن و جایگاه است، یعنی در نظام مقدس جمهوری اسلامی بحث عدالت طلبی باز در صدر و در اولویت است. شاید بدین جهت باشد که در محیط قسط و عدل است که زمینه رشد انسانها فراهم می‌شود و به مقامات عالی بیشتر و بالاتری می‌رسند و کمالات انسانی را می‌توانند بدست بیاورند و کسب بکنند.

درواقع قسط و عدل مقدمه‌ای واجب برای کمال نهایی انسان است. البته یک نظر لیبرالی درمورد اجرای عدالت وجود دارد که من خیلی مختصرعرض می‌کنم؛ چون ما مباحث ما ناظر به مطالب آسیب شناسانه هم هست.

اینها می‌گویند برای اجرای عدالت ما باید یک دوره‌ای را صرف بکنیم که در آن دوره رشد و توسعه کنیم و کاری به عدالت نداشته باشیم. بعد می‌گویند حتی اگر عده‌ای هم در این دوره له شدند، تلف شدند، در اثر بی عدالتی‌ها، اشکال ندارد و متأسفانه این مبنا، مبنای نگاه لیبرالی به عدالت است که خیلی سال پیش از تریبون نماز جمعه تهران هم پخش شد و به بیانی، گفته شد.

البته حضرت آقا اینچنین می‌فرمایند: بعضی‌ها این تصور را می‌کنند که ما بایستی دوره‌ای را صرف رشد و توسعه کنیم و وقتی به آن نقطه مطلوب رسیدیم به تأمین عدالت اجتماعی می‌پردازیم که این فکر می‌فرماید: اسلامی نیست؛ اسلام این را نمی‌گوید چون:

(خشت اول را اگر کج بنهند تا ثریا آسمان کج بالا می‌رود) عدالت باید از همان اول باشد.

در نظام اسلامی عدالت، مبنایی برای همه تصمیم گیریهای اجرایی است. در هر برنامه اجرایی باید عدالت لحاظ بشود. اینکه بگوییم ما اول رشد بکنیم، کاری به عدالت نداشته باشیم، بعد برویم سراغ عدالت، اینچنین نیست. اگر کسی با مبانی و مؤلفه‌های حکومت علوی اندک آشنایی داشته باشد این را خواهد فهمید و خواهد دانست که حکومت در هر مرحله‌ای از عدالت تفکیک ناپذیر است.

فلذا ما این مطلب را می‌گوییم همه مسئولان، مدیران از خرد تا کلان، کارگزاران، در نظام اسلامی باید به دنبال اجرای عدالت در جامعه باشند و استثنابردار هم نیست. من جمله الزام اجرای عدالت برطرف کردن فقر و محرومیت از کشور بعنوان اولویت باید در دستور کار همه مسئولان قرار بگیرد و عرصه مهم دیگر اجرای عدالت، کاهش فاصله طبقاتی است که متأسفانه در جامعه ما الان این فاصله زیاد شده است.

و همچنین کاهش فاصله جغرافیایی است. حالا توضیح می‌دهم فاصله جغرافیایی یعنی چه؟ نباید مناطق دور دست، محروم‌تر و عقب افتاده‌تر از مناطق نزدیکتر به مرکز کشور و مرکز استانها باشند و آن مراکز دوردست عقب افتاده باشند و مراکزی که به استان و به مرکز استان و به مرکز کشور نزدیک هستند آنها برخوردارتر باشند. این با عدالت اجتماعی سازگاری ندارد.

هم فاصله طبقاتی باید برداشته بشود، هم فاصله جغرافیایی باید برداشته بشود. همه طبقات و همه اشخاص چه در فواصل دور و نزدیک باید به طور مساوی و برابر از فرصتها بهره مند باشند، از امکانات بهره مند باشند؛ اینجوری نباشد که مثلا عرض بکنم اگر امکانات مخابرات هست، امکانات راه هست، خدمات هست آنجا در مراکز استانها و در مرکز کشور خیلی قوی، خوب ارائه بشود با قیمتهای پایین، ولی در مراکز دوردست خبری از این چیزها نباشد.

البته کار و زحمت می‌برد ولی اگر بودجه و اعتباری می‌آید باید عادلانه تقسیم بشود؛ نباید در مراکز استانها، در مراکز کشور توسعه و رشد و بالندگی سریع باشد، ولی در مناطق دوردست بسیار کند باشد. باید به مبحث عدالت طلبی از منظر ضرورت عقلی و شرعی توجه بکنیم.

