7th، ژانویه 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) خداترسی بزرگترین عامل جلوگیری از گناه و معصیت است.+متن کامل خطبه‌ها

خداوند وعده نصرت و یاری در تمام اموری را که توأم با ایمان، بصیرت و اقدام به هنگام باشند، داده است.

زمان انتشار: 7th, ژانویه 2022 ساعت 4:58 ب.ظ | کد خبر: 90199

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) خداترسی بزرگترین عامل جلوگیری از گناه و معصیت است

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) خداترسی بزرگترین عامل جلوگیری از گناه و معصیت است.

تبیین آوردگاه جنگ اراده‌ها در فضای مجازی و لزوم مقابله هوشمندانه با آن

امام جمعه دزفول درادامه به تبیین آوردگاه جنگ اراده‌ها در فضای مجازی و لزوم مقابله هوشمندانه با آن پرداخت و افزود: دشمن از نشرتصویر و عناوین شهید حاج قاسم سلیمانی دچار واهمه و ترس شده است.

مکتب شهید سلیمانی در اقصا نقاط دنیا فراگیرشده است

وی افزود: شهید حاج قاسم برای دشمنان او خطرناک تر از دوران حیات ایشان شده است و مکتب شهید سلیمانی در اقصا نقاط دنیا فراگیرشده است .

در جنگ روایت‌ها باید در فضای مجازی ابزار و فن آوری اطلاعات را از دست دشمن گرفت

امام جمعه دزفول  با بیان این نکته که فضای مجازی ابزاری است که دشمن با تمام توان برای تسلط بر افکار انسانها از آن استفاده می کند تصریح کرد: در جنگ روایت‌ها باید این ابزار و فن آوری اطلاعات را ازدست دشمن گرفت و به راه اندازی شبکه‌های مهم مجازی اهتمام ورزید.

با راه اندازی این شبکه‌ها و داشتن استقلال در حفظ شبکه‌ها می‌توان با دشمنان مقابله کرد

امام جمعه دزفول با ارائه راه حل‌هایی دراین زمینه تأکید کرد: با راه اندازی این شبکه‌ها و داشتن استقلال در حفظ شبکه‌ها می‌توان با دشمنان مقابله کرد.

مردم با آموزش و بهره مندی از اطلاعات در فضای مجازی فعالیتهای منحرفانه دشمن را شناسایی کنند

وی اظهار داشت: مردم با آموزش و بهره مندی از اطلاعات در فضای مجازی و رسانه‌ها به شکل ماهرانه‌ای فعالیتهای منحرفانه دشمن را شناسایی کنند.

روابط جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر روابط اقتصادی با کشورها است اما آمریکا با ما روابط مقابله و نزاعی دارد

امام جمعه دزفول نحوه برخورد با آمریکا و شیوه عملی با آن کشور را مهم برشمرد و افزود: روابط جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر روابط اقتصادی با کشورها است اما آمریکا با ما روابط مقابله و نزاعی دارد.

وی افزود: برای رفع این تقابل یا ما باید از هویت استکبارستیزی خود دست برداریم یا آمریکای مستکبر از خوی شیطانی خود دست بردارد لذا بنا به گفته حضرت امام هرگز نمی‌توانیم با آمریکا به تعامل برسیم.

قدردانی از دست اندرکاران برگزاری مراسم ایام فاطمیه و بزرگداشت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی در دزفول

حجه‌‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با قدردانی از هیئت‌های مذهبی و دست اندرکاران برگزاری مراسم ایام فاطمیه و بزرگداشت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در دزفول گفت: شهر دزفول در این ایام رنگ‌ و بوی فاطمی گرفته بود.

تشییع پیکر شهدای گمنام در سراسر کشور فضای ایران اسلامی را معنوی و عطرآگین کرد

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به تشییع پیکر شهدای گمنام در سراسر کشور افزود: فضای کشور با این مراسم معنوی شد و عطر شهدا سراسر کشور را فرا گرفت.

قیام ۱۹ دی مردم قم نقطه آغازین انقلاب اسلامی و خیزش مردم ایران بود

امام جمعه دزفول با گرامیداشت قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم گفت: این قیام نقطه آغاز انقلاب اسلامی در خیزش مردم ایران علیه رژیم طاغوت بود.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: جوانان قمی از طلبه و غیرطلبه به کوچه و خیابان آمدند و در دفاع از امام و حق، به مبارزه با طاغوت پرداختند که رژیم پهلوی خون آنها را در خیابان ریخت.

قیام مردم قم باید سرلوحه ما قرار گیرد

امام جمعه دزفول تصریح کرد: مردم قم در این رویداد تاریخی، احساس تکلیف کردند و شاید فکر نمی‌کردند این حرکت آنها موجب خیزش مردم در نقاط مختلف کشور و پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن شود.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: خداوند وعده نصرت و یاری در تمام اموری را که توأم با ایمان، بصیرت و اقدام به هنگام باشند، داده است لذا قیام مردم قم باید سرلوحه ما قرار گیرد.

تبیین دیدگاه کارشناسان علوم سیاسی نسبت به آینده مذاکرات وین

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز با اشاره به مذاکرات وین گفت: از منظر کارشناسان سیاسی و با توجه به آینده مذاکرات می‌توان به  چهار سناریو شامل رسیدن به توافق زودرس و سریع، رسیدن به توافق بدون تعیین بازه زمانی، عدم دستیابی به توافق جدید و حفظ برجام و انسداد و فروپاشی برجام را می‌توان پیش بینی کرد.

