31st، دسامبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید خلیل پشم‌فروش

دنیا همانند باتلاقی است که از بدو تولد، انسان در آن گرفتار می‏‌شود

زمان انتشار: 31st, دسامبر 2021 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 90183

بِسْمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحْمَنِ ٱلرَّحِیمِ

وصیت‌نامه شهید خلیل پشم فروش

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ

ای اهل ایمان در کار دین صبور باشید و یکدیگر را به صبر و مقاومت سفارش کنید و مهیا و مراقب کار دشمن بوده و خداترس باشید که پیروز و رستگار گردید .

وصیت‌نامه اینجانب خلیل پشم‏فروش به خانواده و دوستانم: شهادت می‏دهم که خداوند رحمن و کریم یکی است و نه زاده و نه زاییده است و نه شریکی دارد و نه همانندی، شهادت می‌دهم که قیامت حق است و بهشت حق و آخرت که رسیدگی به اعمال همگی حق، شهادت می‌دهم که ۱۲۴ هزار پیامبر از طرف خداوند برای راهنمایی و راهبری مردم آمده‌اند و شهادت می‏دهم که پیامبر بزرگوار حضرت محمدبن عبدالله (ص) که آخرین پیامبر اسلام حق و دوازده امام جانشینان آن بزرگوار همگی حق و اسلام دین آخر مردم و مکه قبله مسلمین است.

و اما بعد: گرچه من در آن حد نیستم که وصیت کنم ولی چند تذکر ضرری ندارد که إِنَّما أَنْتَ مُذَکِّرٌ. عزیزان برادران و خواهرانم ما که رفتیم و عمر هرچه بود تمام شد؛ حال خداوند کریم عفو بفرماید.

امید داریم که شما از برکات خداوند استفاده کنید و عمر چند روز دنیا را بی‏خبر نگذرانید. عزیزان دنیا همانند باتلاقی است که از بدو تولد، انسان در آن گرفتار می‏‌شود و آن کسی از این باتلاق جان سالم بدر برد که شنوای احکام الهی باشد.

عزیزان خداوند از بدو تولد ما را آدم آفریده است و با آوردن احکام الهی و ادیان الهی و رسولان بزرگوارش می‏خواهد که ما به قله رفیع انسانیت ارتقاء پیدا کنیم و از این باتلاق زندگی که جز مشکلات و رنج و زحمت چیز دیگری برای ما ندارد نجات پیدا کنیم، آیا سزاوار است و آیا درست است که ما در باتلاق دنیای فانی که پر از حیله و نیرنگ است و هرگاه احتمال آن می‏رود که در آن فرو رویم با این دستورات الهی که خداوند دست نجات برای ما بندگان ضعیف دراز کرده است ندهیم؟

مردم از مشکلات که مبتلابه این مشکلات فانی دنیا است نهراسید، و از لذت آن خوشایند نباشید که شیرینی دنیا عذاب آخرت است و رنج دنیا خوشایندی آخرت است، مردم این زمان دنیا زمانی است که می‏‌توان گفت ظلمت دنیا به آخرین حد ممکن خود رسیده است و اسلام مظلوم مظلوم‏تر از دوران دیگر شده است قم بر مظلومیت اسلام عزیز که این دوران، دوران از خود گذشتن است، برای اسلام عزیز، بدانید عزیزان اگر امروز که عنایت خداوند بر ما منت گذاشته و زمانه را به گونه‌‏ای در آورده است که تا وفاداری خودمان را به اسلام عزیز نشان داده و خود را به مکان بالاتر از فرشتگان برسانیم.

بدانید که ای عابدان خریدار عبادتتان خودتان هستید. در زمانی که تمامی کفر در مقابل تمامی اسلام مظلوم است جای سخن اضافه یا شما اسلام نیست از خشم خداوند بترسید که خداوند نکته‏گیر است.