بدون تردید عقل سلیم؛ این نکته عقلایی است، عدالت طلبی و حق طلبی را ضامن حفظ و صیانت از جامعه معرفی می‌کند. شاکله یک جامعه بسته به بحث عدالت طلبی است. و فقدان عدالت طلبی و حق طلبی زمینه ساز انهدام جامعه است.

از پیامبراکرم حضرت ختم انبیاء محمد مصطفی(ص) نقل شده است که فرمودند: هر یک از شما منکری را دید اگر بتواند با دست جلوی آن منکر را بگیرد و تغییردهد و اگر نتوانست با زبانش آن را تغییر دهد، یعنی اعتراض کند و باز اگر نتوانست در قلبش آن را انکار کند و این پایین ترین مرحله ایمان را می‌فرماید حضرت.

شاید این برداشت تلقی می‌شود از این روایت، وقتی منکری در جامعه اتفاق می‌افتد که در این بحث، مصداق آن بی عدالتی است که ما داریم می‌گوییم، افراد و آحاد آن جامعه به هیچ وجهی من الوجوه نباید زیر بار آن منکر بروند و آن منکر را بپذیرند؛ دیگر مثلا نمی‌تواند اعتراض بکند، نمی‌تواند و قدرت ندارد با دست خود آن را تغییر بدهد، لااقل در قلبش با آن مخالف بشود. قلباً با آن منکر مخالف باشد. قلباً آن منکر را نپذیرد، زیر بارش نرود. دیگر این حداقل آن است.

من در این جا لازم است اشاره‌ای هم داشته باشم به مهمترین پیامدها و مضرات فقدان عدالت طلبی. ببینید اگر در جامعه‌ای به ‌عدالت بها داده نشود، کسی حساس نباشد روی بی عدالتی، از مسئولین گرفته تا آحاد مردم؛ اولاً قبح بی عدالتی تدریجاً از میان می‌رود و عادی می‌شود. در جامعه ظلم می‌شود، من هم از کنار آن ظلم می‌گذرم بی تفاوت. قبح آن شکسته می‌شود.

دوماً اینکه ظالمان و ستمکاران آسوده خاطر می‌شوند و فرصت ظلم و بی عدالتی بیشتری برای آنها مهیا می‌شود.

سوما کارگذاران نظام اسلامی حساسیت خود را در اجرای عدالت و در مقابله با بی عدالتی‌ها از دست می‌دهند و اجرای عدالت از اولویت می‌افتد.

چهارماً برخی از مسئولین نظام در انجام تکالیف خود در اجرای عدالت دچار غفلت می‌شوند.

پنجماً بسیاری از بی عدالتی‌ها به دلیل بی تفاوتی مردم نسبت به عدالت از چشمها پنهان خواهد ماند.

یکی دیگر از الزامات عدالت طلبی، پرداخت هزینه‌های عدالت طلبی است که من در خطبه‌های گذشته هم اشاره کردم. بیشتر توضیح می‌دهم، چراکه مطالبه گری در عرصه عدالت، بدون هرینه نیست و حتماً با مطالبه‌گری عدالت، عده‌ای از انسانهای ستمگر و ظالم که زیر بار عدالت نمی‌روند، اینها عکس العمل نشان می‌دهند.

حالا گاهی اوقات تهدید می‌کنند، گاهی اوقات تطمیع می‌کنند، گاهی اوقات ارعاب می‌کنند، گاهی اوقات ترور شخصیت می‌کنند، گاهی اوقات برچسب می‌زنند و امثال اینها. فشار رسانه‌ای می‌آورند، پرونده سازی می‌کنند، به محکمه دادگاه می‌کشانند. اینها همه هزینه‌های عدالت خواهی و عدالت طلبی است.

امام راحل رضوان الله تعالی علیه این واقعیت را چنین بیان می‌کند می‌فرماید: هرکس برای قیام عدل قیام کند و اقامه عدل می‌خواهد بکند سیلی خواهد خورد. تعبیر اینچنینی دارد! حتی ابراهیم خلیل الله چون قیام کرد برای عدالت، سیلی خورد و او را به آتش انداختند. همه انبیاء و اولیاء خدا به خاطر عدالت طلبی و حق خواهی هزینه دادند و با طواغیت زمانشان مبارزه کردند.

