14th، ژانویه 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 14th, ژانویه 2022 ساعت 7:10 ب.ظ | کد خبر: 90279

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) تقوا و خداترسی انسان را از آتش جهنم دور می‌سازد

امام جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) تقوا و خداترسی انسان را از آتش جهنم دور می‌سازد.

وی افزود: تقوا باعث می‌شود که انسان از خطر جهنم نجات پیدا یابد.

تبیین عدالت طلبی و الزامات آن از دیدگاه لیبرالیسم و نظام اسلامی

خطیب نماز جمعه دزفول درادامه  به تبیین عدالت طلبی و الزامات آن پرداخت و اظهار داشت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی عدالت طلبی در اولویت قرار دارد و زمینه رشد انسانها برای رسیدن به کمالات انسانی فراهم می‌شود.

وی با اشاره به تفاوت عدالت طلبی از منظر لیبرالیسم و اسلام گفت: در نظام لیبرالیسم اگر عده‌ای در اثر بی عدالتی‌ها از بین بروند اشکالی ندارد.

در نظام اسلامی عدالت، مبنایی برای همه تصمیم گیریهای اجرایی و برطرف کردن فقر و محرومیت از کشوراست

وی ادامه داد: در نظام اسلامی عدالت، مبنایی برای همه تصمیم گیریهای اجرایی است و همه مسئولان و مدیران باید برای اجرای عدالت بدنبال برطرف کردن فقر و محرومیت از کشور باشند.

امام جمعه دزفول افزود: فاصله طبقاتی باید برداشته شود و همه اشخاص در فواصل دور و نزدیک از مراکز استانها و کشور باید به طور برابر از فرصتها و امکانات بهره مند باشند.

عدالت طلبی و حق طلبی ضامن حفظ و صیانت از جامعه است

خطیب نماز جمعه دزفول ضرورت عقلی و شرعی عدالت طلبی را مهم برشمرد و تصریح کرد: عقل سلیم عدالت طلبی و حق طلبی را ضامن حفظ و صیانت از جامعه معرفی می‌کند .

تبیین الزامات عدالت طلبی

امام جمعه دزفول با تبیین الزامات عدالت طلبی به مهمترین پیامدها و مضرات بی عدالتی پرداخت و گفت: اگر در جامعه‌ای نسبت به بی عدالتی حساسیت نباشد قبح بی عدالتی بتدریج از بین می‌رود، ظالمان و ستمکاران آسوده خاطر می‌شوند، اجرای عدالت از اولویت می‌افتد و برخی مسئولان در این امر دچار غفلت می‌شوند.

از نشانه‌های بارز منتظران حقیقی حضرت موعود، عدالت خواهی است

امام جمعه دزفول با بیان این مطلب که از الزامات بی عدالتی پرداخت هزینه‌های آن است تأکید کرد: از نشانه‌های بارز مننظران حقیقی حضرت موعود عدالت خواهی است واگر کسی در روحیه، اعتقاد و فکرش عدالت خواهی نباشد نمی‌تواند خودش را منتظر حق قلمداد بکند.

از منظر امام خامنه‌ای غیرت دینی عامل موفقیت ملت ایران است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول به بیانات مهم و ارزشمند حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای در روز ۱۹ دی و درخصوص غیرت دینی و انقلابی، جنگ نرم و وحدت اشاره کرد و گفت: کلیدواژه غیرت دینی در این فرمایشات ۱۵ بار تکرار شده که نشان می‌دهد این کلیدواژه عامل موفقیت ملت ایران است.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران، انقلابی دینی و نه سکولار بود، افزود: مردم‌ ایران دین و اسلام را می‌خواستند، لذا عالم دینی می‌توانست مردم را علیه رژیم طاغوت بسیج کند نه روشنفکر غربی.

خطیب نماز جمعه دزفول بیان کرد: امام خمینی(ره) یک عالم دینی بود که توانست نظام ۲ هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی را با پشتیبانی مردم کنار بزند.

عامل حرکت خودجوش ۹ دی برگرفته از غیرت دینی مردم ایران بود

امام جمعه دزفول با اشاره به حرکت خودجوش ۹ دی که عامل آن غیرت دینی مردم ایران بود، افزود: مردم‌ وقتی جسارت اغتشاشگران به امام حسین(ع) را دیدند وارد صحنه شدند.

اهل فکر و قلم باید در برابر حساسیت و غیرت زدایی مردم از اصول و مبانی اسلام بایستند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه دشمن با اسلام ناب محمدی مخالف است نه اسلام سکولار که خود مروج آن است، اظهارداشت: اهل فکر و قلم باید در برابر حساسیت و غیرت زدایی مردم از اصول و مبانی اسلام بایستند.

پایبندی به اصول انقلاب موجب پیشرفت کشوراست

امام جمعه دزفول پایبندی به اصول انقلاب را موجب پیشرفت کشور دانست و افزود: هرجا از اصول انقلاب دور شدیم، عقب افتادیم.

