3rd، ژانویه 2022
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

زمان انتشار: 3rd, ژانویه 2022 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 90118

سالروز شهادت سردار دلها سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی

سیزده نکته در سیزده دی درباره شهادت حاج قاسم سلیمانی

حاج قاسم سلیمانی در سرزمینی شهید شد که مشهد اباعبدالله الحسین است. حاج قاسم در عراق و در فاصله چند ساعته با حرم سیدالشهدا(ع) به شهادت رسید. او در حال تلاش شبانه روزی و بی وقفه برای اماده سازی قیام منتقمان اباعبدالله الحسین و زمینه سازی ظهور مهدی موعود شهید شد. مدافع ولایت بود و در ایام فاطمیه به شهادت رسید. حاج قاسم توانست چشمان خسته اش را پس از چهل سال روی هم بگذارد و شاید امروز در کنار ارواح شهیدانی که به استقبالش امدند ارام می خندد و فکر چهره کودکان، همسران، مادران و پدران شهدای مدافع حرمی که دایما به انها سرکشی می کرد، دیگر او را اذیت نمی کند.

حاج قاسم سلیمانی ساعات ابتدایی سیزدهم دی به شهادت رسید و مزد سال ها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدان های مبارزه با شیاطین را در این دنیا دریافت کرد. اما در کنار این شهادت حرف های دیگری هم هست که می توان به انها فکر کرد:

۱- حاج قاسم در ساعاتی شهید شد که عرفا به شب جمعه شناخته می شود. شب جمعه بر طبق روایات، به شب زیارتی امام حسین مشهور است، پس حاج قاسم در شب زیارتی امام حسین(ع) شهید شد.

۲- حاج قاسم در سرزمینی شهید شد که مشهد اباعبدالله الحسین است. حاج قاسم در عراق و در فاصله چند ساعته با حرم سیدالشهدا(ع) به شهادت رسید.

۳- حاج قاسم در ساعاتی شهید شد که زمان ورود به سحرگاه جمعه را نشان می دهد. جمعه در بین شیعیان روز ظهور و انتظار برای پایان غیبت حضرت حجت است. پس حاج قاسم در روز منتظران ظهور شهید شد.

۴- حاج قاسم چه در شب جمعه و چه در صبح جمعه شهید شد را اگر کنار بگذاریم؛ او در حال تلاش شبانه روزی و بی وقفه برای اماده سازی قیام منتقمان اباعبدالله الحسین و زمینه سازی ظهور مهدی موعود شهید شد.

۵- عکس ها نشان می دهد که حاج قاسم مثل خود ارباب و علمدارش اباالفضل العباس از دنیا رفته و احتمال زیاد این حاجت او از خدا بوده که مستجاب شد.

۶- حاج قاسم در حکم مالک اشتر بود. در وصف مالک گفته‌اند در غیبت مولا همان کاری را می کرد که امیرالمومنین می‌خواست. بلاتشبیه نگاه اقا هم به حاج قاسم همین بود، پیام تسلیت اقا به خوبی گویای این موضوع است.

۷-آقا پیام تبریک و تسلیت شهادت حاج قاسم را خطاب به یک ملت صادر کرد. (ملت عزیز ایران! سردار بزرگ و پر افتخار اسلام اسمانی شد). یعنی حاج قاسم متعلق به یک ملت بود و یک شخصیت ملی بود.

۸- حاج قاسم مدافع ولایت بود و در ایام فاطمیه به شهادت رسید. اولین مدافع ولایت هم فاطمه زهرا (س) بود، پس حاج قاسم نتیجه اقتدایش به صدیقه طاهره را دریافت کرد.

۹- شاید حاج قاسم رزق شهادتش را دو روز پیش و در شب میلاد عقیله بنی هاشم از زینب کبری گرفته و یا به عبارات بهتر زمانش را جلوتر انداخته است، چرا که )شهید زنده( بود.

۱۰- حاج قاسم را مزدوران داعشی نکشتند؛ یعنی نتوانستند بکشند. خود امریکا برای حذف فیزیکی او دست به کار شد و چه افتخاری برای حاج قاسم بالاتر از اینکه پس از انجام موفقیت امیز هزاران ماموریت سخت و در نظر غیر ممکن، شقی ترین انسان ها تو را راهی بهشت کنند و دروازه جهنم را به روی خودشان باز کنند.

۱۱- حاج قاسم در زمان حیات دنیوی اش تا توانست برای نابودی شر تمامی مستکبران از جان مایه گذاشت. اما شهادتش راه را برای دوستانش گشود که با خیال راحت و صریحا شر اسراییل و امریکا را کم کنند.

۱۲- حاج قاسم از امروز روحش ازادتر شد و دیگر بدون ان قید و بند دنیوی جبهه مقاومت را کمک می کند. اما شاید امروز حاج قاسم توانست چشمان خسته اش را پس از چهل سال روی هم بگذارد و شاید امروز در کنار ارواح شهیدانی که به استقبالش امدند ارام می خندد و فکر چهره کودکان، همسران، مادران و پدران شهدای مدافع حرمی که دایما به انها سرکشی می کرد، دیگر او را اذیت نمی کند.

۱۳- حاج قاسم به زودی به این دنیا بازخواهد گشت، این بار همراه با حجت بن الحسن(عج) و تمامی ان رفقا و شهدایی که در لحظه شهادتش از او استقبال کردند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی حوزه