یکی از نشانه‌های بارز منتظران حقیقی حضرت مهدی موعود، عدالت خواهی است. یعنی اگر کسی روحیه‌اش، فکرش، اندیشه‌اش، اعتقادش، باورش، عدالت خواه نباشد، حق طلب نباشد، نمی‌تواند خودش را منتظر حق قلمداد بکند.

فلذا با عدالت طلبی و حق خواهی است که در ظهورش تعجیل صورت می‌گیرد.

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم   وَالْعَصْرِ   إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِی خُسْرٍ  إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ 

صَدَقَ اللهُ العَلی العَظیمُ

والسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَهُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَاللّه، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، نمازگزاران عزیز، اُوصِیکُم وَ نَفسی بتَقوَى‌اللّه همه شما و خودم را مؤکداً دعوت به پرهیزگاری و رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

خدای متعال در سوره طلاق آیه دوم می‌فرماید وَ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا هرکس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه برون رفت از مشکلات را پیش پای او قرار می‌دهد. یکی از امیدبخش‌ترین آیات قرآن همین آیه دوم سوره طلاق است که پیامبر گرامی اسلام(ص) می‌فرماید: من آیه‌ای برای شما می‌شناسم که اگر تمام انسانها دست به دامان آن زنند برای حل مشکلات آنها کافی است. این روایت پیغمبر(ص) درباره این آیه است که بسیار روایت مسرت بخش و امید بخشی است.

امیدواریم که ان‌شاءالله با رعایت تقوا، مشکلات ما و گره‌های زندگی ما باز بشود و خداوند به ما کمک کند که مشکل زندگی ما حل بشود.

اولین و مهمترین مطلبی که در خطبه دوم می‌خواهم تقدیم خواهران و برادران ایمانی بنمایم؛ فرمایشات مقام معظم رهبری و بررسی چارچوبهای کلی بیانات حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای، در روز ۱۹ دی ماه است. در این دیدار حول سه محور اصلی و مهم، حضرت آقا مطالبی را فرمودند. یک مسئله بحث غیرت دینی و انقلابی بود. محور دیگری که باز مطالب بسیار مهمی ارائه فرمودند، جنگ نرم بود و مطلب سوم که باز بسیار مهم است مسئله وحدت بود.

که من سعی می‌کنم خیلی خلاصه و چکیده در این زمینه مطلب را ارائه بدهم که ان‌شاءالله خیلی وقت عزیزان گرفته نشود. در بیانات و فرمایشات معظم له، کلیدواژه غیرت دینی ۱۵ بار تکرار شد که می‌توان این برداشت را کرد که غیرت دینی، عامل نجات کشور است.

فلذا ما در فرمایشات حضرت آقا این نکات را به صورت تیتروار خدمت عزیزان عرض می‌کنیم که برداشت می‌کنیم ان‌‍شاءالله.

یکی اینکه انقلاب ایران یک انقلاب دینی بود نه انقلاب سکولار. مبنای انقلاب برای اینکه مردم قیام کردند، نهضت کردند دین و اسلام بود، مردم دین را می‌خواستند اسلام را می‌خواستند.

دوم عالم دینی می‌تواند مردم را بسیج کند نه روشن فکر غربی. امام راحل حضرت روح الله یک عالم دینی بود که توانست مردم را به قیام وادار کند، به صحنه بیاورد و یک نظام شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله را که مستکبرین پشتیبان آن بودند آن را از بین ببرد و یک نظام اسلامی تشکیل بدهد.

دشمن با اسلام سیاسی مخالف است نه اسلام سکولار. دشمن با اسلام ناب محمدی(ص) که طلایه‌دار آن و دعوت کننده به آن امامین انقلاب هستند، هم مقام معظم رهبری  و هم امام راحل، با آن مخالف است نه اسلام سکولار. اسلام آمریکایی که دشمن خود مروج آن است.

عامل نجات کشور در بزنگاههای مختلف غیرت دینی مردم بوده است. این نکته‌ای بود که حضرت آقا اشاره کردند.

(شما یادتان هست در قضیه حرکت عظیم ۹ دی که به صورت خود جوش انجام شد و کشور را نجات داد که کشور تا لبه پرتگاه رفته بود، عاملش غیرت دینی مردم بود.)

