2nd، ژانویه 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 2nd, ژانویه 2022 ساعت 10:17 ق.ظ | کد خبر: 90158

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در هیئت امام حسن مجتبی(ع) در مسجد نور قلعه سید در جمع جوانان و نوجوانان منطقه در ایام فاطمیه گفت: خداوند انبیا را برای هدایت انسانها فرستاد و ایام فاطمیه فرصت مغتنمی است و باید در این ایام قلبمان را از انوار اهل بیت علیهم السلام نورانی گردانیم.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه خداوند انسان را به اندازه تلاشش یاری می‌کند تصریح کرد: حاج قاسم شب و روز نداشت و برای خدا تلاش می‌کرد؛ خداوند نیز چنین معرفتی به او داد؛ جمله «ما ملت امام حسینیم، ما ملت شهادتیم» به ظاهر یک جمله است ولی معنا و مفهوم آن بیانگر فکر و اندیشه و جریان و به تعبیر مقام معظم رهبری یک مکتب است.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: حاج قاسم تربیت شده مکتب امام حسین(ع)، امام تربیت شده حضرت زهرا(س) و ایشان نیز تربیت شده پیامبر(ص) بود که در حقیقت حاج قاسم تربیت شده مکتب نبوی می‌باشد.

وی ادامه داد: حضرت زهرا(س) نقش بسیار کلیدی و مهمی در اسلام نوپا داشت و در پرورش این نهال نوپا با سخنان، احادیث، جایگاه و منزلت خود به یاری پدر برخاست، پیامبر بخشی از تبلیغ دین را با ظرفیت دخت گرامی خود معرفی نمود، نه تنها رابطه پدر و فرزندی بلکه با ایشان حقوق زن در اسلام را معرفی کرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: حضرت زهرا(س) بعنوان یک انسان کامل و شخصیت برجسته در یاری کردن نهال نوپای اسلام تلاش کرد و پس از پیامبر(ص) اولین مدافع امامت و ولایت و جانشین پیامبر بود.

امام جمعه دزفول گفت: حضرت زینب(س) به تأسی از حضرت زهرا(س) در روز عاشورا از امام زمان خویش دفاع کرد، ایستادن برای حق و دفاع کردن از حق باید برای ما درس باشد.

امام جمعه دزفول با اشاره به ۹ دی روز بصیرت مردم ایران اظهار داشت: دشمن بسیار تلاش می‌کند که مردم را از دین و اسلام و انقلاب و حتی شهدا جدا کند و بین آنها فاصله بیاندازد ولی نمی‌تواند، در فتنه ۸۸ دشمن انقلاب را تا لبه پرتگاه برد ولی در روز ۹ دی مردم با راهپیمایی عظیم و از روی بصیرت خود به صحنه آمده و تمام فتنه‌های دشمن را خنثی کردند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: حاج قاسم در خارج از مرزهای ایران با داعش مبارزه کرد که اگر به ایران می‌رسیدند حمام خون به راه می‌انداختند.

وی تصریح کرد: ما انقلاب کردیم و پای انقلاب ایستاده و از آرمانهای آن دفاع می‌کنیم ولی خود مطالبه گر هستیم، چراکه روش حکومت ما، مردم سالاری دینی می‌باشد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: انسان باید همواره مراقب ایمان خود باشد چراکه شیطان با نقشه‌های گوناگون همیشه در پی ربودن ایمان انسان است.