امروز اسلام عزیز به صبر و تحمل در مشکلات نیاز دارد و اگر آسایش دنیا را بر آرامش و عظمت آخرت ترجیح دهید خداوند از شما نمی‏گذرد، اگر آدمی تمامی تاریخ را نظر کند اغنیا و فقیران بخاطر اسلام همگی مشکلات را تحمل کرده‏اند و جان خود را در سر این راه گذاشته‏اند توجه کنید که خود تنها نگاه نکنید بر خود بپرسید در زمانی که فرشتگان دستان یاران خدا را ببوسند و شما خدای ناکرده از یاران شیطان باشید آنهایی که از مشکلات انقلاب دم می‏زنند نظر به خود نمی‏کنند.

آیا غیر از این همه فریاد و نارضایتی درست کردن، همه و همه برای رفع حوایج دنیوی خودتان است؟ الله‏اکبر از آخرت و جواب این گروه از مردم در برابر خلایق. سوگند بر رگهای از هم جدا شده شهیدان در میدان جنگ و بر خون گرم جوشان عزیزان به هنگام وداع و سوگند در نفس آخر عزیزان اسلام در میدان جنگ که هرکه با این انقلاب ماند با امام زمان مانده است و بر سر اسلام هرکه با اصالت این انقلاب دشمن شد والله از نظر من با خداوند رحمن دشمن است حال هرکس می‏خواهد باشد و هرکس کلاه خود را قاضی در برابر مشکلات انقلاب اسلامی نکند این انقلاب صاحب دارد.

و توجه کنید که صاحب انقلاب چه می‏گوید و به سیل جمعیت پیوندید که خداوند با این جمعیت است این انقلاب، انقلاب نور است، و انقلاب رحمت خداوندی به مردم و دیگر توجه کنید که این جنگ جنگ تمامی کفر است در مقابل تمامی اسلام عزیز جنگ پیامبر (ص) در مقابل با ابوسفیان جنگ حفظ خون حسین است در مقابل قلب سیاه یزیدیان ای کسانی که در مقابل جنگ و انقلاب بی‏تفاوت هستند با شما کاری نیست اما لااقل بفکر ضلالت خود باشید که از آدمیت به حیوانیت نروید این مشکلات جنگ و انقلاب و کارهای دیگر آنرا خداوند که صاحب اصلی آن است حل می‏کند اما وای بحال شما ما برای برپائی پرچم اسلام عزیز بر جهان هستی قیام کرده‏ایم و در این راه هرچه پیش آید با دل و جان برای آن هستیم و ما همه وجودمان را فدای اسلام عزیز می‏کنیم چرا که اماممان و رهبرمان، قلبمان و چشممان وجودمان عزیز دلهایمان به ما این را فرموده است پیامبران و امامان ما برای افراد ناشکر آمده‏اند و قدر آنها را نمی‏فهمند و خداوند با عظمت آنها را از ما گرفته.

مردم قدر این رهبر بزرگوار را بدانید برای حفظ اسلام و برای حفظ خودتان از دست شیطان کاری کنید که در آینده وقتی عظمت این امام بزرگوار روشن می‏شود آیندگان شما را نفرین نکنند و کاری کنید که شکر نعمت خدا دادی این رهبر باشیم. ما برای برپائی پرچم خونین اسلام به صف مبارزان راه حق و حقیقت رفته‏ایم و خود این راه را انتخاب کرده‏ایم پس من در اینجا اعلام می‏کنم که هرکس به هر شکل و به هرگونه می‏خواهد باشد من به سهم خود از او در روز قیامت نمی‏گذرم و در برابر خداوند از او شکایت می‏کنم اعلام می‏کنم که راضی نیستم بر سر مزارم بیایید از خداوند طلب عذاب برای او می‏کنم چون این انقلاب خونین حسین (ع) و یارانش را در خود دارد.