چرا که مردم وقتی دیدند که این اغتشاشگران، این آشوبگران به عاشورا و امام حسین(ع) اهانت کردند، دیگر طاقت نیاوردند. به صحنه آمدند. بعد فرمودند که: غیرت دینی به معنای خشونت نامعقول نیست. برداشت اشتباه نشود هان! بعضی تعصبات کور مذهبی دارند و تبدیل به یک خشنوتهای نامعقول می‌شود، آن غیرت دینی نیست.

غیرت دینی که الان خود حضرت آقا می‌فرماید: آیت الله مصباح یزدی رضوان الله تعالی علیه هم در غیرت دینی و هم در عقلانیت در اوج بود. در واقع با این جمله حضرت آقا توضیح بیشتری نسبت به غیرت دینی که به چه صورت باید باشد فرمودند.

نکته بعدی که حضرت آقا فرمودند: اهل فکر و قلم باید در مقابل حساسیت، حمیت، غیرت زدایی از مردم نسبت به اصول، مبانی و بینات انقلاب باید بیاستند.

نمی‌شود نسبت به کسی که بینات انقلاب را زیر سؤال می‌برند ساکت بایستم بگویم خودت را اذیت نکن. پس شهدا چطور رفتند شهید شدند؟ پس تو نسبت به شهدا تعهدی نداری؟ او جانش را داد. تو حاضر نیستی اگر آدم فاسدی یک حرفی می‌زند سر چند نفر می‌خواهد اثر بگذارد حق را بگویی؟ دفاع کنید. با قلم خود، با بیانتان. از انقلاب، از بینات انقلاب، از ارزشهای دینی.

نکته بعدی که حضرت آقا فرمودند پایبندی به اصول انقلاب موجب پیشرفت کشور می‌شود. ما هرجا از انقلاب و اصول انقلاب فاصله گرفتیم عقب افتادیم. ولی هرجا مبنا، رعایت اصول انقلاب بوده است جلو رفتیم، پیشرفت کردیم.

نکته بعدی که حضرت آقا فرمود: حقیقت، هویت و باطن مردم ایران در زیر تابوت شهید سلیمانی آشکار شد نه در نظرسنجی‌ها، که دیدید چه رستاخیزی شد با تشییع جنازه حاج قاسم که اگر فرصت می‌بود، جنازه حاج قاسم را در شهرها و استانهای دیگر کشور می‌بردند، باز همان صحنه‌ها تکرار می‌شد. حتی حضرت آقا می‌فرمود: در بعضی از کشورها هم اگر می‌بردند، در پاکستان می‌بردند، در سوریه می‌بردند، باز همین صحنه‌ها تکرار می‌شد.

یک سری تذکرات هم حضرت آقا در خصوص جنگ نرم بر علیه بینات انقلاب دادند که ما در این چند خطبه گذشته جنگ روایتها را مورد کنکاش و بررسی قرار دادیم که حضرت آقا باز روی این قضیه تأکید کردند.

فرمودند: یک جنگ نرم و وسیع و متنوع در جریان است علیه ملت ایران. (خوب دقت بفرمایید بسیار قشنگ و زیبا موشکافی کردند و خیلی زیبا دارد تحلیل می‌کند برنامه‌ها و نقشه‌های دشمن را) فرمودند: دشمن افراد بی ارزش و کم مایه و پرمدعا را که اصول انقلاب را زیر سؤال می‌برند دارد برجسته می‌کند.

من اخیراً شنیدم در فضای مجازی بود که نظر دارند یکی از همین خبیثه‌های جنگ نرم را که نمی‌دانم در انگلیس است یا فرانسه یا کجاست؛ دارد مرتب علیه انقلاب و نظام تلاش می‌کند، این خبیثه را می‌خواهند در یک مثلا مراسمی یک جایزه مثلا جهانی به او بدهند. جایزه صلح نوبل و از این حرفها.

در این جنگ نرم فرمودند: بینات انقلاب از قبیل حاکمیت دین، تسلیم نشدن در برابر دشمن مستکبر، استقلال کشور، مبارزه با فساد و بی عدالتی و دیگر ارزشهای دینی و انقلابی اینها دارند نفی می‌کنند در این جنگ نرم.

بعد فرمودند: نباید موفقیتهای جمهوری اسلامی مکتوم بماند.

