7th، ژانویه 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 7th, ژانویه 2022 ساعت 4:46 ب.ظ | کد خبر: 90188

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) خداترسی بزرگترین عامل جلوگیری از گناه و معصیت است

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) خداترسی بزرگترین عامل جلوگیری از گناه و معصیت است.

تبیین آوردگاه جنگ اراده‌ها در فضای مجازی و لزوم مقابله هوشمندانه با آن

امام جمعه دزفول درادامه به تبیین آوردگاه جنگ اراده‌ها در فضای مجازی و لزوم مقابله هوشمندانه با آن پرداخت و افزود: دشمن از نشرتصویر و عناوین شهید حاج قاسم سلیمانی دچار واهمه و ترس شده است.

مکتب شهید سلیمانی در اقصا نقاط دنیا فراگیرشده است

وی افزود: شهید حاج قاسم برای دشمنان او خطرناک تر از دوران حیات ایشان شده است و مکتب شهید سلیمانی در اقصا نقاط دنیا فراگیرشده است .

در جنگ روایت‌ها باید در فضای مجازی ابزار و فن آوری اطلاعات را از دست دشمن گرفت

امام جمعه دزفول  با بیان این نکته که فضای مجازی ابزاری است که دشمن با تمام توان برای تسلط بر افکار انسانها از آن استفاده می کند تصریح کرد: در جنگ روایت‌ها باید این ابزار و فن آوری اطلاعات را ازدست دشمن گرفت و به راه اندازی شبکه‌های مهم مجازی اهتمام ورزید.

با راه اندازی این شبکه‌ها و داشتن استقلال در حفظ شبکه‌ها می‌توان با دشمنان مقابله کرد

امام جمعه دزفول با ارائه راه حل‌هایی دراین زمینه تأکید کرد: با راه اندازی این شبکه‌ها و داشتن استقلال در حفظ شبکه‌ها می‌توان با دشمنان مقابله کرد.

مردم با آموزش و بهره مندی از اطلاعات در فضای مجازی فعالیتهای منحرفانه دشمن را شناسایی کنند

وی اظهار داشت: مردم با آموزش و بهره مندی از اطلاعات در فضای مجازی و رسانه‌ها به شکل ماهرانه‌ای فعالیتهای منحرفانه دشمن را شناسایی کنند.

روابط جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر روابط اقتصادی با کشورها است اما آمریکا با ما روابط مقابله و نزاعی دارد

امام جمعه دزفول نحوه برخورد با آمریکا و شیوه عملی با آن کشور را مهم برشمرد و افزود: روابط جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر روابط اقتصادی با کشورها است اما آمریکا با ما روابط مقابله و نزاعی دارد.

وی افزود: برای رفع این تقابل یا ما باید از هویت استکبارستیزی خود دست برداریم یا آمریکای مستکبر از خوی شیطانی خود دست بردارد لذا بنا به گفته حضرت امام هرگز نمی‌توانیم با آمریکا به تعامل برسیم.

قدردانی از دست اندرکاران برگزاری مراسم ایام فاطمیه و بزرگداشت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی در دزفول

حجه‌‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با قدردانی از هیئت‌های مذهبی و دست اندرکاران برگزاری مراسم ایام فاطمیه و بزرگداشت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در دزفول گفت: شهر دزفول در این ایام رنگ‌ و بوی فاطمی گرفته بود.

تشییع پیکر شهدای گمنام در سراسر کشور فضای ایران اسلامی را معنوی و عطرآگین کرد

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به تشییع پیکر شهدای گمنام در سراسر کشور افزود: فضای کشور با این مراسم معنوی شد و عطر شهدا سراسر کشور را فرا گرفت.

قیام ۱۹ دی مردم قم نقطه آغازین انقلاب اسلامی و خیزش مردم ایران بود

امام جمعه دزفول با گرامیداشت قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم گفت: این قیام نقطه آغاز انقلاب اسلامی در خیزش مردم ایران علیه رژیم طاغوت بود.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: جوانان قمی از طلبه و غیرطلبه به کوچه و خیابان آمدند و در دفاع از امام و حق، به مبارزه با طاغوت پرداختند که رژیم پهلوی خون آنها را در خیابان ریخت.

