11th، ژانویه 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 11th, ژانویه 2022 ساعت 3:43 ب.ظ | کد خبر: 90233

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نشست سرمربیان طرح صالحین مناطق و حوزه‌های مقاومت بسیج شهرستان با حضور سرهنگ لیلی زاده، حجه‌الاسلام مشرفی، قائم مقام حوزه علمیه آیت الله قاضی، رییس اداره تبلیغات اسلامی و سرمربیان طرح، در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد و هرکدام از سرمربیان گزارشی از حلقه‌های صالحین و جلسات قرائت قرآن ارائه دادند و همچنین برخی مشکلات موجود را نیز بیان کردند.

امام جمعه دزفول در این نشست ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت زهرا(س)، سالروز شهادت سردار دلها و آیت الله مصباح را نیز گرامی داشت و گفت: طرح صالحین در ۲ دهه از زمان تشکیل آن فراز و نشیب‌هایی داشته است، باید از این ظرفیت ایجاد شده، برای ارتقاء امور فرهنگی و معرفتی شهرستان بهره گرفته و چشم اندازی تعریف کنیم.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: جهاد تبیین موضوع مهمی است که مورد نظر مقام عظمای ولایت نیز می‌باشد و بعنوان یکی از محورهای اصلی شجره طیبه صالحین است و شامل جهاد فکری، اجتماعی، سیاسی و … می‌باشد.

وی به اهمیت تشخیص اولویت‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: باید از فرصت‌های موجود بهینه استفاده کرد، اگر در جنگ شناختی و جنگ روایتها اولویت به خوبی تشخیص داده نشود ممکن است به بیراهه برویم و البته امکان دارد که در مناطق مختلف اولویتها متفاوت باشد.

امام جمعه دزفول ادامه داد: باید اسباب جذب جوانان و نوجوانان به این جلسات را بررسی کرد، با ترسیم و تبیین تصویر زیبایی از معارف دینی برای مردم و خصوصا جوانان همراه با خلاقیت و ابتکار اسباب جذب افراد به جلسات فراهم خواهد شد.

امام جمعه دزفول گفت: علاوه بر فراهم آوردن اسباب جذب، باید کیفیت و محتوای حلقات نیز افزایش یابد، با آسیب شناسی، جامع نگری و نگاه کلان و بلند به مسائل، حلقات غنی سازی شوند.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: کادرسازی و تربیت نیرو مسئله‌ای اجتناب ناپذیر است، برای رشد نیروهای مستعد می‌طلبد که هم استعداد شناسی و هم ظرفیت شناسی را مدنظر داشت.

وی افزود: تلاش دشمن مخدوش کردن گذشته و پیشینه افتخارآمیز و ناامید کردن مردم از آینده است، باید در بیان مشکلات و معضلات مراقب بود در دام دشمن نیفتاد.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: ظرفیتهای دزفول ویژه است و امکان ارتقاء آنها وجود دارد، به همین جهت باید به شهرستان نگاه ویژه داشت و زیرساختهای آن را نیز ویژه ساخت.