من نمونه‌ای برای شما بگویم. یک کلیپی هم آمده بود در فضای مجازی خیلی کلیپ زیبایی بود، من دیدم. نمونه‌ای برای شما بگویم که نقش زنان را در قبل از پیروزی انقلاب و بعد از پیروزی انقلاب در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، علمی و ورزشی با آمار، از زبان مؤسسات بین المللی که آنها دشمن هستند، با ما همراه که نیستند. از زبان خودمان نیست.

شما بروید بخوانید، یک کتابی هم منتشر شده است.آماری که آنها دادند؛ مثلا ما در دانشگاه چقدر خانم هیئت علمی قبل از انقلاب داشتیم الان چقدر داریم. در مجلس شورای اسلامی چند تا زن نماینده داشتیم الان چقدر داریم. در مدیریتهای کشور چند تا زن داشتیم الان چقدر داریم. در عرصه‌های ورزشی از قبیل مثلا رشته‌های مختلف ورزشی بانوان، داور ورزشی، چقدر داشتیم الان چقدر داریم.

فلذا اینها همه نکاتی هستند که باید بیان بشود. در مقابل دشمن نباید سکوت کرد. نباید منفعل بود. باید به دشمن هجمه کرد؛ با روایتهای واقعی و حقیقی از وضعیت کشور و انقلاب اسلامی.

بعد فرمودند: کارهای عقب افتاده، ناشی از فساد، اشرافی گری و نگاه غیر انقلابی است. که من می‌خواهم عرض بکنم بعضی‌ها به دلیل لیبرال زدگی و دنیاپرستی فَشَل هستند و نمی‌خواهند خودشان را به زحمت بیاندازند و ساز ما نمی‌توانیم را کوک می‌کنند. این هم یک نکته‌ای است که باید به آن توجه بشود.

(حضرت آقا راهکارهایی برای حل مشکلات کشور در مقابل دشمن را هم ارائه کردند من سریع عرض بکنم وقت دارد می‌گذرد)

فرمودند: نباید اختلاف سلیقه‌ها، روشها، منشها، موجب جبهه‌گیری تقابلی بشود.

این خیلی نکته مهمی است که متأسفانه در شهرمان این نکته را داریم. ما باید دشمن اصلی را هدف قرار بدهیم (این را خودم دارم عرض می‌کنم. این فرمایشات حضرت آقا نیست) و اختلاف سلائق را بین خودمان بدون جنجال و هیاهو و کشاندن به فضای مجازی که دشمن سوء استفاده از آن را بکند به شکلی عقلانی و منطقی حل بکنیم، که بحمدالله می‌خواهم عرض بکنم این حرکت میمون و مبارک به نظرم از چند وقت پیش توسط استاد ارجمند جناب حجه‌‌الاسلام حاج آقا خسرو پناه در دزفول شروع شده است. مبنای ما بین دوستان انقلاب و ولایت، گفتگو است.

اگر با همدیگر اختلافی دارید باید بنشینید گفتگو بکنید، حرف حق را هم بپذیرید. اینکه شانتاژ بکنید، در فضای مجازی این، این را محکوم بکند، آن را محکوم بکند، حرف بزند؛ این روش آقا نیست. آقا می‌گوید این به صلاح کشور و مملکت نیست. دشمن سوء استفاده می‌کند. این به صلاح وحدت نیست.

فرمودند که: برای حفظ وحدت نباید مسائل اختلافی را کش و ادامه داد بعد فرمودند: البته در مقابل کسانی که مقابل انقلاب می‌ایستند چاره‌ای جز ایستادن ما نداریم.(تکبیر نمازگزران)

ان‌شاءالله خداوند تبارک و تعالی وجود مبارک این حکیم فرزانه و رهبر دوراندیش را برای جهان اسلام حفظ بفرماید.

۱۳ جمادی الثانی سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز بزرگداشت و تکریم مادران و همسران شهدا را گرامی‌ می‌داریم. نام شریف ایشان فاطمه است. منتهی به خاطر اینکه در خانه امیرالمؤمنین(ع) و همسر امیرالمؤمنین(ع) بود به احترام حضرت زهرا(س) خودشان گفتند که مرا فاطمه صدا نکنید. فلذا با لقب و و کنیه‌اش که ام البنین یعنی مادر پسران بود، صدا می‌زدند و لقلب به او می‌دادند.