خرید زمان در مذاکرات به نفع جمهوری اسلامی ایران است

امام جمعه دزفول خرید زمان در مذاکرات را به نفع جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: ایران با خرید زمان فرصت دور زدن تحریم‌ها را بهتر پیدا می‌کند و راهبرد خنثی سازی تحریم را پیش خواهد برد.

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به تأکید امام خامنه‌ای مبنی بر رفع و خنثی سازی تحریم‌ها اظهار داشت: راهبرد خنثی سازی تحریم‌ها نیازمند زمان است که دولت هم همین کار را انجام می‌دهد.

رییس جمهور و هیئت دولت در حال تلاش شبانه روزی برای رفع مشکلات اقتصادی هستند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه رییس جمهور و هیئت دولت در حال تلاش شبانه روزی برای رفع مشکلات اقتصادی هستند، افزود: دولت باید با رفع مشکلات معیشتی، اشتغال و مسکن در جامعه اعتمادسازی کند زیرا رفع نشدن این مشکلات به اهرمی برای فشار دشمن تبدیل می‌شود.

توقیف کشتی اماراتی جبهه استکبار را تحقیر و شروع فصلی جدید برای جبهه مقاومت بود

امام جمعه دزفول با اشاره به توقیف یک کشتی اماراتی در دریای سرخ توسط انصارالله یمن گفت: توقیف این کشتی حامل مهمات جنگی ائتلاف سعودی پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت بود.

وی افزود: توقیف این کشتی جبهه استکبار را تحقیر و شروع فصلی جدید برای جبهه مقاومت بود.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه بچه‌های اطلاعات یمن این کشتی را از مدت‌ها قبل رصد می‌کردند، افزود: توقیف این کشتی حامل مهمات جنگی که در پوشش حمل تجهیزات پزشکی تردد داشت، شک عجیبی به غربی‌ها داد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: توقیف این کشتی در سالروز شهادت حاج قاسم و ابومهدی المهندس فرماندهان مقاومت برای دشمن پیام داشت و نشان داد نه تنها مقاومت تضعیف نشده بلکه قوی تر شده است.

خطیب نماز جمعه دزفول خاطرنشان کرد: تزانزیت واقعی دریایی اروپا با چین، تایوان و هند از همین مسیر انجام می‌شود لذا این اقدام انصارالله می‌تواند معادلات منطقه را تغییر دهد.

 در مکتب امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای شخصیتی نظیر حاج قاسم تربیت می‌شود که دنیا را تکان می‌دهد

امام جمعه دزفول تأکید کرد: به برکت انقلاب اسلامی و در مکتب امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای شخصیتی نظیر حاج قاسم تربیت می‌شود که دنیا را تکان می‌دهد.

امام جمعه دزفول افزود: داعش در حالیکه درصد زیادی از خاک عراق و سوریه را در سیطره داشت توسط حاج قاسم سلیمانی نابود شد و اکنون امنیت و ثبات در سوریه به گونه‌ای است که سفرهای زیارتی هم برقرار شده‌اند.

نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال زمینه سازی ظهور منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان(عج) است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه تربیت افرادی چون حاج قاسم نشان از بر حق بودن نظام جمهوری اسلامی دارد، گفت: این نظام به دنبال زمینه سازی ظهور منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان(عج) است.

متن کامل خطبه‌ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً ورَحْمَهُ الله و بَرَکاتُهُ

اَعُوذُ بِاللّهِ السَّمیعِ الْعلیمِ مِن شَرِّ الشَّیطانِ اللَّعینِ الرَّجیم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَاللّه بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، اُوصِیکُم وَ نَفسی بتَقوَى‌اللّه همه شما و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) خداترسی را سرلوحه زندگانی متقین و پرهیزگاران می‌داند. چون خداترسی بزرگترین و مهمترین عامل بازدارندگی از معصیت و گناه برای انسان است.

امیدواریم خدای متعال به همه ما توفیق کرامت بفرماید که بتوانیم در همه عرصه‌های زندگی تقوا و خداترسی را سرلوحه زندگی خود قرار بدهیم ان‌شاءالله.

در ادامه مبحث جنگ روایتها در زیرمجموعه این عنوان موضوعی را انتخاب کردیم برای خطبه اول این هفته که در حقیقت آوردگاه جنگ اراده‌ها در فضای مجازی و لزوم مقابله هوشمندانه با آن است.

اهمیت جنگ اراده‌ها در فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست؛ یکی از مهمترین جبهه‌ها و عرصه‌ها، فضای مجازی است در این جنگ . ما سعی کردیم باز از منظر و دیدگاه رهبر فرزانه و حکیم، این مطلب را انتخاب بکنیم که در دیدار با خانواده سردار شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و ستاد بزرگداشت سردار، حضرت آقا این نکته را اشاره کردند به حذف عکس و اسم سردار سلیمانی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و فرمودند که برخورد حذفی مستکبران با شهید سلیمانی در فضای مجازی نشانه ترس آنها حتی از اسم شهید است و واهمه آنها از رواج و تکثیر الگوی گران سنگ شهید حاج قاسم سلیمانی است.

