3rd، دسامبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 3rd, دسامبر 2021 ساعت 7:36 ب.ظ | کد خبر: 89873

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در هفته کتاب و کتابخوانی با حضور فرماندار ویژه و شهردار شهرستان دزفول در حوزه علمیه الزهرا در مراسم تجلیل از طلابی که با تلاش و تحقیق فراوان آثاری را جهت ترویج معارف دینی از خود بر جای گذاشتند ضمن تقدیر از زحمات و تلاش خواهران گفت: گامی بلند در جهت ترویج معارف دینی برداشته شده و کار اصیل و ریشه‌ای فرهنگی می‌باشد.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه انجام کار علمی و فکری، امری دشوار است افزود: پیامبر گرامی اسلام در روایتی آفت علم را فراموشی عنوان می‌فرماید؛ و به همین دلیل است که توصیه شده است که مطالب را مکتوب کنید.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: فطرت انسان به مطالعه، تدبر و تعقل نیاز دارد و در مسیر تکامل بشری جایگاهی دارد؛ مطالعه باید در جامعه نهادینه شود و مردم با کتابخوانی انس بگیرند.

وی تصریح کرد: کلام امیرالمؤمنین(ع) جامع و کامل ترین سخن علمی در باب تحقیق و پژوهش است که هر ظرفی بواسطه مظروف خود پر می‌شود مگر ظرف علم که با مظروف خود «دانش و پژوهش» نه تنها پر نمی‌شود بلکه توسعه می‌یابد، خصوصیت علم این است که هرچه باز شود فروع بیشتری مطرح می‌شود و پایانی ندارد.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: امام علی(ع) در کلام نغزی دارند که کامل شدن دین انسان در طلب علم و دانش و عمل به آن است، که می‌توان این سخن را خلاصه و فشرده معرفت انسان در کلام  امیرالمؤمنین دانست.

شایان ذکر است در این مراسم از چند عنوان رونمایی و به طلابی که این آثار را خلق کرده‌اند هدایایی اهدا شد.