قیام مردم قم باید سرلوحه ما قرار گیرد

امام جمعه دزفول تصریح کرد: مردم قم در این رویداد تاریخی، احساس تکلیف کردند و شاید فکر نمی‌کردند این حرکت آنها موجب خیزش مردم در نقاط مختلف کشور و پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن شود.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: خداوند وعده نصرت و یاری در تمام اموری را که توأم با ایمان، بصیرت و اقدام به هنگام باشند، داده است لذا قیام مردم قم باید سرلوحه ما قرار گیرد.

تبیین دیدگاه کارشناسان علوم سیاسی نسبت به آینده مذاکرات وین

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز با اشاره به مذاکرات وین گفت: از منظر کارشناسان سیاسی و با توجه به آینده مذاکرات می‌توان به  چهار سناریو شامل رسیدن به توافق زودرس و سریع، رسیدن به توافق بدون تعیین بازه زمانی، عدم دستیابی به توافق جدید و حفظ برجام و انسداد و فروپاشی برجام را می‌توان پیش بینی کرد.

خرید زمان در مذاکرات به نفع جمهوری اسلامی ایران است

امام جمعه دزفول خرید زمان در مذاکرات را به نفع جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: ایران با خرید زمان فرصت دور زدن تحریم‌ها را بهتر پیدا می‌کند و راهبرد خنثی سازی تحریم را پیش خواهد برد.

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به تأکید امام خامنه‌ای مبنی بر رفع و خنثی سازی تحریم‌ها اظهار داشت: راهبرد خنثی سازی تحریم‌ها نیازمند زمان است که دولت هم همین کار را انجام می‌دهد.

رییس جمهور و هیئت دولت در حال تلاش شبانه روزی برای رفع مشکلات اقتصادی هستند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه رییس جمهور و هیئت دولت در حال تلاش شبانه روزی برای رفع مشکلات اقتصادی هستند، افزود: دولت باید با رفع مشکلات معیشتی، اشتغال و مسکن در جامعه اعتمادسازی کند زیرا رفع نشدن این مشکلات به اهرمی برای فشار دشمن تبدیل می‌شود.

توقیف کشتی اماراتی جبهه استکبار را تحقیر و شروع فصلی جدید برای جبهه مقاومت بود

امام جمعه دزفول با اشاره به توقیف یک کشتی اماراتی در دریای سرخ توسط انصارالله یمن گفت: توقیف این کشتی حامل مهمات جنگی ائتلاف سعودی پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت بود.

وی افزود: توقیف این کشتی جبهه استکبار را تحقیر و شروع فصلی جدید برای جبهه مقاومت بود.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه بچه‌های اطلاعات یمن این کشتی را از مدت‌ها قبل رصد می‌کردند، افزود: توقیف این کشتی حامل مهمات جنگی که در پوشش حمل تجهیزات پزشکی تردد داشت، شک عجیبی به غربی‌ها داد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: توقیف این کشتی در سالروز شهادت حاج قاسم و ابومهدی المهندس فرماندهان مقاومت برای دشمن پیام داشت و نشان داد نه تنها مقاومت تضعیف نشده بلکه قوی تر شده است.

خطیب نماز جمعه دزفول خاطرنشان کرد: تزانزیت واقعی دریایی اروپا با چین، تایوان و هند از همین مسیر انجام می‌شود لذا این اقدام انصارالله می‌تواند معادلات منطقه را تغییر دهد.

 در مکتب امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای شخصیتی نظیر حاج قاسم تربیت می‌شود که دنیا را تکان می‌دهد

امام جمعه دزفول تأکید کرد: به برکت انقلاب اسلامی و در مکتب امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای شخصیتی نظیر حاج قاسم تربیت می‌شود که دنیا را تکان می‌دهد.

امام جمعه دزفول افزود: داعش در حالیکه درصد زیادی از خاک عراق و سوریه را در سیطره داشت توسط حاج قاسم سلیمانی نابود شد و اکنون امنیت و ثبات در سوریه به گونه‌ای است که سفرهای زیارتی هم برقرار شده‌اند.

نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال زمینه سازی ظهور منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان(عج) است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه تربیت افرادی چون حاج قاسم نشان از بر حق بودن نظام جمهوری اسلامی دارد، گفت: این نظام به دنبال زمینه سازی ظهور منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان(عج) است.