در حقیقت امروز دشمن به خوبی فهمیده است که چه اشتباه بزرگی کرد که حاج قاسم را ترور کرد. چون در خطبه گذشته هم اشاره کردم و حضرت آقا هم این نکته را در این دیداری که اشاره شد فرمودند که دشمن امروز از شهید سلیمانی بیشتر از سردار سلیمانی می‌ترسدریال و این برای ما نکته درس آموزی است، عبرت آموزی است که در واقع خون پاک شهید باز مثل زمانی که قبل از شهادت او بود باز در جوش و خروش است و وظیفه اش را دارد انجام می‌دهد و دشمن را به لرزه واداشته است. خدا شاکر هستیم از این بابت.

دشمن در محاسبه غلط خود در ترور حاج قاسم و ابومهدی المهندس و یاران آنها، کاری کردند که حاج قاسم تکثیر شد؛ من در خطبه گذشته هم اشاره کردم. این پیام هشتک(نحن قاسم) مخصوصا در کشورهای عربی فراگیر شد، یعنی همه ما قاسم هستیم. یعنی ما قبلا یک حاج قاسم سلیمانی داشتیم الان به تعبیر آن خبرنگار و روزنامه نگار مسیحی که گفته بود ما الان میلیونها قاسم داریم که خداوند تبارک و تعالی به برکت خون پاک این شهیدان، پیامشان را به همه عرصه عالم رساند و این یکی از معجزات الهی این انقلاب اسلامی است که انقلاب اسلامی ما بعد از ۴۳ سال و بیش از چهار دهه که از عمر بابرکتش می‌گذرد، علیرغم همه نقشه‌ها و توطئه‌ها، علیرغم همه کم کاریها و ضعفها و نواقص، علیرغم همه خیانتها، که ما چه خیانتهایی که شاهد نبودیم چه در زمان دفاع مقدس، چه بعد از آن، چه در برخی از دولتها که خیانت می‌شد، از خون پاک شهدا سوء استفاده می‌کردند. بعضی از مناصب و مسئولیتها وظیفه‌شان را درست انجام نمی‌دادند. دنیا پرست بودند و ممکن است باز هم هنوز باشد، ولی علیرغم این ما می‌بینیم یک شخصیتی در تراز انقلاب اسلامی، در تراز نهضت عزیزمان مثل حاج قاسم تربیت می‌شود.

حاج قاسمی که دنیا را تکان می‌دهد و به نظرم می‌رسد این نشان دهنده حقانیت انقلاب و نظام مقدس است و دشمن خیلی تلاش می‌کند در همین جنگ روایتها این کار را دارد می‌کند که بتواند این انقلاب و این نظام را از اثر بیاندازد. حالا ان‌شاءالله در خطبه‌های بعدی من این مطلب را بیشتر باز خواهم کرد.

در دنیای امروز، فضای مجازی زیر کلید مستکبران است و این واقعیت را باید مسئولین فضای مجازی ما هوشیار باشند و به نحوی عمل کنند که دشمن نتواند به هرشکل و هرکجا که اراده می‌کند در فضای مجازی برخورد کند. این جنگ تمام عیار در عرصه فضای مجازی است. با دشمنان ما، جنگ داریم. همین بخشی از جنگ روایتها برمی‌گردد به فضای مجازی. بخش عظیم آن برمی‌گردد. این می‌طلبد که ما حفظ و حراست بکنیم، دروازه بانی بکنیم، پاسداری بکنیم ارزشهای خودمان را، حقایق و واقعیات انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و ارزشهای دینی کشور را. باید مراقب باشیم، مراقب شهدا و بزرگان‌مان باشیم که دشمن آنها را تحریف نکند.

الان دشمن، ما شاهد هستیم که با اوج گیری قدرت فن آوری اطلاعات در جوامع بشری، دشمن سعی و اراده می‌کند چه صدایی و در چه زمانی و چگونه به گوش مخاطبان برسد و در معرض نگاه آنها به چه شکل قرار بگیرد. این نکته‌ای است که دشمن دارد این تلاش را می‌کند.

در واقع شکل استبداد کهنه که استبداد کهنه تبدیل به استبداد اطلاعاتی و اطلاع رسانی شده است و به جای سیطره بر جغرافیای خاک و سرزمین، بر جغرافیای دلها و ذهنها و افکار عمومی، دشمن تلاش می‌کند، تسلط پیدا بکند. یعنی امروز احتیاج نیست که دشمن بیاید لشکر بکشد، حمله نظامی بکند، یک سرزمینی را تسخیر بکند. یا مثلا یک حکومتی را با کودتاه، با فتنه‌های دیگر تغییر بدهد و سرسپردگان خودش را مثلا در آن کشور به حاکمیت برساند.

امروز با جنگ رسانه‌ای، با پیش دستی فن‌آوری اطلاعات، دارد این کار را می‌کند. مسائل را تغییر می‌دهد، تحریف می‌کند، عوض می‌کند، ذهنها و فکرها را تحت تأثیر خودش قرار می‌دهد. این جنگ روایتهاست که ما داریم امروز در آن بسر می‌بریم و در واقع دشمن آنچه را که خودش می‌پسندد به خورد جامعه و افکار عمومی می‌دهد. این در واقع عرصه و صحنه جنگ روایتهاست که ما در فضای مجازی قدری توضیح دادیم و تشریح کردیم. اینجاست که ما باید هوشمندانه در مقابل این جنگ روایات ایستادگی و مقاومت کنیم.