علامه مامقانی رضوان الله تعالی علیه درباره ایشان می‌گوید که: ایمان قوی و باور راسخ آن حضرت از این ماجرا به خوبی استفاده می‌شود که هر بار بشیر؛ بشیر وقتی که آمد و می‌خواست خبر ورود قافله اباعبدالله حسین(ع) را به مدینه بدهد، هربار که حضرت ام البنین(س) از بشیر سؤال می‌کرد خبر از هریک از چهار پسرش که به شهادت رسیدند به او می‌داد، ام البنین(س) می‌فرمودند: فرزندانم و هرکس که زیر این آسمان است همه فدای امام حسین(ع) باد و در حمایت و یاری امام زمانش به بی بی دو عالم فاطمه زهرا(س) اقتدا می‌کرد. تربیت پیروان صالح و راستین برای انقلاب اسلامی مرهون نقش آفرینی مادران شهدا و ایثارگری همسران شهداست.

امیدواریم خدای متعال به ما توفیق بدهد ما قدرشناس ایثارگری و فداکاری این خانواده‌های عزیز باشیم. ان‌شاءالله

مناسبت ۲۶ دی ماه را داریم که روز فرار محمدرضا شاه خائن از کشور است که من این نکته را می‌خواهم عرض بکنم اگر محمدرضا شاه، خائن به مملکت و مردم ایران نبود فرار نمی‌کرد. الخائن خائف. دیدید الان می‌گویند بعضی‌ها این شبهه را شایع می‌کنند که شاه به کشور خدمت کرده است؟ اگر خائن نبود که فرار نمی‌کرد. اگر نسبت به این مملکت خیانت نکرده بود، ثروتهای ملی را بر باد نداده بود، دشمنان را بر سر ملت ایران مسلط نکرده بود، جوانان این مرز و بوم را زیر شکنجه به شهادت نرسانده بود، الان نمونه آن هم سالروز شهادت شهدای پیشتاز و گرانقدر جبهه اسلام، شهید شیخ عبدالحسین سبحانی از دزفول و شهید عزیز صفری که در آن درگیری با ساواک و زیر شکنجه به شهادت رسیدند.

خوب این کارها و جنایتها را نمی‌کرد.

فلذا پیش از فرار شاه از ایران دو نظریه مطرح بود، بعضی از تحلیلگران نظرشان این بود که باید شاه از ایران برود و فرار کند و بعضی هم در ایران می‌گفتند باید در ایران بماند و از قدرت خودش محافظت کند. دوتا نظریه بود. مثلا سولیوان سفیر آمریکا در ایران و کارتر رئیس جمهور آمریکا می‌گفتند که: شاه از ایران برود شاید اوضاع آرام‌تر بشود؛ ولی در مقابل برژینسکی که رژیم مشاور امنیتی کاخ سفید بود و تعدادی از افسران داخلی ایران، ارتش، آنها معتقد بودند که فرار شاه ممکن است به بحران‌تر شدن کشور منجر بشود. دو نظریه بود.

منتهی نکته مهم این بود که علت اختلاف تحلیل گران ماندن یا رفتن شاه به خاطر آن سرعت بالا و محیرالعقول تحولات سیاسی در ایران در سال ۵۷ بود که نمی‌توانستند واقعاً تحلیل بکنند بالاخره کدام تصمیم را برای شاه بگیرند؛ که البته آمریکا از سالها قبل از انقلاب، در محاسباتش نسبت به ایران و مردم ایران همیشه دچار اشتباه محاسباتی شده و می‌شود.

فلذا این نکته‌ای بود که باید به آن توجه بشود، این هم روز بزرگی بود در تاریخ انقلاب اسلامی که ما اشاره‌ای به آن کردیم.

روز مقاومت و روز غزه را داریم که بیانگر مظلومیت فلسطین و قدس شریف است و اشغالگری صهیونیستهای جنایتکار و خونخوار که البته نباید هیچ وقت به فراموشی سپرده بشود. ما باید مظلومیت فلسطین و قدس شریف را همیشه فریاد بزنیم، جنایات صهیونیستها را همیشه محکوم بکنیم و تا وقتی که این غده سرطانی، اسرائیل جنایتکار محو نشود از منطقه دست از این مبارزه برنداریم.(تکبیر نمازگزاران) و(شعار مرگ بر اسرائیل)

مطلب دیگری که باز نسبتاً مهم است من اشاره‌ای داشته باشم، قضایای اتفاقی که در حوادث تصادفات زنجیره‌ای در استان خوزستان اتفاق افتاد که مهمترین آن حادثه تصادف بهبهان بود که سردار هادیان فر رئیس راهبر کشور صریحاً اعلام کردند که خودروسازها باید به مراجع قضایی معرفی بشوند. هیچ کدام از کیسه‌های ایربگ خودروها باز نشدند. چه بسا اگر اینها عمل می‌کردند، این اتفاقات کمتر می‌افتاد. تلفات و زخمیها کمتر بودند.

