11th، ژانویه 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آیین افتتاح بیمارستان صحرایی شهید مخبری نزاجا در چنانه شوش دانیال

امام جمعه دزفول: همه موظفیم نگذاریم این جوش و خروش که به برکت خون شهدا ایجاد شده است لحظه‌ای آرام گیرد.

زمان انتشار: 11th, ژانویه 2022 ساعت 4:02 ب.ظ | کد خبر: 90237

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیین افتتاح بیمارستان صحرایی شهید مخبری نزاجا در منطقه فتح المبین با حضور جمعی از فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران، مدیران و مسئولین، جمعی از روحانیون و خانواده معزز شهدا برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این آیین گفت: گاه خداوند فرصتهایی را فراهم می‌آورد که شرایط زمانی و مکانی پیوند می‌خورد و امروز مشمول این عنایت الهی شده است، در ایام فاطمیه و در سالروز شهادت حاج قاسم، در سرزمین مقدس فتح المبین که به تعبیر امام راحل این عملیات فتح الفتوح نامیده شد و با رمز یازهرا آغاز شد، از هر جهت افتخار است.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: بیمارستان به نام شهید مخبری نام نهاده شده است، هرکدام از شهدا در آسمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ستاره درخشانی هستند و امروز به همت امیران و فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران با این کار بسیار ارزشمند، گوشه‌ای از گنج عظیم دفاع مقدس رونمایی شد.

وی افزود: همه موظف هستیم نگذاریم این جوش و خروش که به برکت خون شهدا ایجاد شده است لحظه‌ای آرام گیرد، باید این تاریخ درخشان را حفظ و به نسلهای آینده منتقل نماییم.

امام جمعه دزفول یادآور شد: امام راحل در پیامی به مناسبت پیروزی عملیات فتح المبین فرمودند بر دست و بازوی رزمندگان بوسه می‌زنم و بر این بوسه افتخار می‌کنم؛ مرحوم آیت الله قاضی نماینده امام در دزفول، به استقبال رزمندگان آمد و به نمایندگی از امام راحل، بر دست تک تک رزمندگان بوسه زد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند مکتب حاج قاسم دو مؤلفه دارد صدق و اخلاص؛ این اخلاص از دوران دفاع مقدس سرچشمه گرفت و جزء افتخارات ما می‌باشد و باید آن را حفظ کرد.

شایان ذکر است که این بیمارستان در سال ۱۳۶۲ آماده پذیرش بیماران و مجروجین قرار گرفت و در عملیات‌های مختلفی ازجمله والفجر مقدماتی، خیبر و بدر خدمات ارزنده و چشمگیری ارائه داد؛ و برابر آمار و دفاتر موجود ۷۹۱۷۳ نفر مجروح و ۹۳ هزار بیمار درمان شده و ۸۱۱۸ شهید گلگون کفن در آن به شهادت رسیدند.