غیرت مردم ایران زیر تابوت سردار سلیمانی به نمایش گذاشته شد

استاد حوزه علمیه آیت الله قاضی گفت: غیرت مردم ایران زیر تابوت سردار سلیمانی به نمایش گذاشته شد و اگر پیکر این شهید والامقام در دیگر شهرها و کشورها برده می‌شد هم همین حماسه در تشییع تکرار می‌شد.

یک جنگ نرم وسیع به فرموده امام خامنه‌ای علیه مردم ایران به راه افتاده است

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه گفت: یک جنگ نرم وسیع به فرموده امام خامنه‌ای علیه مردم ایران به راه افتاده است.

دشمن تلاش دارد افراد بی‌ارزش و بی‌پایه که به اصول انقلاب تعدی می‌کنند را برجسته کند

امام جمعه دزفول افزود: دشمن تلاش دارد افراد بی‌ارزش و بی‌پایه که به اصول انقلاب تعدی می‌کنند را برجسته کند.

باید با روایت‌های واقعی از ارزش‌ها و دستاوردهای نظام دفاع شود

خطیب نمازجمعه دزفول با بیان اینکه در جنگ نرم به حاکمیت دین، تسلیم نشدن در برابر دشمن، استقلال، مبارزه با فساد و دیگر ارزش‌های انقلابی حمله می‌شود، گفت: باید با روایت‌های واقعی از ارزش‌ها و دستاوردهای نظام دفاع شود.

برخی افراد فشل که روحیه اشرافی‌گری و نگاه غیرانقلابی دارند مرتب ساز ما نمی‌توانیم را کوک‌ می‌کنند

وی افزود: برخی افراد فشل که روحیه اشرافی‌گری و نگاه غیرانقلابی دارند مرتب ساز ما نمی‌توانیم را کوک‌ می‌کنند.

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم عقلانیت برای رفع اختلافات گفت: شانتاز در فضای مجازی روش حضرت آقا نیست و به وحدت آسیب می‌زند.

برای حفظ وحدت نباید مسائل اختلافی را ادامه داد

وی با بیان اینکه برای حفظ وحدت نباید مسائل اختلافی را ادامه داد، افزود: نباید اختلاف سلیقه‌ها باعث ایجاد جبهه گیری تقابلی شود که متأسفانه این موضوع را در دزفول شاهدیم.

حرکت گفت و گو برای رفع اختلافات توسط استاد ارجمند حجه‌‌الاسلام خسروپناه امام جمعه موقت دزفول آغاز شده

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم حل اختلافات به شکل عقلانی و منطقی بیان کرد: این حرکت گفت و گو برای رفع اختلافات توسط استاد ارجمند حجه‌‌الاسلام خسروپناه امام جمعه موقت دزفول در این شهر آغاز شده است.

تربیت پیروان صالح و راستین انقلاب اسلامی مرهون نقش آفرینی مادران شهدا و ایثارگری همسران شهداست

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با گرامیداشت سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز بزرگداشت و تکریم مادران و همسران شهدا گفت: تربیت پیروان صالح و راستین انقلاب اسلامی مرهون نقش آفرینی مادران شهدا و ایثارگری همسران شهداست.

آمریکا از سال‌ها قبل از انقلاب در مورد ایران دچار اشتباه محاسباتی شده و می‌شود

امام جمعه دزفول ۲۶ دی ماه سالروز فرار محمدرضا پهلوی از کشور را یادآور شد و گفت: اگر محمدرضا شاه، خائن به مردم ایران نبود و ثروت‌های ملی را بر باد نداده و دشمن را بر ملت مسلط نکرده بود که از کشور فرار نمی‌کرد.

وی با بیان اینکه ۲ نظریه لزوم فرار شاه از ایران و لزوم ماندن وی و حفظ قدرت پیش از فرار او از ایران مطرح بود، افزود: علت اختلاف این تحلیل‌ها به خاطر سرعت بالای تحولات سیاسی ایران در سال ۵۷ بود.

امام جمعه دزفول بیان کرد: آمریکا از سال‌ها قبل از انقلاب درمورد ایران دچار اشتباه محاسباتی شده و می‌شود.

گرامیداشت شهید شیخ عبدالحسین سبحانی و شهید عزیز صفری از شهدای گرانقدر پیشتاز انقلاب اسلامی در دزفول

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین سالروز شهادت شهدای پیشتاز و گرانقدر انقلاب شهید شیخ عبدالحسین سبحانی  و شهید عزیز صفری که در اثر درگیری و شکنجه‌های ساواک رژیم معدوم شاه به شهادت رسیدند گرامی داشت.