من می‌خواهم عرض بکنم با مافیای خوروسازان برخورد نمی‌شود؟ چرا جلوی ورود خودروهای خارجی گرفته می‌شود و با این کار خودروسازهای داخلی خیالشان راحت می‌شود که هر لگنی را که به دست مردم می‌دهند، با هرقیمتی که هم به دست مردم می‌دهند، مردم هم ناچار هستند آن را بخرند. چاره‌ای ندارند، وسیله می‌خواهند.

شورای محترم نگهبان، ضمن رعایت مصالحی مثل تقویت تولید داخلی، نسبت به حفظ جان مردم و رضایتمندی مردم هم مسئولیت دارد، باید این را هم  لحاظ کند. این هم نکته مهمی است. وارد کردن خودرو باید مدیریت البته بشود که منجر به بالا رفتن کیفیت خودروی داخلی بشود و رقابتی بشود و قیمت آن را هم تعدیل کند و البته با ورود خودروهای گران قیمت و تجملی هم جلوگیری بشود. این قابل حل و مدیریت است.

می‌خواهم من چند نکته را در این خطبه عرض بکنم، ببینید ما مشکلاتی داریم که باید بدون تعارف به آنها بپرداریم. رئیس جمهور محترم جناب آقای رئیسی، معاون اول جناب آقای مخبر! مملکت را با سلمکم الله نمی‌شود اداره کرد. این ارز ۴۲۰۰ تومانی که لیبرالها پوست خربزه‌ای بود که زیر پای دولت سیزدهم قرار داده بود. من این را می‌خواهم عرض بکنم که ما می‌بینیم شما شب و روز ندارید، تلاش، کوشش، فعالیت، جهادی، انقلابی، از این استان به آن استان، موضع گیری انقلابی و عزتمند، مخصوصاً موضع گیری رئیس جمهور محترم در مقابل قاتلان حاج قاسم سلیمانی که سرافرازمان کرد، سربلندمان کرد که ترس و لرزه بر اندام دشمنان ما و قاتلان حاج قاسم انداخت.

اینها را همه می‌دانیم؛ ولی برادران عزیزان: به این وزرا بگویید به خودشان تکانی بدهند، نمی‌شود هربار دوش شماها باشد. اینها در حوزه کاری خودشان باید حرکت بکنند. به استانداران بگویید خودشان را تکانی بدهند. زمان دارد می‌گذرد. مدیران لیبرالی که از خدا بی خبر هستند و دارند برای مردم مشکل درست می‌کنند، ناراضی تراشی می‌کنند فکری برای آنها بکنید.

چرا با مدیران بی عرضه و فَشَل که نه انقلاب را قبول دارند و نه حاضرند انقلابی و جهادی عمل کنند مماشات می‌شود؟ وقتی زمان از دست رفت، وقتی رضایتمندی و اعتماد مردم دارد کمرنگ می‌شود که بزرگترین سرمایه نظام اعتماد مردم است، پشتوانه مردمی است.

بنده احساس می‌کنم دستی در کار است. می‌خواهم یکی دو نمونه را عرض بکنم که برای این حرفم سند داشته باشم. دارند کاری می‌کنند که ناراضی تراشی بشود. «من خودم شاهد بودم نقل قول نیست. قطار تأخیر داشت، من رفتم از مسئول اطلاعات پرسیدم قطار تأخیر دارد؟ گفت: نمی‌دانم. گفتم از مبدأ آن که تهران است حرکت کرده است؟ گفت: نمی‌دانم. گفتم پس چرا اینجا نوشته اطلاعات؟ گفت: به ما نگفتند، ما هم به شما هم نمی‌گوییم. بعد آمدم بعد از چندین ساعت که قطار تأخیر داشت، مردم معطل کردند، همین جور سرگردان و حیران. بعد آمدم سوار قطار شوم، از مأمور قطار پرسیدم آقا علت تأخیر چه بود؟ گفت لوکوموتیو سر سوزن تهران خراب شد. گفتم یعنی در مرکز، در تهران، یک لوکوموتیو دیگر نبود بچسبانند به این قطار بیاورند که چهار و پنج ساعت مردم معطل؟ گفت آقا تحریم هستیم، تحریم هستیم، این عوارض تحریم است. خوب مرد حسابی ما که خودمان داریم لوکوموتیو تولید می‌کنیم. ۹۵ درصد شاید بیشتر هم، من دست پایین را می‌گیرم، صنایع راه آهن بومی است، خودمان تولید می‌کنیم».