و با پیامبر (ص) و فرق شکسته علی (ع) و جگر حسن و سر حسین و پهلوی شکسته زهرای عزیز را برای این انقلاب داده‏ایم و ما جانمان را فدای انقلاب داده‏ایم. به چک چک عرق پیشانی رزمندگان و قطره قطره خون شهید سوگند می‏خورم که از نظر من کسی که در جمعیت کفر بدست رزمندگان اسلام بمیرد مقدم‌تر است بر کسانی که در خانه نشسته و توان جنگ کردن را دارند و یا می‏توانند یک بار از دوش این انقلاب عزیز بردارند ولی کاری نمی‏کنند ارجحیت دارد بر آن مسلمانان اسلام نگار.

و اما بعد: به مسئولین عزیز وقت این را می‏گویم که اولین کسی که در محضر قیامت در حضور مردم محاکمه می‏کنند شما مسئولین هستید و آن مسئولین جمهوری اسلامی کسانی که در حکومت امام زمان مسئولیت قبول کنند امری است بسیار مشکل و باید این را بگویم که وای بحال کسانی که می‏توانند حوایج مردم را برطرف کنند ولی نمی‏کنند ای عزیزان خون شهیدان به شما مقام می‏دهد مواظب باشید که خداوند سریع‏الحساب است.

و اما پدر و مادر عزیزم: می‏دانم که در دنیا برای شما فرزندی خوب نبوده‏ام، ولی امیدوارم که شما مرا عفو فرمائید و صبور باشید و در این جریان صبور باشید که این مصیبت به قولی برای همه است.

وَمَا کَانَ لِنَفْسٍ أَنْ تَمُوتَ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ کِتَابًا مُؤَجَّلًا وَمَنْ یُرِدْ ثَوَابَ الدُّنْیَا نُؤْتِهِ مِنْهَا وَمَنْ یُرِدْ ثَوَابَ الْآخِرَهِ نُؤْتِهِ مِنْهَا وَسَنَجْزِی الشَّاکِرِینَ

هیچ‏کس جز به فرمان خدا نخواهد مرد که اهل در لوح فضایی الهی بوقت معین ثبت است و هرکه برای متاع دنیا کوشش کند از دنیا بهره‏مندش کنیم و هرکه برای ثواب ابدی آخرت سعی نماید از نعمت آخرت برخوردارش گردانیم و البته خداوند سپاس‏گذاران را جزای نیک خواهد داد.

امیدوارم که صبور باشید همچون زینب و بدانید که تا خداوند نخواسته باشد عمر کسی به پایان نمی‏رسد و باید شکرگزار خدا باشیم.

و از خواهران گرامی خودم دوست دارم که همچون گذشته حجاب خود را حفظ و مواظب مادر و پدر خانواده‏ام باشند. و از برادران عزیز انتظار دارم صبور و حافظ خون شهیدان و مواظب پدر و مادرم باشند.

و اما خداوند تو خود شاهدی که من حق هیچ‏ کس را ادا نکرده‏ام،  بخصوص حق رهبر بزرگوارم و انقلاب بزرگ اسلامی تو خود من را عفو فرما ای بخشنده لغزشها خدایا بین دلهای جوانان عزیز ایرانی و رهبر بزرگوار پیوندی محکم و فولادین قرار ده که به هیچ‏ وجه از هم جدا نشود خدایا ای پروردگار بزرگ رزمندگان اسلام این نوران همیشه روشن را، این عابدان با عمل را خودت حفظ و محفوظ کن برای اسلام عزیز.

ای خدا چه کسانی هستند که بندهای دلشان را با بندهای دنیا محکم پیوند کرده‏اند خدایا به حق خون شهیدان خود به آنها روشنائی دل و به راه راست هدایت کن.

خدایا امام این تقوا و پاکی را این صراط را که در این زمان هرکه به او پیوند خورد به رستگاری رسید را خود در پناه توجهات خود حفظ و انقلاب ما را به صاحب انقلاب برسان.

السَّلامُ عَلَیْکُمْ وَ رَحْمَهُ اللّهِ وَ بَرَکاتُهُ

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول