31st، دسامبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 31st, دسامبر 2021 ساعت 6:44 ب.ظ | کد خبر: 90135

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجه‌الاسلام و المسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

تقوای الهی باعث استحکام ایمان و باورهای قلبی انسان می‌شود

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: تقوای الهی باعث استحکام ایمان و باورهای قلبی انسان می‌شود.

امام جمعه دزفول افزود: در آیه ۱۷ سوره محمد(ص) در قرآن مجید آمده است کسانی که هدایت شدند و از نعمت هدایت برخوردار شدند خداوند هرچه بیشتر آنها را هدایت بخشید و بر هدایت آنها افزود.

دشمن با تولید معنا و روایات دلخواه تلاش دارد روایت حقیقی یک رویداد را حذف و یا آن را تحریف کند

امام جمعه دزفول در ادامه بحث جنگ روایتها گفت: دشمن با تولید معنا و روایات دلخواه تلاش دارد روایت حقیقی یک رویداد را حذف و یا آن را تحریف کند.

وی افزود: در جنگ شناختی، دشمن قوه ادراک و باور انسان را مورد هدف قرار داده تا در محاسبات مردم و نخبگان و مسئولین تغییری ایجاد ‌کند.

انسان با بصیرت و زیرک می‌تواند دشمن را خوب بشناسد تا در دام تحریف روایتهای دشمن نیافتد

امام جمعه دزفول با بیان این نکته که انسان با بصیرت و زیرک می‌تواند دشمن را خوب بشناسد تا در دام تحریف روایتهای دشمن نیافتد افزود: از مهمترین برکات خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یارانشان که با دستور ترامپ در بغداد به شهادت رسیدند همین بود که جنگ شناختی دشمن را ناکام گذاشت  و ضرورت مقاومت را اثبات کرد.

عملیات تروریستی آمریکا با سناریوهای دیپلماسی فرهنگی و رسانه‌ای در آمریکا، ایران و عراق همراه بود

امام جمعه دزفول با تبیین چگونگی تصمیم آمریکا در ترور شهید حاج قاسم گفت: این عملیات تروریستی آمریکا با سناریوهای دیپلماسی فرهنگی و رسانه‌ای در آمریکا، ایران و عراق همراه بود.

ترامپ با دروغ، مردم آمریکا را فریب داد

خطیب نماز جمعه دزفول ادامه داد: ترامپ با دروغ، مردم آمریکا را فریب داد و به آنها گفت ترورحاج قاسم به خاطر این بود که سلیمانی در تدارک حمله به پایگاهها و سربازان ما بود.

وی گفت: در رسانه‌های عراق هم، بحث اشغالگری ایران را دامن زدند اما با تشییع با شکوهی که در عراق انجام شد همه این نقشه‌ها نقش برآب شد.

جنگ روایتها و جنگ شناختی یک برنامه دقیق و اثرگذار در افکار عمومی جامعه است

خطیب نماز جمعه دزفول جنگ روایتها و جنگ شناختی را یک برنامه دقیق و اثرگذار در افکار عمومی جامعه دانست و افزود: از منظر مقام معظم رهبری چهار تا گزاره راهبردی برای ارکان اصلی گفتمان مقاومت مطرح است که همه باید به آنها اهتمام ورزند.

حضرت آقا تأکید فرمودند که باید در همه زمینه‌ها قوی بشویم و به دشمن اعتماد نکنیم و اتحاد ملی را حفظ کنیم 

امام جمعه دزفول ادامه داد: حضرت آقا تأکید فرمودند که باید در همه زمینه‌ها قوی بشویم و  به دشمن اعتماد نکنیم و ضمن حفظ و تقویت  اتحاد ملی، بیش از رفع تحریم به فکرخنثی سازی تحریم باشیم چرا که خنثی سازی تحریم مهمتر از رفع تحریم است.

امام جمعه دزفول در نتیجه گیری این خطبه بیان داشت: در مقابل جنگ ترکیبی دشمن باید دفاع ترکیبی داشت که جوهر حقیقی آن قوّت و اقتدار ترکیبی است.

دفاع ترکیبی مستلزم برنامه راهبردی روحیه و مدیریت جهادی با بکارگیری جوانان مؤمن، انقلابی، دانا و کارآمد است

خطیب نماز جمعه دزفول تصریح کرد: دفاع ترکیبی مستلزم برنامه راهبردی روحیه و مدیریت جهادی با بکارگیری جوانان مؤمن، انقلابی، دانا و کارآمد است که باید مسئولین با طرح و برنامه به آن دقت کنند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول ضمن تسلیت ایام فاطمیه و سالروز شهادت بی بی دو عالم حضرت صدیقه طاهره(س) گفت:  همه عالم در سوگ شهادت دخت نبی مکرم اسلام عزادار است.