روز مقاومت و غزه بیانگر مظلومیت قدس شریف است که نباید فراموش شود

امام جمعه دزفول با اشاره به روز مقاومت و غزه که بیانگر مظلومیت قدس شریف است، اظهار داشت: این موضوع هرگز نباید به فراموشی سپرده شود.

وی افزود: جنایات رژیم اشغالگر قدس را تا زمان محو این غده سرطانی از جهان محکوم می‌کنیم.

دستگاه‌های نظارتی با مافیای خودروسازان برخورد کنند

امام جمعه دزفول با اشاره به تصادف زنجیره‌ای جاده بهبهان اهواز و باز نشدن کیسه‌های هوای خودروهای حادثه دیده گفت: دستگاه‌های نظارتی با مافیای خودروسازان برخورد کنند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: رییس پلیس راهور کشور پس از تصادف زنجیره‌ای جاده بهبهان اهواز صریحا اعلام‌کرد که خودروسازان باید دادگاهی شوند چراکه کیسه‌های هوای هیچ‌ یک از خودروها در این حادثه باز نشده است.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: متأسفانه خودروسازان با سوء استفاده از ممنوعیت ورود خودروهای خارجی برای حمایت از تولید داخل هر لگنی را با هر قیمتی به مردم عرضه می‌کنند.

امام جمعه دزفول از شورای نگهبان خواست ضمن درنظر گرفتن تولید داخلی شرایط را برای رضایت مردم هم فراهم کند.

وی افزود: واردات خودرو باید با هدف ارتقای کیفیت خودروهای داخلی انجام شود ضمن اینکه ورود خودروهای گران قیمت هم ضرورتی ندارد.

ارز ۴۲۰۰ تومانی پوست خربزه‌ای است که توسط لیبرال‌ها زیر پای دولت سیزدهم قرار داده شده است

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز ارز ۴۲۰۰ تومانی را پوست خربزه‌ای دانست که توسط لیبرال‌ها زیر پای دولت سیزدهم قرار داده شده است.

مواضع محکم رییس جمهور در مورد قاتلان حاج قاسم سلیمانی ترس در دل دشمنان انداخت‌

خطیب نماز جمعه دزفول با قدردانی از زحمات شبانه روزی دولت سیزدهم برای رفع مشکلات کشور بیان کرد: مواضع محکم رییس جمهور درمورد قاتلان حاج قاسم سلیمانی ترس در دل دشمنان انداخت‌.

مدیران لیبرالی برای مردم‌ مشکل ایجاد می‌کنند و باید کنار گذاشته شوند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه وزرا و استانداران باید به خود تکانی دهند، تصریح کرد: مدیران لیبرالی برای مردم‌ مشکل ایجاد می‌کنند و باید کنار گذاشته شوند ضمن اینکه باید از مماشات با مدیران فشل خودداری شود.

برخی به دنبال ایجاد نارضایتی در کشور هستند

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به اینکه برخی به دنبال ایجاد نارضایتی در کشور هستند، افزود: با گذشت زمان و از دست رفتن رضایتمندی مردم با مشکل مواجه می‌شویم.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه نظارت‌ها خیلی ضعیف است، اظهار داشت: ۹۵ درصد صنایع راه آهن بومی است ولی برخی مسئولان تحریم را علت تأخیر در تعمیر لوکوموتیوها اعلام می‌کنند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه مردم بواسطه اقدامات لیبرال‌ها تحت فشار هستند، افزود: مشکلات باید به صورت شفاف به مردم گفته شوند.

تشکیل شورای آموزش و پرورش برای ارتقاء سطح آموزش و پرورش دزفول با جدیت دنبال شود

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به ۲۶ دی ماه سالروز تشکیل شورای آموزش و پرورش گفت: تشکیل این شورا کار ارزشمندی در این نهاد بود و امیدواریم این شورا در دزفول هم با جدیت تشکیل شود.

وی افزود: فرماندار به عنوان رییس شورای آموزش و پرورش اولویت‌ها را درست تبیین کند تا تصمیمات بزرگی برای ارتقای سطح آموزش وپرورش شهرستان گرفته شود.

واکسن نورا در حسینیه ثارالله این شهر در دسترس شهروندان قرار دارد

امام جمعه دزفول با اشاره به هماهنگی انجام شده برای ورود واکسن نورا به این شهرستان گفت: این واکسن با مدیریت دکتر اولاد از فرزندان دزفول تولید شده و در حسینیه ثارالله این شهر در دسترس شهروندان قرار دارد.

معرفی کتاب “من  مادر مصطفی” خاطراتی از دانشمند هسته‌ای شهید کشورمان دکتر مصطفی احمدی روشن

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در پایان خطبه‌های نماز کتاب “من  مادر مصطفی” که شامل خاطراتی از دانشمند شهید کشورمان در حوزه فناوری و صنعت هسته‌ای دکتر مصطفی احمدی روشن است و از زبان مادر و همسر و اطرافیان ایشان بیان می‌شود به نمازگزاران معرفی کرد.