من خیلی خلاصه دو سه تا راه حل را ارائه می‌کنم. یکی از راه حلها این است که تسریع در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات برای کشور؛ ما هرجا که در رسانه‌ها و برنامه‌های اجتماعی فضای مجازی که دست خودمان نبوده است، سِرورهای آن در کشورهای دیگر بوده است؛ الان مثلا اینستاگرام دست ما نیست اینها می‌آیند راحت اسم حاج قاسم را حذف می‌کنند. خود سایت ما چند بار پیام از حاج قاسم زده بود به نظرم یک ماه، یک ماه و خورده‌ای اینستاگرام ما را تعطیل کردند.

اگر ما بتوانیم خودمان در این زمینه مستقل باشیم. مثلا شبکه‌هایی مثل ایتا و امثال اینها ما بتوانیم یک قدری قوی‌تر بکنیم. دست خودمان باشد. این فرصت را از دست دشمن می‌گیریم. این یک نکته است که باید به آن توجه بشود.

یعنی درحقیقت ما باید بتوانیم با این گامی که برمی‌داریم، تشکیل شبکه ملی اطلاعات برای کشور، قواعد بازی را عوض کنیم. زمین بازی را عوض کنیم. دیگر در زمین دشمن بازی نکنیم. این یک نکته‌ای است که باید به آن توجه بشود.

اقدام مهم دیگری که باز در این خصوص انجام بگیرد، ارتقاء سطح سواد رسانه‌ای برای مردم و مسئولین است. باید برای تقابل با سانسورینگ و مسدود سازی اطلاعات دشمن، که انجام می‌دهد مهندسی بشود و آن به اصطلاح سایبری آمریکایی که افزایش آگاهی مردم نسبت به روایت مسموم را در پی دارد، آن را باید ما بتوانیم کنترل بکنیم و با بالا بردن آگاهی مردم نسبت به فضای رسانه و به اصطلاح امروز سواد رسانه را بالا بردن، بتوانیم در این مسئله ما خوب تلاش بکنیم. چون دشمن به دنبال تکنیکهای عملیاتی جنگ روانی است.

اینها را ما باید خوب بشناسیم. باید بدانیم که این مطلبی که در فضای مجازی پخش می‌شود دشمن دارد یک جنگ روانی راه می‌اندازد. دارد یک کلاغ، چهل کلاغ می‌کند. از کاه، کوه می‌سازد. مثلا یک اتفاقی چند سال پیش افتاده، در کشور دیگر هم افتاده، بعد یک حادثه‌ای در ایران واقع می‌شود بعد می‌آید آن را بعنوان اتفاق الان پخش می‌کند. فتوشاپ هم می‌کنند. اینها تکنولوژی آن را هم بلد هستند.

درواقع می‌خواهم عرض بکنم کسی که اهل سواد رسانه‌ای باشد فوری می‌فهمد فتوشاپ است و واقعیت ندارد ولی کسی که این سواد را نداشته باشد یا کم داشته باشد، ممکن است دچار افتادن در این دام بشود. این نکته مهمی است که باید به آن توجه بشود که ان‌شاءالله بتوانیم در این زمینه کارکرد دشمن و اثر کارش را پایین بیاوریم.

نکته دیگری را در این خصوص که من می‌خواهم در پایان این خطبه اشاره‌ای داشته باشم و اگر فرصتی شد در خطبه دیگر بحث را ادامه می‌دهم مسئله چهارچوبی است برای تحلیل مواجهه ایران با آمریکا. نکته دقیقی است من می‌خواهم عرض بکنم چون این روزها خیلی حرف زده می‌شود، خیلی مطرح می‌شود؛ همین فضای مجازی در همین جنگ روانی، مطرح می‌کنند که حل مشکلات کشور در این است که ما بیاییم در مقابل آمریکا کوتاه بیاییم و بتوانیم دوباره با شیطان بزرگ، آمریکای خونخوار ارتباط برقرار کنیم.

من به طور کلی عرض می‌کنم. روابط کشورها در حد کلان آن، با سه مفهوم کلان طبقه بندی می‌شود؛ یک مفهوم ارتباط کشورها براساس مفاهمه است، یک مفهوم کلان ارتباط کشورها براساس معامله است و یک مفهوم براساس مقابله است که الان البته این را من می‌خواهم عرض بکنم، اکثریت کشورها در دنیا روابطشان بر مبنای معامله دارد صورت می‌گیرد. یعنی با همدیگر بده بستان دارند. چه در مسائل اقتصادی چه در مسائل سیاسی. معامله می‌کنند با همدیگر، بده بستان دارند.

اما روابط بین ایران و آمریکا از نوع مقابله است. من یک قدری این مسئله را باز کنم. درواقع این نزاع و مقابله بین ایران و آمریکا یک نزاع هویتی است. یعنی برمی‌گردد به هویت نظام جمهوری اسلامی و هویت نظام سرمایه داری و لیبرالیسم آمریکا.

اگر یک وقتی بین ایران با مختصات یک نظام انقلابی و اسلام ناب محمدی(ص) از یک طرف و با آمریکا با مختصات یک نظام سلطه‌گر و مستکبر، سازش و صلحی بوجود بیاید آن وقت ارتباط ما آمریکا می‌شود براساس مفاهمه یا معامله. دیگر مقابله از بین می‌رود.