«یا در فرودگاه هم همین طور هواپیما هم همین طور. من خودم بودم. اول اعلام کردند پرواز دزفول تا ساعت فلان تأخیر دارد. لطفا سالن فرودگاه را ترک نکنید. بعد دیدم یک مرکز استانی اعلام کرد، همان شرکت هواپیمایی، هواپیمای آن خراب شده بود، هواپیما را دادند به آن مرکز استان، گفتند پرواز دزفول کنسل است.»

اینها یعنی چه؟ می‌خواهم عرض بکنم خدمت شما این نمونه‌هایی بود، در دستگاهها و ادارات دولتی هم همین جور است. قضیه همین است. به مردم فشار آمده است، فشار هم از ناحیه خاصی می‌آید، به خاطر کارهایی که لیبرالها کردند و هنوز در مواردی آثار و عواقب و نتایج آن ادامه دارد. مردم هم به اصطلاح در اثر سادگی، تحت تأثیر این فضای مجازی و غیره، قرار می‌گیرند، خلاصه عقده خالی می‌کنند، کار مردم را راه نمی‌اندازند، خوب فکری بشود، بیایید صادقانه برای مردم مشکلات را بگویید و بگویید ما تعارف با کسی نداریم. نظارتها خیلی ضعیف است. امیدواریم ان‌شاءالله این مشکلات حل بشود.

من دو تا مطلب را عرض بکنم و خطبه را به اتمام می‌رسانم. یکی ۲۶ دی ماه سالروز تأسیس شورای تشکیل آموزش و پرورش است. این هم کار بسیار بزرگی بوده است برای پشتوانه آموزش و پرورش، امیدواریم ان‌شاءالله شورای آموزش و پرورش در همه استانها و شهرستانها بویژه در دزفول ان‌شاءالله با جدّیّت تشکیل بشود، و من خواهش می‌کنم در این شورا (رئیس این شورا هم فرماندار است) خواهش می‌کنم اولویتها را درست مشخص بکنند. بحثهایی که آنجا مطرح می‌شود بحثهای به اولویت چندم نباشد. تصمیم گیریهای کلان صورت بگیرد. افقهای بلند دیده بشود.

فلذا این هم نکته مهمی است که باید به آن پرداخته بشود.

کتابی را می‌خواهم معرفی بکنم به مناسبت سالروز شهادت شهید احمدی روشن است که این کتاب درباره زندگانی او به یادگار نوشته شده است “من مادر مصطفی” نام این کتاب است، کتاب بسیار خوبی است که برای جوان تراز انقلاب و الگوی کامل به نظرم کتاب بسیار خوبی است، مراجعه بکنید و استفاده بکنید ان‌شاءالله

پروردگارا به مقربان درگاهت قسمت می‌دهیم اسلام و مسلمانان نصرت کرامت بفرما…

دشمنان اسلام خوار و ذلیل و نیست و نابود بگردان…

پروردگارا بارالها فتنه‌ها و نقشه‌های آنان به خودشان برگردان…

شهدای ما و اما شهیدان همه ذوی الحقوق ما را مشمول رحمتت قرار بده…

رهبر عظیم الشأن در پناه امام زمان(عج) محافظت بفرما…

در فرج آقا و مولایمان امام زمان(عج) تعجیل بفرما…

بارالها لباس عافیت و تندرستی بر تن بیماران همه بیماران، مخصوصاً بیمارانی که سفارش کردند و التماس دعا گفتند خدایا لباس عافیت بر تن همه آنها بپوشان.

پروردگارا بارالها باران رحمتت را همچنان بر سر ما بارش بفرما.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَهُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