جامعه اسلامی در عرصه دفاع از حریم امامت و ولایت باید به حضرت فاطمه زهرا(س) اقتدا کند

امام جمعه دزفول افزود: جامعه اسلامی در عرصه دفاع از حریم امامت و ولایت باید به حضرت فاطمه زهرا(س) اقتدا کند.

حضرت زهرا(س) زیباترین جلوه پاسداری از حریم ولایت را به تصویر کشاند و در این زمینه بر گستره تاریخ جاودانه شد

وی افزود: در فرهنگ شیعیان به ویژه پس از انقلاب اسلامی ایران حضرت صدیقه طاهره بعنوان حامی و فدایی ولایت لقب گرفت؛ چراکه آن حضرت پس از رحلت پیامبر اسلام زیباترین جلوه پاسداری از حریم ولایت را به تصویر کشاند و در این زمینه بر گستره تاریخ جاودانه شد.

وی ادامه داد: حضرت فاطمه(س) با فریادهای جگرسوز خود زیباترین شعار ولایت مداری را در گوش پیروان خویش طنین انداز کرد.

خدمت حضرت فاطمه زهرا(س) به عالم هستی قابل توصیف نیست

امام جمعه دزفول  با بیان اینکه خدمت فاطمه(س) به عالم هستی قابل توصیف نیست گفت: نتوانستیم این بانوی بزرگ را به درستی بشناسیم زیرا خدمتی که ایشان کردند از هیچ فرد دیگری برنمی‌آمد و اگر خطبه هدایتگرانه ایشان نبود الان باور نمی‌کردیم حق با علی(ع) است، و اگر این خطبه‌ها نبود دشمن با سیاست خود اجازه نمی‌داد سخن امام علی(ع) به گوش مردم برسد.

دشمن اگرچه به ظاهر توانست وجود فیزیکی حاج قاسم را از ما بگیرد اما مکتب و اندیشه حاج قاسم در بین ما ماند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز با گرامیداشت دومین سالروز ترور سپبهد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش توسط ترویست‌های آمریکایی گفت: دشمن اگرچه به ظاهر توانست وجود فیزیکی حاج قاسم را از ما بگیرد اما مکتب و اندیشه و فکر حاج قاسم در بین ما ماند و این مکتب مرزهای کشورمان را درنوردیده و به کشورهای آزاد جهان رسیده است.

خون بهای سردار سلیمانی، آزادی قدس شریف است

امام جمعه دزفول افزود: خون بهای سردار سلیمانی، آزادی قدس شریف است.

دشمن با شهادت حاج قاسم، فرهنگ و اندیشه‌اش را نهادینه کرد

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه دشمن از ترور غلط خود در مورد حاج قاسم درمانده است گفت: دشمن با شهادت حاج قاسم، فرهنگ و اندیشه‌اش را نهادینه کرد زیرا سردار دلها به یک سرمایه فرهنگی و استکبار ستیز تبدیل شد که نامش پشت دشمن را به لرزه در می‌آورد.

اگر ترامپ رییس جمهور پیشین آمریکا این اشتباه راهبردی را نمی‌کرد فرهنگ و تفکر حاج قاسم رونمایی نمی‌شد

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه دشمن از فرهنگ حاج قاسم سلیمانی می‌ترسد گفت: اگر ترامپ رییس جمهور پیشین آمریکا این اشتباه راهبردی را نمی‌کرد فرهنگ و تفکر حاج قاسم رونمایی نمی‌شد.

گرامیداشت سالگرد رحلت علامه شیخ محمدتقی مصباح یزدی و سالروز شهادت مظلومانه شیخ نمر

وی در ادامه خطبه‌ها به سالگرد رحلت علامه شیخ محمدتقی مصباح یزدی و سالروز شهادت مظلومانه شیخ نمر روحانی برجسته و انقلابی حجاز به دست رژیم آل سعود را گرامی داشت.

پرتاب موفقیت آمیز موشک ماهواره‌بَر سیمرغ گام بلندی در اعتلای علمی کشور و پیام اقتدار کشورمان بود

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین گفت: پرتاب موفقیت آمیز موشک ماهواره‌بَر سیمرغ که به تازگی صورت گرفت گام بلندی در اعتلای علمی کشور بود و پیام اقتدار کشورمان را به همراه داشت.

تقدیر از شهرداری دزفول

وی در بخش دیگری از سخنان خود از شهرداری به خاطر نصب اِلِمان‌های شهری در دزفول تشکر کرد و از آنها خواست ضمن دقت بیشتر در این زمینه، پیش از نصب با کارشناسان فرهنگی مشورت کنند.

معرفی کتاب “از چیزی نمی‌ترسیدم” برگرفته از زندگانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

امام جمعه دزفول در پایان خطبه‌ها، نمازگزاران را به خواندن کتاب “از چیزی نمی‌ترسیدم” برگرفته از زندگانی سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی توصیه کرد.