اما یک نکته را خدمت شما می‌خواهم عرض بکنم. لازمه اینکه اگر این مقابله بین ایران و آمریکا از بین برود گفتیم مقابله یک مقابله هویتی است درحقیقت به این معناست که یا ایران اسلامی از هویت و ماهیت انقلابی خودش و استکبار ستیزی خودش دست بردارد و یا آمریکای مستکبر و ابرقدرت به زعم خودش، از آن خوی شیطانی و سلطه گری خودش دست بردارد.

هروقت اگر ما توانستیم از صبغه انقلابی نظام، صبغه استکبار ستیزی نظام، دست برداریم بله! می‌توانیم با آمریکا رابطه داشته باشیم. اگر آمریکا بتواند از صبغه مستکبرانه خود و سلطه‌گری خود دست بردارد می‌شود باز ارتباط ما از مقابله تبدیل بشود به یا معامله، یا مفاهمه.

فلذا برادرانف خواهران، آن چیزی که امام می‌فرمود که ما با آمریکا نمی‌توانیم ارتباط برقرار بکنیم و مقام معظم رهبری هم قرص و محکم ایستاده است روی این مسئله، به خاطر همین مسئله استدلال عقلایی است. ما با آمریکا یک نزاع هویتی داریم. ما اگر بخواهیم با آمریکا ارتباط برقرار کنیم یا ما باید هویت خود دست بکشیم، از شهدایمان دست بکشیم، از ارزشهای دینی خود دست بکشیم، یا آمریکا باید از آن ارزشهایی که خودشان برای خودشان مثلا دارند آن سیستم سرمایه داری و لیبرالیسم و استکباری که دارند دست بکشند و این هم ممکن نیست خودتان هم می‎دانید، امکان ندارد.

فلذا ما نمی‌توانیم با آمریکا غیر از مقابله و مرگ برآمریکا گفتن رابطه دیگری داشته باشیم.(شعار مرگ برآمریکا)

ان‌شاءالله خون پاک شهیدان ما را یاری خواهد کرد و یک روزی ما پرچم لَا إِلهَ إِلَّا اللّهُ را بر فراز کاخ سفید برخواهیم افراشت. ان‌شاءالله

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ  إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ  فصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ  إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ

والسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَهُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَاللّه، بندگان خدا اُوصِیکُم وَ نَفسی بتَقوَى‌اللّه

همه شما و خودم را به رعایت تقوای الهی دعوت می‌کنم. ان‌شاءالله خداوند به همه شما توفیق بدهد که بتوانید تقوا را سرلوحه اعمال زندگی خود قرار بدهید.

امیرالمؤمنین(ع) إنّ تَقوَى اللّه مِفتاحُ سَدادٍ، و ذَخیرَهُ مَعادٍ تقوای الهی و خداترسی کلید درستکاری و توشه‌ای برای آخرت است.

بنده در ابتدای خطبه دوم لازم می‌دانم تشکر و قدرشناسی داشته باشم از همه عزیزان و از همه هیئات مذهبی و دست اندرکاران برپایی عزاداری حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) در فاطمیه دوم، مراسم بسیار باشکوه و معرفتی در ایام فاطمیه و همچنین در دومین سالگرد سردار دلها حاج قاسم عزیز و شهید ابومهدی المهندس، بحمدالله تعالی هم از جهت کمیّت و هم از جهت کیفیّت برنامه‌ها و مراسم عزاداری بسیار خوب و رضایت بخش بود و فضای شهر با مواکب متعددی که بوجود آورده بودند و برپا کرده بودند و مراسم عزاداری را رنگ و بوی دیگری داده بودند و با سیاه پوش شدن شهر که بحمدالله تعالی شهر رنگ و بوی فاطمی گرفت، خیلی به چشم می‌زد باعث خوشحالی و خرسندی بود ان‌شاءالله امام زمان(عج) از این عمل بسیار ارزشمند شما راضی و خوشحال و خشنود باشد و بتوانید ان‌شاءالله اسباب رضایت حضرت ولی عصر(عج) را با عزاداری جدش و مادرش فاطمه زهرا(س) فراهم بیاورید.

ایام شهادت هم با تشییع جنازه شهدای گمنام در سرتاسر کشور عزیزمان برقرار بود و حضرت آقا به همین مناسبت و به مناسبت حضور حماسی و باشکوه مردم در مراسم تشییع شهدا پیامی را هم فرمودند و از مردم تشکر کردند و خیلی فضای کشور معنوی شد و بو و عطر شهدا کشور را فرا گرفت.

خدا را شاکر هستیم. این نعمتهای فرهنگی هست که شامل حال کشور عزیزمان می‌شود. ان‌شالءالله بتوانیم ما هم در زمره کسانی باشیم که در مسائل فرهنگی کشور اثرگذار باشیم. ایمان مردم، تقوای مردم، ارادت مردم، محبت مردم نسبت به اهل بیت(علیهم السلام) اینها در کشور هرچه رنگ و بوی بهتری داشته باشد کشور یک فضای سالمی پیدا می‌کند. خیر و برکت خداوند تبارک و تعالی شامل حال این ملت می‌شود. فلذا عزیزان، خیلی مهم است. باید نسبت به این مسئله توجه بشود.

البته یک بحثی تحت عنوان ستیز با جاهلیت خط اصلی جهاد فاطمی است که ان‌شاءالله الان فرصت نیست آن بحث را مطرح بکنم می‌طلبد یک خطبه مستقلی اگر زنده بودم ان‌شاءالله این خطبه را تقدیم عزیزان خواهیم کرد.

