11th، ژانویه 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 11th, ژانویه 2022 ساعت 3:39 ب.ظ | کد خبر: 90244

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در نشستی تحت عنوان جریان شناسی عصر معصومین با حضور حجه‌الاسلام والمسلمین خسروپناه در روز شهادت حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها و ایام سالروز شهادت حاج قاسم و ارتحال آیت الله مصباح گفت: خداوند عظمت و بزرگی خود را با خلقت حضرت زهرا(س) به نمایش گذاشت و شاید یکی از مصادیق  اتم و اکمل آیه فَتَبَارَکَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِینَ بی بی دو عالم باشد.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه نمی‌توان به کنه عظمت حضرت زهرا(س) پی برد افزود: یکی از مواردی که درباره حضرت فراوان بیان شده است ولایتمداری و دفاع از ولایت ایشان بوده است و شاید یکی از مهمترین صبغه‌هایی که می‌توان به حضرت فاطمه(س) اقتدا کرد دفاع از ولایت و امامت است.

وی تصریح کرد: علاوه بر اهمیت نقش حضرت از لحاظ عاطفی و معرفتی، باید از جهت معرفتی نیز توجه کرد که اگر دفاع تمام قد و خطبه‌های هدایتگرانه حضرت زهرا(س) در دفاع از ولایت و امامت نبود امروز اثر و نشانی از ولایت امیرالمؤمنین و ائمه اطهار وجود نداشت و دشمنان اسلام با سیاست بازی مسیر اسلام را منحرف می‌کردند.

امام جمعه دزفول گفت: حضرت زهرا(س) حلقه وصل اسلام ناب و  استمرار اسلام شد و اگر امروز در حفظ مکتب اهل بیت افتخارات بزرگی داریم بواسطه زیربنایی است که حضرت بنیان نهاد و اگر فردی چون حاج قاسم تربیت شد که توانست دنیا را تکان دهد بواسطه نقش حضرت زهرا(س) می‌باشد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: همه باید به سهم خود به بی بی دوعالم اقتدا کنیم و استمرار دهنده اسلام ناب باشیم.

وی درخصوص شهید حاج قاسم اظهار داشت: تعبیر مالک اشتر درباره حاج قاسم تعبیر رسا و درستی نیست چراکه مالک اشتر علیرغم تمام دلاورمردیها و جایگاه خود نزد امیرالمؤمنین به هر دلیل نتوانست کار خود را به پایان برساند ولی حاج قاسم مأموریت خود را به اتمام رساند و طومار داعش را در هم پیچید.

امام جمعه دزفول افزود: در زمان امام علی علیه السلام حکمیت به امیرالمؤمنین تحمیل شد ولی امروز ما در موضع ضعف نیستیم و لرزه بر  اندام دشمن افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: خداوند حاج قاسم این ذخیره انقلاب را نگه داشت تا در شرایط بسیار حساس کشور که دشمن توانسته بود با جنگ روانی و روایتی و هجمه تبلیغاتی و رسانه‌ای خود اوضاع کشور را به هم بزند، با شهادت خود دوباره کشور را نجات دهد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه حاج قاسم با شهادت خود تکثیر شد افزود: همه این موارد نشان می‌دهد که ما در زمانی مشابه فتح مکه هستیم.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: تمام اتفاقاتی که وجود دارد نشانه ظهور هستند، باید آماده شویم و هر آنچه در توان داریم بکار گیریم، مبادا از دیگران عقب بمانیم.