مناسبت دیگری که خیلی مهم است و در پیش رو داریم بزرگداشت قیام خونین مردم قم در ۱۹ دی ماه سال ۱۳۵۶ است که نقطه عطفی در آغاز و خیزش و ملت ایران در نهضت اسلامی بشمار می‌رود. قیامی که دارای مؤلفه‌ ایمان و بصیرت و اقدام فداکارانه و به هنگام بود.

در ۱۹ دی ۵۶ جوانان قمی اعم از طلبه و غیر طلبه و اقشار مختلف مردم مؤمن و انقلابی قم به کوچه و خیابانها آمدند و به دفاع از امام و دفاع از حق و حق طلبی و دفاع از پرچم برافراشته مبارزه علیه طاغوت قیام کردند و رژیم سفاک طاغوت هم با گلوله‌های آتشین خون پاکشان را بر روی آسفالت خیابانها ریخت.

مردم انقلابی قم احساس تکلیف کردند که هرآنچه داشتند روی دست گرفتند و به میدان آمدند و شاید خودشان هم فکر نمی‌کردند که ۱۹ دی منشأ این تحول عظیم زنجیره مبارزات و اعتراضات و تظاهرات علیه رژیم طاغوتی بشود که انقلاب اسلامی و قیام ملت و خیزش آنها را در پی داشته باشد و کار رژیم طاغوت را یک سره بکند و منجر پیروزی در ۲۲ بهمن بشود.

شاید مردم قم هم در آن زمان این تصور را نمی‌کردند. ولی خداوند تبارک و تعالی در قرآن وعده است (خوب دقت بفرمایید این نکته‌ای که می‌خواهم عرض بکنم خواهران و برادران) وعده نصرت مؤمنین را داده است. وَکَانَ حَقًّا عَلَیْنَا نَصْرُ الْمُؤْمِنِینَ اگر یک ملتی یا یک جماعتی حالا در مقیاس یک ملت بزرگ، بخواهد یک ملتی ایمان درستی داشته باشد و این ایمان راسخ همراه با بصیرت باشد و این بصیرت توأم با عمل و اقدام به هنگام باشد، قطعاً این وعده الهی تحقق پیدا می‌کند و پیروزی را به دنبال خواهد داشت و رمز پیروزی همین است.

ما در همه کارهایمان همین طور هستیم. اگر در همه امور و مشکلات کشور این سه تا مؤلفه باشد، ایمان باشد، بصیرت باشد، اقدام به هنگام هم باشد؛ خداوند وعده داده است که ما حق این کسانی که این سه تا مؤلفه را دارند، این جماعتی که این سه تا مؤلفه را دارند این است که ما اینها را یاری کنیم و نصرت بدهیم.

فلذا باید ما این را سرلوحه قرار بدهیم، این قیام مردم قم را در ۱۹ دی که باعث شد انقلاب اسلامی از آنجا شروع بشود و یک خیزش و جهشی پیدا بکند را باید بعنوان الگویی برای خودمان حساب بکنیم.

من چند تا نکته هم درباره مذاکرات وین را توضیح بدهم خدمت عزیزان؛ یک چشم اندازی را اینجا خیلی خلاصه نوشتم، سعی می‌کنم وقت عزیزان را زیاد نگیرم. با توجه به آینده می‌توانیم ما چهار تا سناریو را برای مذاکرات پیش بینی بکنیم. یک سناریو حل اختلاف موجود و رسیدن به یک توافق زودرس و سریع که البته خیلی بعید به نظر می‌رسد این اتفاق بیافتد؛ یک سناریو این است.

سناریوی دوم این است که احتمال انجام توافق بدون تعیین بازه زمانی. یعنی زمان مشخص نشود ولی توافقی صورت بگیرد. با توجه به اختلافات موجود، که البته این اختلافات هم به این زودی قابل رفع نیستند. نه آنها حاضر هستند کوتاه بیایند نه مسئولین ما حاضرند از درخواستهای به حق خودشان کوتاه بیایند.

و سناریوی سوم این است که عدم دستیابی به توافق با توجه به اختلافات موجود و حفظ برجام با ویژگیهای فعلی؛ بگویند مثلا آقا بگذارید به همین صورت باشد. برجامی که حالا مثلا نصفه نیمه انجام شد، برجامی که طرفهای اروپایی مثلا زیر بارش نرفتند، آمریکا از آن خارج شد.

فلذا می‌خواهم عرض بکنم این هم باز یک احتمال هست؛ احتمال چهارم این است که انسداد و توقف مذاکرات و فروپاشی کامل برجام؛ این هم یک سناریو است. اینها درواقع پیش بینی‌هایی است که کارشناسان کردند. اما نکته‌ای که می‌خواهم عرض بکنم این است که نکته بسیار مهمی است آن هم این است که خرید زمان به نفع ایران است. هرچه زمان طول بکشد به نفع ایران است چرا؟

چون ایران فرصت دور زدن تحریمها را بهتر پیدا خواهد کرد و هم راهبرد خنثی سازی تحریمها را پیش خواهد برد؛ ما گفتیم حضرت آقا در آن راهبردشان فرمودند: رفع تحریمها و خنثی سازی تحریم. رفع تحریمها یعنی ما بنشینیم با غربی‌ها توافق بکنیم و تحریمها را بردارند. خنثی سازی تحریم که ما نه، به توانمدی داخلی خودمان اتکا بکنیم و اصلا توانمندی در تولید و در مسائل دیگر به گونه‌ای که دشمن ما را تحریم بکند یا نکند در اقتصاد ما اثری نداشته باشد که حضرت آقا فرمودند به خنثی سازی بیشتر فکر بکنید.

فلذا اینها به اصطلاع ما اگر بخواهیم راهبرد درواقع خنثی سازی تحریم را پیدا بکنیم احتیاج به زمان داریم. الان هم دولت خدمتگزار دارد همین کار را می‌کند؛ در کنار درحقیقت مذاکرات وین دارد الان رئیس جمهور محترم، مسئولین محترم، مرتب در زمینه مسائل اقتصادی و گره گشایی از مسائل اقتصادی و تولید دارند تلاش می‌کنند شبانه روز، و این در جهت خنثی سازی تحریمهاست.

البته این را می‌خواهم عرض بکنم بهرحال دولت ما باید بتواند با رفع مشکلات و معضلات اقتصادی معشیتی مردم به سمت اعتماد‌سازی بیشتر پیش برود. یعنی مردم احساس بکنند که این دولت دارد تلاش می‌کند، کوشش بکند که مشکلات اقتصادی معیشتی مردم را برطرف بکنند. با گرانی مبارزه بکند. بیکاری را حل بکند. اشتغال و مسکن جوانان را حل بکند. ازدواج جوانان را حل بکند.

اگر این اعتماد بوجود آمد باز این اعتماد بازدارنده است، ولی اگر این موفقیت دولت پیدا نکند، دشمن از آن طرف می‌تواند فشار بیاورد که در مذاکرات نظر خودش را به ما تحمیل بکند. این یک مسئله دقیق و حساس است که مسئولین ما باید توجه داشته باشند.

یک نکته‌ای را راجع به جبهه مقاومت در یمن بگویم که بحمدالله یک پیروزی هم بود. ان‌شاءالله خداوند همه مجاهدان فی سبیل الله را پیروزی عنایت بفرماید ان‌شاءالله.

اخیرا ما شنیدیم که یک کشتی اماراتی توسط انصارالله یمن در دریای سرخ توقیف شد و این دست آورد بسیار بزرگی بود که تحقیر ائتلاف آمریکایی توسط جبهه مقاومت یمن را در پی داشت.

فلذا می‌خواهم عرض بکنم خدمت شما این اتفاق مهمی که شروع فصل جدید در معادلات منطقه به نفع جبهه مقاومت را در غرب آسیا رقم زد برای ما خیلی مهم است. این کشتی را که توقیف کردند، از مدتها قبل بچه‌های اطلاعات انصارالله یمن روی آن کار می‌کردند و سعودی‌ها و اماراتی‌ها مدعی بودند که این کشتی مثلا وسائل پزشکی در آن است؛ ولی وقتی یمنی‌ها آن را گرفتند دیدند بله، انواع و اقسام سلاح و مهمات و تانگ در این کشتی است که داشت می‌رفت برای ائتلاف سعودی اماراتی در یمن که با یمنی‌ها با این سلاحها بجنگند.

این خیلی مهم بود و در واقع یک شُک عجیبی به غربی‌ها وارد کرد و یک کابوسی برایشان درست کرد. آن هم درست در سالروز شهادت فرماندهان مقاومت حاج قاسم و ابومهدی المهندس اتفاق افتاد که این پیامی برای دشمن داشت و نشان داد که بعد از شهادت حاج قاسم و ابومهدی المهندس نه تنها مقاومت تضعیف نشده است بلکه راهبرد عمیق‌تر و بزرگتر و پهناورتری در جبهه مقاومت پیدا کرده است.(تکبیر نمازگزاران)

می‌دانید ترانزیت واقعی دریایی اروپا با ژاپن و چین و تایوان و هند از همین مسیر عبور می‌کند و این عرض کردم خدمت شما، توقیف این کشتی بحث استراتژیکی بود که می‌تواند معادلات را در منطقه به هم بزند، و الان غربی‌ها مجبور هستند در آسیای جنوب و جنوب شرقی به طور کلی عرض کردم کالاهایشان، مراودات آنها از همین دریای سرخ انجام می‌شود و این باعث می‌شود که تمام کشورها مجبور بشوند در معادلات بین المللی خودشان نقش و تأثیر اثرگذار انصارالله یمن را بپذیرند و زیر بار آن بروند و این نکته‌ای بود که گفتم خدمت عزیزان عرض بکنم و نشان دهنده پیروزی بزرگ برای جبهه مقاومت بود.

ان‌شاءالله خداوند تبارک و تعالی این جبهه و مجاهدان این جبهه را یاری بکند که بحمدالله تعالی امروز ما در موقعیت فتح مکه هستیم. در موقعیت خیبر هستیم.

یک تشبیه و تعبیری می‌کنند نسبت به حاج قاسم می‌گویند مالک اشتر. درست است مالک اشتر یکی از یاران و اصحاب امیرالمؤمنین(ع) بود که در حکومت امیرالمؤمنین(ع) خیلی نقش داشت ولی به نظرم این تشبیه با شرائط زمانی ما خیلی هم سازگاری ندارد. چون در زمان مالک اشتر اولا مالک اشتر نتوانست وظیفه‌اش را به اتمام برساند، حالا من کار ندارم علتش چه چیز بود. منافقین بودند، خدعه عمر و عاص و به اصطلاح معاویه و اینها بود کار ندارم که چه چیز بود.

ولی حاج قاسم وظیفه‌اش را به پایان رساند. طومار داعش را جمع کرد. همه مستکبرین عالم دست به دست هم دادند گفتند بشار اسد نباید باشد، ولی آقا چون گفت باید بشار اسد در سوریه باشد حاج قاسم گفت باید باشد.

پس بنابراین حاج قاسم مأموریتش را به نحو احسن انجام داد. طومار داعش را درهم پیچید. حالا من کار ندارم آمریکا و مستکبران و اسرائیل دوست دارند دائم به اصطلاح یک رشحاتی از داعش باشد که هروقت لازم بود آنها را تقویت کنند باز آنها را بیاندازند به جان مسلمانها، آن را کار ندارم، ولی طومار اصل داعش درهم پیچید.

داعشی که تا چند درصد خاک عراق و سوریه را گرفته بود. اینها را به هرحال الان خودتان می‌دانید الان دوباره سفرهای زیارتی سوریه راه افتاد. یعنی امنیت اینقدر بالا رفته است که راه افتاد. ما یک شهری نزدیک دمشق بود رفتیم به نظرم داریا اسمش بود، رفتیم آنجا دیدیم من خودم رفتم از نزدیک دیدم هنوز به اصطلاح پاک سازی هم نشده بود به ما گفتند خیلی در شهر وارد نشوید. رفتیم آنجا یک بازدیدی داشتیم به نظرم سال ۹۶ بود. نگاه می‌کردم اینقدر درگیری شدید بود که این لوله‌های داربستها هستند؛ آن لوله داربست سوراخ سوراخ شده بود. اینقدر گلوله شلیک شده بود.

یک زمانی اینجور بود. الان بحمدالله تعالی امنیت و ثبات هست و دشمن عقب رانده شده است. دشمن در برنامه‌هایش و توطئه‌هایش ناکام مانده است. فلذا ما الان در شرائط فتح خیبر و فتح مکه هستیم. این یک نکته‌ای بود که باید به آن توجه بشود و شاید شهادت حاج قاسم که مدتها بود این دعا را می‌کرد؛ دیروز یک مستندی گذاشته بود در شبکه یک به نظرم ساعت سه و نیم، چهار بود؛ خیلی زیبا بود. مستند حاج قاسم بود، لحظه به لحظه جریان شهادت حاج قاسم را روایت کرده بودند هم خانواده‌اش بودند. هم دو نفر از مسئولین سپاه قدس بودند که چهره آنها را نشان نمی داد و برادر حاج قاسم بود، هم سید حسن نصرالله بود، هم دختر عماد مغنیه فاطمه بود.

خیلی زیبا بود و چقدر حاج قاسم متون عرفانی و دست نوشته‌های معنوی داشت که من می‌گویم خدایا این انسان چه بوده است! با شهادت در آن نامه‌ها و مکاتباتش عشق بازی می‌کند. می‌گوید ای عروس زیبای من، بیا که من تشنه تو هستم، بیا که من با تو می‌خواهم زفاف بکنم شهادت. تو را در آتش خون می‌خواهم پیدا بکنم. خیلی زیبا نوشته است واقعاً نمی‌دانم این انسان چی بوده است! روح این انسان…

انقلاب اسلامی ما و امامین انقلاب، هم مکتب امام راحل رضوان الله تعالی علیه امام روح‌الله هم مکتب مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای؛ مثل حاج قاسم تربیت می‌کنند. پس بدانید این نظام برحق است. این نظام علیرغم همه دشمنی‌ها، همه فتنه‌ها، همه خیانتها، این نظام نظامی است برحق. نظامی است که دنبال عدالت است. دنبال زمینه‌سازی ظهور آقاست، که فرمانده سپاه قدس سردار قاآنی فرمودند که گرفتن قدس و گرفتن کربلا برای ما اهداف متوسط بود، وسط بود، هدف اصلی ما زمینه سازی برای ظهور آقاست.

فلذا برادران، خواهران، حوادث با شدت و شتاب دارد پیش می‌رود. خودتان را آماده بکنید. نگویید حالا ببینیم چطور می‌شود نه! خودتان را آماده بکنید. از این کاروان، از این قافله جا نمانید. همه ما آماده ظهور بشویم ان‌شاءالله در زمره یاران حضرت قرار بگیریم.

پرودگارا بارالها به مقربان درگاهت قسمت می‌دهیم اسلام و مسلمانان نصرت کرامت بفرما…

دشمنان اسلام خوار و ذلیل و نیست و نابود بگردان…

توطئه‌ها و نقشه‌های آنان به خودشان برگردان…

پروردگارا شهدای ما و امام شهیدان با سید الشهدا محشور بفرما…

پروردگارا رهبر عظیم الشأن و خدمتگزاران به دینت در پناه امام زمان(عج) محافظت بگردان…

در فرج آقا و مولایمان امام زمان(عج) تعجیل بفرما…

لباس عافیت و تندرستی بر تن بیماران مخصوصا بیمانی که سفارش کردند، خدایا به حق این روزها به حق ایام فاطمیه‍‌ای که این مردم این چنین خالصانه و مخلصانه برپا داشتند خدایا لباس عافیت بر تن همه بیماران بپوشان….

پروردگارا بارالها جوانان ما، مشکلاتشان را حل بگردان…

بارالها باران رحمتت را بر ما نازل بگردان.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

والسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَهُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

.